بهترین سایت و مرکز فرمت بندی متون تخصصی

انتشار 24 شهریور 1400
مطالعه 9 دقیقه

متون نوشته شده قبل از هرگونه اعمال تغییر یا اصلاح، یک متن خام هستند. بدیهی است که این متن خام دارای اشکالات و ایرادهایی در ساختار و محتوا خواهد داشت. نویسندگان متون علی رغم مهارت و توانایی بالا در حوزه تخصصی و پژوهشی خود، شاید با اصول مربوط به فرمت بندی آشنایی کافی نداشته باشند که بر این اساس سایت های فرمت بندی برای حل این مشکل طراحی شده است.

بهترین سایت و مرکز فرمت بندی متون تخصصی

همانطور که می دانید اولین شاخصه بعد از نگارش متون که یک نویسنده باید رعایت کند تا متن مورد نظر مورد پذیرش مجامع علمی قرار بگیرد و یا به عبارتی مقاله ای اکسپت و چاپ شود، فرمت بندی آن متن می باشد که باید براساس اصول و قالب هر فرمت بندی انجام شود.

فرمت بندی چیست؟

یکی از اساسی ترین بخش ها در نگارش و ترجمه متن، فرمت بندی آن است. متنی که نویسنده با سرعت و به قصد تمام کردن می نویسد ممکن است ایراداتی در ساختار قالب و محتوایی آن باشد. در واقع در فرمت بندی متون، شکل و ساختار مقاله به گونه ای تغییر کرده و بهینه سازی می شود که مخاطبان بیشترین اطلاعات را از آن کسب کنند. مثلا در فرمت بندی مقالات خام قبل از فرستاده شدن به ژورنال های گوناگون باید مقاله را به فرمت ژورنال موردنظر خود دربیاورید. گاهی اوقات، هرچقدر هم که محتوای علمی یک مقاله مطلوب باشد، باز هم به دلیل رعایت نکردن فرمت بندی ژورنال موردنظرش رد می شود. زیرا علاوه بر اینکه مجلات به دنبال ایجاد ساختاری یکپارچه برای ارائه مقالات هستند بلکه رعایت نکات فرمت بندی از سوی یک نویسنده به آنها نشان می دهد که دقت و توجه زیادی از سوی نویسنده یا تیم نویسندگان صورت گرفته و اساسا برای کارشان ارزش و توجه زیادی خرج کرده اند که این خود یک امتیاز مثبت در داوری مقالات خواهد بود.

نمونه فرمت بندی

نحوه انجام فرمت بندی متون تخصصی

برای پاسخ به سوال فرمت بندی به چه شکلی انجام می شود؟ میتوان گفت فرمت بندی هم شامل محتوای متون و هم ساختار متون می باشد که هر بخش به صورت مجزا نیاز به تخصص های خاصی دارد، مثلا برای ویرایش محتوا احتیاج به یک کارشناس خبره است که در زمینه نویسندگی و تشخیص ایرادات محتوایی تخصص دارد. در مورد اینکه چه بخش هایی جز ویرایش ساختاری و چه بخش هایی جز ویرایش محتوایی هستند در ادامه صحبت خواهیم کرد.

فرمت بندی

فرمت بندی محتوایی متون

فرمت بندی محتوایی توسط نویسنده اصلی مقاله انجام می شود. در این نوع از فرمت بندی با توجه به اینکه هر مجله قواعد مختص خود را دارا است، نویسنده باید مطابق با راهنمای اختصاصی نویسندگان مجله، مقاله خود را فرمت دهی نماید. موارد مربوط به این نوع از فرمت بندی عبارت است از: تعداد کارکترهای موجود در مقاله، چکیده، محل تقدیر و تشکر که قبل و یا بعد از متون باشد و غیره …

فایل پی دی اف

فرمت بندی ساختاری متون

فرمت بندی ساختاری توسط کارشناسان متخصص و حرفه ای در این امر و مسلط به تمام ژورنال های معتبر از جمله ISI و ISC انجام می شود که شامل فونت، سایز فونت ها، ساختار قالب مقاله و رفرنس نویسی و مرجع دهی برای مقاله می شود.

چرا فرمت بندی متون تخصصی ضروری می باشد؟

یکی از دلایل ضرورت فرمت بندی صحیح و اصولی متون، پذیرش آنها در مجلات معتبر است که هرچه به استانداردهای فرمت بندی و قواعد نگارشی و ساختاری علمی نزدیک تر باشند، احتمال پذیرش و چاپ آنها نیز بالاتر خواهد بود و باعث تسریع روند رسیدگی به داوری خواهد شد. همچنین فرمت بندی که براساس قواعد مجله مورد نظر تهیه شود موجب بالا رفتن در صد قبولی متون و یا مقاله شده و در زمان و هزینه صرفه جویی می شود. فرمت‌ بندی مقالات و متون پیچیده و سخت نیست، اگر یک یا دو بار انجام شود، بعد از دریافت فرمت نشریات مختلف، می توان هر مقاله ای را به راحتی طبق فرمت مجله فرمت بندی کرد، به شرطی که باید تمام اصول و نکات مهم فرمت بندی به طور کامل رعایت شود. از جمله اصول فرمت بندی متون و مقالات تخصصی می تواند آشنایی با الزامات خاص انتشار مقاله، مطالعه مجله مورد نظر جهت ثبت و چاپ مقاله، کمک گرفتن از یک ویراستار، در نظر گرفتن تفاوت بین فرمت بندی در مجلات مختلف و فرمت بندی صحیح و اصولی بر اساس قواعد نگارشی باشد.

سوال

بهترین سایت

ویژگی های بهترین سایت فرمت بندی متون

خوشبختانه عصر جدید به حدی پیشرفت کرده که ویرایش آنلاین همانند دیگر خدمات آنلاین با گستره ای از ابزارهای مدرن، نیاز کاربران را رفع می نماید. به همین منظور سایت های فرمت بندی زیادی راه اندازی شدند تا ثبت سفارش فرمت بندی شما را به صورت آنلاین و غیرحضوری و به آسانی و در کوتاهترین زمان انجام دهند. اما شاید اعتماد کردن به این نوع سایت ها کمی دشوار باشد. برای شناسایی بهترین سایت هایفرمت بندی انواع متون، مولفه هایی وجود دارد که با بررسی آنها می توان یکی از سایت های معتبر را انتخاب و سفارش فرمت بندی مقاله و متون تخصصی خود را ثبت کنید. از مهمترین مولفه های یک موسسه و سایت فرمت بندی خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مورد اعتماد بودن سایت

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مولفه هایی که در نگارش متون برای نویسندگان اثر علمی دارای اهمیت است اطمینان از حفظ و صیانت از موضوعات و نتایج نوشته شده در محتوای علمی ارائه شده توسط آن ها ست. هر نویسنده ای بر این موضوع واقف است که موضوع متن و نتایج بدست آمده از آن باید منحصر بفرد باشد؛ بنابراین برای نویسندگانی که قصد فرمت بندی متون خود را دارند، رعایت این نکته که تمامی مطالب و محتوای آن ها به طور محرمانه حفظ و نگهداری شود، موضوع بسیار مهمی است.

نماد اعتماد

کیفیت

کیفیت فرمت بندی انجام گرفته توسط سایت

از آن جایی که تمام متون نگارش شده در یک رشته مخصوص، دارای موضوعی تخصصی و ویژه می باشند، فرمت بندی آن ها نیز نیازمند ویراستار متخصص و کاربلد می باشد تا بتواند متن تخصصی را به طور صحیح فرمت بندی کند. چنانچه فرمت بندی توسط یک ویراستار متخصص انجام گیرد، متن از اعتبار و ارزش بالایی برخوردار خواهد بود و در مرحله پذیرش مورد تایید داوران قرار خواهد گرفت. بنابراین قرار دادن نمونه فرمت بندی در سایت می تواند به مشتریان این امکان را فراهم کند تا بتوانند با خیال راحت فرمت بندی خود را به سایت مورد نظر بسپارند.

تحویل فرمت بندی متون در اسرع وقت

اکثر دانشجویان و اساتید برای ارتقاء رزومه خود در پروسه نوشتن پایان نامه، مقاله و یا کتاب می باشند، بنابراین زمان انجام فرمت بندی برای آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین منظور وجود سایت فرمت بندی معتبر و مورد اعتماد جهت فرمت بندی سریع برای مشتری بسیار مهم است که در سریع ترین زمان فرمت بندی مورد نظر را تحویل دهد.

زمان

پشتیبانی

پشتیبانی و ارائه خدمات 24 ساعته

نگارش متون و انجام امور مربوط به آن، یکی از استرس آورترین مراحل زندگی هر دانشجو و یا استادی است. بسیاری از دانشجویان و اساتید به دلیل کمبود زمان ناچار می شوند به برخی از کارهای خود در روزهای تعطیل و یا در ساعات غیر کاری رسیدگی کنند. بنابراین برای این افراد بسیار مهم است تا بتوانند با مرکز فرمت بندی که به آن اعتماد کنند آشنا شده و در ساعات غیرکاری و روزهای تعطیل نیز ارتباط برقرار کنند و از پروسه انجام فرمت بندی خود مطلع گردند. بنابراین سایت و مرکز فرمت بندی که بتواند به طور 24 ساعته و در تمام روزهای هفته، حتی روزهای تعطیل پاسخگوی مشتریان خود باشد، می تواند بهترین سایت باشد.

دارا بودن گواهی کیفیت و گارانتی

گارانتی و تضمین کیفیت به این معناست که شما بعد از تحویل سفارشات خود، می توانید تا مدت زمان مشخص که از قبل تعیین می شود؛ پس از تحویل گرفتن سفارش فرمت بندی متون تخصصی خود، در صورت ناراضی بودن از کیفیت بازنویسی، درخواست بازبینی و ویرایش متن خود را ارسال نمایید تا پس از بررسی های لازم توسط ویراستار، سفارش شما به رایگان مورد بازبینی و ویرایش قرار بگیرد.

کیفیت

برآورد هزینه

اطلاع از برآورد هزینه و عوامل تاثیر گذار بر آن

در مراکز ارائه دهنده خدمات فرمت بندی عوامل چندی در محاسبه قیمت و هزینه فرمت بندی متون و مقالات تخصصی موثرند که دقیق‌ترین واحد قیمتی خدمات فرمت بندی متنی، بر حسب کلمه است. یکی از مهم‌ترین سیاست‌ها در موسسات فرمت بندی که به نوبه خود یک مزیت کلیدی نیز به حساب می‌آید؛ سیاست شفافیت قیمت فرمت بندی و عوامل تاثیر گذار بر آن است تا ابهامی در خصوص نحوه تعیین قیمت فرمت بندی برای مخاطبان محترم وجود نداشته باشد. به طور کلی عوامل موثر بر قیمت فرمت بندی متون تخصصی، به شرح زیر است:

تعداد کلمات و صفحات متن

هر چه حجم متن و تعداد کلمات آن افزایش یابد، قیمت فرمت بندی نیز افزایش می یابد.

نوع فرمت بندی

نوع فرمت بندی متن شما که پایان نامه، مقاله یا کتاب باشد بر روی میزان هزینه فرمت بندی متن تاثیر مستقیمی دارد.

زبان

چنانچه زبان فایل موجود مرسوم و رایج باشد، هزینه فرمت بندی نیز کاهش پیدا می کند.

کیفیت فرمت بندی

به طور کلی دو سطح کیفی طلایی و طلایی پلاس وجود دارد که تفاوت آن در نوع ویراستار است و در هزینه ترجمه موثر هستند.

زمان مورد نظر تا تحویل

زمانبندی تحویل به صورت فرمت بندی عادی، فشرده و فشرده پلاس می باشد که قیمت هر کدام متفاوت محاسبه می شود.

شما کاربران عزیز از طریق جدول زیر که شبکه مترجمین اشراق در اختیار شما قرار داده است، می توانید با وارد کردن مشخصات محتوای خود اعم از نوع فرمت بندی، زمان لازم برای انجام فرمت بندی، کیفیت انتخابی و... اقدام به ثبت سفارش فرمت بندی خود نمایید. پس از ثبت سفارش خود در سایت شبکه مترجمین اشراق، محاسبه قیمت برای فایل ارسالی شما به صورت آنلاین انجام شده و هزینه پروژه در فرم پیش فاکتور ارائه می‌گردد.

مراحل فرمت بندی متون تخصصی

پس از زحمات بسیار زیادی که برای نگارش مقاله و متون خود انجام می دهید باید با یک فرمت بندی خوب اعتبار آن را افزایش دهید، تا بتوانید آن را در مجله و ژورنال های معتبر بین المللی به چاپ برسانید. اخذ پذیرش مقاله در مجلات بین المللی نیازمند فرمت بندی دقیق و تخصصی مقاله می باشد. بنابراین باید متون خود را در یک موسسه فرمت بندی با سابقه درخشان ثبت سفارش نمایید. مراحل و روش فرمت بندی یکی از مهمترین اصول ارائه سرویس دهی به کاربران می باشد. این اصل باید به شکلی سریع و راحت انجام گیرد که مشتری بدون هیچ مشکلی بتواند سفارش مد نظر خود را ثبت کند. به طور کلی مراحل اولیه تا پایان فرمت بندی به شکل زیر می باشد:

ثبت سفارش

ثبت سفارش و ارسال فایل و مشخصات

فرمت متون

فرمت بندی متون توسط متخصص

تحویل به شما

بررسی توسط بازرس و تحویل به شما

لوگو فرمت بندی شبکه مترجمین اشراق

خدمات سایت و مرکز فرمت بندی متون تخصصی شبکه مترجمین اشراق

شبکه مترجمین اشراق با کارشناسان متخصص و متبحر خود با رعایت نکات و اصول فرمت بندی، روند قبول شدن متون و مقالات شما را با کمترین هزینه، کیفیت بالا و در سریع ترین زمان ترسیع می کند. شایان ذکر است که در ارائه این خدمات، حفظ محرمانگی مقاله، وفاداری کامل به فرمت و قالب ژورنال صورت خواهد گرفت که برای اطلاع دقیق از هزینه و نرخ فرمت بندی خود در سایت های فرمت بندی می‌توانید متن سفارشی خود را در قسمت پنل کاربری سایت آپلود کنید تا کارشناسان پس از بررسی نوع سفارش، هزینه نهایی را به شما اطلاع‌رسانی کنند. شبکه مترجمین اشراق به صورت رایگان برآورد آنلاین هزینه‌های فرمت بندی را برای مشتریان عزیز انجام می‌دهد. و شما برای محاسبه و برآورد قیمت فرمت بندی می‌توانید از جدول محاسبه قیمت سایت استفاده کرده و سفارش خود را ثبت کنید

جهت آگاهی از هزینه و ثبت سفارش کلیک کنید

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. هزینه فرمت بندی مقاله چقدر است؟
2. آیا برای فرمت بندی مقاله گارانتی کیفیت وجود دارد ؟
3. آیا امکان پرداخت قسطی هزینه فرمت بندی وجود دارد؟
4. فرمت بندی برای چه متونی انجام می شود؟
5. چه تضمینی برای منتشر نشدن و سوء استفاده از متون ارسالی ارائه می گردد؟
6. برای سفارش فرمت بندی مقاله خود چگونه اقدام کنم؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری