روش سریع سفارش پارافریز و بازنویسی مقاله برای چاپ در مجلات معتبر

انتشار 12 آبان 1400
مطالعه 13 دقیقه

توجه به این نکته که اگر مقاله نوشته شده ناب و جدید باشد سریعتر پذیرفته خواهد شد و در محله داوری مشکلی نخواهد داشت، نشان می دهد که بازنویسی کردن مقالات بسیار حائز اهمیت است. پارافریز کردن یا بازنویسی مقاله یک کار تخصصی می باشد که به دست گروهی از مترجمان و ویراستاران متخصص و متبحر انجام می شود و به شما کمک می کند تا متون و مقالات خود را در تمامی زبان ها و تخصص ها در مجلات معتبر چاپ کنید. در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا با نحوه باز نویسی و سفارش پارافریز و همچنین روشی سریع برای سفارش آن آشنا شوید.

منظور از پارافریز متن چیست؟

تغییر واژه‌ها و عبارات یک متن را به اصطلاح پارافریز می گویند. در واقع پارافریز یا بازنویسی، نگارش درک از یک متن و مطلب به زبان خود بدون تغییر در پیام و معنای واقعی محتوا می باشد. پارافریز زمانی انجام می­ گیرد که شما ایده یا نظریه شخص دیگری را با کلمات خودتان بیان می­ کنید. پارافریز یا بازنویسی متون معمولا جهت کاهش سرقت ادبی برای چاپ مقالات در مجلات معتبر، تولید محتوای مناسب برای وبسایت و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد. پارافریز یک تخصص ویژه است و هدف اصلی آن نگه داشتن معنا و مفهوم متن اصلی بدون کپی کردن آن متن می باشد.

اهمیت پارافریز متون تخصصی

اهمیت پارافریز متون بیشتر در هنگام ارائه مقاله یا کتاب به ژورنال های معتبر و یا ترجمه و چاپ کتاب دیده می شود. بنابراین حتی اگر اطمینان دارید که مقاله بدون سرقت علمی می‌باشد، بهتر است قبل از سابمیت مقاله آن را بررسی نمایید زیرا در مرحله داوری به هیچ عنوان نمی‌توانید اثبات کنید که سرقت علمی به صورت غیر عمدی رخ داده است. شما ممکن است به صورت غیر عمد در مقاله خود مطالبی نوشته اید که مشابه آن در مقالات و نوشته های دیگر نیز موجود است، شما چه به صورت عمدی و یا غیر عمدی که این کار را انجام داده اید اعتبار مقاله خود را از بین برده اید و این اقدام شما یک سرقت ادبی به حساب خواهد آمد که باعث ریجکت مقاله خواهد شد. در برخی از دانشگاه‌ها علاوه بر از دست دادن اعتبار، مجازات‌هایی از قبیل تعلیق تا اخراج نیز در انتظار آن‌ها خواهد بود. از آنجا که قبلا برنامه یا نرم افزاری برای تشخیص سرقت ادبی در اختیار نبود، مجلات معتبر حتی مقالات چاپ شده در گذشته را نیز دوباره بررسی کرده و در صورت محرز شدن سرقت ادبی مقاله چاپ شده را حذف کرده اند و سپس نام شخص را در بلک لیست قرار داده اند. پارافریز مقاله یک کار تخصصی می باشد که با خیالی راحت می توانید متون و مقالات خود را از این طریق عاری از هرگونه سرقت علمی و ادبی کنید و مقاله تان را در سریع ترین زمان اکسپت کنید.

ترجمه مقاله و کتاب

Plagiarism یا سرقت ادبی چیست ؟

در واقع زمانی که یک شخص، ایده، متن و یا طرحی از هر حوزه‌ای که حاصل فکر فرد دیگری می باشد به نام خود منتشر کند یا بدون ذکر نام صاحب اثر از آن استفاده نماید سرقت ادبی رخ داده است. در مقالات، سرقت ادبی به تشابهات ادبی گفته می شود. به طوری که وجود یک جمله تکراری هر چند بسیار کوتاه در متن مقالات تخصصی باعث می شود که سرقت ادبی محسوب گردد بر همین اساس مقالاتی که دارای سرقت ادبی باشند حتما توسط داوران مجله ریجکت خواهد شد و نویسنده مقاله نیز اعتبار خود را از دست خواهد داد. اگر مقاله درصد تشابه زیادی داشته باشد باعث می شود که خواننده نیز از مطالعه آن خسته شود. ناب بودن و به روز بودن مطالب هم در جلب نظر داوران مجلات تاثیر به سزایی دارد و هم در جذب خوانندگان و ارجاعات بیشتر، به همین جهت توصیه به نویسندگان مقالات این است که قبل از سابمیت مقاله، رفع سرقت ادبی را بر هر اقدام دیگری مقدم تر در نظر بگیرند.

plagiarism

آموزش پارافریز مقالات برای چاپ در مجلات معتبر

میزان سطح کیفیت مقالات منتشر شده در مجلات معتبر در مقایسه با سایر مجلات دارای اهمیت ویژه ای می باشد، زیرا میزان کیفیت مقالاتی که توسط یک مجله انتشار می یابد باعث خواهد شد تا میزان استناد کنندگان به مقالات منتشر شده بیشتر شود. از این رو مجلات برای افزایش میزان ارجاعات به مقاله، مقاله ای که درصد تشابه بالایی دارند را ریجکت می کنند. بنابراین برای جلوگیری از هر نوع سرقت ادبی و همچنین انتقال معنی و مفهوم متن اصلی بدون کپی کردن متن نویسنده اصلی، متن اصلی را پارافریز یا بازنویسی می کند. از جمله اقدامات لازم برای پارافریز متون و مقالات می تواند موارد زیر باشد:

درک کامل محتوای متن

هنگامی‌که متنی را می‌خوانید، به‌جای آنکه مرتب مکث کنید تا ایده‌ها یا عبارات خاص را بنویسید، ابتدا سعی کنید کل متن را چند بار بخوانید و محتوای آن را به طور کامل درک کنید.

نکته نویسی

پس از مطالعه دقیق متن باید به چند عنصر، اصل یا مفهوم کلیدی رسیده باشید و یادداشت برداری کنید. باید در این زمینه تخصص کامل را داشته باشید تا بتوانید از سرقت ادبی جلوگیری کنید.

خلاصه نویسی

قسمتی از متن را که به نکات مهمی اشاره دارد انتخاب و خلاصه کنید و سپس اقدام به پارافریز آن قسمت ها نمایید. خلاصه نویسی به شما کمک می کند تا بتوانید محتوای مهم موجود در متن مورد نظر را به بهترین حالت ممکن نگارش کنید. باید این کار را به صورت حرفه ای انجام دهید.

تغییرات و جابجایی کلمات

به طور کلی اگر مطلب را چندین مرتبه مطالعه کنید با توجه به درک کامل آن می توانید با تغییر و جابجایی در افعال، اسامی، صفات و قیود جهت روان‌تر شدن فهم متن اقدام کنید.

تغییر در ساختار جملات

جهت تغییر در ساختار جملات، جملات غیرمجهول به مجهول یا بالعکس تبدیل کنید. می توان با مجهول کردن جملات مفاهیم را در قالب عام‌ و غیرشخصی‌تری منتقل کرده و متن را پارافریز کرد.

کوتاه تر کردن جملات

در واقع کوتاه تر کردن جملات باعث روان شدن و درک راحت متن نگارش شده می شود. جمله را به دو یا چند جمله کوتاه‌تر تبدیل کرده و بدین شکل درصد تشابه متن را کاهش دهید.

جابجایی با کلمات هم‌معنی

از کلمات هم‌معنی برای تغییر جملات و کاهش درصد تشابه استفاده کنید تا وزن کلی نوشته تغییر یابد. برای این کار باید تبحر زیادی داشته باشید زیرا در جابجایی کلمات با کلمات هم معنی ممکن است مفهوم جمله تغییر کند.

مقایسه

پس از نگارش متن و پارافریز کردن آن طبق مراحل بالا، متن نوشته شده را با متن اصلی مقایسه کنید و اگر شباهت‌ها زیاد باشد پارافریز کردن را بسط دهید و ارجاع دادن به مقاله اصلی را فراموش نکنید.

روش های سفارش پارافریز و بازنویسی مقاله

پارافریز کردن یعنی یک مطلب را به شکل دیگری منتقل کنیم یا به عبارتی یک جمله را به گونه ای باز نویسی کنیم که همان معنی را منتقل کند اما با لغاتی متفاوت. مهارت پارافریز کردن در پذیرش مقالات در مجلات معتبر بسیار حائز اهمیت است. جهت پارافریز یا بازنویسی مقاله روش های مختلفی وجود دارد. به طور مثال شما می توانید خودتان متن را پارافریز کنید یا از کسی که در این مورد تخصص دارد بخواهید تا متنتان را پارافریز کند ولی با توجه به اینکه پارافریز کردن یک مهارت اساسی است و باید توسط یک شخص متبحر در این زمینه انجام شود، استفاده از سایت های معتبری که در این زمینه خدمات ارائه می دهند بهترین روش پارافریز و بازنویسی مقاله می باشد. پیدا کردن معتبرترین سایت پارافریز متون و مقالات تخصصی می تواند مشکل بزرگی باشد اما برای شناسایی بهترین سایت های پارافریز، دو مؤلفه مهم و کاربردی مطرح می شود که یکی کیفیت خدمات می باشد که از دید مخاطب نیز به شدت حائز اهمیت است و او می تواند با بررسی سایت و اثر های مختلفی که توسط آن سایت پارافریز شده پی به این موضوع ببرد. دیگری میزان استفاده کاربران از آن سایت می باشد. به این معنا که هرچقدر بازدید از یک سایت توسط کاربران بیشتر باشد نشان دهنده عملکرد درست آن سایت بوده و به نوعی کیفیت بالای آن سایت را در حوزه پارافریز و سایر خدمات نشان می دهد. علاوه بر این موارد، عوامل مؤثر دیگری مانند بهره گیری از نیروهای متخصص و باتجربه، ارائه خدمات ویژه و دارا بودن گواهی کیفیت و گارانتی نیز درحرفه ای شدن یک سایت پارافریز متون و مقالات تخصصی تاثیر می گذارد.

نحوه پارافریز و بازنویسی مقاله توسط سایت های معتبر

این که بخواهیم بدون کسب اجازه و اطلاع یک نویسنده از مطالب موجود در مقاله وی استفاده کنیم این کار سرقت ادبی به حساب می آید و هم از لحاظ فرهنگی و هم از لحاظ علمی یک کار واقعا اشتباهی است. برای بازنویسی متون ابتدا باید میزان سرقت علمی مقاله تشخیص داده شود. امروزه چندین ابزار معتبر و قدرتمند در زمینه تشخیص سرقت علمی ارائه خدمات می‌کنند. سایت ها و نرم افزارهای بسیاری وجود دارند که سرقت علمی در مقالات را تشخیص می دهند که برخی از این ابزار ها به صورت رایگان و برخی دیگر با پرداخت حق اشتراک ارائه می‌شوند. روش تعیین میزان مشابهت در این نرم افزارها به گونه ای است که مقاله نگارش شده ارسال می شود و میزان شباهت را بین تمامی مقالاتی که تاکنون به ثبت رسیده است بررسی می‌ کند و میزان مشابهت را به شما اطلاع می‌دهند. بعد از تشخیص میزان مشابهت باید هرچه سریعتر اقدام به رفع آنها و پارافریز مقاله نمود. شبکه مترجمین اشراق به عنوان سایت معتبر پارافریز و بازنویسی متون از سه روش زیر برای تشخیص شباهت متن و پارافریز مقالات استفاده می کند.

کاهش شباهت متن با Plagiarism Checker X


Plagiarism Checker X یک نرم افزار تشخیص تشابه متن می باشد که در حالت آفلاین درصد تشابه دو متن را می تواند باهم بدست آورد. در شبکه مترجمین اشراق از این نرم افزار برای تشخیص درصد تشابه متن در حالت آفلاین استفاده خواهد شد و سایر مقالات و متونی که ممکن است در مجلات آنلاین موجود باشند، لحاظ نخواهند شد.


کاهش شباهت متن بر اساس گزارش iThenticate


iThenticate یک نرم افزار تشخیص سرقت ادبی است که با اتصال به پایگاه‌های بسیار قدرتمند سرقت ادبی، مقاله شما را به صورت دقیق بررسی و میزان شباهت آن با سایر مقالات را در قالب یک گزارش ارائه می‌دهد. در شبکه مترجمین اشراق مبنای پارافریز درصورت استفاده از این سرویس، بر اساس گزارش ارائه شده توسط نرم افزار iThenticate خواهد بود.


کاهش شباهت متن با استفاده از سامانه سمیم نور


سامانه سمیم نور ابزاری برای یافتن مشابهت بین متونی است که به زبان فارسی نوشته شده است و از ارتکاب سرقت علمی پیشگیری می کند. همچنین برای کاربرانی که به دنبال یافتن پیشینه مشابه با متن خود هستند نیز کاربرد دارد. شبکه مترجمین اشراق این امکان را فراهم کرده که اگر مقالات به زبان فارسی نوشته شده باشند از این روش استفاده شود.


روش سریع سفارش پارافریز و بازنویسی مقاله

معمولا نویسندگان، جهت چاپ مقاله خود در یک مجله معتبر، باید گام های اولیه برای پارافریز متون و مقالات خود را انجام دهند و در برخی مواقع به علت کمبود وقت، به پارافریز متون و مقالات خود در کمترین زمان ممکن و با کیفیت بالا نیاز دارند. در این شرایط روش هایی وجود دارد که توسط شبکه مترجمین اشراق در اختیار کاربران گذاشته شده تا بتوانند سفارش خود را بصورت سریع و در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت پارافریز کنند. مراحل پارافریز در شبکه مترجمین اشراق به این صورت می باشد که ابتدا باید فایل مورد نظر توسط کاربر ثبت شود و براساس نرم افزار انتخابی کاربر، میزان مشابهت تعیین شده و سپس مقاله توسط یک ویراستار متخصص و حرفه ای پارافریز می شود. پس از بررسی توسط بازرس، فایل به همراه تغییرات انجام گرفته تحویل می گردد. در شبکه مترجمین اشراق سه نوع زمانبندی اعم از عادی، فشرده و فشرده پلاس برای انجام پروژه وجود دارد که زمان بندی فشرده سریع ترین روش برای سفارش شما می باشد تا در سریعترین زمان ممکن بتوانید مقاله پارافریز شده خود را دریافت کنید.

زمانبندی عادی

جهت پارافریز یا بازنویسی مقاله اگر عجله ای نداشته باشید خدمات ثبت سفارش به صورت زمانبندی عادی در شبکه مترجمین اشراق روشی است که کاربر می تواند سفارش خود را با توجه به تعداد کلمات، زبان و ... ثبت نموده و کیفیت تحویل را به روش های برنزی، نقره ای، طلایی و طلایی پلاس انتخاب کند. اگر زمانبندی به صورت عادی انتخاب شود هزینه سفارش کمتر از زمانبدی های دیگر بوده و مقرون به صرفه تر خواهد بود.

زمان

زمان

زمانبندی فشرده

شبکه مترجمین اشراق جهت پارافریز متون در زمان های کوتاهتر، راهکار استفاده از زمانبندی فشرده را برای نویسندگان مقالات در نظر گرفته است. وقتی می خواهید مقاله تان را به مجله ای ارسال کنید و محدودیت زمان دارید، با ثبت سفارش پارافریز در زمان بندی فشرده، مقاله شما توسط ویراستاران حرفه ای شبکه مترجمین اشراق در کمترین زمان و بصورت فشرده و سریع بازنویسی می شود و پس از بررسی توسط بازرس تحویل شما می گردد.

زمان بندی فشرده پلاس

شبکه مترجمین اشراق امکاناتی را برای کسانی که میخواهند فایل پارافریز شده خود را خیلی فوری و اورژانسی دریافت کنند، با روش ثبت سفارش در زمان بندی فشرده پلاس فراهم آورده است تا در اسرع وقت بتوانند جهت ارسال مقاله خود به مجله مورد نظر اقدام کنند. لذا زمانبندی تحویل به صورت عادی، فشرده و فشرده پلاس می باشد که قیمت هر کدام براساس فوریت، متفاوت محاسبه می گردد.

زمان

مراحل و راهنمای سفارش آنلاین پارافریز

مراحل کلی انجام سفارشات پارافریز در شبکه مترجمین اشراق به صورت زیر است:

1. ثبت سفارش پارافریز: ابتدا سفارش خود را ثبت کرده و فایل مقاله و سایر اطلاعات موردنیاز را ارسال می کنید.

2. انتخاب نوع پارافریز مدنظر: شما می توانید متن خود را بر اساس گزارش آنلاین و یا بر مبنای متن اصلی ، پارافریز کنید.

3. انجام پارافریز مقاله یا متن: پس از انتخاب مناسب ترین فرد متخصص، فرآیند پارافریز مقاله شما آغاز می شود.

4. تحویل مقاله پارافریز شده: مقاله پارافریز شده پس از طی مراحل کنترل و بازرسی، به شما تحویل داده می شود.

سفارش

جهت سفارش‌ پارافریز یا بازنویسی متون و کاهش سرقت ادبی می توانید از طریق فرم زیر با وارد کردن مشخصات فایل خود اقدام کنید.

قیمت

هزینه سفارش پارافریز مقاله

محاسبه قیمت پارافریز و بازنویسی متون بسته به مشخصات و حجم سفارش شما متغیر است. پارامتر هایی مثل تعداد کلمات، زمانبندی، کیفیت و ... تاثیر مستقیم در تعیین هزینه بازنویسی و پارافریز دارند. توجه به این نکته ضروری است که درصد تشابه متن شما با مقالات دیگر چقدر است و این مورد تاثیر مستقیم بر هزینه سفارش پارافریز متن یا مقاله شما دارد. انتخاب نوع کیفیت نیز در میزان هزینه تاثیر دارد، در حالت کلی هزینه پارافریز با کیفیت طلایی پلاس کمی بیشتر از موارد دیگر می باشد چون در این حالت علاوه بر پارافریز، بازخوانی نیز انجام می گیرد. همچنین زمان تحویل متن نیز در هزینه انجام آن تاثیر دارد. هر چه قدر زمان انجام آن کوتاه تر باشد، قیمت آن بالاتر خواهد بود و بالعکس. تخفیفات کاربری و حجمی مختلفی بر اساس تعداد و حجم سفارشات اعمال می شوند.

خدمات شبکه مترجمین اشراق در حوزه پارافریز

دست بردن بدون اجازه به اندوخته علمی هر فرد جرم محسوب می شود و شخصی که برای نوشتن یک مقاله خود سال ها عمر خود را صرف تحقیق و پژوهش می کند، راضی به استفاده از تحقیقات خود توسط افراد نبوده و در صورت استفاده، فرد متهم به سرقت علمی خواهد بود. پارافریز مقاله به جهت رفع سرقت ادبی و افزایش چشم گیر رسایی و شیوایی و هم‌چنین حفظ اصالت نوشته، یک امر تخصصی و ضروری در نگارش و چاپ مقاله است. مقاله‌ای درخشان و تاثیرگذار خواهد بود که از اصالت کامل برخوردار باشد و مصداق سرقت علمی در مقالات علمی نباشد. گاهی اوقات، اکثر افراد تنها با یک بار خواندن مقاله شروع به پارافریز می کنند، در حالی که یک بار خواندن متن، برای انجام عمل پارافریز کافی نیست. شبکه مترجمین اشراق با گروهی از مترجمان و ویراستاران متخصص، به شما کمک می کند تا متون و مقالات خود را در تمامی زبان ها و تخصص ها پارافریز و بازنویسی کنید. برای سفارش پارافریز و بازنویسی مقاله و متون تخصصی خود کافیست بر روی لینک زیر کلیک کرده و سفارش خود را ثبت کنید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. پارافریز متون توسط چه کسانی انجام می شود؟
2. خدمات پارافریز برای چه رشته هایی انجام می شود؟
3. چگونه در شبکه مترجمین اشراق ثبت سفارش پارافریز مقاله کنیم؟
4. آیا امکان ارائه گزارش سرقت ادبی قبل و بعد از پارافریز می باشد؟
5. خدمات بازنویسی برای چه زبان هایی امکان پذیر است؟
6. هزینه پارافریز و بازنویسی مقاله چند است؟
7. در پارافریز مقاله، درصت سرقت ادبی چه میزان کاهش می یابد؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری