سفارش ترجمه فوری چکیده مقالات انگلیسی به فارسی

انتشار 22 آبان 1400
مطالعه 13 دقیقه

وجود بستری مناسب برای ترجمه فوری چکیده مقالات علمی می‌تواند یکی از راه‌های هموارسازی مسیر اساتید و دانشجویان برای کسب آموزه‌های بهتر در حوزه‌های مختلف علمی‌ باشد. بهترین پیشنهاد برای انجام ترجمه چکیده مقاله، افرادی هستند که رزومه آکادمیک و موفقی دارند و تخصص لازم جهت ترجمه متون تخصصی را دارا می باشند. شبکه مترجمین اشراق این افراد را برای ترجمه چکیده مقالات علمی، یک جا دور هم جمع‌کرده‌ و برای پیشرفت و درخشش شما پیشنهادات ویژه‌ای دارد.

منظور از چکیده مقاله چیست؟

چکیده خلاصه ای از مقاله، پایان نامه یا یک تحقیق است که با فرمتی خاص در آغاز متن مقاله، پایان نامه و تحقیق قرار می گیرد. در واقع چکیده "مروری کلی بر مقاله" است و شامل روش های مورد استفاده در مقاله و نتایج بدست آمده از تحقیق می شود. با توجه به اهمیت و ارزش آن، ترجمه چکیده بسیار مهم است و باید بسیار دقیق باشد. در مجامع علمی، مقالات منتشر شده در ژورنال‌های معتبر نسبت به دیگر قالب‌های انتشار یافته‌ علمی همچون کتاب‌ها، فصل کتاب‌ها، وبلاگ‌ها و مقالات ارائه شده در همایش‌ها از ارزش و اعتبار بیشتری برخوردار هستند. به همین جهت دانشجویان و محققان برای افزایش سطح علمی خود از ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی استفاده می‌کنند. ژورنال‌های علمی منتشر شده نوعاً فرایند داوری سخت گیرانه ای را گذرانده‌اند و از آن‌جایی که زبان مشترک جامعه علمی، زبان انگلیسی است، تمامی این دستاوردها به زبان انگلیسی منتشر می‌شود. از طرفی برای درک و بهره‌مند شدن از نتایج پژوهش‌های افراد دیگر باید بتوان چکیده مقالات منتشر شده در ژورنال‌های معتبر را به زبان فارسی ترجمه کرد.

ترجمه مقاله

مترجم

ترجمه چکیده مقاله انگلیسی به فارسی

اهمیت زبان انگلیسی امروزه بر همه واضح و مبرهن است، چرا که انگلیسی دومین زبان پر تکلم و مهم‌ترین زبان ثانوی در جهان است. به علاوه، از اوایل قرن بیستم به بعد، زبان انگلیسی در بین تمام کشورهای جهان به‌ عنوان زبان بین‌المللی پذیرفته‌شده است. از آنجایی که امروزه بسیاری از مقالات معتبر به زبان انگلیسی تولید و منتشر می شود، ترجمه انگلیسی به فارسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ترجمه تخصصی چکیده مقاله به صورت ترجمه انگلیسی به فارسی معمولا برای انجام پایان نامه، تحقیق و پژوهش در مقاطع ارشد و دکترا و انجام پروژه های تحقیقاتی و دانشگاهی انجام می‌شود. ترجمه چکیده مقاله از جمله خدماتی است که بسیاری از دانشگاهیان، سازمان ها و شرکت ها در مسائل حرفه‌ای خود با آن سر و کار دارند. بسیاری از اساتید و دانشجویان، وقت کافی برای ترجمه در اختیار ندارند و نیازمند استفاده از خدمات ترجمه می‌باشند و همچنین اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، اگر مترجم متخصصی آن‌ها را یاری کند، با سهولت بیشتری نتایج تحقیقات خود را منتشر خواهند کرد. در واقع بیشترین خدمات ترجمه مورد نیاز در ایران، ترجمه انگلیسی به فارسی است و با توجه به اینکه مقالات isi دارای نوع نگارش آکادمیک و ساختار خاصی هستند و زبان و لحن به‌ کار رفته در این مقالات با متون دیگر متفاوت می باشد، بنابراین ترجمه چکیده مقاله از انگلیسی به فارسی نیازمند مهارت و تبحر خاصی در ترجمه است و دقت زیادی می‌طلبد. از آنجایی که چکیده مقاله خلاصه ای از مقاله را بیان می کند، دانشجویان و افراد مختلف برای آگاهی از متن مقالات نیاز به ترجمه چکیده مقاله دارند.

اهمیت ترجمه چکیده مقاله انگلیسی به فارسی

اهمیت ترجمه چکیده از این باب است که یکی از بخش های بسیار پر مراجعه هر نوشته علمی است. اساتید، دانشجویان و علاقمندان در هنگام جستجوی مقالات علمی و به منظور ارزیابی و اتخاذ تصمیم برای مطالعه یک متن علمی؛ ابتدا به مطالعه و ترجمه چکیده آن اقدام می کنند. ممکن است عنوان متنی برای جستجو کننده جذاب باشد ولی پس از مطالعه و ترجمه چکیده مشخص شود که موضوع تحقیق موضوعی است که مد نظر فرد نبوده است. ترجمه چکیده مقاله انگلیسی به فارسی برای دانشجویان، اساتید و پژوهشگران کاربردهای بسیاری دارد. فعالیت‌هایی مانند نگارش پایان‌نامه، نگارش مقاله برای ارائه به کنفرانس‌ها، نگارش و چاپ مقاله در ژورنال‌های ISI و … همگی نیازمند درک و ترجمه چکیده مقالات هستند. به همین جهت می‌توان خدمات ترجمه فارسی به انگلیسی چکیده مقاله را یکی از نیازهای اساسی و اصلی اساتید و دانشجویان به حساب آورد. بر این اساس تحصیلات تکمیلی را نمی‌توان بدون فهم و درک و ترجمه چکیده مقالات و متون انگلیسی تصور کرد زیرا اصلی‌ترین منابع علمی موجود در تمامی رشته‌ها به زبان انگلیسی منتشر می‌شود. در ادامه مطلب به چند کاربرد ترجمه چکیده مقاله انگلیسی اشاره می شود.

ترجمه مقالات پایه و مروری برای تهیه پروپوزال و پیشنهاد پژوهشی

مرحله نخست هر پروژه، از قبیل رساله یا پایان‌نامه، تدوین و تنظیم پیشنهاد پژوهشی یا پروپوزال می باشد که دانشجویان برای آشنایی بیشتر با زمینه مورد نظر خود برای پژوهش و نگارش رساله تخصصی، معمولا تعداد زیادی مقاله از ژورنال‌ها و کنفرانس‌ها را جمع‌آوری نموده و با مطالعه و تهیه خلاصه و طبقه‌بندی مطالب آن ها، پروپوزال خود را نگارش می کنند. جهت جمع آوری و انتخاب این مقالات ابتدا باید چکیده مقاله مطالعه شود زیرا با ترجمه چکیده مقالات در وقت خود می توان صرفه جویی کرده و به فرآیند نوشتن پروپوزال سرعت بخشید.

ترجمه چکیده مقاله بیس برای نگارش پایان‌نامه

دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای نگارش رساله و پایان نامه خود معمولا یک یا چند مقاله بیس یا اساسی را در نظر گرفته و بر اساس آن‌ها پژوهش خود را پیش می‌برند و روش‌های پیشنهادی را اصلاح می‌کنند. برای دانلود مقالات بیس و پایه سایت‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان از آن ها جهت دانلود مقالات اقدام کرد. ترجمه تخصصی چکیده مقالات می‌تواند کمکی برای سرعت بخشیدن به فرآیند تهیه رساله باشد. از این نظر دانشجویان ارشد و دکتری می توانند به مترجمان متخصص در سایتهای ترجمه معتبر در رشته خود اعتماد کنند تا چکیده این مقالات را با سرعت و دقت مناسب برای آن ها ترجمه شوند.

اصول و نکات مهم در ترجمه چکیده مقاله انگلیسی به فارسی

ترجمه تخصصی چکیده یک راه مطمئن و اصولی برای یادگیری مباحث جدید و نو محسوب می‌شود که نباید از اهمیت اجرای درست و صحیح آن غافل شد. در واقع چکیده؛ پنجره ورود خواننده به متن است و روشن می سازد نوشته درباره چیست و کلیت تحقیق چه می خواهد بگوید. بنابراین برای ترجمه ای با کیفیت بالا از چکیده مقاله، مترجم باید علاوه بر داشتن سابقه کاری در این حوزه و مهارت ترجمه، بسیاری از نکات و مواردی که به داشتن بهترین و با کیفیت ترین ترجمه کمک می کند را رعایت کند. این نکات عبارتند از:

  • آشنایی با موضوع مورد ترجمه

  • رعایت امانت وپرهیز از هرگونه دخل و تصرف

  • استفاده از واژگان مانوس در ترجمه

  • استفاده از فرهنگ لغت های مناسب

  • آشنایی با اصطلاحات و اسلوب های کاربردی زبان مبدأ و مقصد

  • متن خوانی و حفظ لغات مشکل و جدید

مترجم مقاله

راهکارها و روش های ترجمه چکیده مقاله انگلیسی به فارسی

ترجمه چکیده یکی از خدماتی می باشد که دانشجویان ارشد و دکتری به آن نیاز پیدا خواهند کرد. چرا که معمولا دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری برای پایان نامه خود و چاپ مقاله در نشریه های مختلف نیاز دارند رزومه خود را تقویت کنند تا به هدف مورد نظر دست یابند. اما سایت ها و مراکز معتبر ترجمه، راه‌حل‌های مختلفی برای ارائه ترجمه چکیده مقاله در نظر گرفته اند. خوشبختانه عصر جدید به حدی پیشرفت کرده که ترجمه آنلاین همانند دیگر خدمات آنلاین با گستره ای از ابزارهای مدرن، نیاز کاربران را رفع می نماید. به همین منظور سایت ترجمه مقاله از انگلیسی به فارسی و بالعکس توسط موسسات مختلف راه اندازی شدند تا ثبت سفارش ترجمه چکیده مقاله و خود مقاله شما به صورت آنلاین و غیرحضوری به آسانی و در کوتاهترین زمان انجام شود. معمولا چکیده اکثر مقاله ها به صورت انگلیسی نوشته می شوند و به همین منظور ترجمه چکیده های انگلیسی به فارسی نسبت به سایر زبان های دیگر مشتری بیشتری دارد. ترجمه چکیده مقالات علمی علاوه بر افزایش سطح سواد دانشجو، به وی کمک می‌کند تا آموخته‌های خود را با دنیای مدرن همگن ساخته و خود را به‌روزرسانی کند. اگر این به‌روزرسانی موفق باشد، قطعاٌ باهدف خوب و مفیدی در ترجمه مقاله تخصصی همراه خواهد بود. دانشجویان، اساتید و فارغ التحصیلانی که نیازمند ترجمه چکیده مقالات هستند می توانند با استفاده از روش های زیر، اقدام به سفارش ترجمه چکیده به صورت آنی، فریلنسری و سیستمی نمایند.

سفارش فوری (آنی)

سفارش ترجمه آنی طبق درخواست مشتری و زمانی که فوریت در انجام ترجمه وجود دارد انجام می گیرد. در این روش ترجمه‌ با بالاترین کیفیت و صرفا با کیفیت طلایی انجام می‌شوند. هزینه ترجمه فوری کمی بیشتر از ترجمه عادی است.

سفارش فریلنسری

در این روش مشتری قیمت، زمان تحویل، کیفیت و خدمات درخواستی خود را تعیین کرده و از طرف مترجمین فریلنسر پیشنهاداتی دریافت می‌کند. سپس کارفرما بهترین پیشنهاد را برای ترجمه انتخاب کرده و سفارش خود را ثبت می کند.

سفارش عادی (سیستمی)

این روش در سه حالت و زمان بندی های عادی، فشرده و فشرده پلاس با کیفیت های متفاوت طلایی، نقره ای و برنزی وجود دارد. در سفارش عادی، زمان تحویل و هزینه آن بسته به حالتها و کیفیت های انتخابی متغیر می باشد.

روش سریع و فوری ترجمه چکیده مقالات انگلیسی به فارسی

زمان برای انجام هر کاری یک عامل مهم است ولی در برخی از اوقات شرایطی پیش می آید که اهمیت زمان دو چندان می شود. در حرفه ترجمه نیز اتفاقاتی از این دست مشاهده می شود که کاربر نیاز به انجام فوری ترجمه چکیده مقاله خود توسط یک تیم متخصص و حرفه ای در زمینه مورد نیاز را دارد. گاهی ممکن است برای شما پیش بیاید که به ترجمه فوری در کم‌ترین زمان و بالاترین کیفیت، به صورت اورژانسی و خیلی سریع احتیاج داشته باشید. بسیاری از افراد تصور می کنند در ترجمه فوری، کیفیت ترجمه فدای سرعت ترجمه شده و سطح کیفیت آن پایین می آید. در صورتی که این تصور اشتباه بوده و ترجمه فوری هیچ تفاوتی با ترجمه عادی ندارد. تنها تفاوت ترجمه فوری در این است که مترجم متخصص بایستی بنابه درخواست مشتری، مطلب بیشتری از فایل را در زمان کمتری ترجمه کند. در حقیقت، ترجمه فوری به ترجمه‌ای گفته می‌شود که مترجم برای انجام آن باید بیشتر از حجم عادی که در توان اوست، وقت بگذارد و یا در اولین فرصت و با سرعت بیشتری اقدام به ترجمه کند. میزان محتوای ترجمه شده توسط یک مترجم حرفه ای 1500 کلمه در روز است، اما در شرایطی ممکن است شخصی برای ترجمه عجله داشته و نیاز به ترجمه بیش از این تعداد داشته باشد؛ به این نوع از ترجمه ها ترجمه فوری(آنی)گفته میشود. ترجمه فوری همان عمل انتقال مفهوم از زبان مبداء به زبان خارجی مربوطه در سریع ترین زمان ممکن (تقریبا در نیمی از زمان ترجمه عادی) با رعایت کیفیت و دقت در ترجمه می باشد. زمان ترجمه از اهمیت چشمگیری برخوردار است اما مهمتر از همه توجه به سطح کیفی ترجمه می‌باشد. در یک سایت معتبر ترجمه فوری مقاله و متون، کیفیت از هر چیزی از اهمیت بالایی برخوردار است و در کنار آن زمان ترجمه نیز رعایت می گردد.

خصوصیات ترجمه فوری شامل موارد زیر می باشد:

  • هزینه ترجمه فوری کمی بیشتر از ترجمه عادی می باشد.

  • ترجمه فوری در نیمی از زمان ترجمه عادی انجام می شود.

  • ترجمه فوری برای کاربرانی که محدودیت زمانی دارند، مناسب می باشد.

  • مدت زمان ترجمه با توجه به سنگینی، زمان‌بر بودن متن و حوزه تخصصی آن، حدودا 2000 الی 5000 کلمه در روز است.

زمان

عوامل مهم در ترجمه فوری چکیده مقاله انگلیسی به فارسی

همان طور که گفته شد ترجمه سریع انگلیسی به فارسی چکیده مقالات بسیار حائز اهمیت است و انجام آن باید توسط کسانی که رزومه آکادمیک و موفقی دارند و افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه باشد. در سایت ها و موسسات معتبر برای این که یک مقاله و یا چکیده مقاله را به صورت فوری ترجمه کنند ابتدا باید میزان تخصصی بودن مقاله مشخص شود. این کار توسط کارشناسان ترجمه صورت می‌گیرد. در گام بعدی با توجه به تخصصی یا عمومی بودن متن چکیده مقاله، هزینه ترجمه به صورت کلمه ای برای آن محاسبه و در نظر گرفته شده و به کارفرما اعلام می‌شود. در صورت تایید و پرداخت هزینه، ثبت سفارش به صورت رسمی در سایت صورت می‌گیرد. متن مورد ترجمه برای مترجم فرستاده می‌شود و برای انجام و تحویل آن یک مهلت مقرر تعیین می‌شود. بعد از تحویل متن ترجمه شده توسط مترجم متخصص، به منظور ارتقای سطح کار، چکیده ترجمه شده در اختیار ویراستار قرار میگیرد تا از نظر مباحث و همچنین رعایت اصول نگارشی بررسی شود. در نهایت در موعد مقرر، متن ترجمه شده به کارفرما ارائه می‌گردد. در حالت کلی آنچه که در ترجمه فوری چکیده مقاله اهمیت دارد، مواردی است که در زیر به آن اشاره می کنیم:

هزینه ترجمه چکیده

قیمت خدمات ترجمه و نحوه تعیین هزینه ترجمه انواع متون، یکی از اصلی ترین معیارهای مشتری برای امر ترجمه می باشد که بر اساس طبقه بندی کیفیتی، زمان تحویل، حجم فایل، تعداد کلمات، زبان مبدا و مقصد و نوع تخصص متن و میزان هزینه متفاوت خواهد بود. در حالت کلی هزینه ترجمه فوری با ترجمه در زمان عادی متفاوت است و هزینه ترجمه فوری کمی بیشتر از ترجمه عادی است. این افزایش به این معنی نیست که هزینه ترجمه فوری چکیده مقاله دوبرابر و یا چندبرابر بیشتر است، فقط به دلیل فوریت کار میزان هزینه تاحدودی افزایش می یابد.

کیفیت ترجمه چکیده

ترجمه فوری در اصل هیچ تفاوتی با سایر ترجمه‌های تخصصی ندارد، چرا که تنها تفاوت این نوع ترجمه این است که مترجم به دلیل تقاضای مخاطب خود مجبور است که محتوا را در زمان کمتری ترجمه کند. مهم ترین اصل در فرایند ترجمه فوری حفظ کیفیت متن می باشد. برای پیاده کردن این اصل مهم، بهتر است که کار ترجمه، توسط مترجم متخصص و متبحر انجام شود.

اشتباهات رایج در ترجمه چکیده مقاله انگلیسی به فارسی چیست؟

اشتباهات رایجی در ترجمه چکیده مقاله وجود دارد که اگر فرایند ترجمه چکیده مقاله را خود انجام دهید قطعاٌ به آن‌ها برخورد خواهید کرد و این باعث می‌شود که کیفیت کار نهایی شما به‌شدت پایین بیاید. در ادامه مطلب به برخی از این اشتباهات رایج در ترجمه چکیده مقاله اشاره می شود.

علامت تعجب

وقتی شما خود اقدام به ترجمه چکیده مقاله می‌کنید احتمال دارد بخش مهمی از متن چکیده را از قلم بیندازید و یا نسبت به آن بی‌توجه شوید. ولی زمانی که کار شما به دست یک مترجم انجام می‌شود، مترجم بدون توجه به اینکه کدام بخش از چکیده مقاله مهم است و یا کدام بخش آن مهم نیست و به کار شما کمتر می‌آید، تمام متن را ترجمه خواهد کرد. زیرا مترجمین می خواهند در درجه اول کار خود را به نحو احسن انجام دهند. یک مترجم مقاله آموزش‌دیده و تخصص کافی جهت ترجمه چکیده را دارد، به‌نحوی‌که مفاهیم مندرج در مقاله علمی اصلی به‌صورت کامل در ترجمه چکیده مقاله بیان شود.

اگر به‌عنوان یک دانشجو به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، کمتر به‌صورت تخصصی فعالیت کرده‌اید و باید به این نکته توجه داشته باشید که متن ترجمه شده توسط یک مترجم، بسیار منسجم‌تر خواهد بود. یکی دیگر از مواردی که باعث می‌شود شما در ترجمه تخصصی چکیده مقاله بیشتر مرتکب خطا شوید، کلمه به کلمه ترجمه کردن جملات است که در پایان منجر به متنی با مفهوم بسیار سخت خواهد بود. گاهی دچار استفاده از کلمات مشابه می‌شوید و نمی‌دانید چگونه جملات ترجمه شده را به هم ارتباط دهید، یا حتی شما ممکن است در واژه خاصی، تفسیر اشتباهی را انجام داده باشید که در ترجمه نهایی نقش مؤثری ایفا می‌کند.

اشتباه

ترجمه فوری چکیده مقاله انگلیسی به فارسی در شبکه مترجمین اشراق

ترجمه چکیده مقاله در هر رشته‌ ای امری مهم و تخصصی تلقی می‌ شود و در این راستا شبکه مترجمن اشراق با دارا بودن کادر مجرب و حرفه ای در زمینه ترجمه، خدمات ویژه ای جهت رفاه حال مشتریان ارائه می دهد. در واقع ترجمه تخصصی چکیده مقاله، یکی از امکانات و خدمات مهم شبکه مترجمین اشراق می‌باشد که با بهترین کیفیت توسط مترجمین حرفه ای و تخصصی در کمترین زمان ممکن انجام می شوند. شما می‌توانید برای سفارش ترجمه فوری انواع فایل‌های خود، همین الان ثبت سفارش خود را به صورت آنلاین انجام دهید تا متخصصان شبکه مترجمین اشراق بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به ترجمه آن بپردازند. همچنین تمامی سفارشات در این موسسه، از جمله ترجمه فوری شامل گارانتی ترجمه می‌باشد و در صورت عدم رضایت مشتری، ترجمه به مترجم پروژه فرستاده می‌شود تا در کمترین زمان ممکن نسبت به اصلاح ترجمه اقدام نماید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. آیا با کاهش زمان ترجمه در ترجمه آنی چکیده مقاله، کیفیت تحت تاثیر قرار می گیرد؟
2. ترجمه چکیده مقاله توسط چه کسانی انجام می شود؟
3. ترجمه فوری برای چه خدماتی انجام می شود؟
4. آیا می توانیم در جریان پروسه سفارش ترجمه خود باشیم؟
5. آیا گواهی کیفی برای ترجمه چکیده مقالات هم انجام می شود؟
6. هزینه ترجمه فوری چکیده مقاله چند است؟
7. در ترجمه فوری چکیده مقاله، زمان چقدر کاهش می یابد؟
8. برای سفارش فوری ترجمه چکیده مقاله چگونه اقدام کنم؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری