ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند به صورت آنلاین

انتشار 10 اردیبهشت 1401
مطالعه 5 دقیقه

کارت بازرگانی جزو مدارک شغلی معتبر و یکی از مدارکی است که فعالیت شغلی فرد را در کشورش تأیید می‌کند، ارائه ترجمه رسمی کارت بازرگانی به سفارت کشور موردنظر، برای دریافت ویزاهای تجاری و غیرتجاری، نوعی امتیاز محسوب می‌شود. برای ترجمه کارت بازرگانی خود می‌توانید به دارالترجمه‌های معتبر و رسمی مراجعه نمایید.

ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند به صورت آنلاین

هزینه ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند

تمامی هزینه‌های ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند در دارالترجمه اشراق، بر طبق نرخ نامه مصوب توسط اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی قوه قضائیه (وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران) سالانه تعیین می‌شود و هیچ هزینه‌ی اضافی دیگری از مشتریان دریافت نخواهد شد همچنین کلیه دارالترجمه‌ها موظف به پیروی کامل از این نرخ نامه می‌باشند. این هزینه‌ها شامل سه بخش زیر می‌باشند:

  • هزینه مربوط به ترجمه کارت بازرگانی هوشمند در دارالترجمه رسمی

  • هزینه نسخه اضافی در صورتی که متقاضی تمایل به تهیه نسخه اضافی داشته باشد 30 درصد نرخ نیز به قیمت ترجمه رسمی اضافه خواهد شد

  • هزینه‌های مربوط به تأییدیه‌های لازم از طرف دادگستری و وزارت امور خارجه

شما عزیزان می توانید با وارد کردن اطلاعات مربوط به ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند اقدام به برآورد هزینه ترجمه خود نموده و سپس جهت ثبت سفارش خود اقدام فرمایید.

تأییدیه‌های لازم پس از ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند

ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند، از جمله مدارکی است که در زیرگروه مدارک شغلی قرار داشته و باید برای اخذ ویزا به سفارت مربوطه ارائه شود. دریافت کارت بازرگانی شرایطی دارد و همگان قادر به دریافت آن نیستند. از این رو کارت بازرگانی مدرکی برای اثبات موقعیت شغلی بازرگانان به شمار می‌رود و ارائه ترجمه رسمی آن به سفارت‌خانه‌ها امتیاز مثبتی برای دریافت ویزا محسوب می‌‌شود. در ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند ابتدا متقاضی باید مدرک خود را به دارالترجمه رسمی ارائه دهد. تمامی مندرجات عیناً توسط مترجم رسمی و متخصص ترجمه می‌شوند. بعدازاینکه مرحله ترجمه به اتمام رسید ممکن است نیاز به دریافت تأییدیه‌هایی برای ترجمه رسمی مدرکتان باشد که عبارت‌اند از:

قوه قضاییه

تأیید اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی قوه قضاییه (دادگستری)

پس از اینکه کارت بازرگانی هوشمند شما توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شد باید توسط مترجم مهر و امضا شود این مدارک پلمپ شده و همراه اصل مدرک به اداره امور مترجمان رسمی قوه قضاییه جهت تأیید وزارت دادگستری ارسال می‌شود. پس از آن قوه قضاییه (دادگستری) بابت تأیید مدرک شما تصمیم‌گیری می‌نماید.

وزارت امور خارجه

تأیید وزارت امور خارجه

بعدازاینکه مدرک شما توسط وزارت دادگستری تأیید شد، به وزارت امور خارجه ارسال می‌شود تا مهر تأییدیه دیگری نیز دریافت نماید نکته‌ی قابل توجه در این بخش این است که وزارت امور خارجه در صورتی ترجمه مدرک شما را تأیید می‌کند که قبل از آن توسط وزارت دادگستری تأیید و مهر شده باشد. لازم به ذکر است که بسیاری از کشورها نیازی به مهر وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند و متقاضی باید از مدارک لازم برای کشور مقصد اطلاعات کسب نماید.

سفارت کشور

تأیید سفارت کشور مقصد

پس از طی کردن مراحل فوق الذکر آخرین مرحله ارائه مدارک به سفارت کشور مقصد و گرفتن تاییدات لازم از سوی آن می باشد. در برخی از کشورها مهر تاییدیه سفارت کشور مقصد برای مدرکتان مورد نیاز است. در این مرحله متقاضی باید به سفارتی که قصد سفر به آن را دارد مراجعه نماید و مدارک ترجمه شده خود را به سفارت مربوطه تحویل دهد. سفارت بعد از دریافت مدارک از متقاضی آن‌ها را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهد و در خصوص تایید آن تصمیم‌گیری می‌کند.

نکات قابل توجه در رابطه با ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند

همان‌طور که قبلاً اشاره شد برای دریافت انواع ویزاهای تجاری و سرمایه‌گذاری، داشتن ترجمه کارت رسمی بازرگانی دارای اهمیت است. به دلیل این‌که کارت بازرگانی به نوعی شناسه و هویت تجاری شما محسوب می‌شود، و داشتن آن نشانه اعتبار می‌باشد. شما می‌توانید با داشتن این کارت به واردات و صادرات بپردازید، عضو اتاق بازرگانی شوید و همچنین ویزای تجاری دریافت کنید. برای انجام ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند باید به نکاتی توجه کرد که شامل موارد زیر هستند:

برای اینکه بتوانید کارت بازرگانی خود را به صورت رسمی ترجمه نمایید و ترجمه به تأیید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد باید کارت بازرگانی دارای اعتبار باشد و اصالت و جعل نبودن آن از سوی اتاق بازرگانی صادرکننده تأیید گردد که حق عضویت سالانه پرداخت شده است برای این منظور شما می‌توانید به اتاق بازرگانی شهر صادر کننده مراجعه نموده و نسبت به اخذه تأییدیه اقدام نمایید و تأییدیه اخذ شده را به دارالترجمه ارائه نمایید تا فرایند ترجمه شروع شود.

کارت بازرگانی در ایران دارای دو نوع هوشمند و دفترچه‌ای می‌باشد. طبیعتاً نوع هوشمند دارای امنیت بیشتری بوده و امکان تقلب در آن کمتر است. بنابراین ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند بهتر است.

برای دریافت سایر انواع ویزا نظیر ویزای توریستی نیز ارائه ترجمه رسمی کارت بازرگانی، نشان دهنده این مطلب است که شما دارای شغل، درآمد و موقعیت اجتماعی خوبی هستید. پس در صورت سفر به کشورهای دیگر به وطن خود باز خواهید گشت.

مدارکی از قبیل اساسنامه، اسناد مالی، قراردادهای بیمه و نیز مدارک شناسایی بایستی با کارت بازرگانی ترجمه شده و بسته به نوع کیس به مأموران سفارت‌خانه تحویل داده شود.

کارت بازرگانی در مدت زمان اعتبار خود، در صورتی قابل ترجمه است که: 1. یک گواهی مبنی بر اصالت کارت بازرگانی از سوی اتاق بازرگانی صادر گردد. 2. گواهی مبتنی بر پرداخت حق سالانه عضویت در اتاق بازرگانی موجود باشد.

رونوشت برابر با اصل کارت بازرگانی که توسط مترجم رسمی ترجمه شده است، قابل تأیید می‌باشد.

مراحل ثبت سفارش ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند

ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند جزء مدارکی است که باید مطابق با قوانین دارالترجمه رسمی به همراه تأییدات انجام شود. شما می‌توانید در دارالترجمه اشراق سفارش‌های رسمی خود را ثبت کرده و پس از انجام آن توسط مترجمین متخصص و رسمی قوه قضاییه، سفارش خود را تحویل بگیرید. برای ثبت سفارش باید مراحل زیر را انجام دهید:

ثبت سفارش

ثبت سفارش ترجمه رسمی

تماس پشتیبان

تماس پشتیبان با شما

ارسال

ارسال فیزیکی مدارک

دریافت

ترجمه رسمی و تحویل نهایی

شبکه مترجمین اشراق

خدمات ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند در دارالترجمه اشراق

دارالترجمه اشراق با چندین سال سابقه و داشتن کادر حرفه‌ای و مجرب خود در امور ترجمه تخصصی و رسمی موضوعات مختلف، خدمتگزار شما عزیزان خواهد بود حوزه فعالیت این دارالترجمه بسیار گسترده بوده و به رشته یا موضوع خاصی محدود نمی‌شود همچنین ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند به زبان‌های مختلف از جمله زبان انگلیسی، روسی، عربی، ترکی استانبولی و آذربایجانی انجام می‌پذیرد. جهت مشاهده زبان‌های مختلف می‌توانید روی لینک زیر کلیک نمایید.

کارشناسان دارالترجمه اشراق هنگام ثبت سفارش پیش از دریافت اصل مدارک تمامی راهنمایی‌های لازم را برای شما انجام خواهند داد. همچنین مراحل انجام ترجمه رسمی و تاییدات آن با پیامک و ایمیل برای کاربران اطلاع‌رسانی می‌شود. شما عزیزان می‌توانید بدون مراجعه حضوری مدارک خود را به‌صورت رایگان برای ما ارسال نمایید.

جهت ثبت سفارش ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند از طریق لینک‌ زیر اقدام نمایید و یا از طریق تماس و یا ایمیل و همچنین از طریق شبکه‌های مجازی (واتساپ، اینستاگرام، تلگرام) با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. برای ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند خود چه کار باید بکنم؟
2. هزینه ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند چقدر است؟
3. ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند به چه زبان هایی انجام می گیرد؟
4. برای ترجمه رسمی کارت بازرگانی هوشمند چقدر زمان لازم است؟
5. آیا امکان ترجمه فوری کارت بازرگانی هوشمند وجود دارد؟
6. آیا حتما باید به دارالترجمه به صورت حضوری مراجعه کنم؟
7. هزینه تاییدیه های دادگستری و وزارت امور خارجه به چه شکل می باشد؟
8. مدت اعتبار ترجمه کارت بازرگانی هوشمند چقدر می باشد؟
9. برای ترجمه کارت بازرگانی هوشمند چه مدارکی لازم است؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری