استخدام مترجم در 37 زبان مختلف به صورت غیر حضوری با درآمد بالا

استخدام مترجم در شبکه مترجمین اشراق
شبکه مترجمین اشراق به عنوان برترین و بزرگترین موسسه ترجمه تخصصی آنلاین ایران از شما مترجمین متخصص به صورت غیر حضوری و کار در منزل دعوت به همکاری می‌کند.

مزایای استخدام در شبکه مترجمین اشراق

حجم بالای سفارشات و درآمد بالا
حجم بالای سفارشات و درآمد بالا
واریز منظم به حساب مترجم
واریز منظم به حساب مترجم
غیر حضوری از طریق پنل آنلاین
غیر حضوری از طریق پنل آنلاین
بخش فریلنسر با تعیین قیمت مترجم
بخش فریلنسر با تعیین قیمت مترجم

استخدام مترجم در شبکه مترجمین اشراق


شبکه مترجمین اشراق به عنوان برترین و بزرگترین موسسه ترجمه تخصصی آنلاین ایران از شما مترجمین متخصص به صورت غیر حضوری و کار در منزل دعوت به همکاری می‌کند. مترجمین متخصص در حوزه انگلیسی به فارسی، فارسی به انگلیسی، زبان عربی و سایر زبانها به صورت دورکاری و در منزل می‌توانند با این مجموعه همکاری کنند. در نظر داشته باشید که در این مجموعه دقت و کیفیت دو معیار بسیار برجسته هستند و تمامی مترجمین می‌بایست تخصص و سابقه کافی برای شروع همکاری داشته باشند.

شما به عنوان مترجم دورکار در شبکه مترجمین اشراق تنها موظف به انجام ترجمه حرفه‌ای خود خواهید بود و بقیه کارها به دست ما انجام می‌گیرد پرداخت حق الزحمه مترجمین دقیقا در زمان مقرر انجام خواهد گرفت و کلیه جزئیات صورت حساب ها از پنل هر مترجم قابل بررسی می‌باشد یقینا صداقت و درستی اصلی ترین شرط همکاری در هر زمینه ای می‌باشد و مترجمین باید ترجمه را بر اساس استاندارد های مشخص شده از طرف موسسه انجام دهند; استفاده از ترجمه ماشینی (به ویژه مترجم گوگل) به هر نحوی ممنوع می‌باشد و شما به عنوان مترجم باید قادر به درک و تحلیل مفهوم عبارات باشید در غیر اینصورت ترجمه کیفیت لازم را نخواهد داشت و شرط ادامه همکاری نقض خواهد شد. احترام تمام و کمال به مترجم و حمایت بی وقفه مادی از وی نیز جز اصول اصلی در این موسسه می‌باشد.

استخدام مترجم در شبکه مترجمین اشراق

درآمد مترجم در شبکه مترجمین اشراق چقدر است؟

مترجم طلایی
میانگین درآمد ماه:
14,000,000 تومان
مترجم نقره ای
میانگین درآمد ماه:
7,500,000 تومان
مترجم برنزی
میانگین درآمد ماه:
4,500,000 تومان

استخدام مترجم زبان انگلیسی


یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین ترجمه ها انگلیسی به فارسی و از فارسی به انگلیسی می‌باشد. از طرفی سفارش هایی که در این حوزه ثبت می‌گردد اغلب به صورت فشرده و فوری هستند. از این رو مترجم باید قادر به ارائه ترجمه دقیق و فوری باشد. مترجم غیر حضوری انگلیسی باید مرتبط با شاخه تخصصی خود چند زمینه ترجمه انتخاب کند و فقط در این زمینه ها می‌تواند ترجمه انجام دهد. با توجه به حساسیت بالای ترجمه متون انگلیسی مترجمینی که برای این شاخه انتخاب خواهد شد از بهترین ها می‌باشند.

استخدام مترجم زبان عربی


دومین زبانی که ترجمه آن پس از انگلیسی پرطرفدار می‌باشد و متقاضی زیادی دارد زبان عربی می‌باشد. تقاضای بالای ترجمه در این زبان فرصت مناسبی برای علاقه مندان فراهم آورده است که بتوانند در حوزه علاقه مندی خود کسب درآمد کنند. مترجمین زبان عربی چنانچه علاقه مند به همکاری با شبکه مترجمین اشراق باشند باید از دانش و تخصص کافی برای ارائه ترجمه به موقع فایل ها در زمان مشخص را داشته باشند.

استخدام مترجم در سایر زبان ها


این روزها که دغدغه دانش آموختگان زبان های خارجی غیر از عربی و انگلیسی کمبود شغل و فرصت کسب درآمد می‌باشد شبکه مترجمین اشراق شرایطی فراهم آورده است تا این عزیزان بتوانند به راحتی و از منزل کسب درآمد کنند. شما به هر زبانی که مسلط هستید در صورت داشتن شرایط و تخصص کافی می‌توانید به عنوان یکی از مترجمین شبکه موسسه اشراق شروع به کار کنید. ترجمه در این مجموعه به 37 زبان زنده دنیا انجام می‌شود و در همه زبانها نیاز جذب مترجم انجام می‌شود.

مراحل ثبت نام به عنوان مترجم تا کسب درآمد


ثبت نام به عنوان مترجم در شبکه مترجمین اشراق
  1. ایجاد پنل مترجم از طریق لینک ثبت نام
  2. تکمیل مشخصات و آپلود مدارک موردنیاز
  3. شرکت در آزمون آنلاین و کسب امتیاز مورنیاز
  4. فعال شدن پنل و دسترسی به لیست سفارشات
  5. انتخاب سفارش، انجام ترجمه و آپلود در پنل
  6. واریز درآمد به حساب مترجم در موعد مقرر
شرایط آزمون و نحوه استخدام مترجم در شبکه مترجمین اشراق

نحوه انجام آزمون:

بعد از ایجاد پنل مترجمی نحوه انجام آزمون در شبکه مترجمین اشراق بدین صورت است که با انتخاب زبان ترجمه و پرداخت صورتحساب به مبلغ 10.000 تومان، آزمون برای شما رزرو خواهد شد و شما یک هفته فرصت خواهید داشت تا آزمون رزرو شده را انجام دهید. این آزمون در اکثر زبانها به صورت آنلاین و در دو مرحله تستی و تشریحی برگزار می شود.
نکته مهم
لازم به ذکر است آزمون برخی از زبان ها به صورت آفلاین بوده و سوالات از طریق ایمیل و یا واتساپ به مترجمین ارسال می شود.

شرایط آزمون تستی:

در آزمون تستی شما باید 60 سوال تستی را در مدت 55 دقیقه انجام داده و به پایان برسانید. محتوای سوالات این بخش دانش گرامری، لغات، علایم نگارشی و درک مطلب زبان انتخابی شما خواهد بود. گفتنی است برای ورود به مرحله تشریحی، گرفتن نمره قابل قبول از این بخش الزامی بوده و در غیر این صورت سوالات مرحله تشریحی برای شما ارسال نخواهد شد. این آزمون امتیاز منفی نداشته و حداقل نمره قبولی این بخش، امتیاز 60 از 100 می باشد. پس از اتمام زمان پاسخگویی، تصحیح سوالات به صورت سیستمی بوده و نتیجه بلافاصله برای شما ارسال می گردد.

شرایط آزمون تشریحی:

پس از اخذ امتیاز قابل قبول در مرحله تستی، شما در این مرحله می بایست 1 الی 5 رشته تخصصی برای حوزه ترجمه خود انتخاب نمایید. پس از انتخاب تخصص های خود، به ازای هر تخصص و هر زبان 2 پاراگراف متن در همان تخصص و زبان مدنظر، جهت ترجمه برای شما ارسال خواهد شد که برای ترجمه هر پاراگراف 20 دقیقه مهلت دارید. پس از ترجمه و ارسال متن، ترجمه شما توسط بازرسین بررسی شده و نتیجه طی یک هفته به اطلاع شما خواهد رسید. از آنجایی که کیفیت ترجمه در شبکه مترجمین اشراق در سه سطح طلایی، نقره ای و برنزی می باشد، با توجه به سطح کیفیت ترجمه شما سطح مترجی شما نیز در موسسه مشخص خواهد شد. بدین صورت که در صورت اخذ امتیاز 0 الی 59، ترجمه شما به عنوان ترجمه بی کیفیت شناخته شده و شما به عنوان مترجم پذیرش نخواهید شد. با اخذ امتیاز60 الی 74 به عنوان مترجم برنزی، 75 الی 89 به عنوان مترجم نقره ای و 90 الی 100 به عنوان مترجم طلایی پذیرفته خواهید شد و بلافاصله به صورت غیر حضوری در شبکه مترجمین اشراق، استخدام خواهید شد.

نحوه استخدام در شبکه مترجمین اشراق

پس از اخذ امتیاز قابل قبول در مرحله تشریحی آزمون، شما بلافاصله به عنوان مترجم رسمی شبکه مترجمین اشراق شناخته می شوید. شما در این مرحله می بایست در صورت عدم بارگذاری مدارک درخواستی و تکمیل مشخصات خود هنگام آزمون، برای تکمیل مشخصات و بارگذاری مدارک در پنل کاربری خود اقدام فرمایید.

نحوه شروع به فعالیت مترجم در شبکه مترجمین اشراق به این صورت خواهد بود که پس از فعال شدن پنل کاربر به عنوان مترجم، با بارگذاری هر فایل با هر زبان و تخصصی توسط مشتری، فایل به صورت اتوماتیک به پنل همه مترجمینی که در آن زبان و تخصص پذیرفته شده و فعالیت دارند، ارسال خواهد شد. مترجم با بررسی فایل ارسالی، مختار است فایل ترجمه را پذیرفته و انجام دهد و یا آن را نپذیرد.

نکته مهم:
همانطور که می دانید، فرایند انجام ترجمه در شبکه مترجمین اشراق کاملا به صورت آنلاین بوده و هیچ نیازی به حضور در دفتر موسسه در هیچ یک از مراحل آزمون، استخدام و فعالیت نمی باشد. گفتنی است شبکه مترجمین اشراق در همه شهرهای کشور مترجم استخدامی دارد.

زمان و هزینه ترجمه مترجم

زمان و هزینه ترجمه در شبکه مترجمین اشراق با توجه به تعداد کلمات، زبان، تخصص و کیفیت هر فایل متغیر می باشد. ولی زمان و هزینه انجام ترجمه هر فایلی که برای مترجم ارسال می شود با توجه به فاکتور های ذکر شده به صورت سیستمی محاسبه شده و از همان ابتدا برای مترجم قابل مشاهده است. گفتنی است تسویه حساب مترجمین به صورت ماهیانه بوده و هزینه درآمد هر ماه در آخر ماه با مترجم تسویه می گردد.

در مورد شرایط استخدام بیشتر بخوانید

استخدام مترجم فریلنسر


یکی از روش های اصلی ارائه خدمات ترجمه در شبکه مترجمین اشراق، ترجمه به صورت فریلنسر است. در این نوع سفارش شما به عنوان مترجم می توانید قیمت و زمان پیشنهادی خود را برای ترجمه فایل مشخص کنید. کارفرما پس از دریافت همه پیشنهادات و با توجه به امتیاز و سطح مترجمین، بهترین گزینه را انتخاب می کند.

استخدام مترجم غیرحضوری


با توجه به ماهیت ترجمه می‌توان گفت که انجام کار ترجمه در منزل یکی از کم چالش ترین کارها به صورت دورکاری یا غیرحضوری است. از این رو شبکه مترجمین اشراق شرایطی برای علاقه مندان حوزه ترجمه فراهم آورده است تا بتوانند از منزل در زبان و زمینه تخصصی مورد علاقه خود ترجمه کنند تعهد کیفی و زمانی در تحویل پروژه‌ها، شرط اول همکاری این مجموعه می‌باشد و لذا علاقه مندان به حوزه ترجمه باید این دو نکته کلیدی را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند. عرصه ترجمه فعالیتی پر رقابت است و مترجمین باید عملکرد دقیق داشته باشند تا ادامه همکاری برقرار باشد.

همین امروز استخدام شوید
نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر دارید؟ 04133343915

سوالات متداول

1. چطور می توانم به عنوان مترجم در شبکه مترجمین اشراق فعالیت کنم؟
2. نحوه قیمت گذاری سفارشات ترجمه به چه صورت است؟
3. در کدام زبان ها امکان ثبت نام به عنوان مترجم وجود دارد؟
4. واریز درآمد مترجمین به چه صورت انجام می شود؟
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
بازدیدکننده
بازدیدکننده
3 روز پیش
در پاسخ به:
پشتیبانی تون بینظیره ممنونم ازتون.
مهسا
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
2 هفته پیش
در پاسخ به:
من میخواهم در زبان انگلیسی مترجم باشم آیا مرا قبول میکنید
با سلام لطفا در ازمون مترجمی ثبت نام کنید بعد از تعیین سطح انشاله در خدمتیم با تشکر
بازدیدکننده
لیزا
2 هفته پیش
من میخواهم در زبان انگلیسی مترجم باشم آیا مرا قبول میکنید
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
2 هفته پیش
در پاسخ به:
سلام علیکم‌ بنده عربی زبان مادریم است و فارسی رو بلدم درسش رو خواندم و عربی هم بصورت علمی درس خواندم .استخدام بصورت قراردادی است یا بدون قرار داد است
با سلام در صورتیکه در ازمون موسسه شرکت کنید و تایید شوید به عنوان مترجم غیر حضوری شروع به همکاری خواهید کرد. با تشکر
بازدیدکننده
علی
2 هفته پیش
سلام علیکم‌ بنده عربی زبان مادریم است و فارسی رو بلدم درسش رو خواندم و عربی هم بصورت علمی درس خواندم .استخدام بصورت قراردادی است یا بدون قرار داد است
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
3 هفته پیش
در پاسخ به:
من دنبال مترجمی زبان انگلیسی هستم
با سلام لطفا در سایت به عنوان مترجم ثبت نام کنید و در ازمون شرکت کنید. انشاله بعد از تعیین سطح در خدمتیم. با تشکر
بازدیدکننده
همایون محمدی
3 هفته پیش
من دنبال مترجمی زبان انگلیسی هستم
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
4 هفته پیش
در پاسخ به:
سلام یه سوال داشتم ما باید برای گرفتن فایل های ترجمه به کارفرما درخواست بدیم یا خیر
سلام احتراما باید به عنوان مترجم ثبت نام کنید. و در ازمون شرکت کنید بعد از تعیین سطح در هر سطحی تایید شدید با توجه به آن از طریق سایت و موسسه سفارش دریافت خواهید کرد. با تشکر
بازدیدکننده
شیوا
4 هفته پیش
فوق العاده هستید تبریک روز مترجم به تمامی مترجمین و مدیریت و پرسنا شبکه مترجمین اشراق.
بازدیدکننده
الیاس فرجی فرد
1 ماه پیش
سلام یه سوال داشتم ما باید برای گرفتن فایل های ترجمه به کارفرما درخواست بدیم یا خیر
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
1 ماه پیش
در پاسخ به:
آماده همکاری با شما،در زمینه ترجمه زبان عربی هستم
با سلام لطفا از طریق سایت، پنل مترجمی را ایجاد و در ازمون شرکت کنید. انشاله در خدمتیم
بازدیدکننده
حافظ باستینی
1 ماه پیش
آماده همکاری با شما،در زمینه ترجمه زبان عربی هستم
بازدیدکننده
نادر
2 ماه پیش
تشکر از فعالیت وزحماتتان و مهمتر اینکه ازاین طریق ،در این برهه زمانی سخت ،نفراتی بکار گمارده میشوند.
بازدیدکننده
حیدری
2 ماه پیش
سلام از اینکه واریزی هایتان دقیق، منظم و سر موعد هستش خیلی ممنونم. تا لان هیچ مجموعه ای را در دوره ی مترجمیم به منظمی شما واقعا ندیدم از این بابت خوشحالم که افتخار همکاریتونو داریم.
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
2 ماه پیش
در پاسخ به:
سلام جذب مترجم ترکی استانبولی به فارسی برای ترجمه مقاله و کتاب هم در برنامتون دارید و اینکه باید آزمون دهیم؟
با سلام بله لطفا در سایت به عنوان مترجم ثبت نام کنید. و در ازمون شرکت کنید. انشاله در خدمتیم با تشکر
بازدیدکننده
محرمی
2 ماه پیش
سلام جذب مترجم ترکی استانبولی به فارسی برای ترجمه مقاله و کتاب هم در برنامتون دارید و اینکه باید آزمون دهیم؟
بازدیدکننده
بازدیدکننده
2 ماه پیش
در پاسخ به:
دقیقا 👏
واقعا بهترین مجموعه را دارید خدا خیرتون بده 🌹🙏🌹
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
2 ماه پیش
در پاسخ به:
باسلام وعرض تسلیت به مناسبت محرم ابا عبدالله . من زبان عربی رو به صورت حرفه ای خوندم هم از لحاظ ترجمه هم از لحاظ مکالمه وقواعد میخواستم باهاتون همکاری کنم .به صورت دور کاری کمکم کنین راحت ثبت نام کنم .
با سلام لطفا در سایت به عنوان مترجم ثبت نام کنید. و در ازمون موسسه شرکت کنید انشاله بعد از تعیین سطح در خدمتتان خواهیم بود. تشکر
بازدیدکننده
جواد
2 ماه پیش
باسلام وعرض تسلیت به مناسبت محرم ابا عبدالله . من زبان عربی رو به صورت حرفه ای خوندم هم از لحاظ ترجمه هم از لحاظ مکالمه وقواعد میخواستم باهاتون همکاری کنم .به صورت دور کاری کمکم کنین راحت ثبت نام کنم .
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
2 ماه پیش
در پاسخ به:
ترک زبان هستم آیا میتونم شرکت کنم
با سلام احتراما در سایت به عنوان مترجم ثبت نام کنید. و در ازمون موسسه شرکت کنید. در صورت تایید سطح ترجمه تان انشاله در خدمتتان خواهیم بود. با تشکر
بازدیدکننده
محبوبه دشمه
3 ماه پیش
ترک زبان هستم آیا میتونم شرکت کنم
بازدیدکننده
بازدیدکننده
3 ماه پیش
در پاسخ به:
دقیقا 👏
پشتیبانی تون عالی ممنونم ازتون
بازدیدکننده
بازدیدکننده
3 ماه پیش
در پاسخ به:
the service is useful
باسلام وخسته نباشید بله خیلی عالیه بادست اندرکاران این مجموعه منکه ازطرف خودم و خانواده ام اززحمات شما عزیزان سپاسگذارم
بازدیدکننده
بازدیدکننده
3 ماه پیش
در پاسخ به:
پشتیبانی تون بینظیره ممنونم ازتون.
دقیقا 👏
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
3 ماه پیش
در پاسخ به:
سلام شما مترجم زبان تركي استانبولي هم لازم دارين كاملا مسلط هستم
با سلام بله لطفا در سایت به عنوان مترجم ثبت نام کنید انشاله بعد از ازمون و تعیین سطح در خدمتتان خواهیم بود. با تشکر
بازدیدکننده
مهسا
3 ماه پیش
سلام شما مترجم زبان تركي استانبولي هم لازم دارين كاملا مسلط هستم
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
4 ماه پیش
در پاسخ به:
من زبان عربی بلدم ولی رشته ی تحصیلی من نیست.سابقه ی کاری یاچیزی ندارم.اما خیلی راحت میتونم ترجمه کنم عربی به فارسی فارسی به عربی .چون که خودم عرب زبانم
با سلام احتراما جهت آغاز همکاری، لطفا ایجاد پنل کاربری را برای مترجمی انجام دهید و در ازمون شرکت کنید. انشاله بعد از تعیین سطح در خدمتیم. با تشکر
بازدیدکننده
بازدیدکننده
4 ماه پیش
من زبان عربی بلدم ولی رشته ی تحصیلی من نیست.سابقه ی کاری یاچیزی ندارم.اما خیلی راحت میتونم ترجمه کنم عربی به فارسی فارسی به عربی .چون که خودم عرب زبانم
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
4 ماه پیش
در پاسخ به:
سلام ببخشید نتیجه ازمون و فعال شدن پنل حدودا چقدر طول می کشه؟
با سلام احتراما حداکثر تا یک هفته کاری نتایج آزمون اعلام می شود. با تشکر
بازدیدکننده
افسانه
4 ماه پیش
در پاسخ به:
سلام ببخشید نتیجه ازمون و فعال شدن پنل حدودا چقدر طول می کشه؟
سلام ببخشید نتیجه ازمون و فعال شدن پنل حدودا چقدر طول می کشه؟
بازدیدکننده
الهام
4 ماه پیش
سلام من مترجم زبان عربی هستم و دنبال کار ترجمه هستم به صورت مترجم و پاره وقت
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
5 ماه پیش
در پاسخ به:
آیا مترجم فارسی به عربی و عربی به فارسی هم جذب می کنید؟ حق الزحمه های آنها هم آخر ماه واریز میشه؟
باسلام بله جذب مترجم در تمامی زبان ها انجام می شود. درآمد همه مترجمین به صورت منظم واریز می شود. باتشکر
بازدیدکننده
صمدیان
5 ماه پیش
آیا مترجم فارسی به عربی و عربی به فارسی هم جذب می کنید؟ حق الزحمه های آنها هم آخر ماه واریز میشه؟
بازدیدکننده
نازیلا
5 ماه پیش
بهترین سایت ترجمه ای که طی سالیان اخیر افتخار همکاری داشتم، واریزی هاشون سر موعد و‌منصفانه هستش. همیشه هم هوای مترجم را دارند 🌷
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
5 ماه پیش
در پاسخ به:
سلام آیا استخدام مترجم مقاله تخصصی رشته پزشکی هم در برنامه دارید؟ چطور میشه ثبت نام کنیم؟
باسلام از طریق لینک ثبت نام به عنوان مترجم در سایت شبکه مترجمین اشراق ثبت نام کنید. پس از تکمیل مشخصات و شرکت در آزمون آنلاین می توانید به عنوان مترجم با ما همکاری کنید. https://eshraghtrans.com/register با آرزوی موفقیت شبکه مترجمین اشراق
بازدیدکننده
رضویان
5 ماه پیش
سلام آیا استخدام مترجم مقاله تخصصی رشته پزشکی هم در برنامه دارید؟ چطور میشه ثبت نام کنیم؟
بازدیدکننده
محمدی
6 ماه پیش
به عنوان مترجمی که حدود دوسال افتخار همکاری را دارم بی نهایت ممنونم که همیشه واریزی ها در موعد مقرر انجام میشه. پشتیبانی سایت هم واقعا عالیه
بازدیدکننده
بازدیدکننده
6 ماه پیش
ترجمه شبکه مترجمین اشراق کیفیت خوبی دارد
بازدیدکننده
بازدیدکننده
7 ماه پیش
the service is useful
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
9 ماه پیش
در پاسخ به:
با سلام من شبنم خوشبخت هستم . دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی . ترجمه و تدریس هر دو کار مورد علاقه ی من سالها بوده اند ولی ترجمه را کمی بیشتر ترجیح میدم و داده ام . در دانشگاه هم نمرات من در ترجمه خوب بودند چون علاقه داشتم . بعد از فارغ التحصیلی هم تدریس و هم ترجمه کردم .
باسلام از طریق لینک ثبت نام به عنوان مترجم در سایت شبکه مترجمین اشراق ثبت نام کنید. پس از تکمیل مشخصات و شرکت در آزمون آنلاین می توانید به عنوان مترجم با ما همکاری کنید. با آرزوی موفقیت شبکه مترجمین اشراق
بازدیدکننده
شبنم خوشبخت
9 ماه پیش
با سلام من شبنم خوشبخت هستم . دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی . ترجمه و تدریس هر دو کار مورد علاقه ی من سالها بوده اند ولی ترجمه را کمی بیشتر ترجیح میدم و داده ام . در دانشگاه هم نمرات من در ترجمه خوب بودند چون علاقه داشتم . بعد از فارغ التحصیلی هم تدریس و هم ترجمه کردم .