تنظیم مقاله به فرمت ژورنال

یکی از مهمترین پارامترهای پذیرش مقالات در مجله های معتبر خارجی ، داخلی و یا کنفرانسها ، قرار دادن مقاله در فرمت و قالب مخصوص مجله مورد نظر است. فرمت بندی از ضروریات پذیرش به حساب می آید که شبکه مترجمین اشراق در همین راستا با تیمی متخصص و کاربلد و با چندین سال سابقه درخشان آماده ارائه خدمات فرمت بندی مقالات در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت است.
فرمت بندی مقالات

منظور از فرمت بندی مقالات چیست؟

فرمت بندی یا قالب بندی مقالات، به معنای ویرایش ساختاری و مفهومی مقالات اعم از نوع فونت، سایز فونت، تعداد کلمات محتوا، نحوه نگارش بخش های مختلف مقاله، میزان فاصله از طرفین صفحه، ترتیب قرارگیری بخش های مختلف و نوع رفرنس دهی می باشد. بعد از نگارش مقاله؛ جهت سابمیت، چاپ و نشر مقالات در مجلات یا ژورنال های معتبر، باید تمامی مقاله ها در یک فرمت یا قالب خاص معرفی شده توسط مجله مورد نظر باشند. نویسندگان مقالات باید قبل از ارسال مقاله به مجله حتما فرمت بندی و چارچوب مقاله خود را مطابق با فرمت بندی مجله تنظیم کنند. در غیر این صورت مقاله آن ها مورد تایید داوران مجله واقع نشده و ریجکت می شود. انجام فرمت بندی مقاله یکی از اساسی‌ ترین امور مربوط به قبل از ارسال یا سابمیت مقاله است.

در واقع هر مجله برای پذیرش مقالات مرحله داوری دارد که به عنوان یک فیلتر عمل میکند و مقالات خوب و بد را جدا سازی میکند و هر مقاله ای که موفق به گذشتن از این فیلتر شود حتما کیفیت زیادی خواهد داشت. فرمت بندی نیز به عنوان یکی از مهمترین آیتم های مدنظر داوران مجلات می باشد که باید به صورت دقیق و مطابق فرمت مجله موردنظر انجام گیرد.

فرمت بندی چیست؟

چرا فرمت بندی مقالات ضروری می باشد؟

فرمت بندی مقالات موضوع بسیار مهم و ضروری می باشد، از آن نظر که مجلات می خواهند مقالاتی را که در مجله چاپ می کنند یک دست و یکپارچه به نظر برسد و کاملا مرتب باشد به همین دلیل یک چهارچوب و ساختار خاصی را مشخص می کنند و همه مقالات باید فقط در این چهارچوب مشخص باشند. از طرفی داوران هر مجله به این فرمت و ساختار توجه بسیاری دارند و مجلات خارج از این چهارچوب را اصلا پذیرش نمی کنند و ریجکت می شوند. بنابراین قبل از سابمیت مقاله این چهارچوب را باید رعایت کرد تا مقاله پذیرفته و چاپ شود. از طرفی می توان گفت فرمت بندی مقاله فرصتی برای سنجش دقت نویسنده نیز می باشد. در کل فرمت بندی در دو دو نوع ساختاری و محتوایی تقسیم بندی می شود.
فرمت بندی محتوایی
فرمت بندی محتوایی توسط نویسنده اصلی مقاله انجام می شود. در این نوع از فرمت بندی با توجه به اینکه هر مجله قواعد مختص خود را دارا است، نویسنده باید مطابق با راهنمای اختصاصی نویسندگان مجله، مقاله خود را فرمت دهی نماید.
فرمت بندی محتوایی
فرمت بندی ساختاری
فرمت بندی ساختاری توسط کارشناسان متخصص و حرفه ای در این امر و مسلط به تمام ژورنال های معتبر از جمله ISI و ISC انجام می شود که شامل فونت، سایز فونت ها، ساختار قالب مقاله و رفرنس نویسی و مرجع دهی برای مقاله می شود.
فرمت بندی ساختاری

مراحل فرمت بندی در شبکه مترجمین اشراق

ثبت سفارش و ارسال فایل و مشخصات
ثبت سفارش و ارسال فایل و مشخصات
فرمت بندی مقاله توسط متخصص
فرمت بندی مقاله توسط متخصص
بررسی توسط بازرس و تحویل به شما
بررسی توسط بازرس و تحویل به شما

چرا فرمت بندی مقاله کار تخصصی می باشد؟

حساسیت فرمت بندی یک مقاله برای یک مجله به حدی مهم و ضروری می باشد که اگر مقاله دارای وزن علمی بسیار بالایی باشد و تمامی موارد مربوط به شیوه نامه نگارش و گرامر و دستور زبان در آن رعایت شده باشد ولی در قالب، و فرمت مجله فرمت بندی نشده باشد مقاله به دلیل نقص در فرمت بندی به نویسنده باز می گردد و گاها هر دفعه نیز بابت داوری مجدد هزینه ای از نویسنده دریافت می شود. فرمت بندی صحیح و اصولی بر اساس قواعد نگارشی مجله اعم از تعداد کلمات چکیده، ترتیب قرارگیری بخش های مختلف شامل مقدمه ، بحث، نتیجه گیری و … یا نوع رفرنس دهی کار بسیار تخصصی می باشد که می بایست توسط افرادی که تجربه لازم در این زمینه را دارا می باشند انجام گیرد. کارشناسان متخصص و متبحر ما در شبکه مترجمین اشراق با رعایت نکات و اصول فرمت بندی روند رسیدگی به داوری مقاله شما را تسریع کرده که در این صورت در زمان و هزینه شما صرفه جویی خواهد شد. شایان ذکراست که در ارائه این خدمات حفظ محرمانگی مقاله، وفاداری کامل به فرمت و قالب ژورنال صورت خواهد گرفت.

فرمت بندی انجام شده برای برخی از انتشارات و کنفرانس‌های بین المللی در شبکه مترجمین اشراق

Elsevierلوگو
isi لوگو
ieee لوگو
 ScienceDirect لوگو
  Scopus لوگو
MEDLINE لوگو
PubMed لوگو
Springer لوگو
isc لوگو
Web of Science لوگو
Wiley لوگو =
با توجه به تنوع نیاز مشتریان عزیز، دانشجویان، اساتید، دانشگاهیان و پژوهشگران، شبکه مترجمین اشراق با گزینش دقیق و چند مرحله‌ای تیم فنی خود در صدد ارائه خدمات فرمت بندی با حفظ نهایت تعهد در امانت‌داری و کیفیت است تا دغدغه‌ی مراجعین را برطرف سازد.

نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر دارید؟ 04133343915

سوالات متداول

1. منظور از فرمت بندی مقاله چیست؟
2. فرمت بندی برای چه نوع مقالاتی انجام می شود؟
3. برای انجام فرمت بندی یک مقاله چه مدت زمان لازم است؟
4. هزینه انجام فرمت بندی مقاله چقدر است؟
5. چه تضمینی برای منتشر نشدن و سوء استفاده از مقالات ارائه می گردد؟
6. آیا برای پروژه های فرمت بندی گارانتی کیفیت وجود دارد؟
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری