خدمات چاپ کتاب

چاپ کتاب برای تقویت رزومه تحصیلی و کاری و همچنین نشر دانسته‌ها و اطلاعات در یک حیطه خاص بسیار سودمند است.چاپ کتاب یک پروسه چند مرحله‌ای است که شامل ویرایش، صفحه‌آرایی، طراحی جلد، اخذ مجوزهای فیپا و شابک و در نهایت چاپ کتاب است. برای آشنایی با روند چاپ کتاب و ثبت سفارش خود با ما همراه باشید.
خدمات چاپ کتاب

فهرست

چاپ کتاب

بازه زمان چاپ کتاب

مراحل چاپ کتاب

هزینه چاپ کتاب

سفارش چاپ کتاب

ایجاد حساب کاربری در اشراق

راهکارهای ویژه برای مشتریان

راهکارهای سازمانی برای چاپ کتاب

اعتماد به اشراق

ارتباط با شبکه مترجمین اشراق

کتاب از قدیم‌الایام در بین مردم جایگاه ویژه‌ای دارد و آن را تلفیقی از علم و هنر می‌دانند. نگارش و چاپ کتاب علاوه بر اینکه بر منزلت اجتماعی فرد می‌افزاید، از طرفی باعث تقویت رزومه پژوهشی و علمی او می‌گردد. ازاین‌رو امروزه بسیاری از دانشجویان و محققین برای ارتقاء سطح علمی رزومه خود اقدام به ترجمه یا تألیف کتاب در حوزه تحصیلی خود می‌نمایند. نگارش کتاب سختی‌های زیادی را به همراه دارد که وقت و حوصله زیادی را می‌طلبد. ازاین‌رو لازم است تا با دانش کافی و صرف وقت زیاد نسبت به نگارش کتاب اقدام کرد. اما چیزی که دراین‌بین از اهمیت زیادی برخوردار است، فرایند چاپ کتاب است که پروسه‌ای نسبتاً زمان‌بر هست. چراکه برای به چاپ رسیدن یک کتاب بایستی ابتدا محتوای آن به فرم قابل‌چاپ یک کتاب صفحه‌آرایی شود، سپس برای اخذ مجوزهای لازم از وزارت ارشاد، مثل فیپا و شابک اقدام گردد و درنهایت طراحی جلد و مراحل نهایی ارسال فایل کتاب به چاپ انجام گیرد. شبکه مترجمین اشراق باسابقه درخشان در امر چاپ کتاب، توانسته است با داشتن تیم موفق و کاربلد، صدها کتاب در حوزه‌های مختلف را به چاپ برساند. برای اطلاع از روند چاپ آنلاین کتاب، هزینه چاپ کتاب و مراحل اخذ مجوز کتاب در مجموعه اشراق و نحوه ثبت سفارش با ادامه مطالب همراه شوید.

سفارش چاپ کتاب

انواع چاپ کتاب

امروزه با توجه به هزینه بالای کاغذ و چاپ کتاب، روش‌های مختلفی عرضه شده است که علاوه بر کیفیت خوب، نسبت به روش‌های قدیمی‌تر هزنیه پایین‌تری دارند. آشنایی با انواع روش‌های چاپ کتاب، می‌تواند به شما کمک نماید تا بهترین گزینه را برای چاپ کتاب خود انتخاب نمایید. دو مورد از رایج‌ترین روش‌های چاپ کتاب روش افست و روش دیجیتال است که در ادامه بطور مختصر در مورد ویژگی‌های آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

چاپ کتاب افست

در چاپ افست از 4 رنگ آبی، قرمز، زرد و مشکی و رنگ‌های حاصلی از ترکیب آن‌ها استفاده می‌شود. ازاین‌رو برای کتاب‌هایی که حاوی تصاویر زیادی بوده و بهتر است به‌صورت رنگی چاپ شوند، گزینه مناسبی است. اما با توجه به این‌که هزینه این نوع چاپ در مقایسه با روش‌های دیگر گران‌تر است بهتر است این روش برای چاپ کتاب‌هایی در نظر گرفته شود که نویسنده از فروش بالای آن مطمئن باشد؛ مثل کتب دانشگاهی و درسی. بنابراین چاپ آفست برای مواردی کاربرد دارد که میزان تیراژ موردنظر برای آن بالای 1000 جلد باشد.

چاپ کتاب دیجیتال

در چاپ کتاب به روش دیجیتالی، دستگاه چاپ به‌گونه‌ای طراحی شده است که فایل کتاب را بدون دخالت انسان مرتب‌سازی کرده و برای چاپ ارسال می‌کند، درنتیجه باعث کاهش میزان خطای احتمالی و هزینه نهایی چاپ کتاب می‌گردد. کیفیت این نوع چاپ کتاب، به نوع دستگاه انتخابی بستگی دارد. چاپ دیجیتال کتاب بیشتر مناسب اساتید و دانشجویانی است که هدف آن‌ها از چاپ کتاب، تقویت رزومه پژوهشی و علمی خود هست. بنابراین روش دیجیتال برای چاپ کتاب در تیراژ کمتر از 500 مناسب خواهد بود.

چاپ کتاب

پروسه زمانی چاپ کتاب در شبکه مترجمین اشراق

عوامل مختلفی در بازه زمان چاپ کتاب اثرگذار است. حجم کتاب یکی از مهم‌ترین مواردی هست که می‌تواند روند چاپ کتاب را طولانی‌تر کند. مدت‌زمانی که برای ویرایش و صفحه‌آرایی یک کتاب 1000 صفحه‌ای صرف می‌شود بالطبع طولانی‌تر از صفحه‌آرایی یک کتاب 200 صفحه‌ای خواهد بود. مورد بعدی اخذ مجوز چاپ است. یک کتاب برای آنکه وارد مرحله چاپ شود بایستی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اجازه چاپ کسب نماید. ممکن است در محتوای کتاب جملاتی بکار رفته باشد یا از تصاویری استفاده شده باشد که از دید وزارت ارشاد با شئونات اسلامی مغایرت داشته و باید حذف یا ویرایش شود. ازاین‌رو این برگشت خوردن کتاب و فرایند ویرایش بعدازآن می‌تواند پروسه چاپ کتاب را طولانی‌تر کند. در شبکه مترجمین اشراق علاوه بر روند عادی چاپ کتاب، برای پیشبرد سریع‌تر کار برای برخی مشتریانی که درخواست چاپ فوری کتاب خود را دارند، دو حالت فشرده و فشرده پلاس نیز در نظر گرفته شده است که در ادامه به تفاوت آن‌ها با حالت عادی اشاره می‌گردد.

عادی

در حالت عادی پروسه چاپ کتاب با در نظر گرفتن فرایند اخذ مجوزهای لازم از وزارت فرهنگ و ارشاد (شامل شابک و فیپا) و همچنین پروسه صفحه‌آرایی و طراحی جلد و چاپ نهایی بطور میانگین بین 40 تا 45 روز به طول می‌انجامد.

فشرده

حالت فشرده چاپ کتاب در مقایسه با حالت عادی بازه کوتاه‌تری داشته و برای افرادی که می‌خواهند چاپ کتاب آن‌ها سریع‌تر انجام گیرد، پیشنهاد داده می‌شود. بازه زمانی چاپ کتاب در حالت فشرده بین 30 تا 35 روز است.

فشرده پلاس

حالت فشرده پلاس یک روند بسیار سریع برای چاپ کتاب است که در کمتر از یک ماه انجام می‌گیرد. این حالت معمولا برای کتاب‌هایی که نیازی به ویرایش نداشته و از لحاظ محتوایی از سوی وزارت ارشاد سریع‌تر تائید می‌شوند، قابل انجام است.

مدت زمان چاپ کتاب

تذکر : لازم به ذکر است که تعیین کننده اصلی بازه زمانی چاپ کتاب، وزارت فرهنگ و ارشاد است. برخی کتاب‌ها به‌خصوص کتاب‌های دینی و فقهی در بازه طولانی‌تر مورد بررسی وزارت ارشاد قرار می‌گیرند و به‌طور میانگین بین 18 تا 24 روز زمان می‌برد تا مجوز چاپ از سوی این وزارت صادر شود. این بازه زمانی برای کتب درسی و دانشگاهی به مراتب کوتاه‌تر از کتاب‌های دینی و فقهی است.

مراحل چاپ کتاب در شبکه مترجمین اشراق

هر کتاب برای به چاپ رسیدن بایستی مراحلی مختلفی را طی نماید تا در نهایت به دست صاحب اثر برسد. فرایند نگارش، تالیف یا ترجمه، شروع مسیر چاپ کتاب است که ممکن است ماه‌ها به طول بیانجامد. در کنار محتوا و بار معنایی کتاب، توجه به اصول چیدمان صفحه و زیبایی ظاهری کتاب‌، باعث جذابیت بیشتر و موفقیت آن در امر توسعه کتاب‌خوانی می‌شود. در شبکه مترجمین اشراق خدمات ویژه‌ای هم برای ترجمه و ویراستاری کتاب و هم برای صفحه آرایی و طراحی جلد انواع کتاب‌ با موضوعات و ساختارهای ظاهری متفاوت ارائه می‌شود. همچنین مراحل نسبتا سخت اخذ مجوزهای لازم برای چاپ کتاب نیز توسط کارشناس این مجموعه انجام می‌گیرد و به هیچ عنوان نیاز به حضور نویسنده یا صاحب اثر برای انجام مراحل اداری نیست.

بر این اساس فرایند چاپ کتاب شامل بخش‌های مختلفی است که بسته به نوع درخواست مشتری می‌تواند تغییر نماید. اما به طور کلی 4 مرحله اصلی برای چاپ تمامی انواع کتاب وجود دارد که شامل فرمت‌بندی و صفحه آرایی، دریافت مجوزهای فیپا و شابک، طراحی جلد و ارسال فایل نهایی کتاب به چاپخانه است. در ادامه به بررسی هر کدام از این بخش‌ها خواهیم پرداخت.

ترجمه کتاب

ممکن است کتاب مورد نظر مشتری برای چاپ، به زبان انگلیسی یا زبان دیگری باشد، از‌این‌رو لازم است ابتدا کتاب برای ترجمه به مترجم متخصص ارسال شود. بازه زمانی برای ترجمه کتاب نیز بستگی به حجم کتاب دارد.

ویرایش کتاب

هر کتابی بعد از نگارش، تالیف یا ترجمه لازم است توسط ویراستار متخصص مورد ویرایش فنی و ادبی قرار بگیرد تا محتوای آن روان و شیوا شود و از لحاظ فنی نیز عاری از هرگونه ایراد گرامری و نوشتاری باشد.

صفحه آرایی

بعد از اتمام ویرایش محتوای کتاب و قبل از ارسال آن برای دریافت مجوزهای لازم، بایستی مورد صفحه‌آرایی قرار گیرد. منظور از صفحه‌آرایی یعنی تبدیل فرمت محتوای کتاب به قالبی که بایستی به آن فرم به چاپ برسد.

سفارش چاپ کتاب

دریافت شابک و فیپا

مهم‌ترین و در‌عین‌حال طولانی‌ترین بخش چاپ کتاب مربوط به روند اخذ مجوزهای چاپ کتاب از وزارت فرهنگ و ارشاد است. این مجوزها شامل شابک و فیپا هستند که بدون دریافت آن‌ها اجازه چاپ کتاب داده نمی‌شود.

طراحی جلد کتاب

هر کتابی متناسب با موضوع آن دارای یک طرح جلد خاصی است که در جذابیت آن نیز نقش زیادی دارد. طراحی جلد یا توسط خود نویسنده انجام می‌گیرد یا فردی که در زمینه طراحی کاربلد هست آن را انجام می‌دهد.

چاپ کتاب

در نهایت پس از طی کردن مراحل قبلی و آماده شدن محتوای کتاب و طرح جلد آن، فایل نهایی برای چاپ به چاپخانه ارسال می‌شود. بر حسب نوع و تعداد جلد و قطع انتخابی مشتری، کتاب به چاپ می‌رسد.

برآورد هزینه چاپ کتاب در شبکه مترجمین اشراق

هزینه چاپ کتاب یکی از مسائلی است که همیشه مورد توجه نویسندگان و علاقمندان به چاپ کتاب بوده و است. پارامترهای مختلف وجود دارد که می‌تواند هزینه چاپ کتاب را تحت تاثیر قرار دهد. از هزینه ویرایش و صفحه‌آرایی کتاب گرفته تا نوع و تعداد جلد مورد نظر، نوع قطع کتاب، تعداد صفحات رنگی، طراحی جلد و .... همگی در تعیین هزینه نهایی نقش دارند. شما کاربران عزیز می‌توانید قبل از ثبت سفارش چاپ کتاب خود، از طریق بخش برآورد آنلاین هزینه، از هزینه نهایی چاپ کتاب خود مطلع شوید.

هزینه چاپ کتاب

جستجوی آنلاین کتاب برای ترجمه و چاپ

برای جستجوی آنلاین کتاب برای ترجمه و چاپ، می‌توانید به وبسایت‌های معتبری که در زمینه نشر و ترجمه فعالیت دارند، مراجعه کنید. این وبسایت‌ها اغلب امکانات جستجوی پیشرفته‌ای دارند که به شما کمک می‌کند تا کتاب‌های مورد نظرتان را بیابید. علاوه بر این، می‌توانید به منابعی مانند پایگاه‌های داده کتابخانه‌ها و ناشران بزرگ، که اغلب دسترسی آنلاین دارند، مراجعه کنید. در این منابع معمولاً اطلاعات جامعی از کتاب‌های مختلف، شامل موضوع، نویسنده، وضعیت ترجمه و چاپ، قیمت و ... قابل دسترسی است.در ادامه به معرفی برخی از این وب سایت ها می پردازیم.

سایت جستجوی کتاب google book

گوگل بوک سرچ یا گوگل پرینت به‌عنوان یک موتور جستجو برای یافتن کتب منتشرشده در جهان بر اساس کلمه کلیدی واردشده توسط کاربر است. این پایگاه داده با اسکن کردن کتب مختلف، مواردی را که به آن‌ها اجازه انتشار و دانلود رایگان داده شده است و مشکل حق تکثیر ندارند آپلود می‌کند و در جستجوی کاربران اجازه مشاهده صفحات کتاب را به آن‌ها می‌دهد. درصورتی‌که کتاب دارای حق چاپ بوده اما حق تکثیر ندارد، در این صورت گوگل بوک سرچ در نمایش آن به کاربر محدودیت قرار داده و تنها صفحاتی را که در آن کلمه کلیدی سرچ شده وجود دارد نمایش می‌دهد. از ویژگی‌های گوگل بوک سرچ در معرفی کتاب، نمایش خلاصه کتاب به همراه اطلاعات مربوط به نویسنده آن، تعداد صفحات، نمایش لیست کتاب‌های مرتبط با موضوع آن، هایلایت کردن کلمه کلیدی سرچ شده در متن کتاب، نمایش نظرات کاربران دیگر در خصوص کتاب و ... است. درصورتی‌که کتاب مرتبط با کلمه کلیدی سرچ شده توسط کاربر در مرحله چاپ باشد، از طریق لینک ارتباطی، کاربر را به وب‌سایت ناشر هدایت می‌کند.

سایت دانلود رایگان کتاب

سایت جستجوی کتاب book finder

بوک فایندر یک وب‌سایت جستجوی کتاب است که به کاربران کمک می‌کند بر مبنای کلمه کلیدی مورد نظر خود کتاب‌های منتشر شده در جهان را پیدا کرده و به‌صورت آنلاین خریداری کنند. این موتور فراجستجوی کتاب، بیش از 100000 کتابفروشی را که در سرتاسر جهان وجود دارد اسکن می‌کند. در میان کتاب‌هایی که موجودیشان نمایه شده است، کاربران می‌توانند با کمترین قیمت نسبت به خرید و دانلود آن‌ها اقدام کنند. با استفاده از این برنامه‌ی جستجوی کتاب می‌توان کتاب مورد نظر را در حوزه‌ها و موضوعات مختلف پیدا کرد.

سایت جستجوی کتاب رایگان

سایت جستجوی کتاب Library Genesis

سایت جستجوی کتاب library Genesis به‌عنوان یک موتور جستجوی قوی و رایگان برای دسترسی به انواع کتاب‌های الکترونیکی در موضوعات متنوع است. در این سایت بیش از 3 میلیون فایل کتاب در حوزه‌های مختلف قابل دسترسی و دانلود است. امکان جستجوی کتاب بر اساس عنوان، نام نویسندگان ، زبان کتاب و سال انتشار آن وجود دارد. این سایت به دلیل دسترسی غیرقانونی به برخی کتاب هایی که اجازه انتشار رایگان ندارند، در سال 2015 مورد انتقاد قرار گرفت. با این حال این سایت جستجوی کتاب در حال فعالیت است و عموم کاربران می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

دانلود رایگان کتاب

سایت جستجوی کتاب Project Gutenberg

از دیگر سایت‌های ارائه دهنده کتاب‌های الکترونیکی رایگان می‌توان به سایت Project Gutenberg اشاره نمود. نزدیک به 60 هزار کتاب‌ الکترونیکی در حوزه های مختلف در این پایگاه اطلاعاتی موجود است که بصورت دسته‌بندی شده بر اساس موضوع، تاریخ انتشار، محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین قابل جستجو هستند.همچنین این کتاب‌ها بصورت آنلاین و در قالب فرمت HTML قابل مطالعه توسط عموم کاربران است.

دانلود رایگان کتاب

معرفی کتاب برای ترجمه و چاپ در شبکه مترجمین اشراق

شبکه مترجمین اشراق با سابقه درخشان در ارائه خدمات مختلف در زمینه چاپ کتاب، صفحه‌آرائی کتاب، طراحی جلد کتاب، ترجمه و ویراستاری کتاب و ... توانسته است در این سال‌ها خدمات ارزنده‌ای را به مشتریان وفادار خود ارائه نماید. با توجه به درخواست بالای چاپ کتاب از سوی دانشجویان و محققین برای تقویت رزومه تحصیلی و یا ارتقاء سطح علمی خود در دانشگاه، در بخش خدمات چاپ کتاب، اقدام به معرفی کتاب‌ در موضوعات مختلف نموده است. کاربرانی که آشنایی با روند جستجوی کتاب برای ترجمه و چاپ ندارند. و یا نمی‌دانند آیا کتابی که برای ترجمه و چاپ انتخاب نموده‌اند، قبلا توسط ‌فرد دیگری ترجمه شده یا نه؛ می‌توانند با پشتیبان چاپ کتاب ما در ارتباط باشند. ما در شبکه مترجمین اشراق با در نظر گرفتن تمامی موارد ذکر شده، متناسب با درخواست مشتری، چندین کتاب انگلیسی را معرفی می‌نماییم تا در صورت تائید از سوی ایشان، فرایند ترجمه و چاپ آن توسط تیم مترجمین با تجربه و ویراستاران ماهر مجموعه اشراق انجام گیرد.

ثبت سفارش چاپ کتاب و مراحل انجام آن

ورود به سایت و ایجاد حساب کاربری


اولین مرحله ثبت سفارش، ایجاد پنل کاربری در سایت شبکه مترجمین اشراق است. با انتخاب گزینه ثبت نام و وارد کردن شماره موبایل یا ایمیل و یک رمز عبور، حساب کاربری شما ایجاد می‌شود.

انتخاب گزینه سفارش‌ چاپ کتاب


پس از ورود به حساب کاربری خود برای اینکه مراحل ثبت سفارش خود را پیش ببرید باید گزینه چاپ کتاب را کلیک کنید تا صفحه مربوط به اطلاعات ثبت سفارش را مشاهده فرمایید.

تکمیل مشخصات سفارش چاپ کتاب


در صفحه ثبت سفارش با واردکردن اطلاعات دقیق (قطع کتاب، رنگ چاپ، نوع جلد، طراحی جلد، نوع ویرایش، تعداد جلد و نحوه ارسال) و ثبت فایل محتوای کتاب، سفارش خود را ایجاد نمایید.

ثبت سفارش چاپ کتاب در اشراق

پرداخت صورتحساب


پس از تکمیل مشخصات سفارش، با توجه به آیتم‌های انتخابی بر اساس نوع چاپ، جنس جلد، تیراژ، نیاز به ویرایش و صفحه آرایی، رنگی یا سیاه و سفید بودن صفحات آن، قیمت‌ ترجمه محاسبه و به بخش پرداخت هزینه هدایت می‌شوید.

بررسی سفارش توسط پشتیبان


پس از پرداخت صورتحساب توسط کاربر، سفارش و مشخصات آن توسط پشتیبان به طور کامل بررسی شده و در صورت ناقص بودن اطلاعات، با کاربر تماس حاصل می‌شود تا اطلاعات تکمیلی از او گرفته شود.

ارسال به بخش چاپ کتاب


پشتیبان پس از اطمینان از کامل بودن مشخصات، فایل شما را در صورت نیاز به ویرایش، به ویراستار ارسال می‌کند؛ در غیر این‌صورت برای انجام صفحه‌آرایی، طراحی جلد و اخذ مجوزهای لازم در اختیار بخش مربوطه قرار می‌دهد.

تحویل به مشتری


پس از اتمام چاپ کتاب در تیراژ سفارش داده شده، کتاب‌ها طبق درخواست مشتری که در هنگام ثبت سفارش مشخص نموده است، از طریق پست (برای شهرهای دیگر) و پیک (برای مشتریان ساکن شهر تبریز) تحویل داده می‌شود.

راهنمای ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در سایت شبکه مترجمین اشراق

برای شروع ابتدا بایستی در سایت شبکه مترجمین اشراق ثبت‌نام نموده و حساب کاربری برای خود ایجاد نمایید.
به منظور تسهیل فرایند ثبت‌نام می‌توانید از ویدیوی راهنمای زیر کمک بگیرید :

ثبت سفارش ویرایش

راه کارهای ویژه چاپ کتاب برای مشتریان مشکل پسند

شبکه مترجمین اشراق به دنبال کسب رضایت همه اقشار در جامعه هدف خود است. لذا تیم تحقیق و توسعه اشراق پیوسته به دنبال یافتن راه‌های جدید و متنوع برای خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به مخاطبان است. از این منظر برای مشتریانی که به اصطلاح به آن‌ها مشتریان مشکل‌پسند اطلاق می شود، پیشنهادات مختلفی را ارائه می‌کند که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است.

جذب مشتری در اشراق

  معرفی کتاب برای ترجمه

احتمالا بارها به این موضوع فکر کرده‌اید که برای تقویت رزومه خود، ارتقای برند شخصی، کسب درآمد یا دلایل دیگر، کتاب ترجمه کنید. کتاب‌های ترجمه نشده زیادی در دنیا وجود دارد؛ اما مهمترین مسئله این است که باید بهترین کتاب‌ها را برای ترجمه انتخاب کنید. در شبکه مترجمین اشراق کارشناسان ما با پرسش‌هایی از قبیل هدف از ترجمه، حوزه‌های مورد علاقه و ...، مجموعه‌ای از کتاب‌های ارزشمند در حوزه‌های مختلف را به شما معرفی می‌کنند. این موسسه، با دارا بودن گروهی از مترجمین متخصص و ماهر، آمادگی معرفی کتاب جدید و ترجمه کتب عمومی و تخصصی در موضوعات گوناگون دارد.

تحویل بخش به بخش ترجمه کتاب

یکی از امکانات پیش‌بینی شده برای کاربران مشکل پسند، تحویل بخش به بخش پروژه است. کاربرانی که قصد ترجمه کتاب و چاپ آن را دارند، امکان تحویل بخش به بخش ترجمه کتاب میسر است. با این روش امکان بررسی ترجمه توسط کاربر فراهم می‌گردد تا احیاناً در صورت وجود هر نوع مشکلی به درخواست او اصلاحات انجام شود. این کار دو مزیت دارد. اول آن‌که ایرادات احتمالی موجود در بخش اول در سایر بخش‌ها تکرار نخواهد شد. در ثانی مشتری می‌تواند به بخشی از ترجمه‌ خود دسترسی داشته باشد و آن در صورت لزوم برای ویراستاری ارسال نماید. بعد از تایید نهایی بخش اول ترجمه توسط مشتری، وی به صفحه پرداخت هزینه هدایت می‌شود تا ادامه روند کار ترجمه صورت بپذیرد. ضمن اینکه در ادامه نیز هر بخش برای تایید مشتری در اختیار وی قرار می‌گیرد.

پرداخت هزینه چاپ کتاب به‌صورت اقساطی

برای رفاه حال مشتریان از اقشار مختلف، تدبیر پرداخت اقساطی برای کاربران از پیش دیده شده است. برای پروژه‌ چاپ کتاب در تیراژ بالا، پرداخت اقساطی می‌‎تواند راه‌گشا باشد. در صورت درخواست کاربر برای استفاده از شرایط پرداخت اقساطی، برآورد هزینه از سوی شبکه مترجمین اشراق انجام می‌گیرد و به اطلاع مشتری رسانده می‌شود. شایان ذکر است در صورت تقاضا برای استفاده از شرایط پرداخت اقساطی ممکن است همه یا بخشی از تخفیف حجمی کاربر از بین برود، ولی در عوض با توجه به حجم سفارش ممکن است پرداخت هزینه تا یک سال و در پاره‌ای از موارد حتی بیشتر از آن به طول بینجامد.

انتخاب مترجم و ویراستار کتاب به سلیقه مشتری

یکی از موارد بسیار مهم در فرآیند انجام خدمات در شبکه مترجمین اشراق، این است که قبل از ارسال کتاب برای ترجمه و ویراستاری، بخش از آن را به چندین مترجم ارسال و نتیجه در اختیار مشتری قرار داده می‌شود تا مترجم مورد تائید از سوی مشتری انتخاب و ادامه روند ترجمه کتاب به ایشان سپرده شود. البته این موضوع، منوط به این است که مترجم در آن زمان پروژه دیگری نداشته باشد.

گزارش مرحله به مرحله چاپ کتاب به مشتری

در شبکه مترجمین اشراق به منظور اعتمادسازی و کاهش نگرانی مشتری در خصوص روند انجام سفارش چاپ کتاب، در هر مرحله، هماهنگی‌های لازم با مشتری جهت اعمال نظارت بیشتر ایشان بر پروژه‌ خود و تبادل نظر برای افزایش سطح رضایت‌مندی صورت می‌گیرد.

چاپ کتاب

راه‌کارهای سازمانی چاپ کتاب برای مشتریان ویژه

شبکه مترجمین اشراق بستری مناسب و شخصی‌سازی‌شده متناسب با شرایط سازمان‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها، استارت‌آپ‌ها، وب‌سایت‌ها و ... را تحت عنوان راهکار سازمانی فراهم نموده است تا خدمات درخواستی خود را به بهترین شکل ممکن و با بالاترین سطح رضایت انجام دهند. از جمله این سازمان‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سازمان‌ها، ادارات، نهادها و شرکت‌های دولتی و بین‌المللی

دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، مراکز آموزشی مجاز و هیئت علمی دانشگاه‌ها

مراکز پژوهشی و مطالعاتی

شرکت‌ها و نهادهای خصوصی

سازمان‌های مردم‌نهاد

استارت‌آپ‌ها و وبسایت‌ها

افراد حقیقی با حجم کار پیوسته و بالا

در این راستا اشراق خدمات خود را برای این مشتریان خاص و سازمان‌ها در قالب طرح‌هایی ویژه ارائه می‌دهد که براساس تجربه و نیاز مشتریان طی سال‌های اخیر تدوین شده است. بنابراین می‌توان گفت موسساتی که نیازهای خاص در استفاده از خدمات موردنیاز دارند، می‌توانند با تغییر پنل کاربری خود به پنل سازمانی، در زمره مخاطبین خاص سازمانی شبکه مترجمین اشراق قرار بگیرند.

راهکار سازمانی

امکانات ویژه شبکه مترجمین اشراق در راستای راهکار سازمانی

شبکه مترجمین اشراق برای برقراری یک ارتباط دو طرفه، درک نیازمندی‌های خاص سازمان‌ها و توسعه راهکار سازمانی خود امکانات ویژه‌ای را فراهم نموده است. در ادامه به مهم‌ترین این امکانات اشاره شده است:

تیم اختصاصی : برای مشتریان سازمانی یک تیم مشخص و تایید شده تشکیل می‌شود تا پروژه‌های این سازمان بر اساس سلیقه و با کیفیت بالا به آن‌ها ارائه شود. همچنین این تیم اختصاصی با ارائه نمونه متن‌هایی به این مشتریان در جهت کسب رضایت بیشتر آن‌ها تلاش می‌نماید.

پشتیبان اختصاصی : شبکه مترجمین اشراق برای پیگیری پروژه‌های سازمانی از همان تماس اول، یک پشتیبان مشخص درنظر می‌گیرد. این پشتیبانی اختصاصی علاوه برتضمین انجام به‌موقع و با کیفیت بالا، دسترسی مشتری به تیم پشتیبانی را تسهیل می‌کند.

تسهیلات مالی : شارژ حساب اعتباری سازمان‌ها به میزان دلخواه از دیگر امکانات در اختیار مشتریان سازمانی است. با استفاده از این خدمت دیگر سازمان‌ها به هماهنگی‌های مکرر با امور مالی نیاز نخواهند داشت. همچنین می‌توانند با تعیین بازه زمانی مشخص برای واریز، در انتهای بازه مشخص شده، بدهی خود را تسویه نمایند.

ایجاد پنل اختصاصی و تخفیف ویژه : در شبکه مترجمین اشراق برای سازمان‌ها و موسسات یک پنل ویژه اختصاصی درنظر گرفته شده است که این افراد می‌توانند با ایجاد پنل سازمانی از تخفیفات ویژه برای تمامی خدمات خود بهره‌مند شوند.

درصورت نیاز و برای دریافت مشاوره جهت بهره‌مندی از خدمات ارائه شده به صورت راهکار سازمانی، با تیم پشتیبانی و مشاوره اشراق تماس حاصل بفرمایید.

چرا به شبکه مترجمین اشراق اعتماد کنیم؟

دارای مجوز قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


شبکه مترجمین اشراق در سال 1393 با بهره‌گیری از توان داخلی و تکیه بر دانش بومی متخصصان دانشگاهی فعال در حوزه ترجمه و فناوری اطلاعات پا به عرصه علمی کشور عزیزمان ایران نهاد. این موسسه دارای مجوز رسمی فعالیت در حوزه ترجمه و خدمات دانشگاهی از وزات فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است.

مجوز

نماد اعتماد الکترونیکی

دارای نماد اعتماد الکترونیکی


از موارد مهمی که صاحبان کسب و کارهای مجازی و مشاغل حوزه تجارت الکترونیک باید به آن توجه ویژه داشته باشند، ایجاد حس اعتماد در جامعه هدف است. ازهمین‌رو شبکه مترجمین اشراق اقدام به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی نموده است. اینماد یا نماد اعتماد الکترونیک (E-Namad) توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران به کسب‌وکارهای مجازی ارائه می‌شود. اینماد در واقع احراز هویت قانونی این کسب و کارها را انجام می‌دهد و باعث ایجاد حس اعتماد کاربران هنگام استفاده از خدمات پلتفرم‌های آنلاین می‌شود. شبکه مترجمین اشراق با برخورداری از این نماد اعتماد الکترونیکی خود را ملزم به رعایت قوانین و مقررات مندرج در تعهدنامه مربوط به آن، تحت نظارت دستگاه‌های مسئول می‌داند.

محرمانگی اطلاعات


محرمانگی اطلاعات یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران پلتفرم‌های آنلاین است. از سویی محققان، پژوهشگران، دانشجویان و اساتید دانشگاه هستند که مستندات و نتایج تحقیقاتی را که حاصل سال‌ها تلاش و تحقیق است، برای چاپ کتاب یا سایر خدمات تحویل شبکه مترجمین اشراق می‌دهند و از سویی دیگر کاربرانی هستند که اسناد شخصی، تجاری و اداری خود را که برای آن‌ها بسیار پراهمیت و محرمانه است، نزد این موسسه به امانت می‌گذارند. لذا شبکه مترجمین اشراق با درک اصل محرمانگی اطلاعات، به لحاظ اخلاقی، حرفه‌ای و قانونی خود را موظف به حفظ و حراست از اطلاعات شخصی مشتریان و کلیه مدارک، اسناد و مستندات آن‌ها می‌داند و به کاربران خود اطمینان می‌دهد که اقدامات لازم را در خصوص رعایت کلیه اصول امنیتی با تکیه بر دانش متخصصان امنیت اطلاعات انجام داده است و تضمین می‌نماید که به هیچ عنوان اطلاعات اشخاص و شرکت‌ها در اختیار شخص، نهاد یا شرکت سومی قرار نخواهد گرفت.

محرمانگی اطلاعات اشراق

ضمانت و گارانتی چاپ کتاب

ضمانت و گارانتی چاپ کتاب


از گام‌های مؤثر شبکه مترجمین اشراق در راستای مشتری مداری ارائه گارانتی و ضمانت‌نامه در قبال چاپ کتاب است. این خدمت به صورت رایگان در اختیار متقاضیان ترجمه قرار می‌گیرد و بدان معناست که شبکه مترجمین اشراق در صورت بروز هرگونه اشکال و خطا بعد از چاپ کتاب که مربوط به فرایند چاپ باشد (مثل خرابی جلد کتاب، چاپ ناجور صفحات داخل کتاب و امثال آن) براساس شرایط و ضوابط مندرج در وب‌سایت این موسسه، مشکل بوجود آمده را به‌طور کامل برطرف خواهد نمود.

اخذ تائیدیه از مشتری در هر مرحله از چاپ کتاب


تیم فعالی در دپارتمان چاپ کتاب شبکه مترجمین اشراق در هر مرحله از این فرایند، فایل کار شده را در اختیار مشتری قرار می‌دهند تا بعد از تائیدات ایشان، ادامه کار را طی نمایند. برای مثال بعد از صفحه‌آرایی کتاب و قبل از ارسال برای اخذ مجوز از فیپا، فایل برای مشتری ارسال می‌شود تا تمامی بخش‌های آن را بررسی نماید و در صورت وجود هر نوع خطا و مشکل، توسط همکاران مجموعه رفع گردد. چرا که بعد از اخذ مجوز چاپ کتاب، هرگونه تغییر در محتوای کتاب امکان‌پذیر نخواهد بود.

اخذ تائیدیه از مشتری در هر مرحله از چاپ کتاب

همکاری با انتشارات معتبر چاپ کتاب


شبکه مترجمین اشراق برای ایفای هرچه بهتر نقش خود در حرکت پرشتاب علمی کشور، با انتشارات معتبری جهت چاپ کتاب همکاری می‌نمایند. کیفیت کتاب‌های چاپ شده در شبکه مترجمین اشراق بصورت تضمینی بوده و طبق سلیقه و درخواست مشتری انجام می‌گیرد.

هزینه چاپ کتاب

پرداخت امن


جهت اطمینان کاربران از قانونی بودن مراحل پرداخت هزینه چاپ کتاب، کلیه واریزها در شبکه مترجمین اشراق به صورت آنلاین به حساب موسسه طلایه‌داران افق علم که دارای مجوزهای قانونی لازم در این زمینه است، انجام می‎گیرد و هیچ گونه پرداخت وجهی به حساب اشخاص حقیقی مورد تایید این مجموعه نیست. واریزهای انجام شده تا اتمام پروژه چاپ کتاب و دریافت نهایی کتاب نزد این موسسه به امانت نگهداری می‌شود و جهت تامین رضایت خاطر مشتریان از خدمات ارائه شده، پس از اعلام رضایت مشتری پرداخت حق‌الزحمه همکاران در بخش‌های مختلف چاپ کتاب انجام می‌گیرد.

گواهی ایزو


شبکه مترجمین اشراق با توجه به احساس وظیفه‌ای که در قبال مخاطبان خود دارد، همواره به دنبال یافتن راهی برای بهبود کیفیت، ارائه خدمات در حد و اندازه‌های بین‌المللی و افزایش هرچه بیشتر اعتماد مشتریان خود به این مجموعه است. یکی از مهم‌ترین گام‌های اعتمادساز این شبکه سراسری، دریافت استانداردهای مربوط به حوزه کاری خودش است. شبکه مترجمین اشراق همگام با مؤسسات بزرگ ترجمه و چاپ کتاب در دنیا براساس ارزیابی‌های مختلف و پس از گذراندن مراحل حسابرسی متعدد و ارائه مستندات مختلف، موفق به اخذ گواهینامه‌های استاندارد ایزو از موسسه استاندارد کشور آلمان شده است تا به عنوان تنها دارنده این استانداردها در کشور در حوزه ترجمه شناخته شود.

ایزو 9001

ISO 9001


استاندارد مدیریت کیفیت

ایزو 17100

ISO 17100


استاندارد الزامات کل فرآیند ترجمه

ایزو10004

ISO 10004


استاندارد اندازه‌گیری رضایت مشتریان

برخی از نمونه‌های موفق چاپ کتاب

martyr sheikh mohammad khiabani cleric, warrior and awakener

یادداشت هایی از یک دوست

رازهای ذهن میلیونر

21 راز میلیونرهای خودساخته

سنگفرش هرخیابان از طلاست

ساکت باش

شبکه مترجمین اشراق با دارا بودن 3 گواهینامه کیفیت iso 9001, iso 17100 , iso 10004 همواره در تلاش است تا خدمات ترجمه و ویراستاری خود را به بهترین نحو ممکن به دانشگاهیان و سایر سازمان‌ها ارائه نماید. ازاین‌رو با توجه به نیاز جامعه علمی و دانشگاهی به ترجمه متون تخصصی به زبان‌های مختلف، آماده ارائه خدمات زیر است:

پشتیبانی شبکه مترجمین اشراق

تماس با شبکه مترجمین اشراق

تیم پشتیبانی شبکه مترجمین اشراق، آماده پاسخگویی به سوالات شما در همه ساعات شبانه‌روز

دفتر تبریز

آدرس: خیابان امام. چهارراه منصور. ساختمان سامان. طبقه ششم. واحد جنوبی.

تلفن: 33343915 - 33343916 - 33345229 - 33342677 (پیش‌شماره 041)

موبایل: 09149724799

ایمیل: trans.eshragh@gmail.com

ترجمه رسمی - تبریز

خیابان امام. چهارراه منصور. ساختمان سامان. طبقه دوم. واحد شمالی.

09918953354 - official.eshragh@gmail.com

درحال بارگذاری گوگل‌مپ...
دفتر تهران

آدرس: میدان انقلاب خیابان انقلاب به سمت ولیعصر بین خیابان دانشگاه فخررازی جنب بانک ملت ساختمان پارسا طبقه 6 واحد604.

تلفن: 66971897 (پیش‌شماره 021)

موبایل: 09966327226

ایمیل: tehran.eshragh@gmail.com

ترجمه رسمی - تهران

میدان انقلاب خیابان انقلاب به سمت ولیعصر بین خیابان دانشگاه فخررازی جنب بانک ملت ساختمان پارسا طبقه 6 واحد604.

02166971897 - 09966327226 - tehran.eshragh@gmail.com

درحال بارگذاری گوگل‌مپ...
انتقادات و پیشنهادات: director.eshragh@gmail.com
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. قیمت و هزینه چاپ کتاب چقدر است؟
2. امکان پیگیری مراحل مختلف چاپ کتاب از سوی مشتری وجود دارد؟
3. کتاب چاپ شده به چه شکلی تحویل داده می‌شود؟
4. چاپ کتاب چقدر طول می‌کشد؟
5. آیا امکان چاپ کتاب در تعداد مورد نظر مقدور است؟
6. چاپ کتاب در شبکه مترجمین اشراق به صورت سیاه و سفید است یا رنگی؟
7. امکان دریافت فایل PDF کتاب وجود دارد؟
8. آیا امکان اینکه فقط صفحه آرایی کتاب انجام شود وجود دارد؟
9. آیا امکان اینکه فقط طراحی جلد کتاب انجام شود وجود دارد؟
10. امکان چاپ کتاب در کمتر از یک ماه مقدور هست؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری