ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی به صورت آنلاین

انتشار 10 اردیبهشت 1401
مطالعه 5 دقیقه

ترجمه ی رسمی کارت نظام پزشکی برای مهاجرت و ادامه ی فعالیت به عنوان پزشک در خارج از کشور (اخذ ویزا)، ادامه ی تحصیل و اخذ بورسیه دانشگاهی و در مواردی مانند عقد قرارداد با طرف خارجی برای تجارت دارو مورد استفاده قرار می گیرد برای انجام فرآیند ترجمه می توانید به دارالترجمه های رسمی مراجعه نمایید.

ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی به صورت آنلاین

هزینه ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی

تمامی هزینه‌های ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی در دارالترجمه اشراق، بر طبق نرخ نامه مصوب توسط اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی قوه قضائیه (وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران) سالانه تعیین می‌شود و هیچ هزینه‌ی اضافی دیگری از مشتریان دریافت نخواهد شد همچنین کلیه دارالترجمه‌ها موظف به پیروی کامل از این نرخ نامه می‌باشند. این هزینه‌ها شامل سه بخش زیر می‌باشند:

  • هزینه مربوط به ترجمه کارت نظام پزشکی در دارالترجمه رسمی

  • هزینه نسخه اضافی در صورتی که متقاضی تمایل به تهیه نسخه اضافی داشته باشد 30 درصد نرخ نیز به قیمت ترجمه رسمی اضافه خواهد شد

  • هزینه‌های مربوط به تأییدیه‌های لازم از طرف دادگستری و وزارت امور خارجه

شما عزیزان می توانید با وارد کردن اطلاعات مربوط به ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی اقدام به برآورد هزینه ترجمه خود نموده و سپس جهت ثبت سفارش خود اقدام فرمایید.

تأییدیه‌های لازم پس از ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی

در صورتی که افراد عضو سازمان نظام پزشکی کشور، تمایل به ادامه تحصیل عالی و یا اخذ بورس تحصیلی در کشوری دیگر را داشته باشد؛ همچنین در صورتی که فرد تمایل فعالیت به عنوان پزشک یا بستن قرارداد با شرکت‌های دارویی را داشته باشد؛ می‌بایست ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی خود را به زبان کشور مقصد ارائه دهد. در ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی ابتدا متقاضی باید مدرک خود را به دارالترجمه رسمی ارائه دهد. تمامی مندرجات عیناً توسط مترجم رسمی و متخصص ترجمه می‌شوند. بعدازاینکه مرحله ترجمه به اتمام رسید ممکن است نیاز به دریافت تأییدیه‌هایی برای ترجمه رسمی مدرکتان باشد که عبارت‌اند از:

قوه قضاییه

تأیید اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی قوه قضاییه (دادگستری)

پس از اینکه کارت نظام پزشکی شما توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شد باید توسط مترجم مهر و امضا شود این مدارک پلمپ شده و همراه اصل مدرک به اداره امور مترجمان رسمی قوه قضاییه جهت تأیید وزارت دادگستری ارسال می‌شود. پس از آن قوه قضاییه (دادگستری) بابت تأیید مدرک شما تصمیم‌گیری می‌نماید.

وزارت امور خارجه

تأیید وزارت امور خارجه

بعدازاینکه مدرک شما توسط وزارت دادگستری تأیید شد، به وزارت امور خارجه ارسال می‌شود تا مهر تأییدیه دیگری نیز دریافت نماید نکته‌ی قابل توجه در این بخش این است که وزارت امور خارجه در صورتی ترجمه مدرک شما را تأیید می‌کند که قبل از آن توسط وزارت دادگستری تأیید و مهر شده باشد. لازم به ذکر است که بسیاری از کشورها نیازی به مهر وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند و متقاضی باید از مدارک لازم برای کشور مقصد اطلاعات کسب نماید.

تأیید سفارت کشور مقصد

تأیید سفارت کشور مقصد

پس از طی کردن مراحل فوق الذکر آخرین مرحله ارائه مدارک به سفارت کشور مقصد و گرفتن تاییدات لازم از سوی آن می باشد. در برخی از کشورها مهر تاییدیه سفارت کشور مقصد برای مدرکتان مورد نیاز است. در این مرحله متقاضی باید به سفارتی که قصد سفر به آن را دارد مراجعه نماید و مدارک ترجمه شده خود را به سفارت مربوطه تحویل دهد. سفارت بعد از دریافت مدارک از متقاضی آن‌ها را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهد و در خصوص تایید آن تصمیم‌گیری می‌کند.

نکات قابل توجه در رابطه با ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی

سازمان نظام پزشکی کشور درست مثل اکثر سازمان‌ها، اداره‌‌ها، دانشگاه‌‌ها و حتی باشگاه‌‌های ورزشی که برای اعضای خود کارت عضویت صادر می‌‌کنند، به منظور شناخت و سازمان‌دهی اعضاء، ارائه تسهیلات و خدمات مالی، رفاهی، تفریحی و ...، و نیز مشارکت در برنامه‌‌های سازمان، برای هر یک از فارغ‌‌التحصیلان و دانشجویان رشته‌‌های مختلف کارت عضویت صادر می‌‌کند. گاهی اوقات ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی برای افراد لازم و ضروری می‌باشد اما برای انجام ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی باید به نکاتی توجه کرد که شامل موارد زیر هستند:

برای ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی ارائه‌ی اصل کارت که شامل اطلاعات شخصی و پرسنلی در قسمت رو و هشدارهای حفظ و نگهداری در قسمت پشت آن درج شده است موردنیاز است. لازم به ذکر است کارت عضویت باید دارای اعتبار باشد و مدت عضویت آن به پایان نرسیده باشد.

برای صدور کارت نظام پزشکی باید دانشنامه تحصیلی پزشک از طرف وزارت بهداشت صادر شود یا پروانه موقت و دائم مطب پزشک به همراه مدارک شخصی و هزینه‌ی عضویت، به سازمان نظام پزشکی تحویل داده شود.

در خصوص افرادی که دارای مدرک تحصیلی پزشکی از دانشگاه‌های خارج کشور هستند و دانشنامه‌ی تحصیلی مربوط به وزارت بهداشت و درمان کشور را ندارند اخذ گواهی از اداره‌ی بین‌الملل وزارت بهداشت جهت صدور کارت نظام وظیفه ضروریست.

در صورت نیاز به تائیدات دادگستری و امور خارجه باید دانشنامه‌ی تحصیلی صادر شده از طرف وزارت بهداشت در کنار ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی برای دادگستری و وزارت خارجه ارسال گردد.

مراحل ثبت سفارش ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی

ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی جزء مدارکی است که باید مطابق با قوانین دارالترجمه رسمی به همراه تأییدات انجام شود. شما می‌توانید در دارالترجمه اشراق سفارش‌های رسمی خود را ثبت کرده و پس از انجام آن توسط مترجمین متخصص و رسمی قوه قضاییه، سفارش خود را تحویل بگیرید. برای ثبت سفارش باید مراحل زیر را انجام دهید:

ثبت سفارش

ثبت سفارش ترجمه رسمی

تماس پشتیبان

تماس پشتیبان با شما

ارسال

ارسال فیزیکی مدارک

دریافت

ترجمه رسمی و تحویل نهایی

شبکه مترجمین اشراق

خدمات ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی در دارالترجمه اشراق

دارالترجمه اشراق با چندین سال سابقه و داشتن کادر حرفه‌ای و مجرب خود در امور ترجمه تخصصی و رسمی موضوعات مختلف، خدمتگزار شما عزیزان خواهد بود حوزه فعالیت این دارالترجمه بسیار گسترده بوده و به رشته یا موضوع خاصی محدود نمی‌شود همچنین ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی به زبان‌های مختلف از جمله زبان انگلیسی، روسی، عربی، ترکی استانبولی و آذربایجانی انجام می‌پذیرد. جهت مشاهده زبان‌های مختلف می‌توانید روی لینک زیر کلیک نمایید.

کارشناسان دارالترجمه اشراق هنگام ثبت سفارش پیش از دریافت اصل مدارک تمامی راهنمایی‌های لازم را برای شما انجام خواهند داد. همچنین مراحل انجام ترجمه رسمی و تاییدات آن با پیامک و ایمیل برای کاربران اطلاع‌رسانی می‌شود. شما عزیزان می‌توانید بدون مراجعه حضوری مدارک خود را به‌صورت رایگان برای ما ارسال نمایید.

جهت ثبت سفارش ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی از طریق لینک‌ زیر اقدام نمایید و یا از طریق تماس و یا ایمیل و همچنین از طریق شبکه‌های مجازی (واتساپ، اینستاگرام، تلگرام) با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. برای ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی خود چه کار باید بکنم؟
2. هزینه ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی چقدر است؟
3. ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی به چه زبان هایی انجام می گیرد؟
4. برای ترجمه رسمی کارت نظام پزشکی چقدر زمان لازم است؟
5. آیا امکان ترجمه فوری کارت نظام پزشکی وجود دارد؟
6. آیا حتما باید به دارالترجمه به صورت حضوری مراجعه کنم؟
7. هزینه تاییدیه های دادگستری و وزارت امور خارجه به چه شکل می باشد؟
8. مدت اعتبار ترجمه کارت نظام پزشکی چقدر می باشد؟
9. برای ترجمه کارت نظام پزشکی چه مدارکی لازم است؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری