ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سبک به صورت آنلاین

انتشار 21 خرداد 1401
مطالعه 4 دقیقه

یکی از مهم‌ترین و پرکاربرد‌ترین موارد ترجمه رسمی سند وسیله نقلیه سبک، استفاده از ترجمه و تأیید رسمی آن توسط مترجم رسمی قوه قضائیه، جهت اخذ ویزا از سفارت کشور مقصد است. به طوری که با این سند شما توانایی مالی خود را جهت جبران خسارت احتمالی از طرف خود و همراهانتان را تضمین می‌کنید. برای انجام مراحل ترجمه می‌توانید به دارالترجمه‌های رسمی مراجعه نمایید.

ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سبک به صورت آنلاین

هزینه ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سبک

تمامی هزینه‌های ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سبک در دارالترجمه اشراق، بر طبق نرخ نامه مصوب توسط اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی قوه قضائیه (وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران) سالانه تعیین می‌شود و هیچ هزینه‌ی اضافی دیگری از مشتریان دریافت نخواهد شد همچنین کلیه دارالترجمه‌ها موظف به پیروی کامل از این نرخ نامه می‌باشند. این هزینه‌ها شامل سه بخش زیر می‌باشند:

  • هزینه مربوط به ترجمه سند وسائط نقلیه سبک در دارالترجمه رسمی

  • هزینه نسخه اضافی در صورتی که متقاضی تمایل به تهیه نسخه اضافی داشته باشد 30 درصد نرخ نیز به قیمت ترجمه رسمی اضافه خواهد شد

  • هزینه‌های مربوط به تأییدیه‌های لازم از طرف دادگستری و وزارت امور خارجه

شما عزیزان می توانید با وارد کردن اطلاعات مربوط به ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سبک اقدام به برآورد هزینه ترجمه خود نموده و سپس جهت ثبت سفارش خود اقدام فرمایید.

تأییدیه‌های لازم پس از ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سبک

سند خودرو جزء شناسنامه وسیله نقلیه موتوری و به‌عنوان یک سرمایه فردی در یک جامعه به‌حساب می‌آید. به همین دلیل از دید افسر ویزا ترجمه سند خودرو می‌تواند به‌نوعی در کنار سایر مدارک توانایی مالی شما را اثبات نماید. در ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سبک ابتدا متقاضی باید مدرک خود را به دارالترجمه رسمی ارائه دهد. تمامی مندرجات موجود در سند عیناً توسط مترجم رسمی و متخصص ترجمه می‌شوند. بعدازاینکه مرحله ترجمه به اتمام رسید ممکن است نیاز به دریافت تأییدیه‌هایی برای ترجمه رسمی سند باشد که عبارت‌اند از:

قوه قضاییه

تأیید اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی قوه قضاییه (دادگستری)

پس از اینکه سند شما توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شد باید توسط مترجم مهر و امضا شود این مدارک پلمپ شده و همراه اصل مدرک به اداره امور مترجمان رسمی قوه قضاییه جهت تأیید وزارت دادگستری ارسال می‌شود. پس از آن قوه قضاییه (دادگستری) بابت تأیید مدرک شما تصمیم‌گیری می‌نماید.

وزارت امور خارجه

تأیید وزارت امور خارجه

بعدازاینکه سند شما توسط وزارت دادگستری تأیید شد، به وزارت امور خارجه ارسال می‌شود تا مهر تأییدیه دیگری نیز دریافت نماید نکته‌ی قابل توجه در این بخش این است که وزارت امور خارجه در صورتی ترجمه مدرک شما را تأیید می‌کند که قبل از آن توسط وزارت دادگستری تأیید و مهر شده باشد. لازم به ذکر است که بسیاری از کشورها نیازی به مهر وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند و متقاضی باید از مدارک لازم برای کشور مقصد اطلاعات کسب نماید.

سفارت کشور

تأیید سفارت کشور مقصد

پس از طی کردن مراحل فوق‌الذکر آخرین مرحله ارائه مدارک به سفارت کشور مقصد و گرفتن تاییدات لازم از سوی آن می‌باشد. در برخی از کشورها مهر تأییدیه سفارت کشور مقصد برای مدرکتان موردنیاز است. در این مرحله متقاضی باید به سفارتی که قصد سفر به آن را دارد مراجعه نماید و مدارک ترجمه شده خود را به سفارت مربوطه تحویل دهد. سفارت بعد از دریافت مدارک از متقاضی آن‌ها را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهد و در خصوص تأیید آن تصمیم‌گیری می‌کند.

نکات قابل توجه در رابطه با ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سبک

به منظور ترجمه رسمی سند وسیله نقلیه سبک ارائه اصل سند لازم و کافی است. اصل سند وسیله نقلیه کوچک از سوی نیروی انتظامی صادر شده و دارای آرم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و نیز هولوگرام اداره راهنمایی و رانندگی می‌باشد. با ارائه اصل سند وسیله نقلیه کوچک علاوه بر ترجمه و تأیید رسمی از سوی مترجم رسمی قوه قضائیه، می‌توان تأییدیه سازمان دادگستری و وزارت امور خارجه را جهت ارائه به سفارت اخذ کرد. در برخی اوقات تنها ارسال ترجمه رسمی سند خودرو کافی نیست ممکن است افسر ویزا از متقاضیان مدارک دیگری از جمله سند ملکی، اظهارنامه‌های مالیاتی و غیره را دریافت نماید.

مراحل ثبت سفارش ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سبک

ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سبک جزء مدارکی است که باید مطابق با قوانین دارالترجمه رسمی به همراه تأییدات انجام شود. شما می‌توانید در دارالترجمه اشراق سفارش‌های رسمی خود را ثبت کرده و پس از انجام آن توسط مترجمین متخصص و رسمی قوه قضاییه، سفارش خود را تحویل بگیرید. برای ثبت سفارش باید مراحل زیر را انجام دهید:

ثبت سفارش

ثبت سفارش ترجمه رسمی

تماس پشتیبان

تماس پشتیبان با شما

ارسال

ارسال فیزیکی مدارک

دریافت

ترجمه رسمی و تحویل نهایی

شبکه مترجمین اشراق

خدمات ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سبک در دارالترجمه اشراق

دارالترجمه اشراق با چندین سال سابقه و داشتن کادر حرفه‌ای و مجرب خود در امور ترجمه تخصصی و رسمی موضوعات مختلف، خدمتگزار شما عزیزان خواهد بود حوزه فعالیت این دارالترجمه بسیار گسترده بوده و به رشته یا موضوع خاصی محدود نمی‌شود همچنین ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سبک به زبان‌های مختلف از جمله زبان انگلیسی، روسی، عربی، ترکی استانبولی و آذربایجانی انجام می‌پذیرد. جهت مشاهده زبان‌های مختلف می‌توانید روی لینک زیر کلیک نمایید.

کارشناسان دارالترجمه اشراق هنگام ثبت سفارش پیش از دریافت اصل مدارک تمامی راهنمایی‌های لازم را برای شما انجام خواهند داد. همچنین مراحل انجام ترجمه رسمی و تاییدات آن با پیامک و ایمیل برای کاربران اطلاع‌رسانی می‌شود. شما عزیزان می‌توانید بدون مراجعه حضوری مدارک خود را به‌صورت رایگان برای ما ارسال نمایید.

جهت ثبت سفارش ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سبک از طریق لینک‌ زیر اقدام نمایید و یا از طریق تماس و یا ایمیل و همچنین از طریق شبکه‌های مجازی (واتساپ، اینستاگرام، تلگرام) با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. برای ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سبک خود چه کار باید بکنم؟
2. هزینه ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سبک چقدر است؟
3. ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سبک به چه زبان هایی انجام می گیرد؟
4. برای ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سبک چقدر زمان لازم است؟
5. آیا امکان ترجمه فوری سند وسائط نقلیه سبک وجود دارد؟
6. آیا حتما باید به دارالترجمه به صورت حضوری مراجعه کنم؟
7. هزینه تاییدیه های دادگستری و وزارت امور خارجه به چه شکل می باشد؟
8. مدت اعتبار ترجمه سند وسائط نقلیه سبک چقدر می باشد؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری