ترجمه روسی به فارسی در اشراق

ترجمه متن روسی به فارسی در تخصص ها و رشته های مختلف

زبان روسی یکی از 5 زبان مهمی است که مخاطبان زیادی در دنیا دارد. این زبان تنها به کشور روسیه تعلق ندارد چراکه دولت‌هایی مانند بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی و همچنین کشور رومانی زبان روسی را به‌عنوان دومین زبان رسمی کشور خود اعلام کرده‌اند. روسیه یکی از ابرقدرتهای جهانی از لحاظ نظامی، آموزشی و علم و ...می باشد و زبان روسی یکی از زبانهای رسمی دنیاست. شبکه مترجمین اشراق، معتبرترین موسسه در حوزه ترجمه است و خدمات ترجمه زبان روسی را به دو صورت آنلاین و فریلنسری ارائه می کند. بهترین مترجمین زبان روسی در شبکه مترجمین اشراق حضور دارند تا سفارش ترجمه شما (متن، مقاله، ویدئو یا صوت و ...) را با بالاترین کیفیت به فارسی و یا بالعکس انجام دهند.

ثبت سفارش ترجمه روسی به فارسی

در شبکه مترجمین اشراق، ثبت سفارش خدمات ترجمه روسی به فارسی خود را می توانید از طریق لینک های زیر، با انتخاب رشته و تخصص مدنظر خود و ارسال فایل انجام دهید. پس از کلیک روی لینک تخصص خود، کیفیت و زمانبندی مدنظر را نیز می توانید تعیین کنید. مترجمان متخصص در زبان روسی در خدمت شما هستند تا مقالات، کتب و متون روسی شما را به فارسی و بالعکس ترجمه کنند. شما می‌توانید با خیال راحت ترجمه مقالات فارسی و روسی به ما بسپارید. کلیک کنید و سفارش بدهید.

مشاهده همه

مراحل و فرایند ترجمه روسی به فارسی


برای ترجمه متن، اسناد، عکس، ویدیو و هر نوع فایلی از زبان روسی به فارسی ابتدا باید آن را در صفحه ثبت سفارش آپلود نمایید. سپس مشخصات و نوع سفارش خود را بسته به نیازتان انتخاب کرده و سفارش را ثبت می کنید. در حالت کلی مراحل سفارش ترجمه روسی به فارسی در شبکه مترجمین اشراق به صورت زیر می باشد که شما می توانید در4 مرحله و در سریع ترین زمان بدون هیچ مشکلی سفارش خود را ثبت نمایید:
ارسال فایل بهمراه توضیحات
1. ارسال فایل و مشخصات
محاسبه و پرداخت آنلاین هزینه
2. پرداخت هزینه سفارش و بررسی توسط پشتیبان
انجام ترجمه توسط مترجم متخصص
3. انجام ترجمه توسط مترجم
بازبینی و بازرسی کیفیت ترجمه
4. بازرسی و کنترل کیفی ترجمه و تحویل نهایی
درصورتی که از خدمات ترجمه آنی روسی به فارسی استفاده نمایید ترجمه شما به صورت آنلاین، همان لحظه و بدون صف بررسی، انجام خواهد شد. البته برای این نوع خدمات محدودیت تعداد کلمات وجود دارد.

هزینه ترجمه روسی به فارسی


بدون شک هزینه ترجمه وابسته به حجمی از مطلب است که باید ترجمه شود. هزینه و قیمت انواع خدمات ترجمه به زبان روسی، با توجه به نوع خدمات انتخابی و زمان تحویل سفارش، به‌صورت کلمه‌ای محاسبه می‌شود. شما می‌توانید برای اطلاع از هزینه دقیق متن سفارشی خود، فایل انتخابی را در قسمت پنل کاربری آپلود کنید تا کارشناسان شبکه مترجمین اشراق پس از بررسی نوع سفارش، هزینه نهایی را به شما اطلاع‌رسانی کنند.هزینه و محاسبه قیمت بر اساس موارد زیر است:

تعداد کلمات

معیارهای مختلفی برای محاسبه هزینه ترجمه وجود دارد که میتوان به شمارش صفحات و تعداد خطوط اشاره کرد اما این دو معیار دقیق نیستند و حجم مطالب در هرصفحه متغییر می باشد. معیار دقیق در این باره شمارش تعداد کلمات می باشد. مهمترین عامل که در قیمت ترجمه موثر است، تعداد کلمات فایل مبدا است. متون شامل کمتر از ۲۵۰ کلمه، ۲۵۰ کلمه محاسبه می‌شود.

کیفیت مترجم

به طور کلی سه سطح کیفی عمومی یا برنزی، نقره ای و طلایی به ترتیب متناظر با مترجمان تازه کار، مترجمان با تخصص نسبی و مترجمان باسابقه و مهارت بالا می‌باشد. بنابراین با توجه به اینکه ترجمه در چه سطحی از ترجمه برنزی با سطح عمومی، ترجمه طلایی و یا ترجمه نقره ای انجام می شود، قیمت ترجمه نیز تغییر می یابد. همچنین هزینه ترجمه بسته به این که مهارت و سابقه مترجم چقدر باشد، متفاوت است.

سرعت تحویل

واضح و مبرهن است که فوریت در تحویل کار یک عامل شکل گیری قیمت است. هر چه مدت زمان تحویل زودتری از سوی درخواست دهنده سفارش ترجمه اعلام شود بالتبع قیمت هم افزایش خواهد یافت.

زبان مبدأ و مقصد

با توجه به این که همه مترجمین توانایی ترجمه از هر زبانی را ندارند و برخی از زبان‌ها تنها توسط مترجمین ماهر ترجمه می‌شود، هزینه بیشتری نیز برای این سفارشات می‌بایست پرداخت شود.

زمینه علمی متن

برای ترجمه برخی فایل ها در زمینه های علمی و تخصصی، داشتن تخصص و مهارت در آن رشته الزامی می باشد. هرچه موضوع فایل ترجمه شده تخصصی تر باشد، امکان افزایش قیمت ترجمه نیز وجود دارد.

خدمات ویژه درخواستی

خدمات درخواست شده مشتری نیز یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار در قیمت ترجمه می باشد. برخی از مشتریان هنگام ثبت سفارش ترجمه خود، درخواست می کنند تا فایل مورد نظر پس از ترجمه، توسط فرد متخصص و باتجربه دیگری نیز ویرایش و بازخوانی شود و یا از لحاظ سرقت ادبی و علمی نیز مورد بررسی قرار گیرد. طبیعی است انجام این درخواست ها و خدمات اضافه باعث تغییر هزینه ترجمه خواهد شد.

محاسبه آنلاین قیمت ترجمه

تضمین کیفیت در ترجمه روسی به فارسی


کیفیت و امتیاز ترجمه

در تضمین کیفیت، نظارت و ارزیابی منظم و اصولی بر اساس برنامه‌ریزی های انجام شده در جنبه‌های مختلف نظیر ترجمه یک مقاله و پروژه‌هایی از این قبیل انجام می‌شود و سبب افزایش کیفیت در فرایند ترجمه می‌شود و شیوه‌ای است که به کمک آن می‌توان از بروز خطا و اشکال احتمالی در هنگام ارائه خدمات ترجمه به مشتری پیشگیری کرد. در شبکه مترجمین اشراق پس از اتمام ترجمه توسط مترجمین متخصص، برای اینکه این اطمینان حاصل شود که کار بدون عیب و نقص است توسط بازرس کنترل کیفیت مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از اینکه مرحله بازرسی کیفی به اتمام رسید، گواهی‌نامه تضمین کیفیت یا گارانتی در ترجمه صادر می شود.لازم به ذکر است که گارانتی تضمین کیفیت تاریخ انقضا ندارد. شبکه مترجمین اشراق این تضمین را به شما مشتریان عزیز می‌دهد که ضمن ارائه گواهی ضمانت کیفیت، حمایت تیم پشتیبانی از زمان انجام ترجمه و ارائه در ژورنال‌های معتبرو بین‌المللی تا مرحله انتشار همراه شما خواهد بود. پس دیگر نگران نباشید و با خیال راحت سفارش ترجمه مقاله خود را ثبت کنید.

کاربردهای ترجمه روسی به فارسی


زبان روسی جزو رایج ترین زبان های دنیا می باشد که اشخاص و کسب و کارهای مختلفی به ترجمه این زبان نیازمند هستند. ترجمه زبان روسی به‌عنوان یکی از زبان‌های مهم دنیا در حوزه علمی، ادبی، اقتصادی و تجاری، کاربردهای متنوع و زیادی دارد. این کاربردها عبارتند از:

  1. ترجمه مقاله : بسیاری از محققین، دانشجویان و پژوهشگران و اساتید دانشگاهی نیازمند ترجمه مقالات علمی و پژوهشی ISI روسی می باشند. نتایج، یافته ها و تحقیقات کشورهای دیگر به عنوان کمک بزرگی می باشد که می توان از طریق ترجمه مقالات به ایین امر مهم دست یافت.
  2. ترجمه کتاب : روسیه کشوری است که بزرگ‌ترین نویسندگان دنیا را با آثاری بی‌نظیر در تاریخ ادبی خود ماندگار نگه‌داشته است، به همین منظور ترجمه این شاهکارهای ادبی که روزبه‌روز تعداد آن‌ها بیشتر می‌شود، می‌تواند به غنای فرهنگی علاقه‌مندان به ادبیات جهانی کمک به سزایی کند.
  3. ترجمه فیلم، صوت : این روزها و با توجه به فراگیر شدن محتواهای ویدئویی و پادکست‌های علمی، هنری و حتی آموزشی، نیاز ترجمه و زیرنویس این دسته از محتواهای تصویری و صوتی بیش‌ازپیش احساس می‌شود. ترجمه انواع فیلم و سریال‌ از زبان روسی به فارسی انجام میشود و این نوع ترجمه بیشترین کاربرد را دارد.
  4. ترجمه انواع کاتالوگ و بروشور به زبان روسی : ترجمه کاتالوگ و بروشور یکی از خدمات کاربردی ترجمه به‌حساب می‌آید و برای افرادی که به زبان روسی فعالیت‌های اقتصادی خود را انجام می‌دهند کاربردهای بسیار دارد. شما می‌توانید با ترجمه انواع کاتالوگ، بروشور و محتواهای تبلیغاتی خود از زبان روسی به زبان‌های رایج‌تری مانند فارسی کسب‌وکار خود را معرفی کنید و فعالیت اقتصادی خود را بین مردم در ملل مختلف گسترش دهید.
  5. ترجمه وبسایت : یکی دیگر از کاربردهای مهم ترجمه روسی، ترجمه وب سایت ها می باشد. افراد زیادی دوست دارند در عرصه اقتصاد بین‌الملل حضور پررنگی داشته باشند که به این افراد پیشنهاد می‌شود که سایت تخصصی خود را از روسی به فارسی ترجمه نمایند.چرا که ترجمه روسی از محبوب ترین ترجمه ها می باشد.
  6. اعزام مترجم همزمان روسی برای جلسات و سمینارهای دو زبانه : خدمات ترجمه همزمان روسی برای جلسات و سمینارهایی است که به‌صورت دوزبانه و یا چندزبانه برگزار می‌شوند و شما می‌توانید با ثبت درخواست خود برای اعزام مترجم همزمان و شفاهی به زبان روسی، میزبان خوبی برای میهمانان روس زبان خود باشید .
کاربردهای ترجمه روسی به فارسی

چالش های ترجمه روسی به فارسی


با گذشت زمان و پیشرفت علم، زبان روسی نیز مانند همه‌ی زبان‌های زنده‌ی دنیا، واژگان و اصطلاحات جدیدی را به دامنه‌ی واژگانی خود وارد می‌‌کند و البته بعضی از اصطلاحات و واژگان آن هم از رده خارج می‌شوند یا کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.انتخاب معادل و ترجمه یک کلمه روسی نه تنها تحت تاثیر متن و حوزه‌ موضوعی آن است، بلکه تحت تاثیر فضای غالب بر ذهن مترجمان در این دورهی زمانی نیز هست. در دنیای مدرن، ترجمه روسی باید مطابق با هنجارها و واژه های کاربردی و امروزی باشد. وقتی نویسنده و خواننده (یا مترجم) از دو فرهنگ متفاوت هستند، تفاوت این هنجارها بیشتر و مسئله تبادل اطلاعات بین آنها بسیار پیچیده‌تر می‌شود و دلیل اصلی چالش و مانع در ترجمه زبان روسی همین مسئله است.

مترجم های آنلاین ماشینی برای ترجمه روسی به فارسی

امروزه گسترش اینترنت همه جنبه های زندگی بشر را تحت تأثیر قرار داده است و یکی از جنبه‌های مهم در این حوزه ترجمه از طریق ماشن‌های ترجمه است که بسیاری از افراد متون ترجمه خود را از طریق این ماشین‌ها انجام می‌دهند اما با توجه به احتمال خطای این نوع نرم افزارها شبکه مترجمین اشراق استفاده از ترجمه‌ی ماشینی را به هیچ وجه پیشنهاد نمیکند و تمام خدمات ترجمه‌ای که در این موسسه ارائه می‌شود از نوع انسانی است. موسساتی که ترجمه متون را به وسیله اینگونه نرم افزارها انجام داده اما با ادعای انجام عمل ترجمه به روش انسانی کلاهبرداری می‌کنند، قابل پیگیری در مراجع قضایی بوده و استفاده از ترجمه ماشینی برای متون مختلف قابل تشخیص و پیگیری‌ست. برخی از این ماشین‌های ترجمه عبارتند از:

گوگل ترنسلیت
گوگل ترنسلیت

اگر چه توانایی گوگل ترنسلیت تا حد زیادی به متن و زبان آن بستگی دارد، اما درحال حاضر محبوب ترین وب سایت ترجمه موجود است. این سایت، ترجمه بین زبان ها را به صورت هوشمند و خودکار انجام می دهد. در این سایت یک جعبه متن وجود دارد که حجم های بالایی از متن را می توانید در آن قرار داده و ترجمه متن را در زبان های مختلف به صورت آنلاین و لحظه ای مشاهده نمایید. همچنین به کاربران این امکان را می دهد که روش ورودی خود را از کیبورد به دست خط تغییر دهند. این پلتفرم دارای بیش از 100 زبان و قابلیت به اشتراک گذاری ، ذخیره، گوش دادن و کپی کردن متن ترجمه شده است.

ترجمه یاندکس
ترجمه یاندکس

ترجمه yandex دیگر از بسترهای سطح بالای ترجمه است که به کاربران امکان ترجمه متون، وب سایت ها و حتی تصاویر را می دهد. این سایت دارای رابط کاربری جذاب، عملکرد سریع و قابلیت ترجمه در چندین زبان مختلف است. این وب سایت همچنین برای یادگیری زبان های جدید نیز ایده آل است. پلتفرم یاندکس دارای یک ویژگی منحصر بفرد است که حالت صحیح ترجمه های اشتباه را به صورت خودکار پیشنهاد می دهد و می تواند از متن های طولانی با حداکثر 10 هزار کاراکتر پشتیبانی کند. علاوه بر این ویژگی ها، به شما این امکان را می دهد که بتوانید با یک دکمه بین دو زبان جابجا شوید.

ترجمه بینگ
مترجم بینگ

مترجم bing با پشتیبانی مایکروسافت یکی دیگر از وب سایت های ترجمه بصری است که ترجمه آنلاین یک متن با دقت بالایی ارائه می دهد. این پلتفرم دارای رابط کاربری چشم نواز و مدرن است و ورودی متن را تا 5000 کاراکتر می پذیرد. همچنین با یک ویژگی تشخیص خودکار به شما کمک می کند زبان مبدا متن را قبل از ترجمه بدانید. همچنین به شما امکان می دهد متن ترجمه شده را در کلیپ بورد کپی کرده و در سیستم عامل های دیگر به اشتراک بگذارید. ترجمه اصطلاحات اینترنتی یکی از ویژگی‌های جالب سرویس بینگ است که در اختیار کاربران آن قرار می‌گیرد.

ترجمه تخصصی سایر زبان ها در شبکه مترجمین اشراق

ترجمه تخصصی به زبانهای مختلف، ترجمه متنی است که مرتبط به یک موضوع خاص است و واژگان و عبارات آن در رشته مربوطه بکار گرفته شده است. بنابراین خدمات ترجمه تخصصی نیازمند اطلاعات و دانش کافی برای ترجمه است. مترجمان شبکه مترجمین اشراق، ترجمه تخصصی را به 37 زبان زنده دنیا، با بهترین کیفیت برای شما مشتریان عزیز ارائه می‌کنند. درصورتی‌که به ترجمه یک مقاله یا ارائه یک تحقیق و گرفتن اطلاعات درزمینه یک محصول و دست یافتن به اطلاعات مؤسسات، سازمان‌ها، شرکت‌ها نیازمند زبان روسی و یا ترجمه متون فارسی به روسی هستید، متخصصین شبکه مترجمین اشراق با داشتن دانش تخصصی در خصوص ترجمه تخصصی زبان روسی این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند.

پرچم ایران
پرچم آمریکا
پرچم امارات متحده عربی
 پرچم روسیه
 پرچم ترکیه
پرچم جمهوری آذربایجان
 پرچم آلمان
 پرچم فرانسه
پرچم چین
پرچم اسپانیا
 پرچم آرژانتین
پرچم آلبان
پرچم برزیل
پرچم بلغارستان
پرچم دانمارک
پرچم ارمنستان
پرچم هند
 پرچم سوئد

سوالات متداول

1. زمان ترجمه فارسی به روسی و روسی به فارسی چقدر است؟
2. برای انجام ترجمه از زبان روسی به فارسی چگونه سفارش خود را ثبت نماییم؟
3. هزینه ترجمه از زبان روسی به فارسی چگونه محاسبه میشود؟
4. ترجمه روسی به فارسی توسط چه کسانی انجام می شود؟
5. ترجمه‌های انجام شده روسی به فارسی شامل گارانتی می‌شوند؟
6. آیا امکان ترجمه فوری برای متن‌های فارسی به روسی و روسی به فارسی وجود دارد؟
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری