سخت ترین و آسان ترین زبان های زنده دنیا

یادگیری زبان دوم یا سوم کمی چالش‌برانگیز است اما باعث می‌شود که زندگی‌تان به نحوی تغییر کند و به فرصت‌های شغلی هیجان‌انگیز و تجربه‌های جدید دست‌ پیدا کنید. یادگیری زبان شمارا به دنیای جدیدی می‌برد و با فرهنگ‌‌ مختلف آشنا می‌کند. اگرچه هر زبانی که می‌خواهیم یاد بگیریم سختی‌های خودش را دارد اما یادگیری بعضی از زبان‌ها به نسبت، راحت‌تر از دیگری هست.
سخت ترین و آسان ترین زبان های زنده دنیا

آیا به فکر یادگیری زبان جدیدی هستید اما نمی‌دانید که فرصت کافی دارید یا نه؟ درواقع چه چیزی تعیین‌کننده سخت یا آسان بودن یادگیری یک‌زبان است؟ در این مطلب به بررسی پاسخ این سوالات و آسان‌ترین و سخت‌ترین زبان‌های دنیا می‌پردازیم.

یادگیری زبان

گرامر


یکی از عواملی که باعث می‌شود یک‌زبان سخت‌تر به نظر برسد، قوانین دستوری آن است. برای مثال، در زبان انگلیسی برای واحدهای شمارش فقط از مفرد و جمع استفاده می‌کنیم، اما در زبان عربی علاوه بر مفرد و جمع، مثنی نیز وجود دارد. پس هنگام ترجمه فعل " الوَلَدَان" باید از کلمه دو نیز استفاده کنیم (Two boys).

تلفظ


تلفظ صحیح کلمات آلمانی به علت لهجه دشوار، اغلب بسیار سخت است. به کلمه‌ی Donaudampfschiffahrtsgesellschaftskapitän توجه کنید. این کلمه یکی از کلمات طولانی آلمانی است. معادل همین جمله در زبان انگلیسی فقط چهار حرف است "کاپیتان شرکت دوناتا".

سیستم نوشتاری


همان‌طور که می‌دانید الفبای چینی شکل خاص خود را دارد و برعکس زبان‌های دیگر، الفبای زبان چینی دارای حروف‌ نیست. کاراکترهای آن بیانگر مفهوم و یا شکل خاص یک شیء هستند. این زبان بیش از 80000 حرف دارد که باید حداقل به 2500 یا 3000 کلمه آن مسلط باشید.

وجه اشتراک با زبان مادری


لازم به ذکر است که هرچقدر که ساختار زبان دوم به زبان مادری شباهت داشته باشد، یادگیری آن آسان‌تر خواهد بود. برای مثال، یادگیری زبان اسپانیایی برای انگلیسی‌زبانان آسان‌تر از زبان عربی است. به‌این‌علت که زبان اسپانیایی وجه مشترک زیادی با زبان انگلیسی دارد.

زبان چینی

شاید ابتدا بخواهید که به رتبه‌بندی سخت‌ترین و آسان‌ترین زبان‌های دنیا نگاهی بیندازید و سپس تصمیم بگیرید که کدام بهترین گزینه برای شما است. در قسمت زیر به بررسی سخت‌ترین و راحت‌ترین زبان‌های زنده دنیا خواهیم پرداخت.

قسمت اول: سخت‌ترین زبان‌ها

سخت‌ترین زبان‌های دنیا با توجه به زبان مادری هر کشور متفاوت است. در حالت کلی در فهرست زیر، سعی کردیم تا به بررسی سخت‌ترین زبان های دنیا بپردازیم:

Mandarin

نحوه نوشتاری: حروف‌چینی

زبان رسمی کشورهای: هنگ‌کنگ، چین، ماکائو، سنگاپور

تعداد گویشوران: حدوداً 2 میلیارد نفر


اکثر مردم چین به زبان ماندارین و کانتونی صحبت می‌کنند، اما زبان غالب این کشور که 70 درصد افراد بومی را تشکیل می‌دهد، ماندارین است. نحوه نوشتار و تلفظ زبان ماندارین برای کسانی که قصد یادگیری آن رادارند، مسئله‌ای چالش‌برانگیز است. ماندارین برخلاف زبان‌های دیگر الفبا ندارد و علائم و نمادهای خاص خود را دارد که برای نمایش ایده‌ها، مفاهیم یا اشیاء به‌کاربرده می‌شود. با توجه به اینکه این زبان 4 تن دارد. یعنی هر کلمه‌ای که بیان می‌کنید، با توجه به لحن شما معنی‌ آن تغییر پیدا می‌کند. پس اگر در محلی زندگی می‌کنید که به افراد بومی این زبان دسترسی ندارید، تلفظ درست برای شما بسیار سخت‌تر خواهد شد. برای مثال، کلمه‌ "ما" با توجه به تلفظ شما، می‌تواند به معنای مادر و یا اسب باشد. سیستم نوشتاری این زبان نیز بسیار پیچیده است، اما افرادی که به زبان کاتوزین صحبت می‌کنند، می‌توانند از طریق نوشتار منظور یکدیگر را بفهمند.


Hungarian

آموزش زبان

نحوه نوشتاری: حروف لاتین

زبان رسمی کشورهای: کشورهایی مانند مجارستان، چک، اوکراین، اسلوونی، صربستان

تعداد گویشوران: تقریباً 13 میلیون نفر


برخلاف زبان‌های دیگر، ریشه این زبان هندواروپایی نیست. یادگیری زبان مجارستانی، فرآیندی بسیار دشوار است. این زبان 14 مصوت (á, é, í, ó, ö, ő, ú, ü, ű) دارد، که تلفظ بسیار نزدیکی به یکدیگر دارند و تمایز آن‌ها کار راحتی نیست. اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید، باید بدانید که این زبان تلفظ‌های غیرمنتظره‌ای دارد. “Sz” به‌صورت "س" تلفظ می‌شود و s به‌صورت"ش". علی‌رغم سختی‌هایی که یادگیری این زبان دارد، زمان جمله‌ها فقط به سه حالت: (گذشته-حال-آینده) بیان می‌شود.


Russian

نحوه نوشتاری: الفبای سیریلیک

زبان رسمی کشورهای: روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان

تعداد گویشوران: بیش از 260 میلیون نفر


اگر می‌خواهید به دنیای جذاب ادبیات، فلسفه و هنرهای تجسمی وارد شوید، یادگیری این زبان به شما پیشنهاد می‌شود. الفبای زبان روسی 33حرف دارد. ازآنجاکه روسی یک‌ زبان اسلاوی به شمار می‌رود، شباهت‌های زیادی با اوکراینی، لهستانی و صربی دارد. چالش‌برانگیزترین قسمت این زبان، وجود الفبای صامت زیاد کنار یکدیگر است که تلفظ کلمه را سخت‌تر می‌کند. علاوه بر این، برخی حروف به شکل متفاوت تلفظ می‌شوند. برای مثال “b” صدای “V” می‌دهد و “p” صدای “r”.


Korean

نحوه نوشتاری: الفبای آوایی (هانگول)

زبان رسمی کشورهای: کره جنوبی و کره شمالی

تعداد گویشوران: بیش از 85 میلیون نفر


اغلب افراد بر این باورند که زبان کره‌ای مانند زبان چینی، بسیار سخت است اما این‌یک باور اشتباه است. این زبان، از الفبای ساده‌تری برخوردار است (در کل 24 علامت که 10 علامت صدادار و 14 علامت صامت دارد) که می‌توانید با به خاطر سپردن حروف و صدای آن‌ها تسلط کافی پیدا کنید. البته همان‌طور که می‌دانید، در مراحل اولیه یادگیری این زبان از سیستم لاتین نویسی استفاده می‌شود که این روند را آسان‌تر می‌کند. کشور کره، یک سیستم پیچیده و افراطی تجلیلی دارد. بدین معنی که وقتی کسی را خطاب می‌کنید، نسبت شما با او باید در نحوه‌ استفاده شما از کلمات نشان داده شود. یعنی افرادی که مسن‌تر هستند و یا مقام بالاتری نسبت به شما دارند، باید محترمانه خطاب شوند. سه نوع درجه رسمی در این زبان وجود دارد که باید نسبت به آن‌ها آگاه باشید. این سه درجه عبارت‌اند از: غیررسمی، رسمی و فوق رسمی. لحن فوق رسمی اغلب در اخبار استفاده می‌شود.

یادگیری زبان


Japanese

نحوه نوشتاری: الفبای کانجی-کاتاکانا-هیراگانا

زبان رسمی کشورهای: ژاپن

تعداد گویشوران: بیش از 127 میلیون نفر


این زبان سه نوع الفبا دارد. از الفبای کانجی، برای نوشتن کلماتی که ریشه‌ی چینی دارند و از الفبای کاتانا برای نوشتن کلماتی که از زبان انگلیسی و یا زبان‌های دیگر به این زبان واردشده‌اند استفاده می‌کنند و درنهایت از الفبای هیراگانما برای نوشتن کلمات اصیل ژاپنی استفاده می‌شود. زبان ژاپنی قواعد گرامری راحتی دارد ولی یادگیری حالت نوشتاری و نحوه‌ خواندن الفبای کانجی بسیار سخت است. علاوه بر این، ‌یک آوا با توجه به این‌که توسط یک خانم ، کودک و یا آقا تلفظ می‌شود، اشکال متفاوتی دارد. مشکل دیگری که در یادگیری این زبان با آن مواجه خواهید شد، معنای کلمات است. شما نمی‌توانید معنای را حفظ کنید چون معنی هر کلمه فقط در داخل جمله مشخص می‌شود.


قسمت دوم: آسان‌ترین زبان‌ها

بهترین زبان‌هایی که می‌توانید به‌عنوان زبان دوم و یا سوم برای یادگیری آن اقدام کنید، در ادامه مطلب ذکرشده است که می‌توانید بر اساس ویژگی‌های هرکدام و علاقه خود، انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که اگر علاقه کافی برای یادگیری نداشته باشید، به نتیجه‌ای موفقیت‌آمیز نخواهید رسید.

English

نحوه نوشتاری: لاتین

زبان رسمی کشورهای: آنگلوسفر (انگلستان، آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند) و ایرلند، آفریقای جنوبی، غنا، نیجریه، زیمبابوه، بوتسوانا

تعداد گویشوران: 1 میلیارد و452 میلیون نفر


همه افراد در همه جای جهان به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند. همان‌طور که می‌دانید زبان انگلیسی‌، زبان رسمی 55 کشور است و بیش از 100 کشور در حال حاضر به این زبان صحبت می‌کنند. اگر به دنبال پیشرفت درزمینهٔ کار و تحصیل هستید، باید به این زبان بین‌المللی تسلط کافی پیدا کنید.

اکثر نوشته‌ها درزمینهٔ علوم، هنر و تجارت به این زبان هستند. محققان پیش‌بینی می‌کنند که تا اواخر سال 2050 نصف جهان به زبان انگلیسی صحبت خواهند کرد.

یادگیری زبان


Spanish

نحوه نوشتاری: لاتین

زبان رسمی کشورهای: آرژانتین، بولیوی، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، کوبا، جمهوری دومینیکن، اکوادور، السالوادور، گینه استوایی، گواتمالا، هندوراس، مکزیک، نیکاراگوئه، پاناما، پاراگوئه، پرو، اسپانیا، اروگوئه و ونزوئلا.

تعداد گویشوران: بیش از 548 میلیون نفر


امروزه تعداد زیادی از افراد، خواهان یادگیری زبان اسپانیایی هستند. یادگیری این زبان به نسبت ساده بوده و دومین زبان بین‌المللی به شمار می‌رود. اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید، یادگیری این زبان نیز آسان‌تر خواهد شد. اگرچه گرامر و ساختار جملات زبان اسپانیایی با انگلیسی متفاوت است ولی چون ریشه هر دو زبان لاتین هست، اغلب کلمات تلفظ و معانی مشابهی دارند. کشور اسپانیا، یکی از کشورهای مهاجرپذیر است و متقاضیان زیادی دارد. مزیتی که این کشور دارد، ارزان بودن تحصیل و زندگی، نسبت به کشورهای دیگر است.


Italian

یادگیری زبان جدید

نحوه نوشتاری: لاتین

زبان رسمی کشورهای: ایتالیا، سوئیس (کانتون تیچینو و جنوب گراوبوندن)، سان مارینو و واتیکان

تعداد گویشوران: 67 میلیون نفر


یکی دیگر از زبان‌های دنیا که بسیار زیباست، زبان ایتالیایی است. تعداد افراد زیادی از کشورهای ایتالیایی زبان به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند، به همین دلیل به هر جا که بروید احساس می‌کنید که توسط ایتالیایی زبان‌ها محاصره‌شده‌اید. تعداد کلمات زیادی مانند پیتزا و چتر از این زبان، وارد زبان انگلیسی شده‌اند. لحن خاص این زبان و مطابقت تلفظ و املای آن باعث شده است که افراد، به سهولت آن را فرابگیرند.


French

نحوه نوشتاری: لاتین

زبان رسمی کشورهای: بلژیک، بنین، بورکینافاسو، بروندی، توگو، جمهوری دموکرتیک کنگو، جیبوتی، چاد، روآندا، ساحل عاج، سنگال، سیشل، سوییس، فرانسه، کامرون، کانادا، گینه استوایی، لوکزامبورگ، ماداگاسکار، مالی، موناکو، نیجر، وانواتو و هاییتی

تعداد گویشوران: 280 میلیون نفر


زبان فرانسوی تاریخ مشترکی با زبان انگلیسی دارد، ازاین‌رو 40 الی 50 درصد کلمات انگلیسی از زبان فرانسوی وارد این زبان شده‌اند. اگر به مطالعه زبان فرانسوی بپردازید، با یک تیر دو نشان می‌زنید و بر ساختار گرامری زبان انگلیسی نیز مسلط می‌شوید. علاوه بر این، پس از یادگیری این زبان می‌توانید به‌راحتی زبان‌های دیگر مانند رومی، اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی و رومانیایی را فرابگیرید.


Swedish

نحوه نوشتاری: حروف لاتین

زبان رسمی کشورهای: سوئد و یکی از دو زبان رسمی فنلاند

تعداد گویشوران: تقریبا 10.5 میلیون نفر


ازآنجاکه دستور واژگانی زبان سوئدی با انگلیسی یکسان است، یادگیری آن کار سختی نخواهد بود. اگر زبان سوئدی را یاد بگیرید، قادر خواهید بود تا حدودی به زبان دانمارکی و نروژی هم‌، صحبت کنید. مشکلی که اغلب زبان آموزان با آن مواجه می‌شوند، تلفظ کلماتی است که بیشتر از زبان آلمانی آمده‌اند.

زبان


سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم پرمخاطب‌ترین زبان‌های زنده دنیا را بررسی کنیم. برخی زبان‌های دیگر مانند پرتغالی، آفریقایی، آلمانی، اندونزیایی و ولزی در رده زبان‌های متوسط قرار دارند. لازم به ذکر است که یادگیری زبان عربی سختی‌های خود را دارد، اما به علت اینکه فارسی‌زبانان با الفبای این زبان آشنا هستند، اغلب زودتر از انگلیسی‌زبانان آن را فرا می‌گیرند.


شبکه مترجمین اشراق

دارالترجمه اشراق امکان ترجمه فوری مدارک رسمی و اسناد به 5 زبان زنده دنیا را فراهم می‌کند. ازجمله خدمات این دارالترجمه می‌توان به ترجمه مدارک تحصیلی، شغلی، بانکی، هویتی، شرکتی، قراردادی و... اشاره کرد. این دارالترجمه با استفاده از مترجمین مجرب و ماهر، اطمینان می‌دهد که هر درخواستی باکیفیت معادل ترجمه رسمی عادی ارائه می‌شود. این خدمات درزمینهٔ ترجمه متون عمومی، تخصصی، حقوقی و همچنین ترجمه رسمی اسناد و مدارک به زبان‌های مختلف ازجمله زبان انگلیسی، روسی، عربی، ترکی استانبولی و آذربایجانی فعالیت می‌نماید.

پرنده‌های اشراق

پشتیبانی شبکه مترجمین اشراق

تماس با شبکه مترجمین اشراق

تیم پشتیبانی شبکه مترجمین اشراق، آماده پاسخگویی به سوالات شما در همه ساعات شبانه‌روز

دفتر تبریز

آدرس: تبریز، خیابان امام. چهارراه منصور. ساختمان سامان. طبقه ی شش. واحد جنوبی. شبکه مترجمین اشراق.

تلفن: 33343915 - 33343916 - 33345229 - 33342677 (پیش‌شماره 041)

موبایل: 09149724799

ایمیل: trans.eshragh@gmail.com

ترجمه رسمی - تبریز

تبریز، خیابان امام. چهارراه منصور. ساختمان سامان. طبقه ی شش. واحد جنوبی. شبکه مترجمین اشراق.

09918953354 - official.eshragh@gmail.com

درحال بارگذاری گوگل‌مپ...
دفتر تهران

آدرس: میدان انقلاب خیابان انقلاب به سمت ولیعصر بین خیابان دانشگاه فخررازی جنب بانک ملت ساختمان پارسا طبقه 6 واحد604.

تلفن: 66971897 (پیش‌شماره 021)

موبایل: 09966327226

ایمیل: tehran.eshragh@gmail.com

ترجمه رسمی - تهران

میدان انقلاب خیابان انقلاب به سمت ولیعصر بین خیابان دانشگاه فخررازی جنب بانک ملت ساختمان پارسا طبقه 6 واحد604.

02166971897 - 09966327226 - tehran.eshragh@gmail.com

درحال بارگذاری گوگل‌مپ...
انتقادات و پیشنهادات: director.eshragh@gmail.com
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. مردم چین به چه زبانی صحبت می‌کنند؟
2. زبان ژاپنی چند نوع آلفبا دارد؟
3. دومین زبان بین‌المللی کدام است؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری