اصول و قوانین تضمین کیفیت در ویرایش آنلاین متون و مقالات

انتشار 11 آبان 1400
مطالعه 18 دقیقه

ویرایش و تصحیح انواع متون بخصوص مقالات نقش مهمی در پذیرش و چاپ آنها در مجلات خارجی ایفا می کند؛ لذا کیفیت انجام ویرایش متون و مقالات تخصصی اهمیت بسزائی داشته و ویراستاران تلاش می کنند تا با دقت و اطمینان بیشتری آنها را مورد بازبینی قرارداده و تمامی اشکالات دستوری، محتوایی و نگارشی را تصحیح کنند.

منظور از ویرایش متون و مقالات چیست؟

تمام متون و مقالات برای اینکه قابلیت انتشار و چاپ داشته باشند می بایست مورد ویراستاری قرار بگیرند. ویراستاری، نوشته یک متن یا مقاله را بهبود می بخشد و تمام ایرادات و اشتباهاتی که ممکن است وجود داشته باشد، اصلاح می گردد. ویراستاری مقاله و متون دارای طیف گسترده ای بوده و در سه سطح ادبی، محتوایی و دستور زبان انجام می گردد و نهایتا متن به یک کیفیت عالی در فرایند ویراستاری می رسد. فرایند ویرایش شامل اصلاح ساختار کلی محتوا، خطاهای عبارات و کلمات و ساماندهی نوشتار است که با همکاری نویسنده و ویراستار به منظور ایجاد یک متن منسجم و کامل انجام می گیرد. بنابراین یک متن و مقاله باید پس از نگارش، توسط یک ویراستار متبحر و کاربلد ویرایش گردد تا به کیفیت مطلوب رسیده و در نهایت یک متن جذاب و حرفه ای شکل گیرد. به طور کلی، موارد زیر در فرایند ویراستاری متون و مقالات انجام می گردد:

  • بررسی سبک نوشتاری و محتوای علمی متون

  • بررسی فرمت بندی و صفحه آرائی

  • بازبینی ساختار دستوری، املایی و نشانه گذاری

اهمیت و ضرورت ویرایش متون و مقالات

تمامی متون و به ویژه مقالات قبل از اینکه در جایی منتشر شوند یا به چاپ برسند نیازمند بازخوانی و ویرایش می باشند تا مطالب آن ساماندهی و اصلاح گردد و بتواند مورد پذیرش مخاطبان هدف قرار گیرد. امر ویرایش چنان اهمیت دارد که اگر یک مقاله یا نوشته ای حاوی مطلب علمی مهم و ایده ای خلاقانه نیز باشد اما نکات نگارشی در آن به خوبی رعایت نشده باشد نمی تواند حق مطلب را آنطور که باید به خواننده ادا کند و پیام متن به درستی منتقل نمی شود. این امر موجب افت کیفیت مطلب می شود و خواننده مقاله رغبتی به ادامه مطالعه آن متون پیدا نمی کند. این امر بخصوص زمانی مهم است که فردی قصد به چاپ رساندن مقالات خود در ژورنال های معتبر داخلی و یا خارجی داشته باشد. در این صورت ویرایش مقالات و متون نوشته شده بایستی توسط ویراستار متخصص و حرفه ای در زمینه تخصصی مربوطه انجام گیرد. مقاله ای که مورد ویرایش تخصصی واقع نشود نمی تواند به سطح نگارش حرفه ای دست پیدا کند و از ارزش علمی آن کاسته می شود. بنابراین نمی تواند نظر اساتید و داوران مجلات و ژورنال های معتبر را به خود جلب کند.
بنابراین ویرایش مقالات به دلیل کاربردهای خاص آن و ارسال به مجلات و ژورنال های خارجی و یا داخلی معتبر اهمیت ویژه ای دارد و کیفیت ویراستاری آنها می تواند موجب رد و یا پذیرش در این مجلات شود. بیشتر مجلات معتبر برای پذیرش مقالات معمولا استانداردها و اصول نگارش خاصی دارند و نویسنده ملزم به رعایت این نکات می باشد. در ابتدا می بایست متون و مقالات خود را از نظر علمی مورد بررسی قرار داده و سپس جهت بازبینی و ویرایش محتوایی، ساختاری و دستوری به ویراستاران مجرب و متخصص موسسات حرفه ای بسپارید تا آن را به کیفیت لازم و مطلوب برای ارسال به مجلات برسانند.

تضمین کیفیت در ویرایش متون و مقالات چیست؟

بطور کلی تضمین کیفیت یک فعالیت اعتباربخشی است که ارائه دهنده خدمات در قبال کیفیت کار خود تعهد می دهد تا در صورت عدم رضایت مشتری و وجود هرگونه نقص و ایراد آن را برطرف کند. تضمین کیفیت در ارائه خدمات به صورت آنلاین بسیار اهمیت دارد؛ این امر برای رضایتمندی و جلب اعتماد مشتری لازم و ضروری است. منظور از تضمین کیفیت ویرایش نیز نوعی تعهد است که موسسات ویرایش آنلاینی که از طریق سایتشان در امر ویراستاری متون و مقالات فعالیت می کنند، طبق این تضمین کیفیت مسئولیت دارند تا در صورت عدم کیفیت مطلوب ویرایش انجام شده، مجدد آن را اصلاح کنند. به طور کلی کیفیت ویرایش متون و مقالات را دو عامل تعیین می کند که یکی مناسب بودن متن با اهداف نگارش آن و دیگری رفع اشکالات و خطاهای آن حین ویرایش می باشد.

اصول مهم تضمین کیفیت در ویرایش آنلاین متون و مقالات

ویراستاری متون و مقالات نوعی از خدمات است که از دقت و حساسیت بالایی برخوردار بوده و وجود اندکی خطا و اشتباه موجب افت کیفیت و اعتبار متون مختلف همچون کتاب، پایان نامه، مقاله و غیره می شود. متن ویرایش شده می تواند به زبان فارسی، انگلیسی و یا هر زبان دیگری باشد که هر کدام اصول و فنون خاص خود را می طلبد اما در کلیت کار با یکدیگر مشابهند. یک مرکز ویراستاری معتبر و حرفه‌ای برای تحویل ویرایش با کیفیت به کارفرمایان خود ضمانت می دهد که اگر مشکل و یا خطایی از جانب ویراستار رخ داده باشد، مسئولیت آن را پذیرفته و در جهت حل آن برآید. گفتنی است که تضمین کیفیت ویرایش دارای اصول و شرایط بخصوصی می باشد و موسسه معتبر ویراستاری ملزم به ارائه اطلاعات کافی به کارفرمایان قبل از انجام ویرایش و رعایت اصول مشتری مداری در ارائه پروژه های ویراستاری می باشد. از جمله مهمترین اصول تضمین کیفیت ویرایش می توان به موارد زیر اشاره کرد.

رزومه

ارائه سوابق ویراستاران

یک امر مهم که موسسات و مراکز ویراستاری حرفه ای برای تضمین ویرایش انجام می دهند، ارائه اطلاعات مختلف به کارفرما قبل از شروع ویرایش جهت آگاهی دادن و جلب اعتماد وی می باشد که اطلاعاتی از ویراستاران از جمله، سوابق تحصیلی و حرفه ای، تخصص ها و تعداد پروژه های موفق آنها در اختیار کاربران قرار می گیرد. بنابراین، پیشینه یک ویراستار نحوه عملکرد وی در پروژه های بعدی را نیز تضمین می کند چرا که هر ویراستار بر اساس کیفیت ویرایش پروژه هایی که قبلا انجام داده است و امتیازاتی که از طرف کارفرمایان قبلی کسب کرده است رتبه بندی می شود. در این راستا، یکی از مواردی که سبب جلب اعتماد و اطمینان کارفرما برای تضمین کیفیت در ویرایش متون و مقالات می شود، ارائه رزومه ویراستار است. از این رو مشتری با بررسی سوابق آنان و ویژگی های یک ویراستار خوب، ویراستار منتخب را بر اساس معیارها و شرایط موردنیاز پروژه خود بر می گزیند.

ارائه نمونه کارهای ویراستاری

یکی از مقدمات تضمین کیفیت ویرایش متون و مقالات این است که چند متن و مقاله به عنوان نمونه که قبلا توسط ویراستاران انجام گرفته است در اختیار کارفرما قرار می گیرد تا کارفرما با آگاهی کامل از سبک و سطح کیفی کار ویراستاران، ویرایش های مختلف را بسنجد و بر حسب نیاز و شرایط پروژه خود یک یا چند ویراستار را انتخاب نموده و نهایتا به یک ویراستاری حرفه ای و تخصصی دست یابد.

پرداخت مرحله ای

امکان تحویل و پرداخت مرحله‌ای

یک مورد مهم دیگر در ضمانت کیفیت ویرایش در یک سایت و موسسه حرفه ای آن است که کاربران بتوانند ویرایش متون و مقالات خود را به صورت مرحله ای دریافت نمایند. بدین صورت که ابتدا در مرحله اول قسمتی از متون مدنظر کارفرما ویرایش شده و پس از اتمام این مرحله از ویرایش و کنترل کیفی آن، به مشتری تحویل داده می شود تا در صورت رضایت، امر ویرایش ادامه یابد، در غیر اینصورت ویرایش برای اصلاح به همان ویراستار یا ویراستار دیگر ارسال می شود. بدین ترتیب مشتری از کیفیت ویرایش متون خود اطمینان حاصل می کند.

امکان انتخاب ویراستار متخصص توسط کارفرما

تمام ویراستارانی که با موسسات همکاری می کنند به نوعی از فیلترها و آزمون های اختصاصی موسسات گذر کرده اند و به انواع مختلف ویراستاری تخصصی متون مسلط هستند و اکثریت آنها صلاحیت همکاری را از طرف موسسه کسب کرده اند. بنابراین کارفرما با خیال راحت می تواند تمام سوابق، تخصص، مهارت ها و نمونه کارهای ویراستاران را به صورت آنلاین در سایت موسسات بررسی کند و با اختیار خود ویراستاری را انتخاب کند که در زمینه متون و مقاله مورد نظر وی تجربه کافی داشته و نمونه کارهای وی ویژگی های مدنظر کارفرما را دارا باشد.

محرمانه

حفظ اطلاعات و محرمانگی

یکی از تردید های اصلی نویسنده در ارسال فایل خود جهت ویرایش به موسسات آنلاین این است که اطلاعات و ایده های متون و مقالات ارسالی وی در موسسه محفوظ بماند و در جای دیگری منتشر نشود، زیرا که این کار غیراخلاقی می تواند تمام زحمات نویسنده را از بین ببرد و فرصت پذیرش متون و مقالات خود در ژورنال های معتبر را از دست بدهد. از این رو، موسسات معتبر و حرفه ای با حساسیتی که در انتخاب ویراستاران دارند و تعهدی که از ویراستاران دریافت می کنند، می توانند این اطمینان را به کارفرمایان بدهند که در حفظ محرمانگی متون و مقالات آنان حساسیت بیشتری به خرج داده و دقت عمل بالایی در این زمینه دارند.

امکان ارتباط مستقیم با ویراستار متخصص

متون و مقالات از جنبه های مختلف بازبینی و ویرایش می گردند و یک ویراستار بخصوص در ویرایش محتوایی و معنایی متون نیازمند ارتباط مستمر با نویسنده می باشد تا از هرگونه سوءتفاهم و سردرگمی ها در فرایند بررسی و ویرایش متون جلوگیری شود. کارفرما نیز لازم است که برای افزایش اطمینان از کیفیت ویرایش، با ویراستار متن خود ارتباط برقرار کرده و بر روند انجام ویرایش نظارت کامل داشته باشد. سایت موسسات حرفه ای ویرایش، امکان ارتباط مستقیم و تبادل نظر پیرامون پروژه را برای کارفرما و ویراستار در جهت افزایش میزان رضایت مشتری و سطح کیفی ویرایش فراهم آورده است. همچنین این ارتباط بدون واسطه کارفرما و ویراستار موجب کاهش زمان و افزایش سرعت و کارایی در ویرایش متون و مقالات خواهد شد.

جایگزینی ویراستار

عودت وجه و یا تعویض ویراستار

مراکز ویراستاری تعهد دارند که اگر ویرایش ارسال شده دارای ایراد و خطا باشد و پس از اعمال اصلاحات لازم این موضوع برطرف نشود و کارفرما به صورت منطقی مدعی وجود اشکالاتی در امر ویرایش باشد؛ انجام ویرایش توسط ویراستاری دیگر انجام شود و یا عودت هزینه ویرایش به مشتری صورت گیرد. در این شرایط از بین گزینه های پیش رو بر اساس شرایط موجود و مصلحت کاربر یکی از آنها انتخاب می شود.

ارائه فایل ترک چینج ویرایش

ترک چینج (track change) یا ردیابی تغییرات امکاناتی است که در نرم افزار ورد وجود دارد و تغییراتی را که در فایل خود انجام می دهیم ثبت و ضبط می کند. این امر در تصحیح و ویرایش متون، ارائه بازخورد در فایل و غیره کاربرد دارد و به نوعی یک ابزار برای مدیریت تغییرات انجام شده بر روی فایل می باشد. موسسات حرفه ای ویراستاری پس از اتمام کار ویرایش، فایل ترک چینج آن را نیز به همراه فایل ویرایش شده به کاربر تحویل می دهند تا کاربر در جریان تغییرات انجام شده بر روی فایل متون خود قرار گیرد.

زمان

تحویل به موقع ویرایش

خوش قولی و تحویل ویرایش در موعد مقرر از مواردی است که یک موسسه ویراستاری معتبر آنلاین برای آن تضمین می دهد. مدیریت زمان و تحویل به موقع یک پروژه ویرایش، اصل مهم و اساسی برای ویراستاران است و بر حسب نوع پروژه و زمان و شرایط لازم برای انجام آن باید برنامه ریزی کنند که در مدت معینی متون را با بهترین کیفیت ویرایش نموده و در اسرع وقت و بدون کمترین تأخیری به کارفرما تحویل دهند.

صدور گواهی کیفیت و گارانتی ویرایش

تضمین کیفیت در ویرایش همانند خدمات و کسب و کارهای دیگر به دقت و حساسیت بالایی نیاز دارد چرا که یک ویرایش ضعیف می تواند کل معنا و محتوای متن را زیر سوال برده و از اعتبار آن بکاهد. با وجود استانداردهای خاص تضمین کیفیت، ارائه دهندگان خدمات ویرایش بایستی این اطمینان را به کارفرمایان بدهند که کار ویرایش متون از جمله آثار آکادمیک (کتاب، پایان نامه، مقالات تخصصی و غیره) توسط یک ویراستار حرفه ای تصحیح و ویرایش گردیده و متون آن از کیفیت بالاتری برخوردار است. امروزه گواهی تضمین کیفیت برای بیشتر ناشران ژورنال های معتبر بسیار اهمیت دارد، به طوری که بدون آن مقالات یا کتب مورد پذیرش قرار نگرفته و چاپ نمی شوند. از این رو، برای صحت نگارش نیاز است که گواهی کیفیت به همراه مقالات یا کتب به این مجلات و نشریات ارسال شود. با اتمام مراحل ویرایش، کارفرما پس از اینکه گواهی تضمین کیفیت ویرایش دریافت نمود و تا حد زیادی اطمینان حاصل کرد که مقاله وی از نظر علمی و ساختاری استانداردهای مورد توجه داوران و مجلات معتبر را دارد می تواند نسبت به انتخاب مجله مورد نظر خود اقدام کرده و مقاله خود را سابمیت نماید.


قوانین و شرایط مهم تضمین کیفیت ویرایش متون و مقالات

کارفرمایی که جهت ویرایش متون و مقالات به صورت آنلاین و از طریق سایت موسسات اقدام می کند و با مقوله تضمین کیفیت روبرو می شود، انتظاراتی از موسسه و ویراستار خواهد داشت. برخی از این انتظارات حق مشتری بوده و موسسه باید در قبال آنها پاسخگو باشد و بتواند خواسته های کاربران را برآورده کند. در صورتی که کاربر نسبت به کیفیت ویراستاری انجام شده اعتراض داشته باشد، این اعتراض توسط موسسات مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تایید موضوع، نسبت به عودت هزینه سفارش به کاربر اقدام می گردد. از این رو، شاکی در صورت نداشتن ادله مناسب و ارائه توضیحات مبهم در خصوص خدمات ارائه شده، هیچگونه حقی نداشته و موضوع پیگیری نخواهد شد. در صورتی که کاربر از پروژه خود رضایت نداشته باشد می بایست موضوع را با بیان دلایل مناسب و دقیق به موسسه گزارش دهد. موسسه نیز موظف است موضوع را پیگیری کرده و در صورت تایید نسبت به اصلاح آن اقدام شود. برخی مواقع انتظارات کاربران فراتر از وظایف سایت موسسات ویرایش می باشد. از این رو، انتظارات باید دارای حد و حدود مشخصی بوده و شرایط آن برای کارفرما معین و شفاف باشد. تضمین کیفیت ویرایش فقط در قبال ویرایش اصولی و صحیح انواع متون و مقالات می باشد و موارد زیر از ارائه ضمانت کیفیت مستثنی هستند:

تضمین پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر: متون و مقالات از جنبه های مختلفی توسط مجلات و نشریات معتبر بررسی می شوند و پذیرش و چاپ آنها در این مجلات به عوامل مختلفی بستگی دارد و ویرایش خوب و اصولی آن تنها یکی از معیارهای پذیرش می باشد. بدین ترتیب ارائه ضمانت این مراکز، فقط شامل کیفیت ویرایش متون و مقالات می باشد و هیچ تضمینی بابت پذیرش و چاپ آنها ندارد.

عدم دریافت اصلاحیه توسط مجلات: برخی از کارفرمایان انتظار دارند متن و مقاله ای که برای ویرایش به موسسه سپرده اند، پس از ارسال به مجلات و نشریات نباید هیچگونه اصلاحیه ای بابت ویرایش آن صادر شود. این امر بطور کامل انجام شدنی نیست زیرا که ویرایش علاوه بر اصول و تکنیکهای خاص خود، یک امر کیفی است و شاخص کمی برای ارزیابی آن وجود ندارد و همه افراد بخصوص در نحوه نوشتار و ساختار متون تا حدودی متفاوت و سلیقه ای عمل می کنند و نظر واحدی نسبت به آن وجود ندارد. بنابراین یک مجله ممکن است یک متن را قبول نکرده در حالیکه مجله ای معتبرتر با آن موافقت کرده و بدون صدور هیچگونه اصلاحیه ای آن را مورد پذیرش و چاپ قرار دهد.

تقاضای ویرایش رایگان پس از تغییرات نویسنده: برخی افراد ممکن است پس از دریافت فایل ویرایش شده متون و مقالات خود، برخی تغییرات در محتوا و متون پروژه خود اعمال کنند و انتظار ویرایش رایگان آن را داشته باشند. اما این امر ممکن نبوده و تنها در صورتی امکان ویرایش رایگان مجدد فراهم است که متن ویرایش شده دارای اشکالات و ایراداتی باشد که موجب افت کیفیت ویرایش شده و مفهوم و متن اصلی محتوا را با مشکل روبرو سازد.

درخواست ویرایش بعد از موعد مقرر: موسسات و مراکز خدماتی مربوطه دارای گارانتی مدت دار هستند و کاربر موظف است در طی این بازه زمانی فایل ویرایش شده را بررسی کرده و در صورت وجود هر گونه ایراد و نقص آن را به موسسه گزارش نماید، در غیر اینصورت موسسات در قبال درخواست های ویرایش و اصلاح بعد از موعد مقرر هیچ مسئولیتی ندارد.

فرایند کنترل کیفیت ویرایش توسط کارشناس ارزیابی

کنترل کیفیت بخشی از فرایند تضمین کیفیت می باشد و قبل از ارسال فایل ویرایش شده به کارفرما توسط کارشناس ارزیاب و کنترل کیفی انجام می گیرد. ارزیاب یا بازرس کیفی ویرایش نیازمند تبحر و تخصص خاصی در جنبه های مختلف ویراستاری متون می باشد. بعلاوه، وی بایستی تخصص کافی در زمینه نگارش انواع متون همچون کتاب، پایان نامه، مقاله و غیره داشته و به زبانهای مختلف مسلط باشد تا بتواند اصول ویراستاری را بر اساس زبان متون پروژه انجام دهد. بنابراین یک وظیفه مهم بازرس کیفی، بررسی کیفیت ویرایش انجام شده توسط ویراستار و ارائه نظر در خصوص ویرایش متون می باشد. ارزیاب برای هر پروژه ویرایش شده سه نوع نظر ارائه می دهد.

بازرس کیفی

پذیرش ویرایش
پس از اتمام کار، متون ویرایش شده توسط ارزیاب مورد بررسی و بازبینی قرار می گیرد و در صورت عدم وجود خطا و ایراد، مورد قبول ارزیاب واقع می شود و به کارفرما تحویل داده می شود.

جایگزینی ویراستار
در صورتی که فایل ویرایش شده دارای اشکالات اساسی باشد و ارزیاب آن را در حد ویراستاری تخصصی تشخیص ندهد، فایل را به طور کامل مردود اعلام کرده و بدون پرداخت هیچگونه وجهی، کار از آن ویراستار صلب شده و متن برای ویرایش به ویراستار دیگری سپرده می شود.

نیاز به اصلاحات
در صورتی که متن ویرایش شده به اصلاحات جزئی نیاز داشته باشد، ارزیاب فایل را مردود دانسته و همان ویراستار موظف است اقدام به اصلاحات آن متن نموده و بدون ایراد تحویل دهد.

بسیار پر واضح است که با وجود ارزیابی ویرایش توسط ارزیابان، امکان خطا و اشکال در روند ویراستاری بسیار کاهش می یابد و تحویل پروژه ویرایش بدون هیچگونه نقص و اشکالی برای مشتریان انجام می شود. بررسی و کنترل ویرایش از جهات مختلف اهمیت دارد و در طی ارزیابی، متن ویرایش شده توسط ارزیاب یکبار بازخوانی می شود و این امر خود به افزایش کیفیت ویرایش کمک می کند چرا که استفاده از دو نفر متفاوت برای خواندن متن یکی برای ویرایش و دیگری برای ارزیابی، دقت و کیفیت کار را بالا برده و هرگونه اشکال و خطای اساسی حین ویرایش را از بین می برد و هر موردی که از دید ویراستار پنهان مانده بود در حین کنترل و ارزیابی پدیدار می شود و پیش از تحویل نسبت به رفع آن اقدام می گردد.

گواهی کیفیت

گواهی تضمین کیفیت ویرایش چیست و چگونه ارائه می شود؟

گواهی کیفیت بر اساس قوانین بخصوصی ارائه می شود به طوری که حقوق کاربر، ویراستار و موسسه ارائه دهنده به طور یکسان حفظ شود. گارانتی کیفیت ویرایش معمولا برای مدت زمان محدود و مشخصی اعتبار داشته و مشمول شرایط و ضوابط خاص خود می باشد. این امر به مشتری اطمینان می دهد که یک متن ویرایش شده کاملا تخصصی دریافت خواهد کرد و به هر دلیلی اگر ایراد و نقصی در ویرایش باشد آن به طور رایگان مورد بازبینی مجدد و اصلاح قرار می گیرد تا متن مورد نظر به کیفیت مطلوب برسد. به طور کلی، متون و مقالاتی که برای ویرایش به موسسات معتبر سپرده می شوند از مراحل مختلف ویرایش گذر کرده و از نظر زبانی، محتوایی و کیفی ویراستاری می گردند. برای مثال برخی از متون و مقالاتی که برای ویرایش ارسال می شوند به زبان فارسی نگارش شده اند و برخی دیگر نیز متون ترجمه شده ای هستند که معمولا به زبان انگلیسی می باشند. در هر حال، متون و مقالاتی که توسط ویراستاران موسسات معتبر ویرایش می شوند، پس از کنترل و بازبینی توسط بازرس کیفی در صورت تایید به کارفرما ارسال می شود. سپس کارفرما می تواند درخواست صدور گواهی کیفی نماید. صدور گواهی کیفی به دو صورت زیر انجام می پذیرد:

گواهی رایگان: این نوع از گواهی به همراه تحویل پروژه و در صورت درخواست مشتری به صورت رایگان صادر می شود و مشمول خدماتی است که توسط خود موسسه انجام می گیرد. این نوع گارانتی در موسسه اشراق برای تمام خدمات یک ماهه می باشد تا کاربران از کیفیت مطلوب خدمات اطمینان حاصل نمایند. گارانتی فقط در بازه زمانی یک ماهه اعتبار داشته و پس از گذشت این زمان به اعتراضات رسیدگی نخواهد شد و هر گونه درخواست گارانتی پس از این مدت، مشمول هزینه جداگانه می باشد. کاربر در این مدت یک ماهه فرصت دارد تا متن را بررسی کرده و ایرادات آن را به طور دقیق به موسسه گزارش دهد تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

گواهی پولی: بعضی از متون و مقالات به زبان غیر فارسی نوشته شده و برای پذیرش و چاپ در نشریات و مجلات معتبر خارجی نیازمند انجام ویرایش نیتیو می باشند. برای مثال متون و مقالات انگلیسی حتما باید توسط ویراستاران انگلیسی زبان، بومی سازی شده و مورد عمل ویرایش نیتیو قرار گیرد. در این نوع از ویرایش، متون و مقالات به ویراستاران خارجی ارسال می گردد و طبیعتا هزینه آن نیز می بایست توسط کارفرما پرداخت شود. کاربر می تواند متن ویرایش شده را بررسی و بازبینی کرده و در صورت وجود هرگونه ایراد و نقص آن را به موسسه گزارش نماید تا موضوع از ویراستاران خارجی مربوطه استعلام گشته و در صورت تایید نسبت به اصلاح آن اقدام کنند.

تضمین کیفیت ویرایش در شبکه مترجمین اشراق

موسسه ای می تواند ویرایش با کیفیت ارائه دهد که تمام اعضای مجموعه اش به نحو احسن وظایف خود را انجام دهند. شبکه مترجمین اشراق با اعتماد بر مهارت مترجمین، ویراستاران و تمامی پرسنل خود، کیفیت ویراستاری متون را تضمین می کند. بدین صورت که تعهد می‌نماییم در صورت بروز هرگونه مشکل در حین یا پس از ارائه ویرایش، طی مدت مشخص و محدود مندرج در شرایط و ضوابط خدمات نسبت به برطرف کردن مشکل بوجود آمده اقدام خواهیم کرد. همچنین برخی از مجلات علمی، برای پذیرش مقاله شما نیاز به گواهی تایید ویرایش دارند. براساس قواعد، این گواهی باید توسط یک موسسه معتبر ویراستاری ارائه شود. پس از ارسال سفارش و انجام ویرایش در شبکه مترجمین اشراق، یک گواهی نامه ویرایش برای متون و مقالات صادر می گردد. این گواهی نامه کاملا معتبر بوده و امکان بررسی و تایید گواهی نامه از طریق سامانه اعتبارسنجی در شبکه مترجمین اشراق وجود دارد. پس با خیال راحت سفارش ویرایش متون و مقالات خود را ثبت کنید و از لحاظ کیفیت و تضمین آن بهترین خدمات را دریافت کنید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. آیا برای ویرایش مقالات گارانتی کیفی وجود دارد؟ مدت زمان گارانتی چقدر است؟
2. ویرایش تخصصی متون و مقالات توسط چه کسانی انجام می شود؟
3. آیا ویراستاری فوری نیز شامل گارانتی کیفیت می باشد؟
4. آیا تضمینی برای عدم سوءاستفاده و عدم انتشار مقالات وجود دارد؟
5. کیفیت بالای ویرایش مقاله چگونه تشخیص داده می شود؟
6. آیا امکان ارتباط و مکاتبه با ویراستار حین انجام کار وجود دارد؟
7. هزینه ویراستاری چقدر است؟
8. در فرایند ویرایش و بازخوانی چه تغییراتی در متن ایجاد می‌شود؟
9. چگونه می توانم سفارش ویرایش خود را ثبت کنم؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری