خدمات ویرایش تخصصی مقاله و متون

انتشار 20 اسفند 1397
مطالعه 2 دقیقه

ویرایش شامل بررسی دقیق یک سند کتبی است. ویراستار با ایجاد تغییرات، حذف و یا اضافه کردن برای مطابقت با یک استاندارد خاص و توافق شده به منظور آماده‌سازی برای یک موضوع خاص یک سند را اصلاح می‌کند.

خدمات ویرایش تخصصی مقاله و متون

هدف از ویراستاری یک متن رفع ایرادات، رسا کردن متن و رفع قواعد دستوری است. یک متن، فیلم، موسیقی یا عکس پس از ویرایش و بازبینی جان تازه می‌گیرد.

ویرایش فنی و زبانی

در ویرایش فنی متون ویراستار می‌تواند از سبک‌های متنوع استفاده کند. منظور از این سبک‌ها نوعی راهنمای ویراستاری می‌باشد که راه و روش بررسی متنی در یک موضوع خاص را در اختیار ویراستار قرار می‌دهد. به طور مثال ویراستاری مطالب علمی با رمان و کتاب‌های آموزشی متفاوت است و به نوعی تخصص‌گرایی در میان است. در حال حاضر ویراستاری کتب علمی درصد بیشتری را به خود اختصاص داده است.
ویرایش فنی شامل عملیاتی از قبیل رفع اشتباهات دستوری، علائم، ناسازگاری در استفاده از کلمات و نحوه چینش آن‌ها، ضعف ساختاری پاراگراف‌ها و عناوین آن‌ها، غلط‌های املایی، محتوا، شاخص، سرفصل‌ها و زیرشاخه‌ها، اصلاح داده‌ها و ارائه نمودار در یک مقاله یا گزارش پژوهشی، و اصلاح خطاها در استنادات، رفع مشکلات عدم هم‌خوانی در موضوع و رفع گسستگی‌ها و تناقضات و اصلاح آن‌ها است.

ویراستاری تخصصی و علمی

باید دقت شود که ویرایش تخصصی باید توسط فردی انجام شود که به موضوع علمی متن کاملا مسلط باشد. این نوع از ویرایش بسیار دشوار است. علی‌رغم اینکه شبکه مترجمین اشراق با تعداد زیادی از ویراستاران تخصصی در رشته‌های مختلف همکاری دارد. موارد زیر در ویرایش تخصصی و علمی صورت خواهد گرفت:
بازبینی و تصحیح مطالب نادرست و غیر علمی، توضیح، یادآوری یا پیشنهاد ضروری در پاورقی، مقابله متن با اصل، حذف مطالب تکراری، نامتعارف، ضعیف، غیر قابل استناد و ... .

ویرایش متن‌های تخصصی و عمومی در شبکه مترجمین اشراق

شما می‌توانید برای ویراستاری متون خود اعم از متون فارسی یا مقالات انگلیسی که برای چاپ در ژورنال‌های ISI آماده می‌کنید، از خدمات ترجمه و ویراستاری در سایت شبکه مترجمین اشراق استفاده نمایید. در اشراق بنا به درخواست شما ویراستاری مسلط بر زمینه علمی شما مسئولیت ویرایش فنی و تخصصی محتوای شما را بر عهده می‌گیرد و خیالتان را از بابت مشکلات فنی، زبانی و نگارشی راحت می‌کند.
بدون شک، اگر هر نوشته‌ای قبل از انتشار عمومی، این مراحل ویرایش را پشت سر بگذارد، به نوشته‌ای تبدیل می‌شود که به چشم، ذهن، وقت و جیب خواننده احترام گذاشته است. افتخار شبکه مترجمین اشراق با سال ها تجربه در زمینه ویرایش تخصصی انواع مقالات، با کادر متخصص خود در رشته های مختلف این است که علاوه بر دقت، سرعت و کیفیت برتر ، هزینه عادلانه ای برای خدمات خود ارایه می کند.


مطالب مرتبط:

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. ویرایش در شبکه مترجمین اشراق توسط چه کسانی انجام می شود؟
2. تغییرات حین ویرایش چگونه مشخص می شوند؟
3. آیا برای خدمات ویراستاری نیتیو و تخصصی گواهی صادر می شود؟
4. چطور می توانم سفارش ویرایش مقاله ثبت کنم؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
بازدیدکننده
کارشناس اشراق
9 ماه پیش
در پاسخ به:
سلام متن مقاله ام می خواهم ویرایش شود ترجمه شده از انگلیسی به فارسی
باسلام کاربر گرامی لطفا از طریق لینک ثبت سفارش ویرایش، یک پروژه ویرایش ایجاد کرده و فایل خود را آپلود نمایید. https://eshraghtrans.com/page/editing-project باتشکر
بازدیدکننده
مهرناز بنی اعمام
9 ماه پیش
سلام متن مقاله ام می خواهم ویرایش شود ترجمه شده از انگلیسی به فارسی