همه انواع کلیپ تبلیغاتی + نکات طلایی درباره ساخت آن

با توجه به نیاز امروز تولید‌کنندگان و صاحبان کسب و کار به معرفی محصولات و خدمات خود در رسانه و رقابت با تعداد کثیر تولید‌کنندگان و ارائه‌دهندگان خدمات، سعی داریم در این مطلب به اهمیت کلیپ‌های تبلیغاتی، کاربرد آن‌ها و چگونگی ساخت و تولید آن‌ها بپردازیم.
همه انواع کلیپ تبلیغاتی + نکات طلایی درباره ساخت آن

رسالت رسانه، انتقال پیام، خبر و دیدگاه یک فرد یا گروه به افراد دیگر است. پیش‌تر که حرف از رسانه می‌شد، چیزی که به ذهن‌ها خطور می‌کرد تلویزیون،‌‌‌ رادیو، روزنامه و اینترنت بود. اما امروزه می‌توان تمامی تکنولوژی‌ها را یک رسانه در نظر گرفت. چراکه با کمک آن می‌توان پیام‌ها را به مخاطبان مختلف در اقصی نقاط جهان رساند. یکی از مسائلی که پیشرفت تکنولوژی در حوزه رسانه آن را تحت تأثیر قرار داد، موضوع تبلیغات بود. تبلیغات در دنیای امروزی، حرف اول را در شناخته شدن و پیشرفت کسب‌وکارها می‌زند. درواقع اولین قدم در معرفی و شناساندن یک محصول یا خدمات به مردم، تبلیغات است.
هر چه روش‌های نمایاندن آگهی و پیام‌رسانی تبلیغاتی جذاب باشد و بتواند اطلاعات کافی و دقیق از محصول یا خدمات را در اختیار مخاطبان قرار دهد، در جذب مشتری و ارائه آن محصول موفق خواهد بود. انواع مختلفی از روش‌های تبلیغاتی چه در رسانه‌ها و چه به‌صورت بنرها و بیلبوردهای تبلیغاتی ارائه می‌شوند که هرکدام جذابیت خاص خود را دارند. اما از بین تمامی روش‌های تبلیغاتی، ویدیوها بیشترین تأثیر را بر مخاطبان دارند.

کلیپ تبلیغاتی چیست؟

کلیپ تبلیغاتی درواقع یک ویدیوی کوتاه چندثانیه‌ای یا چنددقیقه‌ای است که در قالب یک داستان کوتاه یک محصول یا خدمات را به مخاطب معرفی می‌کند. در کلیپ تبلیغاتی به دلیل کوتاه بودن آن، تمامی اطلاعات مربوط به محصول ارائه نمی‌گردد. سازنده کلیپ تبلیغاتی با زیرکی تمام، بخش‌هایی که باعث کنجکاوی بیشتر مخاطب می شود را پنهان نگه می‌دارد تا بیننده آن برای یافتن پاسخ سؤالات پیش‌آمده خود، به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آن محصول باشد. همین امر باعث شده است تا تأثیرگذاری تیزرها و کلیپ‌های تبلیغاتی در مقایسه با روش‌های دیگر تبلیغات جذابیت بیشتری برای مخاطب داشته باشد.

بیلبوردهای LED

کاربردهای کلیپ تبلیغاتی

یک کلیپ تبلیغاتی علاوه بر معرفی یک محصول یا خدمات جدید به مخاطبان، کاربردهای دیگری نیز دارد:

uses of advertising media

یک از موارد کاربرد کلیپ تبلیغاتی، قانع کردن مخاطبان در خصوص اینکه محصول معرفی‌شده می‌تواند باعث رفع نیاز آن‌ها در یک مورد خاص شود. هدف اصلی تبلیغ نیز همین است. اینکه با توجه به نیاز مخاطبان خود یک محصول یا خدمت را به گونه‌ای در قالب ویدیو یا تیزر ارائه نماید که مخاطب را متقاعد کند که محصول موردنظر می‌تواند نیاز او را برطرف نماید.

کاربرد بعدی کلیپ‌ تبلیغاتی، افزایش اعتبار شرکت تولیدکننده محصول در دید مخاطبان است. اگر کلیپ تبلیغاتی به‌گونه‌ای ساخته شود که باعث ایجاد اعتماد در مخاطب نسبت به محصول موردنظر شود، موجب می‌گردد تا شرکت تولیدکننده در دید مخاطب از اعتبار بالایی برخوردار شود.

از دیگر کاربردهای کلیپ تبلیغاتی، ایجاد حس کنجکاوی و گرایش مخاطبان برای آزمودن محصول است. گاها یک تیزر یا کلیپ تبلیغاتی برای مخاطب آن‌قدر جذاب است که بدون توجه به نیاز خود، کنجکاو می‌شود تا محصول را خریداری و آن را امتحان نماید.

کاربرد دیگر آن مجاب کردن مخاطبان به اینکه محصول تبلیغ‌شده در مقایسه با نمونه‌های مشابه کیفیت خوبی دارد و می‌تواند جزء اولویت‌های انتخاب آن‌ها باشد. با توجه به اینکه امروزه بازار رقابت در خصوص محصولات مختلف بسیار گسترده است، ازاین‌رو تولیدکنندگان همواره سعی دارند تا با استفاده از بهترین شیوه‌های تبلیغات و ساخت تیزرها و کلیپ‌های تبلیغاتی جذاب بتوانند مشتریان و مخاطبان را مجاب نمایند که محصول ارائه‌شده آن‌ها در مقایسه با محصولات شرکت‌های رقیب دارای کیفیت بالایی است تا بتوانند بازار رقابت را تسخیر کنند.

uses of advertising media

به‌طورکلی برای طراحی و ساخت یک تیزر یا کلیپ تبلیغاتی ابتدا بایستی هدف آن مشخص گردد. اینکه هدف یک تولیدکننده یا عرضه‌کننده یک محصول یا خدمت معرفی آن است یا افزایش فروش یا برندینگ. تعیین هدف نقش مهمی در ساخت کلیپ تبلیغاتی و موفقیت آن در مقایسه با رقبای خود خواهد داشت.

انواع روش‌های پخش کلیپ تبلیغاتی

در دهه‌های گذشته‌، کلیپ‌های تبلیغاتی صرفاً به تبلیغات تلویزیونی محدود بودند. صدای آگهی‌های بازرگانی که میان برنامه‌ها و سریال‌های تلویزیونی پخش می‌شد برای همه آشناست. امروزه نیز پیام‌رسانی و تبلیغات تلویزیونی همچون گذشته جذابیت خود را برای مخاطبان دارد با این تفاوت که امروزه تبلیغات ویدیویی دیگر محدود به تلویزیون نیست. گسترش فنّاوری در حوزه رسانه و دیجیتال باعث تنوع در پخش تیزرها و کلیپ‌های تبلیغاتی در مکان‌ها و محیط‌های مختلف شده است. از تبلیغات تلویزیونی میان برنامه‌ای گرفته تا سرویس‌های پخش ویدیو در یوتیوب و اینستاگرام، بیلبوردهای LED در سطح شهر، تلویزیون‌های بزرگ نصب‌شده در سکوها و داخل واگن مترو و امثال آن‌ها، به‌طور روزانه و 24 ساعته در حال پخش انواع کلیپ‌های تبلیغاتی هستند.

کلیپ تبلیغاتی

پخش کلیپ تبلیغاتی در سرویس‌های پخش ویدیو


همان‌طور که گفته شد، کلیپ‌ها و تیزرهای تبلیغاتی نوعی ویدیو مارکتینگ هستند که نقش به سزایی در شناخته شدن برندها و خدمات نوین دارند. ورود نسل جدیدی از ارتباطات رسانه‌ای همچون شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌های پخش ویدیو، باعث گرایش افراد به استفاده از این برنامه‌ها شده است. به‌طور میانگین افراد روزانه 2-3 ساعت از وقت خود را در این سرویس‌های پخش ویدیو سپری می‌کنند، ازاین‌رو تولیدکنندگان کلیپ‌های تبلیغاتی برای بیشتر دیده شدن، وارد این سرویس‌های پخش ویدیو شده‌اند. شناخته‌شده‌ترین آن‌ها یوتیوب و آپارات است که معمولاً کلیپ‌های تبلیغاتی در قالب ویدیوی چندثانیه‌ای قبل از شروع فیلم در این سرویس‌ها، پخش می‌شوند.

TV commercials

bus state

پخش کلیپ تبلیغاتی در بیلبوردهای LED


تقریباً بیشتر افراد ساعاتی از شبانه‌روز را بیرون از خانه سپری می‌کنند. هنگام پیاده‌روی یا رانندگی در اتوبان‌ها و بزرگ‌راه‌ها با بیلبوردهای LED و تلویزیون‌های بزرگ مواجه می‌شوند که مملو از انواع تبلیغات تصویری و ویدیویی محصولات و خدمات مختلف هستند. این سبک از تبلیغات به دلیل تعداد دفعات بالا و زمان در معرض قرارگیری مخاطب بخصوص برای کسانی که روزانه در مسیر مشخصی از رفت آمدشان آن‌ها را می‌بینند، در مقایسه با سایر رسانه‌های محیطی تأثیرگذاری بیشتری بر روی مخاطب دارد.

پخش کلیپ تبلیغاتی در تلویزیون سکوها و داخل مترو


یکی از وسایل حمل و نقل شهری که امروزه بیشترین استفاده را دارد، بخصوص در کلان‌شهرهایی مثل تهران، مترو و قطار شهری است. روزانه جمعیت زیادی از این وسیله نقلیه برای رفتن به محل کار یا مراکز خرید استفاده می‌کنند. ازاین‌رو تولیدکنندگان تیزرها و کلیپ‌های تبلیغاتی برای بیشتر دیده شدن از چنین فضاهایی استفاده می‌کنند. از اشکال مختلف انتشار و نمایاندن تبلیغات به‌صورت بصری در مترو می‌توان به لایت باکس، بدنه واگن مترو، دستگیره‌های داخل واگن، تابلوهای آیینه‌ای هوشمند، گیت‌های ورودی مترو، کتیبه‌های داخل واگن‌ها، تابلوهای ایستگاه و تلویزیون‌های سکوها و داخل واگن مترو اشاره کرد.

subway

Advertising in the sports stadium

پخش کلیپ تبلیغاتی در استادیوم ورزشی


یکی دیگر از مکان‌هایی که معمولاً از تبلیغات تصویری و ویدیویی استفاده فراوان می‌شود، سالن‌های ورزشی و استادیوم‌ها هستند. با توجه به اینکه در مسابقات ورزشی جمعیت زیادی به استادیوم و سالن‌های ورزشی می‌روند، ازاین‌رو امکان دیده شدن تبلیغات توسط افراد بیشتر است. از طرفی، چون مسابقات ورزشی از طریق رسانه‌ها نیز پخش می‌شوند، علاوه بر افراد حاضر در استادیوم، مخاطبین برنامه نیز می‌توانند از طریق تصاویر دریافتی از تلویزیون این تبلیغات را بینند.

پخش کلیپ تبلیغاتی در سالن انتظار فرودگاه و ترمینال‌ها


یکی دیگر از راه‌های دیده شدن تیزرها و کلیپ‌های تبلیغاتی، پخش آن‌ها در بیلبوردها یا نمایشگرهای تصویری نصب‌شده در سالن‌های انتظار فرودگاه‌ها و ترمینال‌ها است. روزانه شمار زیادی از مردم با استفاده از وسایل نقلیه عمومی همچون اتوبوس و هواپیما بین شهرهای مختلف تردد می‌کنند. بنابراین فضای داخل سالن‌های انتظار می‌توانند فرصت مناسبی باشند تا صاحبان کسب‌وکار بتوانند محصول و خدمات خود را به اقشار مختلف جامعه معرفی نمایند.

airport terminal

انواع کلیپ تبلیغاتی

در حوزه ساخت و تولید تیزرها و کلیپ‌های تبلیغاتی، بر حسب نوع و نحوه ساخت کلیپ از اصطلاحات گوناگونی استفاده می‌شود. در مجموع 5 نوع کلیپ تبلیغاتی وجود دارد که شامل کلیپ تبلیغاتی رئال، کلیپ تبلیغاتی انیمیشنی، کلیپ موشن گرافیک، کلیپ استاپ موشن و کلیپ تلفیقی هستند.

کلیپ

کلیپ رئال


رئال از لحاظ لغوی به معنای واقعی است. بر این اساس کلیپ رئال به آن دسته از کلیپ‌هایی گفته می‌شود که به شکلی واقعی جلوه کنند. به این صورت که ابتدا برای محصول یا خدمات موردنظر یک سناریو نوشته می‌شود و طبق آن در موقعیت و مکان موردنظر فیلم‌برداری انجام می‌گیرد. درنهایت توسط تدوینگر ویرایش و کلیپ تبلیغاتی نهایی به کارفرما تحویل داده می‌شود.

کلیپ موشن گرافیک


ساخت این نوع کلیپ‌ تبلیغاتی برعکس کلیپ رئال به‌صورت واقعی فیلم‌برداری نمی‌شود و تمامی کارهای آن به‌صورت مجازی و با استفاده از نرم‌افزارهای خاصی که برای ساخت تیزر و کلیپ طراحی‌شده‌اند، انجام می‌شود. درواقع نه موقعیت و لوکیشن واقعی وجود دارد و نه بازیگر و صحنه‌ای. این نوع کلیپ تبلیغاتی به دو شکل دوبعدی و سه‌بعدی ساخته می‌شوند. در مقایسه با کلیپ رئال، هزینه کمتری برای ساخت آن صرف می‌شود و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ساخته می‌شوند. کلیپ تبلیغاتی موشن گرافیک معمولاً در فضای مجازی و بیشتر در کنگره‌ها و همایش‌ها بکار می‌روند.

موشن گرافیک

استاپ موشن

کلیپ استاپ موشن


موشن گرافی را می‌توان مجموعه‌ای از تصاویر متحرک دانست که حس حرکت را القا می‌کنند. نحوه ساخت این نوع کلیپ تبلیغاتی کمی متفاوت از موارد دیگر است. به این صورت که تعداد زیادی عکس و تصویر از موضوع موردنظر (مثلاً یک محصول خاص) در حالت‌های مختلف تهیه می‌شود. سپس عکس‌ها توسط یک تدوینگر در کنار یکدیگر قرار داده می‌شوند و با افزودن یکسری افکت‌های گرافیکی یک کلیپ موشن گرافیک جذاب خلق می‌شود.

کلیپ تبلیغاتی انیمیشنی


این نوع کلیپ تبلیغاتی شامل یکسری تصاویر یا ویدیوهای کوتاهی هستند که بصورت دورانی تکرار می‌شوند و در تبلیغات و بازاریابی‌های آنلاین کاربرد زیادی دارد. این سبک کلیپ تبلیغاتی به دو شکل دوبعدی و سه‌بعدی ساخته می‌شود. کلیپ سه‌بعدی در مقایسه با دوبعدی هزینه بالاتری دارد ولی به دلیل جذابیت و محبوبیت زیاد آن و همچنین قدرت نفوذ آن در ذهن کاربران و مخاطبان بیشترین تقاضا را از سوی متقاضیان تبلیغات دارد. کلیپ تبلیغاتی انیمیشنی بیشتر در برنامه‌های تلویزیونی کاربرد دارد که در آگهی‌های میان برنامه‌ای پخش می‌شوند.

Animated advertising clip

Consolidated advertising clip

کلیپ تبلیغاتی تلفیقی


تبلیغات تلفیقی همان‌طور که از نامش پیداست، از تلفیق و ترکیب چندین شیوه ساخت کلیپ تولید می‌شود. برای مثال فیلم‌برداری آن مطابق کلیپ تبلیغاتی رئال انجام می‌گیرد، سپس با کمک نرم‌افزارهای گرافیکی و موشن گرافیک یکسری افکت‌های انیمیشن به آن افزوده می‌شود و درنهایت با اضافه شدن جلوه‌های خاص کامپیوتری کلیپ تبلیغاتی تلفیقی ساخته می‌شود. این نوع کلیپ تبلیغاتی جذابیت بیشتری برای مخاطب دارد اما در مقایسه با موارد دیگر زمان‌برتر و هزینه ساخت آن‌ بالاتر است.

مراحل ساخت کلیپ تبلیغاتی

مراحل ساخت یک تیزر یا کلیپ تبلیغاتی بستگی به سلیقه سفارش‌دهنده، مدت‌زمان پخش آن و نوع کلیپ دارد. ممکن است یک کلیپ تبلیغاتی مربوط به یک محصول در چند ثانیه و با استفاده از سبک موشن گرافیک ساخته شود. و یا برای تبلیغ یک محصول دیگر زمان بیشتری نیاز باشد و از سبک تلفیقی برای ساخت کلیپ تبلیغاتی استفاده شود. بنابراین عوامل مختلفی در طرح‌ریزی و تعیین مراحل ساخت کلیپ می‌تواند تأثیرگذار باشد. اما به‌طورکلی برای ساخت یک کلیپ تبلیغاتی عمومی که در تلویزیون و یا شبکه‌های اجتماعی پخش می‌شود، 3 مرحله زیر را می‌توان در نظر گرفت:

مرحله پیش‌ تولید کلیپ تبلیغاتی

Writing the script

قبل از شروع ساخت کلیپ تبلیغاتی ابتدا تیم تهیه‌کننده اطلاعات کافی در خصوص محصول یا خدمت موردنظر از سفارش‌دهنده دریافت می‌کنند. سپس برای آشنایی بیشتر به شرکت موردنظر مراجعه می‌کنند و موقعیت و محصول تولیدی شرکت را از نزدیک مشاهده می‌نمایند. تهیه‌کننده پس از کسب اطلاعات لازم در خصوص محصول، برای تعیین زمان پخش، هزینه ساخت و نحوه پخش کلیپ تبلیغاتی با مدیرعامل و کارشناس شرکت جلسه‌ای تشکیل می‌دهد.

meeting

پس از تصمیم‌گیری نهایی در خصوص زمان، هزینه و نحوه پخش کلیپ، تیم تهیه‌کننده کلیپ تبلیغاتی، سناریو خود را متناسب با محصول مورد نظر نگارش می‌کند. ممکن است محتوای سناریو چندین بار مورد بازبینی قرار بگیرد تا درنهایت مورد تائید سفارش‌دهنده قرار گیرد. پس‌ازاینکه سناریو نهایی شد، یک برنامه‌ریزی دقیق و کامل برای شروع کار از سوی مدیر تولید کلیپ تبلیغاتی انجام می‌گیرد.

choosing the actor

از مهم‌ترین کارهایی که در این مرحله بایستی انجام گیرد، کسب مجوزهای لازم برای فیلم‌برداری است. تا زمانی که این مجوز صادر نشود، تیم ساخت کلیپ تبلیغاتی اجازه هیچ‌گونه فیلم‌برداری را ندارد. سپس تهیه‌کننده به سراغ انتخاب بازیگران متناسب با سناریو می‌رود. چندین مرحله تمرین با بازیگران دعوت‌شده انجام می‌گیرد تا درنهایت، آن‌هایی که مهارت کافی را دارند، انتخاب شوند.

مرحله تولید کلیپ تبلیغاتی

پس از طی مراحل اولیه و انتخاب بازیگران، نوبت به فیلم‌برداری و عکاسی از محصولات در موقعیت‌ها و لوکیشن‌های موردنظر می‌رسد. این مرحله حساس‌ترین و سخت‌ترین مرحله ساخت کلیپ تبلیغاتی است که نیاز به‌ صرف زمان و حوصله زیادی دارد. خلاقیت تهیه‌کننده در این مرحله، از انتخاب لوکیشن گرفته تا زوایای فیلم‌برداری و افزودن جلوه‌های ویژه، همگی نقش مهمی در جذابیت و موفقیت کلیپ تبلیغاتی خواهد داشت.

CREAT CLIP

مرحله پس تولید کلیپ تبلیغاتی

edit

پس از اتمام فیلم‌برداری، کار تدوین تصویر و صدا، افزودن جلوه‌های ویژه، طراحی نور و تصویر و موارد دیگری که هرکدام توسط افراد متخصص در آن حوزه انجام می‌گیرد،آغاز می‌شود. در این مرحله تمامی خطاهای احتمالی که ممکن است هنگام فیلم‌برداری رخ داده باشد، توسط تدوینگر رفع می‌شود. همچنین در صورت نیاز، با کمک نرم‌افزارهای کامپیوتری افکت‌ها و جلوه‌های ویژه به صحنه‌های فیلم‌برداری شده افزوده می‌شود.

صداگذاری کلیپ‌های تبلیغاتی

در مرحله پس تولید یکی از اقدامات مهمی که باید صورت بگیرد، صداگذاری کلیپ‌های تبلیغاتی است. با توجه به سناریو و نوع کلیپ تبلیغاتی نوع صدایی هم که باید روی کلیپ اجرا شود، متفاوت است. به‌طور مثال برای یک کلیپ تبلیغاتی انیمیشنی کودکانه نیاز به گویندگانی با قابلیت اجرای صدای کودک وجود دارد و این متفاوت از تبلیغات رئال به طور مثال یک برند مشهور کت و شلوار است و در این حالت دیگر نیازی به صدای کودک نیست. لحن گوینده را هم نوع سناریو مشخص می‌کند. اگر سناریو جدی و رسمی باشد، گوینده باید لحن رسمی به خود بگیرد. ولی اگر سناریو کمی چاشنی کمدی داشته باشد، دیگر لازم نیست گوینده با لحنی جدی و خشک اجرا کند.

صداگذاری

چرا صداگذاری کلیپ‌های تبلیغاتی مهم است؟


اگر صداگذاری نامناسب باشد می‌تواند زحمات پیش تولید و تولید را از بین ببرد. صداگذاری نامناسب باعث خواهد شد انتقال پیام کلیپ تبلیغاتی با هر هدفی که تهیه می‌شود محقق نگردد. لذا هرگونه سهل انگاری و اهمال در این مرحله پذیرفتنی نیست و در این خصوص باید به سراغ افراد متخصص با سابقه روشن و تجربه حرفه‌ای رفت. بنابراین تولید محتوای صوتی تبلیغاتی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

لوگوی اشراق

شبکه مترجمین اشراق با تیمی متشکل از گویندگان متخصص و کاربلد در سطوح مختلف، آماده پذیرش سفارش‌های مشتریان در زمینه های مختلف صداگذاری، تولید محتوای صوتی، ساخت پادکست و کتاب گویا و ... است. این شبکه سراسری با پوشش دادن تمام نیازهای کاربران در حوزه‌های مختلف گویندگی، سعی در رفع نیاز مشتریان و کاربران عزیز با قیمت تولید محتوای صوتی منصفانه را دارد. جهت ثبت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق اطلاعات درج‌شده در زیر با کارشناسان مجموعه اشراق در تماس باشید.

پشتیبانی شبکه مترجمین اشراق

تماس با شبکه مترجمین اشراق

تیم پشتیبانی شبکه مترجمین اشراق، آماده پاسخگویی به سوالات شما در همه ساعات شبانه‌روز

دفتر تبریز

آدرس: تبریز، خیابان امام. چهارراه منصور. ساختمان سامان. طبقه ی شش. واحد جنوبی. شبکه مترجمین اشراق.

تلفن: 33343915 - 33343916 - 33345229 - 33342677 - 4107 (پیش‌شماره 041)

موبایل: 09149724799

ایمیل: trans.eshragh@gmail.com

ترجمه رسمی - تبریز

تبریز، خیابان امام. چهارراه منصور. ساختمان سامان. طبقه ی شش. واحد جنوبی. شبکه مترجمین اشراق.

0414107 داخلی 103 - 09918953354 - official.eshragh@gmail.com

درحال بارگذاری گوگل‌مپ...
دفتر تهران

آدرس: میدان انقلاب خیابان انقلاب به سمت ولیعصر بین خیابان دانشگاه فخررازی جنب بانک ملت ساختمان پارسا طبقه 6 واحد604.

تلفن: 66971897 (پیش‌شماره 021)

موبایل: 09966327226

ایمیل: tehran.eshragh@gmail.com

ترجمه رسمی - تهران

میدان انقلاب خیابان انقلاب به سمت ولیعصر بین خیابان دانشگاه فخررازی جنب بانک ملت ساختمان پارسا طبقه 6 واحد604.

02166971897 - 09966327226 - tehran.eshragh@gmail.com

درحال بارگذاری گوگل‌مپ...
تماس با پشتیبانی
دپارتمان تلفن موبایل ایمیل
ترجمه و ویرایش 041-4107 داخلی 102 09149724799 trans.eshragh@gmail.com
ترجمه رسمی - تبریز 041-4107 داخلی 103 09918953354 official.eshragh@gmail.com
ترجمه رسمی - تهران 021-66971897 09966327226 tehran.eshragh@gmail.com
مولتی مدیا و ترجمه همزمان 041-4107 داخلی 104 09149724799 trans.eshragh@gmail.com
پارافریز 041-4107 داخلی 104 09149724799 trans.eshragh@gmail.com
تولید محتوا 041-4107 داخلی 105 09149724799 content.eshragh@gmail.com
گویندگی، پادکست و کتاب صوتی 041-4107 داخلی 106 09149724799 cveshragh.announcer@gmail.com
چاپ کتاب و فرمت بندی 041-4107 داخلی 106 09149724799 book.eshragh@gmail.com
پشتیبانی کل 041-4107 داخلی 102 09149724799 eshragh.translators@gmail.com
انتقادات و پیشنهادات: director.eshragh@gmail.com
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. ساخت کلیپ تبلیغاتی چه‌قدر زمان می‌برد؟
2. هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی چه‌قدر است؟
3. کدام نوع از کلیپ تبلیغاتی جذاب‌تر است؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری