چرا ویرایش مهم است؟

انتشار 26 شهریور 1399
مطالعه 2 دقیقه

ویرایش همان کاری است که شما به ‌محض پایان اولین پیش‌نویس شروع به انجام آن می‌کنید. پیش‌نویس خود را بازخوانی می‌کنید تا ببینید، مقاله به اندازه کافی منسجم و روان است، آیا پاراگراف بندی صحیح است و ...

چرا ویرایش مهم است؟

اهمیت ویرایش

رفع اشتباهات می‌تواند یک فعالیت خلاقانه قابل‌توجه باشد. بازنگری متفکرانه یک اثر می‌تواند منجر به روشن شدن ایده‌ها، تصور دوباره تصاویر و حتی گاهی اوقات، بازاندیشی بنیادی در نحوه برخورد با موضوع خود شود.

ذات خوب نوشتن

بازنویسی اصل یک نگارش خوب است؛ در اینجاست که نویسنده‌ای می‌تواند پیروز شده و یا قافیه را ببازد. اکثر نویسنده‌ها در وهله اول هر آنچه را که می‌خواهند بگویند، نمی‌گویند و یا نمی‌توانند به طرز قابل قبولی در مورد آنچه می‌خواهند بنویسند، حرف بزنند. جمله‌ای که به‌تازگی نگارش شده است، حتماً مشکلی خواهد داشت. واضح نخواهد بود، منطقی نخواهد بود، پرشاخ و برگ است. مسخره است. پر از ادعا است. خسته‌کننده است. پر از کلیشه است. فاقد ریتم است. به چند روش می‌توان آن را خواند. ازجمله قبلی پیروی نمی‌کند. ... نکته مهم در اینجا این است که نگارش شفاف و واضح، نتیجه تفکر بسیار زیادی است.

ویرایش

ویرایش همان کاری است که شما به‌محض پایان اولین پیش‌نویس شروع به انجام آن می‌کنید. شما پیش‌نویس خود را بازخوانی می‌کنید تا ببینید، مقاله خوب سازمان‌یافته است، آیا انتقال مفاهیم بین پاراگراف‌ها روان است و شواهد شما واقعاً از استدلال شما پشتیبانی می‌کند. تجربه نوشتن مقاله و رمان در افراد مختلف، متفاوت است. بعضی از افراد این کار را بسیار ساده می‌دانند درحالی‌که برای دیگران غیرممکن به نظر می‌رسد. برای ایجاد یک مقاله منسجم و روشن ویرایش ضروری است. ویرایش نقش بسزایی در تولید یک مقاله خوب دارد. ویرایش در نوشتن بسیار حیاتی است. ویرایش یک مرحله مهم در کل مراحل نوشتن است. ویرایش شامل مراحل بررسی هرگونه تکرار و همچنین بررسی خطاهای دستور زبان، علائم نگارشی و واژگان است. هدف از ویرایش بسیار مهم است و دلایل مختلفی در پشت آن نهفته است. ویرایش نه‌تنها به شما در به وجود آمدن اشتباهات جلوگیری می‌کند بلکه باعث جلا دادن به کار شما نیز می‌شود. ویرایش داستان شمارا واضح‌تر می‌کند و به شما کمک می‌کند خطاهای جزئی را به‌راحتی شناسایی کنید. علیرغم اینکه روند ویرایش چقدر خسته‌کننده است، در پایان همیشه لذت زیادی را به همراه می‌آورد.

ویرایش کمک می‌کند تا ایده‌ها و نکات به‌صورت مختصر و واضح‌تر برقرار شود. همچنین به پیشرفت دانش و مهارت نوشتن به روشی مؤثر کمک می‌کند. بسیاری از نویسندگان معمولاً ویرایش کار خود را انجام می‌دهند. ویرایش کار را می‌توان توسط نویسنده یا حتی توسط منبع خارجی انجام داد. مهم نیست که نویسنده کدام راه را انتخاب می‌کند اما هر مقاله باید به‌نوعی ویرایش شود.

ویرایش در شبکه مترجمین اشراق

شبکه مترجمین اشراق با کادر مجرب خود ویرایش متون، ویرایش مقاله، ویرایش کتاب، ویرایش پایان‌نامه را به‌طور تخصصی ارائه می‌دهد؛ که کار نویسندگان را بسیار راحت‌تر می‌کند. این خدمات نه‌تنها خدمات مقاله‌نویسی را ارائه می‌دهند بلکه خدمات ویرایش را باقیمت‌های کاملاً مقرون‌به‌صرفه ارائه می‌دهند. اگر شما نیز فردی هستید که نمی‌توانید ویرایش را مدیریت کنید، می‌توانید از هر یک از آن‌ها خدمات بگیرید.ویراستاران شبکه مترجمین اشراق مسلط به زبان فارسی، انگلیسی و زبان‌های گوناگون می‌باشند و در رشته‌های مختلف تحصیل‌کرده‌اند ویراستاران شبکه مترجمین اشراق در بررسی متن‌های سخت توانایی حفظ کار باکیفیت بالا و رویکرد دقیق به کار و جزئیات دارند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری