چگونه ویدیوهای یوتیوپ را ترجمه کنیم؟

یوتیوب یکی از پلتفرم‌های بزرگ در دنیاست که از آن برای اشتراک‌گذاری ویدئو استفاده می‌شود. امروزه ویدئوهای زیادی در این پلتفرم از سراسر جهان به زبان‌های مختلف بارگذاری می‌شوند که مورد توجه میلیون‌ها نفر در دنیا قرار گرفته است.
چگونه ویدیوهای یوتیوپ را
ترجمه کنیم؟

یوتیوب چیست؟


یوتیوب یکی از وب‌سایت‌هایی است که برای اشتراک‌گذاری ویدئو در زمینه‌های مختلف استفاده می‌شود. این ویدئوها بصورت کاملا رایگان در این وب‌سایت بارگذاری می‌شوند. در این پلتفرم ویدئوهایی که در موضوعات مختلف نیاز دارید به راحتی می‌توانید به صورت آنلاین تماشا کنید و همچنین این امکان وجود دارد که ویدیوهای خود را آپلود کرده و به درستی ترجمه کنید تا با فرهنگ‌ها و جوامع مختلف به اشتراک بگذارید و در معرض دید کاربران قرار دهید. ترجمه ویدیوهای یوتیوب می‌تواند تعامل بین شما و مخاطبان را افزایش دهد و دسترسی به ویدئوی ما را برای هر مخاطبی افزایش دهد. به همین خاطر ترجمه یوتیوب بسیار مهم و ضروری می‌باشد.

علت جذابیت یوتیوب برای مخاطبان

یوتیوب یک پلتفرم برای اشتراک‌گذاری ویدئو در سطح جهان هست که امکان مشاهده آنلاین ویدیوها را برای تمامی افراد در سراسر دنیا فراهم نموده است. یوتیوب در 2005 پا به عرصه‏ گذاشت و اکنون یکی از پربازدیدترین سایت‌ها با شش میلیارد ساعت بازدی ویدئو در هر ماه است. اکنون در یویتوب یک میلیارد کاربر عضو هستند. در این پلتفورم فیلم‌هایی با موضوعات مختلف نظیر فیلم‌های هالیوود، موسیقی، آموزشی، تبلیغات و… در آن بارگذاری می‏‌شود. در این سرویس امکان لایک‏، بارگذاری، پیام‏‌گذاری، انتشار و تماشاکردن ویدیوها، دنبال‏ کردن دیگر کانال‏‌ها و کاربران و امکان ساخت فهرستی برای دسته‌‏بندی ویدئوها فراهم شده است. از یوتیوب می‌توان هم به‌عنوان یک سرگرمی در اوقات فراغت و هم برای کسب درآمد و بهبود کسب و کار استفاده کرد. چون یوتیوب بعد از گوگل دومین موتور جستجو محسوب می‌شود و مردم ویدئوهای زیادی را در آن آپلود می‌کنند. این پلتفرم یکی از بهترین راه‌ها برای برقراری ارتباط با مخاطبان مختلف در اقسی نقاط جهان است. به طرق مختلف می‌توان از یوتیوب برای پیشرفت اهداف خود استفاده نمود.

ترجمه فیلم های یوتیوب

اهمیت و کاربرد ترجمه ویدیو‌های یوتیوب

ترجمه فیلم و ویدئوهای یوتیوب در واقع نیاز طبیعی افراد برای آگاهی از اطلاعات مختلف و اندیشه‌های متنوع در سطح جهان است و ارائه ترجمه در حوزه‌های مختلف از ضروری‌ترین فعالیت‌ها چه در دوران معاصر و چه در گذشته‌های دور بوده است. جوامع در زمینه‌های بین‌المللی، اجتماعی، ادبی، علمی، سیاسی، فرهنگی و ... بصورت روزانه منابع و اطلاعات به‌روزی را به صورت فیلم در یوتیوب منتشر می‌کنند. اما برای اینکه افراد مختلف بتوانند از این ویدئوها استفاده نمایند لازم است آن‌ها را به زبان خود ترجمه کنند. ترجمه ویدئوهای آموزشی یوتیوب در حوزه‌های مختلف می‌توانند به عنوان ویدیوهای کمک آموزشی مورد استفاده قرار بگیرند. یا ترجمه سخنرانی‌های روانشناسان و اندیشمندان بزرگ در یوتیوپ می‌تواند در ساخت پادکست‌های انگیزشی مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین در توسعه کسب و کارها نیز می‌توانند موثر واقع شوند.

انواع روش‌های ترجمه ویدئوهای یوتیوب

هدف از ترجمه ویدئوهای یوتیوب انتقال مفهوم از زبانی به زبان دیگر است. مترجم باید پیام ویدئو را بدون هیچ کم و کاستی از زبان مبداً به مقصد انتقال دهد و در عین حال به اندازه‌ کافی روان و سلیس ترجمه کند که ویدئو همان تاثیری را که در زبان مبدأ داشته در زبان مقصد نیز داشته باشد. روش‌های مختلفی برای ترجمه ویدیوهای یوتیوپ وجود دارد که شامل موارد زیر هستند :

ترجمه آنلاین ویدیوهای یوتیوپ


ترجمه آنلاین نوعی خدمات اینترنتی است که به واسطه‌ی یک وبسایت، خدمات خود را به مشتریان ارائه می‌نماید. در این نوع ترجمه شما نیاز ندارید تا بصورت حضوری به موسسه ترجمه مراجعه کنید؛ کافیست با یک کلیک ساده سفارشات ترجمه مورد نیاز خود را بصورت آنلاین بدون فوت وقت ثبت کنید و در موعد مقرر تحویل بگیرید. ترجمه آنلاین در مقایسه با ترجمه معمولی سرعت عمل بالایی دارد و از طرفی امکان انتخاب مترجم برای مشتری فراهم است.

ترجمه فریلنسری ویدیوهای یوتیوپ


فریلنسر شخصی است که به‌صورت آزاد، کار ترجمه را انجام می‌دهد و به موسسه یا شرکت خاصی در بلندمدت، تعهدی ندارد. مزیتی که ترجمه فریلنسری نسبت به موسسات ترجمه دارد این است که احتمال اینکه مترجمی با هزینه پایین‌تر از موسسه ترجمه شما را انجام دهد وجود دارد. مترجمین فریلنسر در هر مکانی که باشند می‌توانند کسب در آمد کنند و حتی هم‌زمان با چند سازمان و شخص همکاری نمایند، بدون اینکه در محدودیت زمانی و مکانی قرار بگیرند.

مترجم متخصص

ترجمه ویدیوهای یوتیوپ توسط مترجم متخصص


مترجم متخصص ترجمه متون یا محتوای صوتی تخصصی از یک زبان به زبان دیگر را انجام می‌دهد. در نگاه اول ممکن است افراد مختلف کار یک مترجم متخصص را ساده بدانند؛ چراکه آن‌ها اطلاعات را از یک‌ زبان به زبان دیگر انتقال می‌دهند، درصورتی‌ که این کار خیلی پیچیده‌تر از این است و بهترین مترجم متخصص برای هر زمینه ترجمه، مترجمی است که در آن حوزه تحصیل کرده باشد و مهارت و سابقه خوبی در زمینه ترجمه ویدئوهای یوتیوب داشته باشد تا بتواند ترجمه‌هایی خوب و دقیق ارائه کند. مترجمین متخصص و با سابقه بهتر می‌توانند در انتقال مفاهیم تخصصی نقش داشته باشند.

فعال کردن زیرنویس فارسی/انگلیسی ویدیوهای یوتیوب


یوتیوب حاوی انواع ویدیوهای تفریحی، آموزشی، سرگرمی، اطلاع رسانی و... است. این پلتفرم را می‌توان به عنوان ذخیره بزرگی از فیلم‌ها با موضوعات مختلف دانست اما نکته مهم در استفاده از این شبکه اجتماعی این است که بسیاری از ویدیوها به زبان دیگری آپلود شده‌اند و ممکن است فهم آن برای هر شخصی ممکن نباشد به همین دلیل است که این پلتفرم قابلیت زیرنویس به زبان‌های گوناگون را برای کاربران فراهم کرده است. با وجود روش‌های مختلفی مانند افزونه زیرنویس یوتیوب و استفاده از سایت‌هایی که در این راستا در اختیار کاربران قرار گرفته است روش‌های ساده‌تری نیز برای فعالسازی زیرنویس یوتیوب وجود دارد. برای فعالسازی زیرنویس انگلیسی در ویدیوهایی که در حال تماشای آن‌ها هستید تنها کافی است بر روی گزینه ی CC در پایین صفحه کلیک نمایید، با انجام اینکار زیرنویس برای ویدئو فعال خواهد شد. این پلتفرم دارای زیرنویس به زبان‌های مختلفی است که خوشبختانه زبان فارسی/ انگلیسی را نیز شامل می‌شود تنها باید با نحوه ی فعالسازی آن آشنا باشید. همانطور که پیشتر اشاره شد بعد از اجرای ویدئوی مورد نظر و انتخاب گزینه ی CC با فعال کردن زیر نویس انگلیسی برای تغییر زبان زیرنویس یوتیوب طبق مراحل ذیل پیش بروید:

  • بر روی گزینه ی Setting در پایین صفحه کلیک کنید.

  • حال از منوی نمایش داده شده بر روی گزینه ی Subtile/CC نمایید.

  • در این مرحله باید گزینه ی Auto Translate را انتخاب کنید.

  • حال در پنجره ی نمایش داده شده و از بین زبانهای موجود بر روی زبان فارسی کلیک کنید.

خدمات ترجمه انواع ویدیوهای یوتیوپ در شبکه مترجمین اشراق

ترجمه ویدئوهای یوتیوب یکی از امکانات و خدمات مهم شبکه مترجمین اشراق است که با همراهی مترجم‌های کاربلد و حرفه‌ای در این زمینه آماده ارائه خدمات به متقاضیان عزیز می‌باشد. لازم به ذکر است که خدمات ترجمه فیلم‌های یوتیوب در شبکه مترجمین اشراق به سه صورت انجام می‌شود و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود و نوع محتوایی که دارید یکی از آن‌ها را برای ترجمه انتخاب کنید. همچنین قیمت ترجمه ویدئوهای یوتیوب در این سایت کاملاً منصفانه بوده و در عین حال بهترین کیفیت ترجمه را به مخاطب ارائه می‌کند. بنابراین شما با اطمینان خاطر می‌توانید سفارش ترجمه فیلم و ویدئوی خود را در این سایت ثبت کنید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. آیا با ترجمه ویدیوهای یوتیوپ می‌توان کسب درآمد کرد؟
2. درآمد از طریق ویدئوهای یوتیوب چگونه است؟
3. آیا برای فعالیت در یوتیوپ نیاز به ثبت شماره موبایل است؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری