چگونه هزینه‌های ترجمه را محاسبه کنیم؟

انتشار 18 اسفند 1397
مطالعه 3 دقیقه

مبنای اصلی برآورد هزینه ترجمه یک متن یا مقاله یا کتاب، تعداد کلمات آن می باشد. در مرحله بعد میزان تخصصی بودن یا مدت زمان ترجمه یا سطح کیفی مترجم بر قیمت ترجمه اثر می گذارد .

چگونه هزینه‌های ترجمه را محاسبه کنیم؟

قیمت‌گذاری سفارشات

برای برآورد قیمت ترجمه فارسی به انگلیسی در نظر داشته باشید که یک صفحه A4 متن فارسی با فونت B Nazanin و سایز 16، حدود 250 کلمه است. با استفاده از این الگو می‌توانید هزینه ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی را نیز محاسبه نمایید.

قیمت‌گذاری سفارشات در شبکه مترجمین اشراق رایگان بوده و در کمترین زمان توسط اپراتور سایت انجام می‌شود. قیمت ترجمه در سایت اشراق بر اساس تعداد کلمات فایل مبدا تعیین می‌شود. علاوه بر قیمت ترجمه انگلیسی به فارسی مقاله و متن، می‌توانید قیمت ترجمه عربی به فارسی، قیمت ترجمه آلمانی به فارسی، فارسی به آلمانی، قیمت ترجمه روسی به فارسی، فارسی به روسی، قیمت ترجمه فرانسوی به فارسی و فارسی به فرانسوی و همینطور سایر زبان‌های فعال در سایت اشراق را از طریق این صفحه محاسبه نمایید. همچنین برای اطلاع از قیمت و هزینه ترجمه همزمان، ترجمه حضوری و اعزام مترجم همزمان و حضوری برای نمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، همایش‌ها و ... با ما تماس بگیرید.

برآورد هزینه ترجمه چگونه است؟

شبکه مترجمین اشراق به صورت رایگان برآورد آنلاین هزینه‌های ترجمه را برای مشتریان عزیز انجام می‌دهد. هم‌چنین شما برای محاسبه و برآورد قیمت ترجمه می‌توانید از جدول سایت ترجمه تخصصی اشراق استفاده کنید. برای مشاهده قیمت ترجمه مقاله، قیمت ترجمه فارسی به انگلیسی، قیمت ترجمه انگلیسی به فارسی، قیمت ترجمه کتاب می‌توانید به راحتی با ثبت سفارش ترجمه و یا ویراستاری خود صرف چند دقیقه به صورت رایگان از هزینه ترجمه خود مطلع شوید. هم‌چنین با استفاده از راهنمای سایت می‌توانید قیمت ترجمه متن خود را محاسبه نمایید. پشتیبانی اشراق به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شما مشتریان عزیز است.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ترجمه

یکی از مهم‌ترین سیاست‌های موسسه اشراق که به نوبه خود یک مزیت کلیدی نیز به حساب می‌آید؛ سیاست شفافیت قیمت ترجمه است. در این راستا، خلاصه‌ای از هزینه ترجمه را در این متن آورده ایم تا ابهامی در خصوص نحوه تعیین قیمت ترجمه برای مخاطبان محترم وجود نداشته باشد.

به طور کلی عوامل موثر بر قیمت ترجمه مقالات تخصصی، قراردادها، پایان‌نامه ها و کتب به شرح زیر است:

  • تعداد کلمات: مهمترین عامل که در قیمت ترجمه موثر است، تعداد کلمات فایل مبدا است. متون شامل کمتر از 250 کلمه، 250 کلمه محاسبه می‌شود.

  • کیفیت مترجم: بسته به این که مهارت و سابقه مترجم چقدر باشد، هزینه ترجمه متفاوت است. سه سطح کیفی عمومی، نقره ای و طلایی به ترتیب متناظر با مترجمان تازه کار، مترجمان با تخصص نسبی و مترجمان باسابقه و مهارت بالا می‌باشد.

  • سرعت تحویل: هر چه زمان کمتری برای ترجمه در اختیار باشد، مترجم باید با فشار بیشتری کار کند که همین موضوع باعث افزایش دستمزد مترجم می‌شود.

  • زبان مبدا و مقصد: در مورد برخی زبان‌ها، تعداد مترجمان ماهر کمتر است و هزینه بیشتری برای این ترجمه‌ها تعیین می‌شود.

  • زمینه علمی متن: برخی از زمینه های علمی از قبیل متون حقوقی، هنری، پزشکی و فلسفی مترجمین کمتری دارند و هزینه بیشتری برای ترجمه طلب می کنند.

  • خدمات ویژه درخواستی: هزینه تایپ جداول و فرمول ها، یا طراحی فرمت یک مجله خاص، به مجموع هزینه سفارش اضافه می‌شود.

تخفیف‌های موسسه اشراق

علاوه موارد ذکر شده، تخفیفات متنوعی نیز به سفارشات ترجمه تعلق می‌گیرد که به شرح زیر برای شما معرفی می کنیم:

  • تخفیف حجمی: هرچه حجم سفارش (تعداد کلمات) بیشتر باشد، از 5 تا 37 درصد کل قیمت سفارش مشمول تخفیف می‌شود. این نوع تخفیف برای متونی با حداقل تعداد 2500 کلمه و معادل 5 درصد شروع می شود و به صورت پلکانی تا 37 درصد بالا می رود.

  • تخفیف‌های مناسبتی: در مناسبت‌های مختلف، از قبیل اعیاد، روز دانشجو، نمایشگاه‌ها و ... تخفیفاتی در هزینه ترجمه لحاظ می‌شود. این نوع تخفیف به صورت اعطای کد تخفیف می باشد.

  • اعتبار تشویقی: برای مشتریانی که به طور مستمر نیاز به ترجمه دارند تخفیفاتی از طرف شبکه مترجمین اشراق در نظر گرفته شده است. فرد با شارژ حجمی مشخص از حساب کاربری خود می تواند مبلغی را نیز به عنوان هدیه از ما دریافت کند.


موضوعات مرتبط:

راه های نتیجه بخش برای کاهش هزینه ترجمه های فنی

خدمات ترجمه و نحوه تعیین هزینه ترجمه انواع متون

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. هزینه ترجمه انگلیسی به فارسی چگونه محاسبه می شود؟
2. آیا نرخ ترجمه تخصصی برای تمام رشته ها یکسان است؟
3. چگونه می توانیم از هزینه ترجمه متون خود اطلاع داشته باشیم؟
4. چه راه هایی برای کاهش هزینه ترجمه وجود دارد؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری