سفارش ویرایش آنلاین پایان نامه توسط ویراستار متخصص

انتشار 2 آبان 1400
مطالعه 14 دقیقه

هر متنی برای اینکه به استانداردهای نگارشی نزدیک شود، نیاز به ویراستاری دارد. ویرایش پایان نامه ارشد یا کارشناسی یا هر مقطع دیگری هم از این قاعده مستثنی نیست. در حقیقت با ویراستاری پایان نامه، محتوای موجود در پایان نامه را به‌دقت بررسی می کنید و اجازه نمی دهید که اشتباهات و ایرادات مفهومی به کارتان ورود پیدا کنند.

سفارش ویرایش آنلاین پایان نامه توسط ویراستار متخصص

پایان نامه چیست؟

پایان نامه، تز و یا رساله نوشتاری است که دانشجویان در آخرین مرحله از دوران تحصیلات دانشگاهی در رابطه با موضوعی خاص مربوط به رشته تحصیلی خود برای دریافت مدرک تحصیلی و به نتیجه رساندن دانش و تحقیقات علمی به نگارش آن می پردازند. در پایان نامه، دانشجو باید سوال یا موضوعی را بررسی کند که مشکل یا شکافی از جامعه را در بر می گیرد و قرار است در آن تحقیق، به صورت علمی به این موضوع پرداخته و با تجزیه و تحلیل یا تجارب علمی یا آزمایشی به آن پاسخ داده شود. بنابراین پایان نامه باید دارای مشخصات و ویژگی هایی باشد که آن را از نظر استادان راهنما و مشاور و سپس نزد داوران قابل قبول سازد. به طور کلی می توان گفت: پایان‌نامه نوعی پژوهش در یک زمینه تخصصی می‌باشد و حاوی اطلاعات مفید و جدیدی است که می‌تواند مقدماتی برای مطالعات بعدی در آن حوزه را فراهم کند و اساس و پایه بسیاری از تحقیقات علمی و اکتشافات محققین باشد. اغلب دانشجویان به دلیل اینکه اجرای پایان نامه اولین کار پژوهشی آن هاست، در انجام این کار دشواری های متعددی دارند، بنابراین باید در ابتدا بدانند چه اصولی را باید برای نگارش، ترجمه پایان نامه و ویرایش آن رعایت کنند.

ترجمه پایان نامه

تعریف ویراستاری تخصصی پایان نامه و اهمیت آن

فرایند ارزیابی یک نوشته در خصوص بررسی اشتباهات و آماده‌سازی محتوا برای قراردادن آن در اختیار مخاطبان را ویرایش می‌گویند. تمامی متون نوشته شده در هر سطحی بدون ویرایش، سند یا مدرکی بی ارزش می باشند. در واقع اهمیت ویرایش متون تا حدی است که اگر متنی به صورت قوی هم نوشته شود ولی ویرایش نشود برابر با یک متن ضعیف می باشد. بنابراین ویراستاری امری ضروری و مهم در پایان نامه، ثبت متون در نشریات یا بستر های دیگر می باشد. زمانی که یک متن نظیر پایان نامه نوشته می‌شود، به احتمال زیاد اشتباهاتی از نقطه ‌نظرات مختلف در آن وجود خواهد داشت. در ویراستاری تخصصی پایان نامه، فردی متخصص متن شما را بازخوانی می‌کند و تغییرات لازم را روی آن اعمال می نماید و با مهارت خود در نگارش و تسلطی که بر متون و دستور زبان دارد، می ‌تواند هر نوشته ‌ای را مرتب کرده، خطاهای آن را تصحیح و به آن نظم دهد. به عبارت دیگر، ویرایش شامل بررسی و بازبینی دقیق یک سند کتبی و مرحله نهایی برای نگارش آن است. برای اینکه متن و محتوایی به طور نهایی آماده تحویل و تقدیم به مخاطب شود، باید انواع ویراستاری روی آن صورت بگیرد. این کارها شامل امور متنوعی هستند؛ اموری که متن را از نقطه‌نظر ظاهر، معنی و مفهوم و دستور زبان عاری از هرگونه اشتباه می‌کنند. به طور کلی یک متن دارای اشکالات نگارشی ممکن است مفهوم بحث علمی و منظور اصلی نویسنده را نرساند و موجب عدم پذیرش یا درخواست بازنگری گردد. با توجه به این موضوع، به اهمیت و لزوم ویرایش در محتواهای متنی، به ویژه متون تخصصی و پایان نامه‌ها پی می‌بریم.


ویژگی های ویرایش خوب پایان نامه

پایان نامه یا هر متن مکتوب دیگری هم از نظر مفهومی و محتوایی نیاز به بازخوانی و ویرایش دارد و هم از نظر ظاهری و فنی. روان‌بودن متن پایان‌نامه و خوانایی آن در کنار مطالب صحیح و دقیق و البته ظاهری مناسب است که می‌تواند پایان نامه ای موفق به همراه داشته باشد. پس ویرایش پایان نامه را جدی بگیرید و بدانید که بخش مهمی از اعتبار علمی هر دانشجو از دوران تحصیل به بعد در گروی پایان نامه‌ای است که برای مقاطع مختلف تحصیلی به نگارش درمی‌آورد. توجه داشته باشید پایان نامه شما توسط اساتید مختلف و هیئت داوران بازبینی می‌شود و اگر اشتباهات زیادی در متن پایان‌نامه شما وجود داشته باشد، مجبور خواهید شد که بارها پایان‌نامه خود را برای بازبینی مجدد به اساتید ارائه کنید. بدین ترتیب علاوه بر از دست دادن زمان، وجهه علمی شما نیز خدشه‌دار خواهد شد. بنابراین منطقی است که بخواهید پایان‌نامه خود را به بهترین شکل ممکن آماده کنید. بدین منظور لازم است که پس از پایان نگارش پایان‌نامه، متن آن را ویرایش کنید. کار ویرایش پایان نامه بایستی براساس یک فرمت بندی اصولی و استاندارد برمبنای شیوه‌نامه‌های دانشگاه (یا دانشکده) و به دور از اشتباه تایپی و اصطلاحی و با رعایت فاصله گذاری اصولی (نیم فاصله و غیره) صورت پذیرد. پایان نامه ای که ویراستاری شده است با یک نگاه می توان تشخیص داد که از نظر ظاهری و فنی هیچ خطایی ندارد. چند مورد از ویژگی های یک ویرایش خوب و اصول ویرایش پایان نامه عبارتند از:

 • دقیق و تخصصی باشد.

 • روان و واضح باشد.

 • محتوای علمی متن حفظ شده باشد.

 • مطابق با مفهوم مدنظر نویسنده باشد.

 • قوانین نگارشی رعایت شده باشد.

 • قوانین دستور زبانی رعایت شده باشد.

ویراستار متخصص پایان نامه کیست و چه ویژگی هایی دارد؟

به کسی که کار بازبینی و بازنویسی متن را انجام می‌دهد «ویرایشگر» یا «ویراستار» می‌گویند. ویراستاران دارای دانش و مهارت در حوزه ویرایش هستند و از اطلاعات تازه و دست‌ اول درباره آخرین تغییرات واژه‌ها، قواعد و اطلاعیه‌ها و قواعدی که فرهنگستان زبان فارسی مطرح می‌کند، مطلع اند و براساس تجربه‌ای که دارند، دست به ویراستاری پایان نامه، مقاله و یا هر متن دیگری می‌زنند. تجربه در ویرایش بسیار مهم است زیرا هر چقدر هم که به عنوان یک ویراستار درباره قواعد، ویراستاری فنی و مسائل تئوری حول مقوله ویرایش بدانید باز هم تا کاری عملی را انجام ندهید، امکان اینکه خود را ویراستار بنامید، وجود نخواهد داشت. ویراستار متخصص باید ضمن حفظ روح هر اثر و توجهی که به نیت‌های نویسنده دارد، دست به اصلاح آن به گونه‌ای بزند که خدشه‌ای در مفهوم و محتوا رخ ندهد.

یک ویراستار حرفه ای دارای ویژگی های زیر است:

 • نوشته را به عنوان یک خواننده، نه به عنوان نویسنده نقد می کند.

 • برای تغییراتی که اعمال می‌کند دلیل مستند و معتبر دارد.

 • نظرات تخصصی و سازنده می‌دهد.

 • روح اصلی متن را حفظ می‌کند.

 • اهل کتاب و مطالعه است.

 • به جزئیات توجه دارد.

 • خلاقیت دارد.

 • صبور است.

ویراستاری متن

استانداردهای ویرایش پایان نامه

نوشتن پایان نامه یکی از بخش های مهم و ضروری دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی می باشد که به عنوان چکیده ای از اندوخته یک فارغ التحصیل پس از طی مراحل مختلف تحصیلی در دانشگاه می باشد. علاوه بر محتوای علمی ارائه شده در پایان‌نامه، آراستگی ظاهری و روانی متن نوشته شده نیز از اهمیت به سزایی برخوردار است. به همین دلیل است که در خصوص ویراستاری پایان نامه معمولاً دستورالعمل‌ها و استانداردهایی ارائه می‌شود که لازم‌الاجرا است. ویرایش پایان نامه دکتری یا ارشد معمولا در دو مرحله صورت می‌گیرد. بخشی از کار مرتبط با اتمام نگارش از سوی دانشجو است و بخش دیگر هم به بعد از دفاع بازمی‌گردد. یعنی زمانی که دانشجو توانست از پایان نامه خود در برابر اساتید دفاع کند، این احتمال وجود دارد که نیاز به ایجاد اصلاحاتی در کار باشد. برخی اساتید هستند که از نظر ویرایشی و نگارشی ایراداتی می گیرند و از دانشجو می‌خواهند بخش‌هایی از کار را اصلاح نماید. توجه داشته باشید دستورالعمل چیدمان مطالب پایان‌نامه یا همان ویراستاری پایان نامه در هر دانشگاهی متفاوت بوده و باید طبق همان دانشگاه مورد نظر اقدام به ویراستاری پایان نامه و رساله خود کرد. البته تفاوت فرمت دانشگاه ها نسبت به هم کم می باشد ولی دانشجو باید طبق فرمت همان دانشگاه و واحد تحصیلی خود اقدام به ویرایش پایان نامه و رساله خود نماید. از جمله استانداردهای فرمت دانشگاه برای ویراستاری پایان نامه می توان مواردی مانند ویرایش کامل ساختار یک پایان‌نامه شامل فهرست‌نویسی، فصل‌بندی، صفحه‌بندی، پاراگراف‌بندی و تنظیم متن، ویرایش پانویس‌ها، ویرایش فهرست منابع، تنظیم تصاویر، جداول‌، نمودارها و فرمول‌ها، اصلاح اشکالات تایپی و املائی و رعایت نیم‌فاصله در سراسر متن پایان‌نامه را نام برد.

علاوه بر موارد مذکور، ترتیب و توالی صفحات پایان‌نامه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده که قالبی نسبتاً مشابه داشته و معمولا به ترتیب زیر است:

صفحه “به نام خدا” - صفحه عنوان - صفحه تصویب نامه توسط هیأت داوران

صفحه اهدا یا تقدیم - پیش‌گفتار - صفحه تقدیر و تشکر - چکیده فارسی

فهرست مطالب و عناوین اصلی و فرعی - فهرست جداول - فهرست اشکال

فهرست علایم و اختصارات - متن اصلی - منابع و مأخذ - واژه‌نامه

پیوست‌ها - چکیده انگلیسی به همراه کلیدواژگان

صفحه عنوان انگلیسی

ویرایش و فرمت بندی پایان نامه

صرف نظر از چیدمان صحیح صفحات پایان‌‌نامه به منظور دفاع و کسب نمره قبولی، ازآن‌جایی که پایان‌‌نامه تدوین شده، به منزله سند علمی دوران تحصیل شما محسوب می‌شود، ویراستاری تخصصی آن و اطمینان از صحت املایی و نگارشی محتوای آن در آینده نیز برای شما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود.


مراحل ویرایش پایان نامه

همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد ویرایش پایان نامه ضروری است و فرقی ندارد که در کدام دانشگاه تحصیل می‌کنید، در هر حال باید تلاش کنید تا ویرایش پایان نامه را به درستی و طبق اصول انجام بدهید. ویراستاری دارای سطوح و ابعاد مختلفی است و ویراستاران از انواع مختلف ویرایش در متن های مختلف براساس نوع و تخصص متن استفاده می کنند. متون نگارش‌شده معمولا دارای ایرادات نگارشی و گرامری هستند که باید به ویرایش گرامری آن‌ها توجه ویژه‌ای داشت. ویراستاری نقش کلیدی در کیفیت و خوانایی متن دارد. متن ویرایش شده در نظر ارزیاب‌ها این تصور را ایجاد می‌ کند که آن‌ها در شرف خواندن متنی باکیفیت بالا هستند. البته، در اینکه محتوا هم باید درجه‌یک باشد شکی نیست اما با این ‌حال، ارائه پایان‌نامه‌ای که به‌ صورت تخصصی و بدون هیچگونه ایراد نگارشی و محتوایی است در تشویق ارزیابان برای اینکه بخواهند اوج تحقیقات شمارا ارزیابی کنند ‌معجزه می‌کند. ویرایش تخصصی انواع و مدل‌های مختلفی دارد و متن نگارش‌شده باید در هر مرحله از لحاظ فنی، صوری و ظاهری، زبانی و محتوایی بررسی و ویراستاری گردد. برای ویرایش پایان نامه های تخصصی مراحلی باید طی بشود که تقسیم‌بندی و شرح دقیق هرکدام از مراحل برای درک بهتر ویرایش و انواع آن در زیر ذکر می شود:

ویرایش صوری و ظاهری

در این نوع ویرایش که صفحه آرائی و نحوه چیدمان کلمات در نظر گرفته می شود، دانشجو یا مرکز ترجمه و ویرایش پایان نامه با توجه به استانداردهای وضع شده از سوی دانشگاه مربوطه و رعایت تمام نکات موظف است تا قالب و نحوه صفحه آرایی پایان نامه را در قالب پیشنهادی از سوی دانشگاه در بیاورد. مهم ترین و اصلی ترین خدمات ویرایش صوری به شرح زیر می باشد:

 • تنظیم فصل های پایان نامه، تنظیم صفحات آن، تنظیم حاشیه بندی و پاراگراف های هر صفحه

 • تنظیم پاورقی ها و اصلاح شماره گذاری آن ها در متن و پاورقی، تنظیم سایز و فونت پاورقی

 • شماره گذاری خودکار عناوین و سرتیترها، شماره گذاری خودکار اشکال، جداول و نمودارها

 • فهرست نویسی اشکال، جداول و مطالب به طور خودکار و تنظیم صحیح آن ها

 • شماره گذاری صفحات پایان نامه و اصلاح صفحات ابتدایی و انتهایی

 • تنظیم فونت و اندازه فونت های فارسی و انگلیسی در پایان نامه

 • تنظیم منابع و فهرست نویسی دقیق آن ها

ویرایش فنی

در این نوع ویراستاری پایان نامه، تمام غلط های املایی و خطاهای دستور زبانی و نگارشی بررسی شده و توسط ویراستار تصحیح می گردد. مهم ترین و اصلی ترین خدمات ویرایش فنی عبارتند از:

 • اصلاح متن پایان نامه از نظر فاصله و نیم فاصله بین کلمات

 • اصلاح تمام علائم نگارشی شامل نقطه، ویرگول، پرانتز و ...

 • اصلاح غلط های املایی و اشکالات تایپی پایان نامه

 • فارسی کردن تمام اعداد و ممیزها در متن

ویرایش زبانی و محتوایی

در این نوع ویرایش، فرد ویراستار علاوه بر اصلاح تمام غلط های املایی و نگارشی ذکر شده در مرحله قبل، با مطالعه متن پایان نامه و بررسی محتوایی آن، پایان نامه را از لحاظ دستوری و زبانی نیز بررسی و اصلاح می کند. از جمله مواردی که در ویرایش زبانی و محتوایی بررسی می شوند، عبارتند از:

 • اصلاح و روان سازی متن پایان نامه

 • رفع خطاهای دستوری، زبانی و تصحیح جمله های نامفهوم

 • بررسی و حذف کلمات تکراری، نامناسب، غیر ضروری و عامیانه

 • بررسی قسمت ترجمه شده پایان نامه و مطابقت آن با متن اصلی

 • کوتاه سازی جملات بلند و ادغام با یکدیگر جهت منسجم سازی متن پایان نامه

نرم افزارهای ویرایش متن

پیشرفت فناوری، زندگی امروزه را خیلی راحت‌تر از گذشته کرده است، دیگر برای پیشبرد بسیاری از پروژه‌های علمی می‌توان از نرم افزارهایی استفاده کرد که به شکل‌های مختلف به یاری شما می‌آیند اما زبان هر روز در حال تغییر شکل و فرم دهی به خود است؛ در سال های اخیر تلاش زیادی شده است تا نرم افزارهایی وارد بخش ویرایش شوند اما زبان یک ابزار ارتباطی ثابت و غیر قابل تغییر نیست که بتوان با نرم افزارهای فعلی آن را شناخت و درک کرد. چندین هزار استعاره و کنایه و تشبیه و آرایه و … در جملات گویندگان استفاده می شود که معنای اصلی و منظور اصلی را صرفا یک انسان مسلط به آن زبان و شرایط متوجه می شود. هرچند زمان و هزینه زیادی صرفا می شود تا هوش مصنوعی به جایگاهی برسد که بتواند درک کند، بفهمد و مفهوم و معنایی را ارائه دهد اما تا زمانی که هوش مصنوعی در وضعیت فعلی است انتظاری از نرم افزارهای ترجمه و ویرایش تخصصی نیست. البته این نرم افزارها در قسمت هایی از ویرایش متن و ویراستاری پایان نامه کمک می کنند اما به طور کامل نمی توانند آنچاه مورد انتظار می باشد را انجام دهند.

ویرایش ماشینی و انسانی

بهترین سایت و مرکز ویراستاری پایان نامه

اولین سوالی که بعد از اتمام نوشتن پایان نامه به ذهن دانشجو می آید انتخاب بهترین سایت و مرکز برای ویراستاری آن است، مرکز ویراستاری معتبری که با خیال راحت ویراستاری پایان نامه خود را به آن بسپارید و دیگر دغدغه ای برای انجام آن نداشته باشید. امروزه تبلیغات زیادی در فضای مجازی برای ویراستاری پایان نامه تخصصی وجود دارد اما اعتماد به هر سایتی کار درستی نیست. ویراستاری پایان نامه در بسیاری از اوقات دانشجویان را کلافه و سردرگم می کند زیرا در اغلب مواقع ذهن به ایرادات موجود در پایان نامه عادت می کند؛ به قول معروف باید چشمِ دیگری پایان نامه شما را بخواند تا آن اشتباهات را ببیند؛ پس بهترین کار برای ویراستاری پایان نامه این است که آن را به شخصی بسپارید که این تخصص را داشته باشد. در موسسات معتبر به محض سفارش ویراستاری پایان نامه، کار صفحه آرایی و ویرایش پایان نامه مطابق با آیین نامه نگارش پایان نامه دانشگاه آغاز می شود و ایرادات و غلط های املایی ... در بهترین کیفیت برای متن شما اعمال می شود.

ثبت سفارش آنلاین ویرایش پایان نامه و مزایای آن

ثبت سفارش ویرایش پایان نامه در سایت‌ها یا مراکز ترجمه به صورت آنلاین و از طریق پنل شخصی صورت می‌گیرد. به طوریکه مشتری پس از آنکه وارد سایت شد، ابتدا برای خود پنل شخصی ایجاد کرده و سپس از طریق همان پنل اقدام به ثبت سفارش می‌کند. در زمان سفارش ویرایش، می‌تواند فایل خود را به سه روش فوری، سیستمی و فریلنسری ثبت کند. در سفارش سیستمی یا همان سفارش عادی زمان تحویل پروژه، مطابق با نوع تخصص و تعداد کلمات مشخص می‌شود و کیفیت ویرایش پایان نامه براساس سطح درخواستی مشتری درنظر گرفته می‌شود. در روش فریلنسری، کارفرما زمان و قیمت خود را برای انجام ویراستاری پایان نامه اعلام می کند و براساس پیشنهادهایی که از طرف ویراستاران دریافت می کند، بهترین پیشنهاد را انتخاب کرده و کار ویراستاری پایان نامه خود را به ویراستار فریلنسر می سپارد. برخی اوقات دانشجویان به دلیل محدودیت زمانی قبل از جلد نمودن و یا قبل از دفاع، نیازمند ویرایش فوری پایان نامه خود هستند که در این صورت هنگام ثبت سفارش باید از روش دوم یعنی خدمات فوری یا آنی استفاده نمایند. در سفارش فوری پایان‌نامه‌ها به دلیل تقاضای مخاطب، با پرداخت هزینه‌ اضافی در اولویت ویراستار قرار گرفته و در سریع‌ترین زمان ممکن ویرایش می‌شوند. سفارش فوری علاوه بر آن که در زمان بسیار کمی تحویل داده می‌شود، مزایای دیگری هم دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

 • انجام بازخوانی مجدد توام با ویرایش

 • ترجمه توسط مترجمین باتجربه

 • حفظ کیفیت و عدم کاهش آن

 • تحویل پروژه در کمترین زمان

 • ضمانت کیفیت و پشتیبانی

سیستم

عوامل موثر در محاسبه قیمت ویرایش پایان نامه

وقتی پروژه ویرایش خود را به یک موسسه واگذار می‌کنید، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد هزینه انجام آن می‌باشد چون بیشتر افراد اطلاعات خاصی درباره هزینه و نحوه محاسبه آن ندارند. هزینه و نرخ ویرایش انواع متون با یکدیگر متفاوت می باشد و برای انواع متون از متنی به متن دیگر با توجه به ایرادات آن متفاوت خواهد بود. تعرفه و نرخ ویرایش پایان نامه با توجه به زبان پایان نامه و میزان اشتباهات موجود در آن، متفاوت خواهد بود. به طور کلی عوامل موثر بر قیمت انواع مختلف ویراستاری به شرح زیر است:

تعداد کلمات

مهمترین عامل که در قیمت ویرایش موثر است تعداد کلمات فایل مبدا می باشد. لازم به ذکر است که متون شامل کمتر از 250 کلمه، 250 کلمه محاسبه می‌شود.

کیفیت ویراستاری

بسته به مهارت و سابقه ویراستار، هزینه متفاوت است. سه سطح کیفی عمومی، نقره ای و طلایی به ترتیب متناظر با ویراستار تازه کار، معمولی و باسابقه و مهارت بالا می‌باشد.

سرعت تحویل

هر چه زمان کمتری برای ویرایش در اختیار باشد، ویراستار باید با فشار بیشتری کار کند که همین موضوع باعث افزایش دستمزد ویراستار می‌شود.

زبان مبدأ و مقصد

در مورد برخی زبان‌ها، تعداد ویراستاران ماهر و متخصص کمتر است و بنابه این دلیل هزینه بیشتری برای این ویرایش ها تعیین می‌شود.

زمینه علمی متن

برخی از زمینه های علمی از قبیل پایان نامه های حقوقی، هنری، پزشکی و فلسفی ویراستاران کمتری دارند و این علت هزینه بیشتر است.

خدمات ویژه درخواستی

هزینه ویرایش جداول و فرمول ها، یا پاورقی ها، به مجموع هزینه سفارش اضافه می‌شود و باعث تغییر قیمت کلی ویراستاری می شود.

شبکه مترجمین اشراق

ویراستاری پایان‌ نامه در شبکه مترجمین اشراق

ویرایش پایان نامه، یکی از مهم ترین و متداول ترین منابع در دسترس خصوصاً برای دانشجویان در رشته های مختلف تحصیلی است. شبکه مترجمین اشراق با داشتن ویراستاران متخصص، در تخصص های های گوناگون و توانا در امر ویراستاری به زبان های گوناگون، بهترین مرجع برای ویرایش متون پایان نامه شما می باشد که تمامی پروژه ها را با بهترین کیفیت و در سریع ترین زمان به مخاطبان خود ارائه می‌دهد. برای سفارش ویراستاری پایان نامه خود می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. ویرایش پایان نامه توسط چه کسانی انجام می شود؟
2. هزینه ویرایش پایان نامه چگونه محاسبه می شود؟
3. ویرایش پایان نامه های کدام رشته های دانشگاهی قابل انجام است؟
4. چگونه سفارش ویرایش پایان نامه خود را ثبت کنم؟
5. آیا امکان ویرایش فوری پایان نامه وجود دارد؟
6. در سفارش فوری ویرایش پایان نامه، زمان چقدر کاهش می یابد؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری