ترجمه رسمی فوری اسناد و مدارک

انتشار 25 خرداد 1401
مطالعه 6 دقیقه

در بعضی مواقع مشتریان برای سفارشات ترجمه‌ای که به دارالترجمه‌ها یا موسسات می‌فرستند درخواست ترجمه سریع و کمتر از حد زمان معمول را دارند. به این قبیل از سفارشات برای ترجمه، ترجمه فوری گفته می‌شود و مترجم بخاطر حجم زیاد کار باید بیشتر از زمان‌های دیگر برای ترجمه وقت بگذارد.

ترجمه رسمی فوری اسناد و مدارک

ترجمه فوری بدلیل رابطه‌ای که با زمان دارد از پرکاربردترین انواع ترجمه‌ها می‌‌باشد. ترجمه فوری اصلا تفاوتی با ترجمه معمولی از لحاظ کیفیت ندارد. و تنها فرقشان در هزینه و زمان برای مترجم و متقاضی است.

دسته اول متقاضیان ترجمه فوری آن دسته از افرادی هستند که در آینده نزدیک برای ارائه مدارک خود وقت سفارت دارند و باید هر چه سریعتر مدارکشان ترجمه رسمی شود و دسته دوم افرادی هستند که متون هایی غیر رسمی که شامل ترجمه کتاب، پایان نامه و ترجمه مقاله و .. می‌باشد را برای ترجمه برگزیده و ارائه می‌دهند. ناگفته نماند که ترجمه فوری برای مواقعی که با نقص مدارک مواجه شده‌ایم نیز کاربرد دارد؛ در این مواقع مدارک بدون ایراد از جانب سفارت پذیرفته می‌شود و به متقاضی دریافت ویزا برای مدارک ترجمه نشده و ایراد دار فرصت داده می‌شود و وقوع این شرایط ملزم به وجود یک مترجم رسمی ماهر و زبده در دارالترجمه می‌باشد تا در کمترین زمان ممکن بهترین کیفیت ترجمه را به ما تحویل دهد.


ترجمه فوری (فشرده پلاس) چیست؟

ترجمه فوری یا به عبارتی ترجمه فشرده پلاس انتقال دادن مفهوم از زبان مبدا به زبان مقصد در سریعترین زمان ممکن است. امرزوه زمان از مهمترین و تاثیرگذارترین شاخص های روند اداری است؛ پس بنابراین تسریع در روند امور اداری مستلزم تسریع در انجام ترجمه است. با وجود تلاش‌هایی که در زمینه اختراع نرم افزار برای ترجمه صورت گرفته، اما بدلیل برخوردار بودن این ابزار از دقت نسبی باید کار ترجمه توسط شخص مترجم صورت گیرد. بنابراین سرعت انجام ترجمه به عواملی همچون مهارت، دانش و سرعت عمل شخص مترجم بستگی دارد. ترجمه فوری سریع‌ترین نوع ترجمه با رعایت کیفیت است.

در کل دو نوع ترجمه فوری داریم:

  • ترجمه رسمی فوری

  • ترجمه غیر رسمی فوری

ترجمه فوری

ترجمه فوری در دارالترجمه رسمی اشراق چگونه است؟

ترجمه های فوری که در دارالترجمه اشراق انجام می گیرد عبارتند از:

  • ترجمه‌های فنی

  • ترجمه‌های علمی

  • ترجمه‌های پزشکی

  • ترجمه‌های قانونی

  • و …

لازم به ذکر است که همه مترجمان دارالترجمه اشراق تسلط در گفتار و نوشتار داشته و همین تسلط و تخصص آن‌ها موجب می‌شود ترجمه متون دارای مفاهیم دقیق‌تر و بهتری باشد.

تضمین کیفیت
حتی اگر نیازمند ترجمه فوری یا همان فشرده پلاس هستید نگران نباشید چون در دارالترجمه اشراق کیفیت حرف اول و آخر را میزند.

ترجمه رسمی فوری اسناد و مدارک چیست؟

متقاضیان ترجمه رسمی فوری با کمبود وقت برای ارائه مدارک ترجمه خود مواجه می‌باشند. این نوع ترجمه از آنجایی که همیشه بایستی توسط مترجم رسمی مهر و امضاء شود، حضور مترجم رسمی زبان مربوطه برای انجام ترجمه کاری اجتناب ناپذیر می‌باشد. اما باید به این نقطه توجه داشت که فقط تعداد کمی از دفاتر ترجمه رسمی کشور این افتخار را دارند تا مترجم رسمی به طور تمام وقت در آنجا بوده و نیاز متقاضیان را پاسخگو باشد. فعالیت بیشتر دفاتر ترجمه به این صورت است که مترجم رسمی به صورت قراردادی در بعضی ساعات خاص حضور پیدا می‌کند و در صورت بروز ایراد و نقص در ترجمه و یا نیاز به فوری ترجمه کردن سندی، فرد متقاضی حداقل باید یک روز (در مواردی تا یه هفته) صبر کند.

ترافیک کار وزرات خانه به علت اقزایش مهاجرت از ایران بالا بوده و با از دست دادن وقت سفارت دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شویم که به سختی قابل جبران است. از مزیت‌های حضور مترجم دقت کافی داشتن در انجام امور مربوط به ترجمه است. اولین مزیت حضور تمام وقت مترجم در دفتر ترجمه این است که بر امور ترجمه دقت کافی را دارد.

ترجمه فوری

ترجمه فوری غیررسمی چیست؟

هر آنچه به غیر از مدارک رسمی برای ترجمه زبان در نظر بگیرید و با ضرورت زمان در ترجمه به بخش ترجمه فوری بفرستید با توجه به محتوای متن و زبان مقصد در این بخش بررسی و به مترجمان مخصوص واگذار می‌شود تا در کمترین زمان ممکن بهترین ترجمه را از لحاظ به شما تقدیم کنند.

ترجمه

کاربرد ترجمه فوری

در مواقع ارسال مدارک به سفارت‌خانه‌ها و یا مراجعه به آن‌ها امکان دارد مدارک ترجمه‌شده شما به علت‌های گوناگون از قبیل خطای انسانی در درج اطلاعات مربوطه رد شود. اگر چنانچه ترجمه فردی نقص و ایراد داشته باشد؛ باید در مدت زمانی که سفارتخانه در اختیار وی قرار داده ترجمه بدون ایراد خود را ارائه دهد. اگر ترجمه شما فقط با مهر و امضاء مترجم ارائه شده باشد، شما قادر هستید در کمتر از یک ساعت ترجمه سند خود را تحویل بگیرید. اگر ترجمه شما دارای تاییدات وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه باشد، دریافت تایید وزارت خانه های دادگستری و امور خارجه باید بار دیگر روند دو روزه معمول خود را سپری کند.

انجام ترجمه فوری در کدام دفاتر صورت می‌گیرد؟

ارائه خدمات ترجمه‌های فوری تنها در دفاتری انجام می‌گیرد که مترجم رسمی همیشه در آنجا حضور داشته باشد. پس اولین قدم در مراجعه به دفاتر رسمی مطمئن بودن از حضور مترجم رسمی و تقاضای ملاقات با اوست. امری بدیهی است انطباق عکس مترجم با فردی که به عنوان مترجم مسئول با شما صحبت خواهد کرد بهترین سند حضور مترجم رسمی در دفتر است.

موقعیت مکانی از دیگر شاخص‌های تسریع در ترجمه است. دفتر ترجمه رسمی اشراق در نقطه‌ای ایده آل از لحاظ موقعیت مکانی قرار گرفته است. دفتر ترجمه رسمی اشراق در چهار راه منصور تبریز، روبروی مسجد حاج احمد واقع شده است. لذا چنانچه شما مدارک خود را ترجمه کرده‌اید و در سفارت دچار نقص مدرک شوید، قادر خواهید بود به آسانی و در سریعترین زمان ممکن ترجمه مدرک خود را اخذ نمایید.

بغیر از حضور مترجم رسمی در دفتر ترجمه رسمی، امکان دسترسی و نزدیکی به سفارت‌خانه‌ها و ارائه خدمات الکترونیکی از شرط‌های اصلی در ارائه ترجمه فوری است.


تفاوت ترجمه رسمی فوری و ترجمه رسمی عادی


به دلیل تخصص و تسلط مترجمان رسمی از لحاظ کیفیت و دقت هیچ فرقی بین متون ترجمه رسمی فوری و ترجمه رسمی عادی سایت اشراق نیست. تنها علتی که این دو ترجمه را از هم متمایز می‌کند هزینه و زمان می‌باشد، چون متون ترجمه فوری معمولا در زمانی کوتاه‌تر از زمان عادی انجام می‌شوند پس هزینه ترجمه رسمی فوری یا فشرده پلاس بیشتر از ترجمه رسمی عادی خواهد بود.


لوگو اشراق

خدمات ترجمه رسمی فوری اسناد و مدارک در دارالترجمه اشراق

دارالترجمه اشراق با چندین سال سابقه و داشتن کادر حرفه‌ای و مجرب خود در امور ترجمه تخصصی و رسمی موضوعات مختلف، خدمتگزار شما عزیزان خواهد بود. حوزه فعالیت این دارالترجمه بسیار گسترده بوده و به رشته یا موضوع خاصی محدود نمی‌شود. همچنین ترجمه رسمی فوری اسناد و مدارک به زبان‌های مختلف از جمله زبان انگلیسی، روسی، عربی، ترکی استانبولی و آذربایجانی انجام می‌پذیرد. لازم به ذکر است کارشناسان دارالترجمه اشراق هنگام ثبت سفارش پیش از دریافت اصل مدارک تمامی راهنمایی‌های لازم را برای شما انجام خواهند داد. همچنین مراحل انجام ترجمه رسمی فوری اسناد و مدارک و تاییدات آن با پیامک و ایمیل برای کاربران اطلاع‌رسانی می‌شود. شما عزیزان می‌توانید بدون مراجعه حضوری مدارک خود را به‌صورت رایگان برای ما ارسال نمایید.

جهت ثبت سفارش ترجمه رسمی فوری اسناد و مدارک از طریق لینک‌ زیر اقدام نمایید و یا از طریق تماس و یا ایمیل و همچنین از طریق شبکه‌های مجازی (واتساپ، اینستاگرام، تلگرام) با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. انجام ترجمه فوری در کدام دفاتر انجام می گیرد؟
2. تفاوت ترجمه رسمی فوری و ترجمه رسمی عادی در چیست؟
3. ترجمه رسمی فوری یا فشرده پلاس چیست؟
4. آیا امکان ترجمه فوری مدارک وجود دارد؟
5. ترجمه رسمی فوری دارالترجمه اشراق به چه زبان هایی صورت میگیرد؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری