ویرایش تخصصی متون ام بی ای(MBA)

انتشار 13 بهمن 1400
مطالعه 14 دقیقه

رشته MBA از رشته‌های بسیار پرطرفدار در جهان است و بسیاری از مدیران دنیا بعد از کسب تجربه در کسب‌وکار خود، مدرک MBA را اخذ می‌کنند تا دید بهتری درمورد مدیریت کسب‌وکار خود داشته باشند. این رشته هم در دانشگاه‌ها ارائه می‌شود و هم در آموزشگاه‌ها به‌صورت آزاد می‌توان در دوره MBA شرکت کرد. بنابراین ویرایش متون MBA برای افراد زیادی اهمیت دارد.

ویرایش تخصصی متون ام بی ای(MBA)

ویراستاری تخصصی متون ام بی ای(MBA)

MBA مخفف عبارت Master of Business Administration است که گاهی در نوشته‌های فارسی، آن را به صورت ام بی ای هم می‌نویسند. در سطح جهان مطالب بسیار زیادی در زمینه رشته ام بی ای در قالب مقاله، کتاب و همانند این‌ها ارائه می‌شود که به زبان‌های مختلف نگارش شده‌اند و بسیاری دیگر از مطالب در این حوزه، متون ترجمه شده هستند. رشته ام بی ای(MBA) در اکثر دانشگاه‌های کشور در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود و دانشجویان علاقمند زیادی در این زمینه به تحقیق و پژوهش مشغول هستند تا با شیوه های مدیریت جهانی آشنا شده و راهکارهایی ارائه دهند. برای اینکه افراد مختلف بتوانند از تحقیقات و یافته‌های به روز این رشته در بالا بردن سطح اطلاعات خود بهره ببرند، نیاز است تمام یافته ها در قالب های مختلف از فیلتر ویراستاری تخصصی توسط ویراستار متخصص عبور کرده و تمام خطاها و ایرادات ظاهری و محتوایی در متن آنها رفع شوند.

متون MBA

اهمیت و ضرورت ویرایش متون ام بی ای(MBA)

در دنیای مدیریت و تحصیل، مطمئنا کلمه “MBA” را مکرر شنیده اید که در آن مهارت‌های فنی، مدیریتی و رهبری آموزش داده می شود. MBA برای کمک به فارغ التحصیلان برای درک بهتر فعالیت‌های عمومی مدیریت کسب و کار طراحی شده است. مدرک MBA می‌تواند در رشته‌هایی مانند حسابداری، امور مالی یا بازاریابی و مدیریت روابط عمومی تمرکز ویژه داشته باشد و این بر اهمیت بیشتر این متون می افزاید. در طول یادگیری فنون MBA، ایده‌ها و ترفندهایی از مدیریت را فرا می‌گیرید که می‌توانید از آنها در پروژ‌ه‌های جاری و آینده خود استفاده کنید. همچنین از طریق کار گروهی، مطالعات موردی و استفاده از تجربه عملی همکلاسی‌ها و دیگران، به سرنخ‌های بیشتری از مدیریت خواهید رسید. نتیجه نهایی، یک مجموعه جامع از مهارت‌های مدیریت و رهبری است که می‌توانید آنها را در صنایع و مشاغل مختلف به کار گیرید. همچنین دانشجویان MBA در گرایش‌های دیگر مدیریت مانند مدیریت امور مالی یا مدیریت ریسک نیز تمرکز می کنند و گاها به این شاخه از علم MBA علاقه و گرایش دارند. رشته MBA در سراسر جهان به شکل‌های مختلف طراحی و اجرا می‌شود. برای ورود به رشته MBA در مقطع کارشناسی ارشد، مصاحبه‌های مختلف در نظر گرفته شده و عمدتاً سابقه کار (چاپ کتاب، مقاله، تحقیق و پژوهش) نیز به عنوان یک مزیت در نظر گرفته می‌شود. لذا افرادی که در این حوزه به تحقیق و پژوهش می پردازند و حاصل زحمات خود را در قالب مقاله، کتاب و یا هر نوشته‌ی دیگری در می آورند، برای اینکه در مرحله اکسپت و حتی بعد از آن با مشکلات عدم پذیرش از سوی مجلات و یا عدم پذیرش از طرف مخاطبان روبرو نشوند، حتما و حتما باید نوشته های خود را ویرایش کرده و بر اهمیت ویراستاری متون خود در رشته ام بی ای توجه خاصی داشته باشند، چرا که ویرایش متون موجب افزایش اعتبار متن، پوشش برخی از ایرادات محتوا و همچنین تصحیح متن قبل از ایرادگیری داوران خواهد شد.

ویراستاری متون ام بی ای(MBA) توسط ویراستار متخصص

شاخه مدیریت در دنیای رو به پیشرفت امروزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ازآنجایی‌که بسیاری از کشورها نیز به دنبال ارتقای سطح مدیریتی خود هستند، دانشگاه ها و موسسات آموزشی اقدام به تربیت مدیران متخصصی کرده‌اند که بتوانند نیازهای مدیریتی جوامع امروزی را برطرف کنند. تمام دانشجویان در رشته های مختلف از جمله دانشجویان رشته MBA براین مسئله آگاه هستند که هرموقع یک متن نظیر مقاله، پایان نامه، کتاب و... نوشته می‌شود، به احتمال بالای 70 درصد در آن اشتباهاتی از نقطه‌نظرات مختلف وجود خواهد داشت. مثلا شاید به دلیل آگاه نبودن نویسنده به قواعد املایی، غلط‌های املایی در متن دیده شود. شاید هم بعضی از جملات و عبارات مطابق قواعد رسمی و استاندارد دستوری نوشته نشوند. لذا متن باید توسط فردی که به این مسائل آگاهی کامل دارد ویرایش و بازخوانی شود. به شخصی که مقالات و متون را از ابعاد مختلف بررسی و ویرایش می‌کند، ویراستار می‌گویند. ویراستار خوب و حرفه ای در حقیقت یک خواننده منتقد و عاشق کلمات است که وظیفه آن صیقل دادن و تصحیح یک داستان، متن یا مقاله است. ویراستارها در حوزه های مختلف مانند مجلات، روزنامه‌ها، وبلاگ‌ها و کتاب‌ها اثرگذاری فراوانی دارند. ویراستاران مسئول بررسی حقایق، املاء، دستور زبان و نگارش انواع متون هستند.

از جمله مهارت هایی که یک ویراستار در ویرایش متون MBA باید داشته باشد عبارتند از:

مسلط بودن به زبان مادری

دانش تولید رسانه و ارتباطات

توانایی خواندن فارسی

مهارت های ارتباطی کلامی عالی

دقیق بودن و توجه به جزئیات

انعطاف پذیر بودن

مهارت های ارتباطی کتبی عالی

توانایی خوب کار کردن با دیگران

کاربردهای مختلف ویراستاری متون ام بی ای(MBA)

همه ما می دانیم که هر نوشته‌ای هر چقدر هم که بادقت و تسلط نوشته شده باشد، بدون اینکه به دست ویراستار سپرده شود، امکان چاپ و انتشار بی‌دغدغه در نشریات و بسترهای مختلف نشر را ندارد. به دلیل اینکه انسان می‌تواند بنابه ناآگاهی، خستگی یا بی‌دقتی دچار اشتباهاتی در حین نگارش شود که فقط ویراستاری خبره از عهده رفع آنها برمی‌آید. لذا تمامی متون نوشته شده و یا ترجمه شده در هر رشته ای از جمله رشته MBA باید توسط ویراستاری باتجربه ویرایش شوند. همانطور که گفته شد MBA شامل گرایش‌های مختلفی مانند حسابداری، اقتصاد، امور مالی و بازاریابی می باشد و از این جهت تمام متون آن در گرایش های مختلف نیاز به ویراستاری خواهند داشت تا متونی با کیفیت بالا و بدون ایراد و خطا در اختیار مخاطبان قرار گیرد. با توجه به آنچه گفته شد و توجه به شاخه های مختلف رشته MBA، می توان دریافت که ویرایش متون این رشته نیز در حوزه های مختلف کاربردهای فراوانی دارد. ما در این بخش از مطالب به معرفی مهمترین این کاربردها می پردازیم که عبارتند از

ویرایش کتب مربوط به رشته ام بی ای(MBA)

ویرایش پایان نامه های ام بی ای(MBA)

ویرایش مقاله علمی مربوط به ام بی ای(MBA)

ویرایش متون نرم افزارهای ام بی ای(MBA)

ویرایش اسناد و مدارک در زمینه ام بی ای(MBA)

ویرایش متون کاتالوگ و بروشورهای MBA

روش ها و راهکارهای ویرایش متون MBA

ویرایش تخصصی مقاله و تمامی متون MBA اعم از کتاب، پایان نامه و... تأثیرگذاری و بیان مطلوب مفاهیم را به حداکثر می‌رساند. در فرآیند ویرایش متون، ایراداتی که از چشم نویسنده دورمانده است، برطرف می‌گردد و ساختار جملات و عبارات تصحیح می‌شود. یک ویراستار می بایست علاوه بر حفظ یکپارچگی متن و عدم دخل و تصرف داخل متن نگارش شده کلیه اصول مربوط به ویرایش یک متن را کاملا رعایت نماید. در این راستا چند روش توصیه می‌ شود تا شما هم با درنظر گرفتن آن‌ها بتوانید امر ویرایش متون خود را تسهیل کنید. مهم‌ترین این روش ها عبارتند از:

استفاده از نرم افزارها

ویرایش توسط نرم افزارهای نصب شده در سیستم، گوشی ها، گوگل و دیگر موتورهای جستجو می تواند یکی از روشهای ویرایش متون و مقالات MBA باشد. شما می توانید متن خود را توسط نرم‌افزارهای کمک ویراستار ویرایش کنید تا ایرادات نگارشی و املایی آن را به حداقل برسانید اما برای ویرایش متون تخصصی MBA باید دقت مضاعفی داشت و از ویراستار انسانی استفاده کرد، زیرا متون و مقالات MBA بسیار پیچیده و دارای اصطلاحات تخصصی می‌باشند. به همین دلیل بهتر است از ویراستار انسانی استفاده کرد تا پس از ویراستاری، متنی تخصصی به وجود آید.

توسط خود نویسنده یا فرد

ویراستاری یک مهارت تخصصی است که اکثر مردم فکر می کنند می توانند خودشان از پس این امر بربیایند. اما در کار ویرایش متون MBA به ویراستار متخصصی نیاز است که در زمینه تخصص متن، تجربه داشته و بتواند از پس ویرایش و تصحیح جملات داخل متن بربیاید. بنابراین باید از ویراستاران متبحر در این زمینه استفاده کرد تا با دید بهتری بتواند متن را بازخوانی و ویرایش کند.

به کمک ویراستار آشنا

یکی از روش های معقولانه روش های ویرایش متون تخصصی MBA، یافتن ویراستارانی است که در این حوزه فعالیت می کنند. احتمالا با پرس و جو کردن در گروه های دانشگاهی و دوستان و آشنایان و یا رفتن به مکانهایی که احتمال حضور ویراستاران در آنجا وجود دارد، بتوان راه ارتباطی برخی از ویریشگران متن را یافت اما ارتباط گرفتن با هر کدام و به توافق رسیدن در مورد قیمت، زبان و تخصص برای ارسال به مجلات داخلی، پروسه ای طولانی و حوصله سر بر است. با این اوصاف باز هم نمی توان این روش را آسان ترین و سریعترین روش جهت ویرایش متون برشمرد.

از طریق سایت معتبر

در عصر جدید سایت های زیادی راه اندازی شدند تا ثبت سفارش ویرایش متون شما به صورت آنلاین و غیرحضوری به آسانی و در کوتاهترین زمان انجام شود. اما در این مورد هم شاید اعتماد کردن به این نوع سایت ها کمی دشوار باشد. برای شناسایی بهترین سایت های ویرایش، مولفه‌هایی وجود دارد که با بررسی آنها می توان یک سایت معتبر را از بین سایت های مختلف پیدا کرد. یک سایت و مرکز ویرایش حرفه‌ای متون و مقالات با در نظر گرفتن شرایط مشتریان و الزامات متون آنان، ویرایش متون را با ویرایشی باکیفیت و مطلوب ارائه می دهند.

انتخاب بهترین سایت ویرایش MBA و ویژگی های برتر آن

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و قابلیت دسترسی به سایت های مختلف، دانشجویان و افراد زیادی با اهداف متفاوت، تصمیم می گیرند تا متون و مقاله خود را از این طریق به مرحله ویراستاری وارد کنند. جستجو و پیدا کردن بهترین سایت و موسسه ویرایش متون تخصصی مانند متون MBA از میان انبوهی از موسسات و سایت هایی که وجود دارند و در ظاهر هر یک از آنها کارهای یکسان و مشابه بهم انجام می دهند کاری بسیار سخت است. تحقیق و تفحص و رصد سایت های مختلف با در نظر گرفتن برخی موارد و ویژگی ها می تواند به ما در مورد انتخاب بهترین سایت ویرایش متون یاری رسانده و باعث شود تا تصمیم درست و آگاهانه ای در این مورد بگیریم. در ادامه سعی شده تا مهمترین عوامل و معیارهای انتخاب بهترین سایت ویراستاری ذکر شود و درباره هر یک از این ویژگی ها توضیح مختصری بیان شود.

گردآوری برترین ویراستاران از طریق آزمون

موسساتی در امر خدمات ویرایش موفق هستند که بهترین و مجرب ترین ویراستاران را برای انجام خدمات ویرایش گردآوری کرده باشند. هر موسسه ای برای استخدام ویراستار متخصص، مراحل و قوانین خود را دارد که برگزاری آزمون تعیین سطح از قوانین یکسان همه موسسات می باشد. هر اندازه که فیلترهای انتخابی ویراستار از قبیل: آزمون تعیین سطح، سنجش میزان مهارت ویراستار، بررسی سوابق کاری و... در موسسه ای استاندارد و قوی باشد، ویراستارانی که برای خدمات ویرایش گردهم می آیند، بهترین ها خواهند بود.

میزان اعتبار و داشتن نماد الکترونیکی

با استفاده از اطلاعات قرار داده شده در وب سایت و مرکز ویرایش و وجود نشان اعتبار موجود در سایت، می توان میزان صحت آن را بررسی کرد. همچنین با بررسی تجربه دیگر کاربران و دیدگاه های آنها به راحتی میزان اعتبار و شهرت سایت حاصل می شود و با خیالی آسوده می توان پروژه ویرایش خود را به آن مرکز سپرد. بی شک داشتن نماد اعتماد الکترونیکی از اصلی ترین ویژگی های یک موسسه می باشد. نماد اعتماد الکترونیکی تضمینی برای منتشر نشدن، سوءاستفاده نکردن و عدم استفاده غیر قانونی از مطالب ارسالی می باشد.

تضمین کیفیت ویرایش و صدور گارانتی

از ویژگی های یک سایت ویرایش قوی، کیفیت ویرایش انجام شده همراه با گارانتی و صدور گواهی کیفی است. در تضمین کیفیت، نظارت کامل و دقیق توسط ناظران بر امر ویراستاری و بازرسی دوباره فایل ویرایش شده توسط بازرس کنترل کیفی پس از اتمام پروژه، انجام می شود. در صورت بروز هر گونه خطا و اشتباه مجدد در پروژه ویرایش شده موردنظر، فایل آن به صورت رایگان، توسط ویراستار متخصص دیگری اصلاح و ویرایش می شود تا کیفیت ویرایش در حد طلایی و در سطح بالا و بدون هیچ خطایی تحویل داده شود.

هزینه ویرایش و بازخوانی متون MBA چگونه محاسبه می شود؟

معمولاً وقتی کتاب، مقاله، پایان‌نامه و یا هر متن دیگری در تخصص های مختلفی از جمله متون MBA را در اختیار ویراستار آن حوزه قرار می‌دهند، ابتدا تعدادی از صفحات آن را به‌عنوان نمونه به او داده و ویراستار متخصص نیز متن را به‌دقت بررسی می‌کند تا میزان کاری که برای ویرایشگری باید بر روی آن صورت گیرد و همچنین عوامل مختلف ویراستاری را در نظر گرفته و قیمت را محاسبه کند. از جمله عوامل تعیین کننده ی هزینه ی ویراستاری می تواند موارد زیر باشد:

میزان غلط‌گیری که باید بر روی متن انجام شود چقدر است؟ آیا متن غلط زیادی دارد یا میزان آن کم است؟ شدت و تعداد غلط‌ها تعیین‌کننده‌ی میزان سختی عمل ویرایش است.

نگارش متنی که باید ویراستاری گردد به چه صورت است؟ به‌عبارت‌دیگر ساختار آن به‌گونه‌ای است که ضعیف طبقه‌بندی می‌شود و یا قوی؟

متنی که باید ویرایش شود تألیف شده است یا ترجمه؟ زیرا اگر ترجمه‌شده باشد، بسته به درخواست، ممکن است نیاز به تطبیق متن ترجمه با متن اصلی نیز باشد.

دقت نویسنده در حروف‌چینی به چه میزان بوده است؟ آیا تمامی فاصله‌ها و نیم‌فاصله‌ها به‌خوبی رعایت شده‌اند.

انتظار نویسنده از متن نهایی ویراستاری‌شده چیست؟ آیا تمامی انواع ویرایش باید بر روی آن پیاده‌سازی شود یا تنها بخشی از این مراحل باید انجام گیرد.

آیا زمان تحویل آن فوری است و یا اینکه در زمان معمول باید به اتمام برسد؟ به هر میزان که سفارش اضطراری‌تر باشد، هزینه‌ی نهایی نیز بیشتر خواهد شد.

نحوه‌ی پرداخت هزینه‌ی ویرایش به چه صورت است؟ کاملاً نقدی پرداخت می‌شود و یا به‌صورت اقساط انجام خواهد شد؟

هزینه‌ی ویراستاری متون مختلف با یکدیگر متفاوت می‌باشند و ضرایب مختلفی را می‌پذیرند. به‌عنوان‌مثال هزینه ویرایش متن تخصصی نسبت به متون عمومی با ضریب بیشتری محاسبه می شود.

ویراستار فردی حرفه‌ای و متخصص است و یا اینکه مبتدی می‌باشد.

قیمت گذاری آنلاین ویرایش متون MBA

هزینه‌ی نهایی ویراستاری، از مؤسسه‌ای به مؤسسه‌ی دیگر متفاوت می‌باشد. همان‌طور که گفته شد عوامل بسیاری بر قیمت نهایی ویرایش انجام‌شده و ویراستاری تأثیر می‌گذارند و درمجموع، قیمت نهایی براساس عوامل دخیلی مانند تعداد کلمات، زبان پروژه، تخص متن، کیفیت درخواستی و سرعت تحویل تعیین خواهد شد. در سایت های ویرایش متون، کاربران می توانند با واردکردن اطلاعات پروژه و یا ارسال فایل آن قبل از اقدام برای ثبت سفارش ویرایش متون خود از هزینه انجام آن مطلع شوند. ابزار محاسبه آنلاین قیمت ویراستاری به شما این امکان را می‌دهد که سریعاً قیمت گذاری آنلاین انواع ویرایش ها را دریافت نمایید. در ادامه جدول محاسبه آنلاین قیمت آورده شده است تا برای ویرایش تمام متون MBA خود محاسبه قیمت را انجام بدهید. از طریق جدول محاسبه قیمت، می توانید اطلاعات فایل خود را وارد کنید و در سریع ترین زمان و قبل از ثبت سفارش هزینه ویرایش متون خود را مشاهده کنید.

تضمین کیفیت ویرایش متون و مقالات تخصصی در زمینه MBA

گارانتی کیفیت ویرایش معمولاً برای مدت زمان محدود و مشخصی اعتبار داشته و مشمول شرایط و ضوابط خاص خود می‌باشد. این امر به مشتری اطمینان می‌دهد که یک متن ویرایش شده کاملاً تخصصی دریافت خواهد کرد و به هر دلیلی اگر ایراد و نقصی در ویرایش باشد متن موردنظر به‌طور رایگان مورد بازبینی مجدد و اصلاح قرار می‌گیرد تا متن و مقاله به کیفیت مطلوب برسد. در حالت کلی، متون و مقالاتی که توسط ویراستاران مؤسسات معتبر ویرایش شده‌اند باید توسط بازرس کیفی که تخصص کافی در زمینه ویراستاری دارد، کنترل و تائید شده سپس به کارفرما ارسال شوند. بعد از این مرحله کارفرما می‌تواند درخواست صدور گواهی کیفی نماید. درحالت کلی، ویرایش متون تخصصی مانند متون MBA تنها به ویراستاران متخصص و باتجربه که به زمینه تخصصی متن مقاله به‌طور کامل اشراف دارند، سپرده می شود و در نتیجه امر ویرایش با دقت بالاتری انجام می‌پذیرد. همین امر دلیلی است بر اینکه ویرایش با بهترین کیفیت ممکن انجام می شود. در ویرایش متون تخصصی، ویراستار نهایت دقت و سرعت خود را به کار می‌گیرد تا متنی سلیس و روان با رعایت تمام اصول و تکنیک‌های ویراستاری انجام شود و درنهایت به کیفیت مورد انتظار مجلات و ژورنال‌های معتبر برسد. معمولاً گواهی کیفیت ارائه‌شده ویرایش متون برای مدت‌زمان مشخصی معتبر بوده و شرایط و ضوابط خاص خود را دارد. این امر جهت رضایت مشتریان و اطمینان خاطر آنان از کیفیت ویرایش‌های ارائه‌شده تحویل می‌گردد و به مشتری این اطمینان را می‌دهد که یک مقاله ویرایش شده تخصصی دریافت نموده و بنابه دلایلی اگر ایراد و نقصی در ویرایش باشد، مقاله به‌طور رایگان مورد بازبینی و بررسی مجدد قرار می‌گیرد تا به کیفیت مطلوب برسد.

مراحل سفارش ویرایش متون MBA

سایت‌های آنلاین ویراستاری برای ثبت سفارش ویراستاری خود قوانین و مراحلی دارند که مشتریان باید مطابق با آن سفارش خود را ثبت کنند. همچنین مراکز معتبر برای ویراستاری متون با بهره‌مندی از ویراستاران متخصص و مجرب در زمینه‌های تخصصی مختلف مانند ویرایش متون MBA و همچنین در اختیار داشتن نرم‌افزارهای پیشرفته ویراستاری، می‌توانند عملکرد بسیار مطلوبی را در سفارش‌های ویرایش داشته باشند. جهت ثبت سفارش ویرایش متون MBA و به‌منظور راحتی کاربران، سایت‌های ویراستاری از طریق مراحل زیر سفارش‌های ویراستاری شما را ثبت می‌کنند:

  1. ثبت‌نام در سایت و ایجاد پروژه

  2. محاسبه هزینه پرداخت آن

  3. ویرایش متون توسط ویراستار

  4. کنترل کیفیت توسط بازرس کیفی

  5. تحویل و صدور گواهی کیفیت

ویرایش تخصصی متون MBA در شبکه مترجمین اشراق

ویراستاری دارای سطوح و ابعاد مختلفی است. کسانی که با دنیای ویرایش آشنا نیستند، ویراستاری را رسیدگی ویراستار به ظاهر نوشته، رفع غلط‌ های املایی، دستوری و... می دانند. این در حالی است که ویراستاری تقسیم بندی دقیق تری دارد که هر کدام از جهات مختلف و به منظور خاصی انجام می شود. شبکه مترجمین اشراق با گردآوری ویراستاران خبره و کاربلد در مجموعه خود و با تضمین کیفیت و زمان ویرایش، تجربه همکاری خوبی برای مشتریان خود به ارمغان آورده است. مشتریان با خیال راحت می‌توانند ‌ویرایش متون خود را به تیم ما بسپارند و کیفیتی عالی در ارائه خدمات را تجربه کنند.

محاسبه آنلاین قیمت ویراستاری
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. آیا خدمات ویرایش متون MBA شامل گارانتی می باشد؟
2. آیا امکان سفارش فوری ویرایش متون MBA وجود دارد؟
3. آیا متون MBA ارسالی به ویرایش، محرمانه باقی می مانند؟
4. ویرایش متون MBA به چه زبان هایی انجام می شود؟
5. خدمات ویرایش متون MBA توسط چه کسانی انجام می شود؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری