بهترین سایت آنلاین برای ویرایش نیتیو انگلیسی

انتشار 8 مهر 1400
مطالعه 10 دقیقه

یکی از مهمترین خدماتی که امروزه توسط برخی مؤسسات ویرایش مقاله صورت می ‌گیرد ویرایش نیتیو است. به طور کلی بسیاری از مقالات انگلیسی که توسط نویسندگان و پژوهشگران غیر بومی و غیر انگلیسی زبان برای مجلات ارسال می شود، به‌دلیل کیفیت نامطلوب نگارش، توسط سردبیر مجله یا داوران ریجکت می شود و لازم است تا از افراد با تجربه در این زمینه کمک گرفته شود.

بهترین سایت آنلاین برای ویرایش نیتیو انگلیسی

هنگامی که متن انگلیسی توسط ویراستار انگلیسی‌زبان و بومی ویرایش شود، به آن ویرایش نیتیو انگلیسی گفته می شود. این ویرایش شامل ویراستاری متن یک مقاله توسط یک یا دو ویراستار با تجربه انگلیسی زبان می باشد. با استفاده از این امر شما می‌ توانید علاوه بر اصلاح کامل تمامی اشتباهات دستوری، ساختار جملات را نیز بازنویسی کرده و در نتیجه متنی روان و خوانا که هیچ گونه اشتباه نگارشی ندارد در اختیار داشته باشید. امروزه ویرایش نیتیو از جمله خدماتی است که سایت های معتبر ویراستاری مقاله به مشتریان خود ارائه می دهند. برای آگاهی از مشخصات بهترین سایت آنلاین ویرایش نیتیو انگلیسی، ادامه مطالب را دنبال کنید.

اهمیت ویرایش نیتیو انگلیسی

ویرایش نیتیو مقاله انگلیسی، شامل ویراستاری متن یک مقاله توسط یک یا دو ویراستار با تجربه انگلیسی زبان می‌باشد. مزیت اصلی این نوع ویرایش نیتیو بودن ویراستار است که باعث میشود علاوه بر اصلاح کامل تمامی اشتباهات دستوری، ساختار جملات نیز بازنویسی شده تا متنی روان و خوانا حاصل شود. ناشران و کتابخانه‌های آنلاین معتبر مثل وایلی و ساینس‌دایرکت و مجلات معتبر علمی، استاندارد بسیار بالایی از نظر کیفیت نگارش مقالات دارند و این مسئله مهمترین مانع در عدم پذیرش مقالاتی است که توسط غیرانگلیسی زبانان نوشته می‌شود. بیش از نود درصد مقالاتی که به ژورنال‌های علمی انگلیسی زبان ارسال میشوند به ویراستاری نگارشی نیاز پیدا میکنند. ممکن است شما با زبان انگلیسی تا حدی آشنایی داشته باشید و احساس کنید که مقاله‌ای که نوشته‌اید، عاری از خطا بوده و ممکن است نیازی به ویرایش نداشته باشد. در چنین مواردی به نویسندگان توصیه می‌شود که متن مقاله خود را با نرم‌افزار‌های غلط‌یاب انگلیسی مورد ارزیابی قرار دهند و اگر اشتباهات زیادی توسط این نرم‌افزار‌ها شناسایی شدند، اقدام به ویرایش آن نمایند. البته عدم شناسایی اشتباهات نگارشی توسط نرم‌افزار‌های غلط‌یاب صد‌در‌صد به‌معنای آن نیست که مقاله شما نیازی به ویرایش ندارد. چرا‌ که با وجود به‌کارگیری هوش مصنوعی پیشرفته در این نرم‌افزار‌ها، باز هم امکان ارزیابی موارد بسیاری مانند سطح نوشتاری برای آن‌ها مقدور نیست.

علامت سؤال

هدف از ویرایش نیتیو انگلیسی چیست؟

سالانه مقالات بسیاری به دلیل ایرادات نگارشی و گرامری توسط نهادها و مؤسسات بین‌المللی پژوهشی ریجکت می‌شوند. در این صورت از مؤلف خواسته می‌شود که مقاله را از نظر ساختار نوشتاری و دستوری ویرایش کند. بهتر است این کار توسط یک مؤسسه معتبر و متخصص در زمینه ویرایش نیتیو مقالات انگلیسی صورت گیرد که سالیان سال در این حوزه فعال بوده و با ادیت فنی این نوع مقالات آشنایی کامل داشته باشد. باید گفت هدف از ویرایش نیتیو اصلاح جملاتی است که از نظر گرامری و یا قواعد نوشتاری برای یک فرد غیرانگلیسی زبان ملموس نیستند، چرا که اکثر مؤلفان ترجمه لغت به لغت را برای برگرداندن متن تألیفی به زبان انگلیسی انتخاب می‌کنند و همین مسئله از روان بودن جملات یک مقاله به زبان انگلیسی می‌کاهد. بنابراین باید گفت یک ویرایش نیتیو شامل ویرایش مقاله از نظر گرامر و نگارش است، به این معنا که هم قواعد دستور زبان در آن رعایت شده باشد و هم از نگارش، پاراگراف‌بندی، املایی و قالب و فونت بی‌عیب باشد. با این اوصاف نتیجه مقاله پس از ادیت نیتیو برای یک خواننده انگلیسی زبان روان و قابل فهم خواهد بود.


انتخاب بهترین سایت آنلاین ویرایش نیتیو انگلیسی

یکی از مسائل مهمی که همواره ذهن مخاطب را به خود جلب می کند این است که با وجود سایت های متعدد، کدام یک را باید برای ویراستاری نیتیو اثر مورد نظرش انتخاب بکند؟ در وهله اول مخاطب باید نیاز دقیق خود را به طور کامل مشخص نماید و به بررسی سریع سایت های معتبر ویراستاری نیتیو موجود بپردازد و سطح کیفیت طراحی، کیفیت نوشته ها، مزایای رقابتی، شهرت شرکت، سرعت پاسخگویی را نسبت به آن سایت ارزیابی کند و سؤالات خود را از آنان بپرسد. مثلا در مورد اینکه ویراستاران خود را براساس چه ضوابطی انتخاب می کنند یا از چه ابزارهای حرفه ای برای ویراستاری استفاده می کنند و اینکه کیفیت را چگونه تضمین می کنند. ما در ادامه این مطلب به برخی از مشخصه های بهترین سایت ویرایش نیتیو انگلیسی می پردازیم که می تواند به انتخاب مخاطب کمک شایانی کند.

انتخاب ویراستار

بهره گیری از نیروهای متخصص و باتجربه

با توجه به ارزش و اهمیت محتوای کتاب و مقاله و همچنین وجود کتابهای تخصصی فراوان و به دنبال آن اصطلاحات تخصصی و پیچیده هنگام ویرایش نیتیو، به طور حتم می بایست به صورت تخصصی و توسط ویراستاران متخصص صورت پذیرد. ویراستاری نیتیو، بدون استفاده از ویراستاران حرفه‌ای و کارآزموده به هیچ عنوان محقق نخواهد شد. هنرمند اصلی فرایند ویراستاری نیتیو، ویراستارانی هستند که با استفاده از دانش تخصصی خود شبیه یک هنرمند چیره دست متن را به زبان مورد نظر ویراستاری می کنند. بدون شک امانتداری و پایبندی به متن اصلی، مهم ترین ویژگی است که یک ویراستار متخصص باید آن را رعایت کند. چرا که ویراستار در هنگام ویرایش نیتیو مقاله نباید به هیچ عنوان نظر شخصی خود را عنوان کند و تنها وظیفه دارد نگاه نویسنده اصلی متن را بدون دخل و تصرف به زبان مبدأ ویرایش کند.

دارا بودن گواهی کیفیت و گارانتی

گارانتی و تضمین کیفیت به این معناست که شما بعد از تحویل سفارشات خود، می توانید تا مدت زمان مشخص که از قبل تعیین می شود پس از تحویل گرفتن سفارش نیتیو مقاله و متون تخصصی خود، در صورت ناراضی بودن از کیفیت ویرایش، درخواست بازبینی مجدد و ویرایش متن خود را ارسال نمایید تا پس از بررسی های لازم توسط ویراستار، سفارش شما به رایگان مورد بازبینی و ویرایش قرار بگیرد.

ارائه خدمات ویژه

یکی دیگر از فاکتورهای اساسی که برای کاربران بسیار مهم است، ارائه خدمات ویژه از سوی سایت های ویراستاری می باشد. معمولا کاربران سایت هایی را برای ویرایش نیتیو انتخاب می کنند که نسبت به مدت زمان درخواست آن ها اهمیت قائل بوده و به سرعت جوابگوی نیازهای آنان باشد. پس یک سایت معتبر علاوه بر کیفیت بالای مقالات ویراستاری شده، به زمان مشتریان نیز باید ارج و قرب قائل شود و به این مسئله حیاتی نیز بسیار توجه نماید تا بازنویسی اثر موردنظر مشتری را در اسرع وقت و در موعد مقرر شده خویش به دست او برساند. همچنین مؤسسات ویراستاری معتبر، جهت احترام به انتخاب و نظرات کارفرمایان، خدمات فریلنسری را نیز در سایت خود قرار می دهند تا کارفرما با بارگذاری فایل مقاله خود و درج کردن زمان و هزینه مدنظر، پس از دریافت پیشنهادات ویراستاران فریلنسر، با بررسی پیشنهادات آنان و امتیازات و بیوگرافی ویراستار، به صورت آزادانه ویراستار دلخواه مقاله خود را برگزیند.

خدمات ویراستاری

قرار دادن نمونه ویرایش نیتیو در سایت

کاربرانی که از یک سایت ترجمه و ویراستاری و... بازدید می کنند و قصد ویرایش نیتیو مقاله را دارند، به طور حتم خواستار مشاهده نمونه های بازبینی شده آن سایت و بررسی کیفیت متن های ویرایش شده هستند. معمولا سایت های معتبر تعدادی از متون ویرایش شده خود را برای رفع نیاز کاربر در سایت قرار می دهند.

دانشجویان

شناخت نیاز مشتری

هر سایتی برای اینکه مخاطب خود را پیدا کند، در وهله اول باید نوع نیاز مخاطب را تشخیص دهد. به عبارتی شناخت نیازهای مشتری توسط یک سایت، ارتباط مستقیمی با ارتقای آن سایت دارد. یک مشتری باید بداند که سلیقه و نیاز او برای آن مرکز اهمیت دارد و این تنها از طریق ایجاد پل ارتباطی بین سایت و مشتری میسر می شود. به طور مثال، در خصوص سایت های پارافریز این امکان باید فراهم شود که مخاطب در مورد کیفیت، هزینه، زمان تحویل، اطلاعاتی را به دست آورده و بر پایه همین اطلاعات، سایت مورد نظر را برای ویراستاری نیتیو انتخاب بکند.

سرعت بالای سایت

تمام عملکردها و فعالیت های یک سایت در جهت جلب نظر مخاطب و افزایش کاربر انجام می گیرد، لذا اگر مخاطب به هنگام بازدید ازیک سایتی با کندی آن سایت مواجه شود، قطعا آن سایت را ترک خواهد کرد. پس یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت یک سایت، سرعت باز شدن صفحات آن سایت می باشد که کاربر بدون هیچ معطلی سفارش خود را ثبت و تحویل بگیرد.


تفاوت ویراستاری نیتیو با سایر ویراستاری ها در چیست؟

«نیتیو» (Native) در ترجمه به معنی بومی و محلی است و به صورت کلی هر محصول یا خدماتی که مختص به یک مکان یا محل خاص باشد، در معنای واژه نیتیو قرار می‌گیرد؛ البته این کلمه در امور ترجمه به‌کار برده می‌شود. ویرایش نیتیو مقاله انگلیسی شامل ویراستاری متن یک مقاله توسط یک یا دو ویراستار باتجربه انگلیسی‌زبان می باشد. در ویرایش عادی متون انگلیسی که توسط ویراستاران انجام می‌شود زبان مادری ویراستار انگلیسی نیست و بر اساس قواعد گرامری، مقاله شما اصلاح خواهد شد و هیچ گونه تعهدی در ویرایش مجدد وجود ندارد. اما در ویرایش بومی مقالات انگلیسی، ضمن اینکه ویراستار شما به زبان مادری انگلیسی صحبت می‌کند، بر تمامی قواعد فنی و اصول نگارشی ویرایش مسلط است و گواهی ویرایش «نیتیو» برای شما صادر می‌کند تا از کیفیت انجام کار مطمئن شوید. ویرایش مقالات انگلیسی در صورت نیتیو بودن دارای گارانتی مادام‌العمر ویرایش می باشند.

منظور از گواهی ویرایش نیتیو چیست؟

بسیاری از مجلات از نویسنده درخواست می‌کنند تا ثابت کنند که مقاله توسط فرد بومی ویرایش شده است. ویراستاران نیتیو معمولا در نامه‌ای جداگانه با اسم و امضای خودشان اعلام می‌کنند که مقاله توسط ایشان ویرایش شده است. اما اگر از یک شرکت برای ویرایش مقاله انگلیسی خود کمک بگیرید، پس از اتمام ویراستاری یک نامه تحت عنوان گواهی ویرایش نیتیو ارائه می دهند تا همراه با مقاله به مجله ارائه دهید. گواهی ویرایش صرفا نشان‌دهنده حسن نیت شماست تا ثابت کند که به درخواست مجله احترام گذاشته‌اید و برای بازخوانی مقاله از یک ویراستار نیتیو کمک گرفته‌اید، همچنین اصول ویرایش متون انگلیسی را در تمام متن مقاله خود رعایت کرده اید.

اصول مهم و کاربردی در ویرایش نیتیو

یک ویراستار نیتیو می بایست مفاهیم اصل متن مقاله را علاوه بر رعایت نکات معمول ویرایش یک متن و رعایت اصطلاحات تخصصی کاملا سالم نگه دارد. بدین معنا که علاوه بر حفظ یکپارچگی متن و عدم دخل و تصرف داخل متن نگارش شده، کلیه اصول مربوط به ویرایش یک متن انگلیسی را کاملا رعایت نماید. برخی از این اصول مهم و کاربردی در ویرایش نیتیو عبارت هست از:

آموزش آنلاین

  1. ویرایش ایرادات نگارشی و گرامری متن شامل اشتباهات املایی، ساختار و لحن جملات

  2. اعمال تغییرات مربوط به سبک نگارش مانند فونت، رنگ‌بندی، اندازه قلم، فاصله خطوط، اشکال، زیرنویس‌ها و…

  3. رفع مشکل خوانایی یا READABILITY

  4. ایجاد ارتباط مناسب بین جملات و رفع ابهام‌های موجود

  5. بررسی و ویرایش جملات تکراری یا طولانی

  6. اصلاح ارتباطات فعل و فاعل، معلوم و مجهوم و...

  7. ایجاد یکپارچگی و تصحیح درستی زمان افعال

  8. ایجاد تقارن زمانی مناسب با متن و جملات

  9. رفع ابهام ازمفهوم متن انگلیسی


مراحل ویرایش نیتیو در مؤسسات و سایت ها

ویرایش نیتیو برای از بین بردن ناموزونی های محتوا و ارتباط بهتر انجام می پذیرد و متن هم از لحاظ ساختاری و هم از لحاظ دستوری مورد بازبینی قرار می‌گیرد تا متنی روان و خوانا حاصل گردد. این نوع ویراستاری بعنوان یکی از مهمترین گامهای تبدیل مقالات علمی و پژوهشی به سطح آکادمیک و مورد قبول در رده ی A جهانی است. هر کدام از موسسات و سایت های ترجمه و ویرایش برای ثبت سفارش های کاربران مراحلی را تعیین و طراحی کرده اند که در این بین شبکه مترجمین اشراق با طراحی مراحل ساده، به کاربران در سریع ثبت کردن سفارش کمک می کند. مراحل ویراستاری نیتیو در شبکه مترجمین اشراق به شرح زیر است:

ثبت سفارش ویراستاری نیتیو

ویرایش مقاله و متون توسط ویراستار

ارزیابی و کنترل کیفیت توسط بازرس

صدور گواهی ویرایش نیتیو و تحویل نهایی

امروزه سایت های ویراستاری نیتیو، یکی از پرکاربردترین سایت های اینترنتی هستند که کاربران برای ویرایش متون خود به زبان های مختلف از آن ها استفاده می کنند. در این بین دغدغه ی اصلی مخاطبان این است که چه سایتی را برای ویراستاری انتخاب بکنند که نیاز مشتری را بشناسد و ویرایش باکیفیتی را با کمترین هزینه در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار آن ها بگذارد. شبکه مترجمین اشراق با داشتن کادری مجرب و با سابقه در زمینه ویرایش قادر خواهد بود مقالات مورد نظر شما را بسیار دقیق و روان و باکیفیت بالا در زمان مورد نظر در اختیارتان قرار دهد. شما عزیزان با در نظر گرفتن مراحل بالا می توانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت سفارش ویرایش خود در شبکه مترجمین اشراق نمایید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. آیا امکان صدور گواهی نامه برای ویراستاری نیتیو وجود دارد؟
2. ویراستاری نیتیو در چه زمینه هایی کاربرد دارد؟
3. آیا امکان پرداخت هزینه ویراستاری نیتیو به صورت اقساطی امکان پذیر است؟
4. هزینه ویرایش نیتیو مقاله چگونه محاسبه می شود؟
5. آیا ویرایش نیتیو مقالات شامل گارانتی و ضمانت می باشد؟
6. برای ثبت سفارش ویرایش نیتیو چکار باید بکنم؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری