وبینار آینده نگاری و تغییر در کسب و کارها

انتشار 8 شهریور 1401
مطالعه 3 دقیقه

محیط کسب وکار در دنیای امروز بسیار متغیر و ناپایدار است. به منظور ایجاد بهره وری و کسب موفقیت بیشتر، مدیران و صاحبان کسب و کار نیازمند برنامه ریزی مناسب منابع و زمان برای آینده هستند. در این وبینار راجع به آینده نگاری و تغییر در کسب و کارها صحبت خواهد شد.

وبینار آینده نگاری و تغییر در کسب و کارها

اهمیت آینده نگاری در کسب و کارها


آینده نگاری رویکردی نظام‌مند، پیوسته و دائمی است که بر اساس مجموعه‌ای از روش‌ها و روش‌شناسی‌های آزمون شده انجام می‌شود. این فرایند، آینده علم و فناوری، بازارها، مشتریان و جامعه را می‌نگرد و وظیفه محوری آن، مهیاسازی کسب و کار جهت تصمیم گیری‌های راهبردی، حفظ توان رقابت‌پذیری آتی، و تقویت قابلیت‌های کسب و کار در یادگیری و نوآوری است. به طور خلاصه، هدف آینده نگاری، آینده گرا نمودن کسب و کار است. از دیگر سو، کارآفرینی هنر و کارکردی است که واکاوی ارتباط آن با مبانی آینده نگاری، رابطه ای تنگاتنگ میان آینده نگاری و نظریه های خلق و اثرسازی در کارآفرینی را آشکار می‌سازد. آینده نگاری در فرایند خلق، توسعه و تثبیت کسب و کارهای کارآفرینانه، نقش محوری ایفا می‌کند. بر همین اساس در این وبینار، ضمن معرفی و تشریح مفاهیم مرتبط با آینده نگاری و همچنین، مبانی روانشناختی آینده نگاری و تصمیم گیری کارآفرینانه، آینده نگاری در دو مرحله مجزا و تعیین کننده از مراحل تکامل کسب و کار مورد بررسی قرار می‌گیرد و آن گاه به منظور ارائه یک دسته بندی متمایز و مجزا، نتایج پراکنده برخی مطالعات پیرامون موضوع آینده نگاری در کسب و کار، به لحاظ مفهومی، تلفیق می‌شود.

آینده نگاری

وبینار آینده نگاری در کسب و کارها


آینده نگاری در کسب و کار به توسعه‌دهندگان و صاحبان کسب و کارهای سنتی، اجتماعی، دیجیتال یا آنلاین کمک می‌کند که متغیرهای محیطیِ مؤثر بر کسب‌وکارشان را بهتر و سریع‌تر بشناسند و با پیش‌بینی فرصت‌ها و تهدیدهای احتمالی، آن کسب‌وکارها را در مسیری قرار می‌دهد که در شرایط بحرانی آسیب کمتری ببینند. همچنین در این وبینار در مورد شیوه‌های کارفرینی و مدل‌های کسب و کار نیز صحبت خواهد شد.

آیکون بلندگو

معرفی وبینار آینده نگاری کسب و کارها


مدرس دوره : دکتر بهرام ستاری

زمان برگزاری : چهارشنبه 9 شهریورماه 1401 ساعت 9 شب

تعداد جلسات : 1 جلسه

زمان هر جلسه : 1 ساعت

مکان برگزاری: صفحه رسمی اینستاگرام شبکه مترجمین اشراق به آدرس eshraghtranslator@

هزینه دوره : رایگان

آیکون وبینار

مدرس وبینار آینده نگاری کسب و کارها


دکتر بهرام ستاری دارای دکتری تخصصی (.PH.D) کارافرینی بین الملل و کارشناسی ارشد مدیریت کارافرینی از دانشگاه تهران هستند. در حال حاضر ایشان عضو هیئت مدیره کانون کارآفرینی کشور می باشند و از جمله افتخارات بارز ایشان می‌توان به برگزیده شدنشان به عنوان کارافرین برتر استان در سال 91 و استاد نمونه کارافرین کشور در سال 96 اشاره کرد.

دکتر بهرام ستاری

این دوره برای چه کسانی مفید است؟


  • این وبینار برای مدیران سازمان‌ها و صاحبان کسب‌وکارهای موجود و حتی شرکت‌های نوپا کمک می‌کند تا با آینده نگاری تغییرات سودمندی در کسب و کارشان رقم بزنند. حتی کسانی که در صدد راه اندازی کسب و کار جدیدی هستند می‌توانند با شرکت در این وبینار با برنامه ریزی بهتری پیش بروند.

افراد حاضر در این دوره چه قابلیتی به دست خواهند آورد؟


  • مطالب این وبینار کمک خواهد کرد تا تمامی صاحبان کسب و کار درک و تجسم خود را از آینده مجموعه‌شان که شامل اندیشه‌های پیش‌برنده، نگرش‌ها به مسائل پیرامون، دغدغه‌ها، نگرانی‌ها و چشم‌اندازهاست، بار دیگر شناسایی و آنها را موشکافانه تحلیل کنند تا بتوانند برای شرایط احتمالی پیشِ رو در بازه‌های طولانی‌مدت، تصمیم‌هایی سازنده بگیرند و از همین امروز بیزنس و شرکتشان را با شیب مناسب و بدون شوک یا تکان سهمگینی به سمت آینده مطلوبشان رهنمون کنند.

سرفصل های دوره آموزشی کدام است؟


تغییر در ماهیت کسب و کارهای دیجیتال

تغییر در ماهیت کسب و کارهای اجتماعی

شیوه‌های نوین کارافرینی

مدل‌های کسب و کار

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. این دوره به چه صورت و در چه پلتفرمی برگزار می‌شود؟
2. هزینه شرکت در این دوره چقدر است؟
3. کسانی که در موعد مقرر نتوانند لایو را تماشا کنند، می‌توانند به آن بعدا دسترسی داشته باشند؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری