شبکه مترجمین اشراق
شبکه مترجمین اشراق
ورود / ثبت‌نام
وبلاگ / ترجمه / ترجمه اسناد تجاری و اداری

ترجمه اسناد تجاری و اداری

انتشار 16 آبان 1399
مطالعه 2 دقیقه
ترجمه اسناد تجاری و اداری

ترجمه اسناد تجاری و اداری نیز یکی از مهمترین و حساس ترین نوع ترجمه هاست. علاوه بر ترجمه آنها باید دقت لازم بکار گرفته شود تا هیچگونه جا افتادگی در ترجمه وجود نداشته باشد. ترجمه تخصصی اینگونه متن ها باید کیفیت صد درصدی داشته باشد زیرا کوچکترین اشتباه خسارت جبران ناپذیری را به بار خواهد آورد.

مترجمین اسناد تجاری باید به لغات تخصصی حقوقی و تجاری تسلط کافی داشته باشند. به دلیل حساسیت خیلی زیاد ترجمه این متون، شبکه مترجمین اشراق مترجمین باسابقه و متخصصی که در این حوزه فعالیت می کنند را در اختیار دارد. شایان توجه است مترجمین در تمامی حوزه ها بخصوص مترجم هایی که در این حوزه فعالیت می کنند کاملا به این موضوع واقف هستند که مطالب اسناد و مدارک نزد آنها امانت است. هیچ گونه سو استفاده از آنها به عمل نمی آید و هیچ جایی درج نمی شود. بنابراین اطلاعات تمامی مدارک نزد آنها امانت است.

ترجمه اسناد مالی

در ترجمه اسناد مالی، مترجم باید بتواند چهره تخصصی را رخ خوانندگان آن بکشد. در اینگونه متون هدف ارائه ترجمه روان نیست. بلکه باید تخصص مالی متن کاملا مشهود باشد و متن ترجمه باید عاری از اشتباه باشد. اشتباه در ترجمه اسناد مالی ممکن است منجر به خسارت مالی جبران ناپذیری شود که حتی به سقوط فعالیت شرکت نیز ختم شود. بنابراین جهت ترجمه متون اسناد مالی باید از متخصص های آن رشته کمک گرفت.

از جمله مواردی که در ترجمه اسناد مالی انجام می شود می توان برگه های سهام و اسناد مالی، گزارش های سالانه، برگه های تراز مالی- تحلیلی؛ طرح ها و پیشنهادهای قیمت گذاری، ترازنامه بودجه گذاری؛ گزارش های تجاری، بیانیه های عمومی، صورت های مالی و ... را نام برد.

ترجمه ایمیل های اداری

شرکتهای دولتی و خصوصی که مراودات و فعالیت های بین المللی دارند ناگزیر به مکاتبه به زبان رایج آن کشور و یا ترجیحا انگلیسی هستند. همچنین اشخاصی که در صدد مهاجرت به کشورهای خارجی هستند یا تمایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند نیز مکاتبه هایی باید با آن کشور داشته باشند. برخی به دلیل آشنا نبودن به زبانهای خارجی، نامه ها و مکاتبات خود را جهت ترجمه به دارالترجمه ها ارسال می کنند. شبکه مترجمین اشراق از جمله موسسات ترجمه ای است که شما می توانید به آن اعتماد کنید زیرا تمامی مترجمین در این حوزه علاوه بر ترجمه، مطالب شما را بومی سازی می کنند تا ترجمه بی عیب و نقصی دریافت کنید. نکته ای که حائز اهمین است این است که در برخی مواقع ممکن است نیاز باشد که ترجمه در چند دقیقه انجام دهید و به ایمیل و نامه ارسالی پاسخ دهید. شبکه مترجمین اشراق خدماتی به نام ترجمه آنی دارد که در عرض چند دقیقه توسط مترجمین طلایی این مهم قابل انجام است.

ترجمه مدارک شخصی و تحصیلی

رزومه های علمی و شخصی، مدارک تحصیلی، شغلی نیز از جمله مدارکی هستند که نیاز به ترجمه تخصصی دارند. مترجم هایی که مدارک شخصی و تحصیلی را ترجمه می کنند باید مهارت کافی در این حوزه را داشته باشند زیرا با توجه به این اسناد و مدارک است که شخص در کشورهای خارجی محک زده می شود. و اگر اطلاعاتی نادرست انتقال داده شود موجب رد شدن درخواست ایشان شود.

گاهی اوقات نیازی نیست که این مدارک حتما ترجمه رسمی انجام شود و فقط جهت انتقال و نشان دادن رزومه و اطلاعات شخصی است بنابراین به راحتی می توانید به مترجم های شبکه مترجمی اشراق اعتماد کنید. چون توسط مترجم های متخصصی ترجمه های درخواستی انجام خواهد شد.

ترجمه قرار دادهای تجاری

از جمله ترجمه هایی که باید توسط مترجمین باتجربه و متخصص انجام شود ترجمه قراردادهای تجاری هست. این متون برای شرکتهای تجاری حکم مرگ و زندگی را دارند. هر گونه اشتباه و مطلب نادرست منجربه خسارت مالی می شود. و یا حتی برخی مشکلات حقوقی و کیفری برای شرکت و یا صاحب شرکت به بار خواهد آورد.


لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
درباره شبکه مترجمین اشراق
شبکه مترجمین اشراق به منظور کمک به فرهیختگان و دانش پژوهان و اساتید دانشگاهها از سال 1393 اقدام به ارائه خدمات آنلاین یا ترجمه تخصصی کتب و مقالات به صورت حرفه ای کرد. این موسسه به دلیل نیاز جامعه دانشگاهی برای ترجمه متون تخصصی و علمی پژوهشی تاسیس شد و هم اکنون بخش وسیعی از جامعه علمی و دانشگاهی را پوشش می دهد. محبوبیت این موسسه به دلیل خدمات نوین مستمر و شبانه روزی است که با قدرت تمام پاسخگوی کاربران است. اساس خدمات این موسسه بر پایه سرعت، دقت و کیفیت خوب بنا شده است. شبکه مترجمین اشراق یکی از پرمخاطب ترین موسساتی است که خدمات آنلاین ارائه می کند، دلیل آنرا را می توان دریافت گواهی Euro Science Certificate ( گواهی کیفی کشور انگلستان) و خدمات گسترده ای که منوط به ارائه ترجمه به 37 زبان زنده دنیاست، نام برد.
نماد اعتماد الکترونیکی
ساماندهی
سرتیفیکیت
مجوز
به پرداخت ملت
پی پال

© کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شبکه مترجمین اشراق می‌باشد.
با ما همراه باشید: تلگرام اینستاگرام لینکدین آپارات