ترجمه فارسی به فرانسه

ازجمله سرویس‌های پرمخاطب ترجمه در شبکه مترجمین اشراق سرویس ترجمه تخصصی زبان فرانسه است که این موضوع نشان از اهمیت و کاربردهای بسیار این زبان دارد. این مجموعه ترجمه انواع متون را از فرانسوی به فارسی و بالعکس، به‌صورت کاملاً تخصصی و با کیفیتی بی‌نظیر به کاربران ارائه می‌دهد.
ترجمه فارسی به فرانسه

فهرست مطالب

اهمیت ترجمه فرانسوی

کاربردهای ترجمه فرانسوی

چالش‌های ترجمه فرانسوی

تضمین کیفیت ترجمه فرانسوی

تخصص‌های ترجمه فرانسوی

ترجمه رایگان

پلن کیفی ترجمه فرانسوی

زمان‌بندی ترجمه فرانسوی

ترجمه فوری

قیمت ترجمه فرانسوی

پیشنهاهای شگفت‌انگیز

ثبت سفارش و مراحل انجام

راهکارهای مشکل‌

اعتماد به اشراق

اهمیت ترجمه تخصصی از زبان فرانسه به فارسی و برعکس


زبان فرانسه پس از زبان انگلیسی دومین زبان محبوب در ایران و پرکاربردترین زبان در اروپا بعد از انگلیسی شناخته می‌شود. بنابراین ترجمه آن نیز یکی از مواردی است که متقاضیان بسیاری دارد. این محبوبیت ریشه و پیشینه‌ای طولانی مدت دارد و به دوره صفویه بازمی‌گردد. همچنین با توجه به اینکه زبان فرانسوی صرفاً زبان کشور فرانسه نیست و افراد در بخش‌هایی از کشورهای بلژیک و سوئیس به زبان فرانسه تکلم می‌کنند و همچنین فرانسوی به‌عنوان زبان رسمی کشورهای موناکو و لوکزامبورگ شناخته می‌شود، ترجمه فرانسوی به فارسی و فارسی به فرانسوی اهمیت می‌یابد. شبکه مترجمین اشراق با درک صحیح از نیاز افرادی که متقاضی ترجمه از زبان فرانسه به فارسی یا بالعکس هستند، این سرویس را به‌صورت کاملاً تخصصی و با بهره‌گیری از مترجمین متخصص ارائه می‌دهد.

اهمیت ترجمه فرانسوی

ترجمه تخصصی فرانسوی به فارسی


از مهم‌ترین درخواست‌ها در حوزه ترجمه انواع متون عمومی و تخصصی، ترجمه زبان فرانسه است. اهمیت این تقاضا بنا به قدرت صنعتی و اقتصادی کشور فرانسه دوچندان می‌شود. ترجمه بروشور و کاتالوگ محصولات وارداتی از کشور فرانسه که مورداستفاده قرار می‌گیرند، ترجمه وب‌سایت‌های فرانسوی جهت آشنایی با فضای سایت و خدمات ارائه‌شده در آن، ترجمه کتاب‌های علمی، تاریخی و فرهنگی در زمینه‌های مختلف، ترجمه مقاله‌های فرانسوی و ... ازجمله مواردی هستند که نیاز به ترجمه فرانسوی به فارسی را به‌صورت تخصصی و توسط مترجم متخصص نمایان می‌کنند. چراکه ترجمه اصطلاحات موجود در متون تخصصی از چالش‌برانگیزترین قسمت‌های ترجمه است. بنابراین لازم است مترجم مربوطه به تمام این اصطلاحات اشراف کامل داشته باشد تا بتواند آن‌ها را به دقیق‌ترین شکل ممکن ترجمه نماید و مطلب را بی‌کم‌وکاست انتقال دهد. شبکه مترجمین اشراق برای تمام پروژه‌های ترجمه ازجمله ترجمه فرانسوی به فارسی، از مترجمین متخصص در 85 رشته تخصصی استفاده می‌کند تا متون ترجمه‌شده نهایی از بیشترین کیفیت ممکن برخوردار باشند و رضایت مشتری نیز به‌صورت کامل جلب شود.

ترجمه تخصصی فارسی به فرانسوی


ترجمه فارسی به فرانسوی به علت پیچیدگی‌های مربوط به زبان فرانسه و ظرافت‌های موجود در این زبان، یکی از دشوارترین انواع ترجمه است. این نوع ترجمه مناسب افراد متقاضی مهاجرت و دانشگاهیانی است که قصد ترجمه مقاله، پایان‌نامه یا هر مطلب علمی دیگر دارند تا از این طریق رزومه علمی خود را ارتقا دهند. همچنین با توجه به ارتباطات تجاری بین کشورهای ایران و فرانسه و توسعه مشارکت‌های اقتصادی، صاحبان کسب‌وکار نیز برای معرفی محصولات خود به زبان فرانسوی، نیاز به ترجمه تخصصی کاتالوگ و بروشورهای مربوط به محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهند، خواهند داشت. از طرفی به علت تخصصی بودن ترجمه تمام موارد عنوان‌شده، لازمه دستیابی به یک متن فرانسوی عاری از اشکال، متخصص بودن مترجم درزمینه مربوط به متن است. شبکه مترجمین اشراق این نیاز را کاملاً درک می‌کند و برای پاسخگویی به آن چاره‌اندیشی کرده است. این شبکه سراسری با توجه ویژه به رعایت تمام اصول ترجمه، از مترجمین متخصصی استفاده می‌کند که درزمینه متن، تحصیلات عالیه را گذرانده‌اند و به اصطلاحات علمی اشراف کامل دارند. بنابراین ترجمه‌های انجام‌شده در این مؤسسه از حداکثر کیفیت برخوردار است.

کاربردهای ترجمه تخصصی فرانسوی


کاربردهای ترجمه فرانسوی

ترجمه تخصصی زبان فرانسوی ازجمله موارد پرکاربرد درزمینه ترجمه است. ازآنجاکه علم در تمامی شاخه‌ها در حال پیشرفت است و ملت‌های سراسر جهان به سطح وسیع و گسترده‌ای از ارتباطات دسترسی دارند، ترجمه زبان‌های مختلف به یکی از اصلی‌ترین نیازهای افراد در حوزه‌های مختلف تبدیل شده است. همچنین بنا بر روابط مبسوط تجاری بین ایران و فرانسه، ترجمه انواع متون تخصصی اهمیت بیشتری یافته است. لذا شبکه مترجمین اشراق در راستای رفع نیازهای ترجمه فرانسوی افراد یا سازمان‌های مختلف، سرویس ترجمه تخصصی فرانسوی را برای موارد زیر ارائه می‌دهد:

ترجمه رسمی زبان فرانسوی


ترجمه رسمی فرانسوی برای متقاضیان مهاجرت و سرمایه‌گذاران کاربرد دارد تا بتوانند مدارک هویتی و اسناد خود را توسط مترجم معتمد قوه قضاییه و سفارت فرانسه ترجمه نمایند و به آن اعتبار قانونی ببخشند. اشراق در کنار شماست تا در زمانی کوتاه بتوانید به ترجمه رسمی صحیح خود در زبان فرانسه دست پیدا کنید.

ترجمه مقالات فارسی به فرانسه و برعکس


ترجمه مقالات ازجمله نیازهای اساسی دانشگاهیان، محققان و پژوهش‌گران است. ازآنجاکه این افراد برای تهیه و تدوین پایان‌نامه تلاش بسیاری نموده‌اند، تمایل به دریافت یک نتیجه عالی و عاری از اشکال با یک مقاله ایده‌آل دارند. لذا این قشر فرهیخته از جامعه می‌توانند در مسیر تحقیقات خود برای استفاده از مقالات فرانسوی کار ترجمه آن ها به فارسی را به اشراق بسپارند و اگر احیاناً تمایل دارند مقالات خود را در ژونال‌های فرانسوی‌زبان منتشر کنند، اشراق برای ترجمه مقاله به فرانسوی یاری‌رسان آن‌ها است.

ترجمه کتاب فارسی به فرانسه و برعکس


چاپ و انتشار کتاب به زبان‌های مختلف یک دستاورد و موفقیت برای نویسنده کتاب محسوب می‌شود. لذا لازم است ترجمه کتاب به‌صورت تخصصی انجام شود و ایرادی در متن نهایی وجود نداشته باشد. برای ترجمه کتب خود به فرانسوی و یا ترجمه کتب فرانسوی به فارسی اشراق همراه و هم‌قدم شما است.

ترجمه مولتی‌مدیای فارسی به فرانسه و برعکس


با توجه به تمایل عموم مردم به کسب اطلاعات از طریق محتواهای مولتی‌مدیا، ترجمه آن اهمیت می‌یابد. لذا باید ترجمه مولتی‌مدیا با بالاترین کیفیت ترجمه شود. این ترجمه باکیفیت در حیطه توانایی‌های اشراق است و شما می‌توانید با خیالی آسوده ترجمه مولتی‌مدیای فرانسوی به فارسی و فارسی به فرانسه را به متخصصان اشراق بسپارید.

اعزام مترجم هم‌زمان فارسی به فرانسه و برعکس


ترجمه هم‌زمان فرانسوی ازجمله نیازهای اساسی افراد جهت شرکت در جلسات و همایش‌های مختلف است. این نوع ترجمه به علت حساسیت‌های موجود و چالش‌های بسیار، مستلزم خبرگی و تخصص بالای مترجم است. برای دستیابی به مترجمان خبره در ترجمه فارسی به فرانسه و برعکس، می‌توانید به متخصصان شبکه مترجمین اشراق مراجعه بفرمایید.

ترجمه بروشور و کاتالوگ فارسی به فرانسه و برعکس


رسا بودن جملات در متون کاتالوگ و بروشور در عین کوتاه بودن آن‌ها، کار ترجمه کاتالوگ و بروشور را با چالش مواجه خواهد کرد. بنابراین لازم است ترجمه آن‌ها توسط مترجم مجرب و حرفه‌ای صورت پذیرد تا مطالب را در قالب کوتاه‌ترین جملات منتقل کند. مترجمان اشراق با درک صحیح حساسیت‌های این نوع از ترجمه، این سرویس را از زبان فارسی به فرانسه و برعکس ارائه می‌کند.

ترجمه وب‌سایت فارسی به فرانسه و برعکس


ترجمه وب‌سایت با توجه به گستردگی صفحات وب و دسترسی افراد از سراسر جهان به این صفحات اهمیت و جایگاه ویژه‌ای یافته است. این نوع ترجمه به علت داشتن مخاطب از سراسر جهان، نیاز به یک ترجمه دقیق و عاری از اشکال دارد. اگر در جامعه هدف شما مخاطبان و مشتریان فرانسوی حضور دارند، برای ترجمه وب‌سایت فارسی خود به فرانسه می‌توانید از خدمات اشراق استفاده نمایید. همچنین اگر نیاز به ترجمه مطالب وب‌سایتی فرانسوی پیدا کردید، روی تجربه و تخصص اشراق می‌توانید حساب ویژه‌ای باز کنید.

ترجمه پایان‌نامه فارسی به فرانسه و برعکس


پایان‌نامه را می‌توان نتیجه تلاش و علم دانشجو دانست که طی سال‌ها به دست آورده است. ازاین‌رو لازم است ترجمه پایان‌نامه بی عیب و نقص انجام شود که حصول چنین نتیجه‌ای، مستلزم انجام ترجمه توسط مترجم متخصص است. اگر به قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل نیاز به ترجمه تخصصی پایان‌نامه خود به فرانسه پیدا کردید و یا در مسیر پژوهش‌های خود نیاز داشتید پایان‌نامه فرانسوی را به فراسی ترجمه کنید، شک نکنید اشراق بهترین گزینه شما است.

چالش‌های ترجمه فرانسوی

چالش‌های ترجمه فارسی به فرانسوی و بالعکس


زبان فرانسه به‌عنوان زبان کشوری با قدمت و تمدنی کهن، پیچیدگی‌ها و ظرافت‌های بسیاری دارد که کار ترجمه این زبان را با چالش‌هایی مواجه می‌کند. این چالش‌ها عمدتاً به علت وجود پیچیدگی‌ها و ظرافت‌های بسیار موجود در زبان فرانسه هستند که برخی از آن‌ها طی قرن‌ها دستخوش تغییر شده‌اند و گاهی معانی آن‌ها نیز تغییر یافته است. با توجه به این موضوع ترجمه متون فرانسوی به فارسی یا فارسی به فرانسوی با چالش‌هایی روبرو می‌شود که کار ترجمه را دشوار می‌کند؛ چراکه متن ترجمه‌شده باید مفهوم متن را به‌صورت کامل به مخاطب منتقل کند و وی را به درک کامل و عمیقی از متن برساند. بنابراین در ترجمه متون و به‌خصوص ترجمه متون تخصصی به علت وجود اصطلاحات مربوط به همان رشته، تأثیر این چالش‌ها مضاعف خواهد بود. بنابراین کیفیت بالای ترجمه فرانسوی مستلزم انجام ترجمه توسط مترجم متخصص است.

شبکه مترجمین اشراق در راستای پاسخگویی به تمام نیازهای کاربران به بهترین نحو ممکن، ترجمه تخصصی فارسی به فرانسوی را به آن‌ها ارائه می‌دهد. برخی از چالش‌هایی که در ترجمه تخصصی فرانسوی وجود دارند و توسط مترجمان این مؤسسه مدیریت می‌شوند عبارت‌اند از:

عدم وجود معادل برخی کلمات

عبارات و اصطلاحات پیچیده

ساختارهای فرهنگی متفاوت

عبارات کنایه‌آمیز

تضمین کیفیت در ترجمه تخصصی فرانسوی

تضمین کیفیت ترجمه فرانسوی

بنا بر موارد عنوان‌شده ترجمه زبان فرانسه شامل دشواری‌ها و چالش‌هایی است که باعث می‌شوند فقط مترجمان متخصص درزمینه ترجمه تخصصی فرانسوی بتوانند از عهده ترجمه این متون بربیایند. شبکه مترجمین اشراق با در نظر گرفتن دغدغه‌های کاربران درزمینه ترجمه متون خود، کیفیت ترجمه‌های فرانسوی ارائه‌شده را با وجود موارد زیر تضمین می‌کند:

دریافت مجوزهای لازم از وزارت‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و صمت و گواهی‌های ایزو

تضمین کیفیت ترجمه‌های انجام‌شده در شبکه مترجمین اشراق به‌صورت مادام‌العمر

بازبینی و بازرسی متن ترجمه‌شده نهایی توسط کارشناسان مجرب و متخصص

متخصص بودن مترجم متن و داشتن تحصیلات آکادمیک در زمینه تخصصی متن ترجمه

ایجاد درگاه امن پرداخت برای کاربر و واریز حق‌الزحمه مترجم پس از اعلام رضایت مشتری

راه‌های ارتباطی شبکه مترجمین اشراق

لوگوی اشراق

شبکه مترجمین اشراق در راستای انجام رسالت پاسخگویی به مخاطبان خود و رعایت الزامات استاندارد ISO 10004 ، مجهز به سیستم پاسخگویی 24 ساعته در 7 روز هفته شده است. برای ارتباط با قسمت پشتیبانی و مشاوره این شبکه سراسری کافی است یکی از راه‌های زیر را انتخاب کنید:

4107 041

4799 972 0914

3915 3334 041

رشته‌های تخصصی قابل ترجمه در شبکه مترجمین اشراق


امروزه با توجه به پیشرفت علم و گسترش و توسعه بازارهای تجاری، ترجمه متون تأثیر مستقیمی بر روند دانش‌افزایی و تجارت بین‌الملل دارد. خصوصاً در مورد کشور فرانسه که روابط علمی و تجاری با ایران دارد، این تأثیر دوچندان است. همان‌طور که اشاره شد اساس کار ترجمه صرفاً برگرداندن معنی نیست و لازمه داشتن یک ترجمه دقیق و عاری از اشکال، تسلط مترجم بر زمینه علمی متن است. به این جهت مترجم باید نهایت دقت را در کار ترجمه به کار گیرد تا متن ترجمه‌شده نهایی ازلحاظ ساختاری، مفهومی و گرامری هیچ ایرادی نداشته باشد. شبکه مترجمین اشراق ترجمه زبان فرانسه را در 85 رشته تخصصی نظیر آمار، پزشکی، حقوق، حسابداری، مهندسی عمران، مهندسی برق و ... ارائه می‌دهد.

ترجمه فرانسوی به فارسی و بالعکس متون تخصصی مهندسی عمران


مهندسی عمران از رشته‌های پرطرفدار است که وجود گرایش‌های مختلف در این رشته، پیچیدگی‌های ترجمه متون آن را افزایش می‌دهد. با توجه به پیشرفت علم در تمام شاخه‌ها و علی‌الخصوص مهندسی عمران، لازم است فعالان این حوزه دانش خود را درزمینه کاری خود به‌روز نگه‌دارند. از طرفی به علت تعاملات ایران و کشور فرانسه با یکدیگر، استفاده از منابع فرانسوی در رشته مهندسی عمران و برگرداندن متون فارسی این رشته به زبان فرانسه به جهت بهبود کیفیت این تعاملات حائز اهمیت شمرده می‌شود. لذا شبکه مترجمین اشراق باهدف ایفای نقش مؤثر در این زمینه، با مترجمانی همکاری می‌کند که علاوه بر تسلط به زبان‌های مبدأ و مقصد، در رشته تخصصی عمران و گرایش‌های مختلف آن تبحر کامل دارند و ترجمه متون عمران را با کیفیتی بی‌نظیر ارائه می‌دهند.

ترجمه تخصصی مهندسی

ترجمه فرانسوی به فارسی و بالعکس متون تخصصی پزشکی و رشته‌های مرتبط


ازآنجایی‌که رشته پزشکی با سلامت انسان‌ها سروکار دارد، متون منابع آن نیز از حساسیت زیادی برخوردار هستند. بنابراین ترجمه متون پزشکی بایستی به دقت و کیفیت بالا انجام شود. کوچک‌ترین اشتباه در ترجمه این متون می‌تواند منجر به از دست رفتن جان انسانی شود. بنابراین فعالان این حوزه باید ترجمه برخی منابع علمی را که برخی از آن‌ها به زبان فرانسه هستند، در اختیار داشته باشند. شبکه مترجمین اشراق با سابقه‌ای درخشان در حوزه ترجمه تخصصی متون و همکاری با مترجمان متخصص در رشته‌های پزشکی، همواره تلاش نموده است بهترین‌های ترجمه فرانسوی را ارائه کند. این مجموعه با مترجمان مجرب در حوزه تخصصی پزشکی، باسابقه کار بالا و مهارت زیاد در امر ترجمه فرانسوی، تضمین می‌دهد متون شما را عاری از اشکال ترجمه نماید.

ترجمه تخصصی پزشکی

ترجمه تخصصی فرانسوی به فارسی و بالعکس متون رشته‌های دیگر


با سرعت گرفتن پیشرفت علم و افزایش تعاملات دولت‌ها و ملت‌ها، ترجمه تخصصی متون نه‌فقط در پروژه‌های علمی و دانشگاهی، بلکه در زمینه‌های مختلف مثل بازارهای تجاری، مسائل اجتماعی، جذب مخاطب از سراسر جهان در کسب‌وکارهای جدید و ... کاربرد دارد. شبکه مترجمین اشراق با علم به نیازهای کاربران درزمینه ترجمه، در 85 رشته تخصصی پاسخگوی تمام نیازهای آن‌ها با بهترین کیفیت است.

آیا ترجمه تخصصی رایگان انگلیسی واقعاً امکان‌پذیر است؟!


سامانه‌های ترجمه ماشینی، نرم‌افزارهای آنلاین و یا آفلاین تحت پلتفرم‌های مختلف هستند که کار ترجمه متن را بدون دخالت انسان انجام می‌دهند. کارایی این نرم‌افزارها با یکدیگر متفاوت است. تعداد زیادی از نرم‌افزارهای ترجمه ماشینی از یک منبع شامل تعداد زیادی کلمه و معادل آن‌ها استفاده می‌کنند و به‌نوعی فقط مسئول جایگزینی کلمه به کلمه هستند. اما ایرادی که دارند این است که به کلمات قبل و بعد توجهی ندارند و به همین دلیل این مدل از نرم‌افزارهای ترجمه ایرادات و اشکالات زیادی دارند و در حالتی که متن ترجمه کمی پیچیده شود، دیگر ترجمه‌ای که انجام داده‌اند قابل‌درک و فهم نخواهد بود. تعدادی دیگر از نرم‌افزارهای ترجمه به‌وسیله فنّاوری‌های یادگیری ماشینی و شبکه‌های عصبی هوش مصنوعی توانسته‌اند هوشمندی را به سیستم ترجمه خود اضافه کنند و از نرم‌افزار‌هایی که اصلاً هوشمندی ندارند خیلی بهتر ترجمه کنند و جملات قابل‌درک‌تری داشته باشند. این ترجمه‌ها ازلحاظ کیفیت امکان رقابت با ترجمه‌های انسانی را ندارند اما قطعاً کاربردها و مزیت‌هایی دارند که سرعت ترجمه بسیار بالا برای مواقعی که فرصت چندانی در دسترس نیست و رایگان بودن از آن جمله هستند. ترجمه‌های ماشینی برای ترجمه متون کاملاً تخصصی معمولاً کاربرد ندارند. بااین‌حال شبکه مترجمین اشراق به دلیل مزیت‌های بی‌شماری که برای این نوع ترجمه وجود دارد، در راستای انجام رسالت خود که همانا حرکت برمدار خدمت به مخاطبان و مشتریان خود است، اقدام به طراحی و اجرای پلتفرم ترجمه رایگان با بهره‌گیری از هوش مصنوعی نموده است. با استفاده از مترجم آنلاین توسعه داده‌شده در شبکه مترجمین اشراق می‌توانید به‌راحتی و تنها با یک کلیک متن‌های انگلیسی و فارسی را به‌صورت رایگان و در کوتاه‌ترین زمان ممکن با درصد خطای بسیار پایین به یکدیگر ترجمه کنید.

در حالت کلی باید اذعان داشت که سامانه‌های ترجمه با استفاده از هوش مصنوعی نمی‌توانند ترجمه تخصصی متون را به دلیل ظرافت‌ها و دقت نظری که برای ترجمه متون این‌چنینی موردنیاز است، به‌طور کامل انجام دهند و این سامانه‌ها بیشتر برای متون عمومی کاربرد دارند. شبکه مترجمین اشراق با درنظرگرفتن حساسیت‌های موجود در ترجمه متون تخصصی و خطاهای احتمالی موجود در سامانه‌های ترجمه ماشینی، بستری آنلاین برای ترجمه در 49 زبان زنده دنیا و بیش از 85 رشته تخصصی به‌وسیله نیروی انسانی متخصص و متعهد را برای انجام ترجمه متون، مقاله، کتاب، پایان‌نامه، کاتالوگ، وب‌سایت، فیلم و صوت فراهم نموده است.

هوش مصنوعی

پلن‌های کیفیت ترجمه شبکه مترجمین اشراق

سطح مترجم

سطح مترجم

طلایی پلاس

طلایی

نقره ای

برنزی

متخصص

متخصص

ماهر

نیمه ماهر

تسلط به حوزه های تخصصی متن

تسلط به حوزه های تخصصی متن

آشنا به حوزه های تخصصی متن

آشنا به حوزه های تخصصی متن

درصد خطا در ترجمه لغات تخصصی

طلایی پلاس

طلایی

نقره ای

برنزی

بدون خطا

بدون خطا

حدود 30 %

حدود 50 %

اعتبار گارانتی کیفیت

طلایی پلاس

طلایی

نقره ای

برنزی

مادام العمر

بازخوانی توسط مترجم دوم

طلایی پلاس

طلایی

نقره ای

برنزی

دارد

ندارد

امکان تحویل مرحله به مرحله ترجمه

طلایی پلاس

طلایی

نقره ای

برنزی

دارد

امکان پرداخت اقساطی

طلایی پلاس

طلایی

نقره ای

برنزی

دارد

تخفیف حجمی

طلایی پلاس

طلایی

نقره ای

برنزی

دارد

گواهی تایید ترجمه

طلایی پلاس

طلایی

نقره ای

برنزی

دارد

زمان تحویل

طلایی پلاس

طلایی

نقره ای

برنزی

عادی، فشرده، فشرده پلاس

موارد کاربرد

طلایی پلاس

طلایی

نقره ای

برنزی

علاوه بر موارد مطروحه در ترجمه طلایی ترجمه مقالات برای چاپ در ژورنالهای با ایمپکت بالا و اسناد سازمانی با حساسیت

ترجمه های سازمانی و شرکتی

پروژه ها و تمرین های دانشگاهی

متون عمومی و

ترجمه برای پروژه های کلاسی

 

تولید محتوای ویژه برای سایت‌ها،چاپ در ژورنال‌های معتبر یا ارائه به کنفرانس ها

ترجمه مقالات آکادمیک

ترجمه کتاب

تولید محتوا برای سایت ها

متون کاملا تخصصی

شبکه مترجمین اشراق در رسانه‌های معتبر

مهرنیوز

فارس نیوز

شبکه خبر

ایلنا

ساعدنیوز

تسنیم

عصر ایران

الف

خبر آنلاین

ایسنا

برنانیوز

انتخاب

دنیای اقتصاد

فرارو

اعتماد

رکنا

تبیان

خبر فوری

تابناک

جام جم

جماران

بیتوته

همشهری آنلاین

زمان‌بندی تحویل ترجمه‌های انجام‌شده


شبکه مترجمین اشراق در راستای ارائه خدمات متنوع به مشتریان خود، طرح‌های زمان‌بندی مختلفی را ارائه‌ می‌نماید:

 • تحویل آنی برای متون با تعداد کلمات کم‌تر از 1500 کلمه

 • تحویل عادی

 • تحویل فشرده

 • تحویل فشرده پلاس

 • تحویل مطابق با توافق با مترجم (فریلنسری)

زمانبندی

کاربران محترم این شبکه سراسری می‌توانند با توجه به برنامه‌های زمانی خود، هنگام ثبت سفارش هرکدام از طرح‌های مذکور را که برای آن‌ها مطلوب است، انتخاب کنند.

تحویل آنی


ترجمه 1500 کلمه حداکثر تا 3 ساعت

تحویل فشرده پلاس


انجام ترجمه تا 1/3 زمان لازم برای حالت عادی

تحویل فشرده


انجام ترجمه در 3/4 زمان لازم برای حالت عادی

تحویل عادی


انجام ترجمه 1000 کلمه حداکثر تا یک روز

ترجمه فریلنسری


برای حالت فریلنسر نیز کاربر در پنل می‌تواند درخواست خود را اعلام کند و با یکی از مترجمان به توافق زمانی برسد.

ترجمه فوری فرانسوی و راهکارهای آن در شبکه مترجمین اشراق


امروزه محققان و دانشمندان در تلاش هستند تا از قافله علم روز دنیا عقب نمانند. به‌همین‌دلیل در مسیر تحقیقات و پژوهش‌های خود نیازمند بسترهایی هستند که برای مقوله سرعت عمل اهمیت ویژه‌ای قائل هستند. یکی از مظاهر آن ترجمه فوری از زبان فرانسه به فارسی و برعکس است که در آن پژوهشگران نیازمند ترجمه در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستند. شبکه مترجمین اشراق در راستای پاسخگویی به این نیاز جامعه علمی و دانشگاهی کشور، خدمت ترجمه فوری فرانسوی به فارسی و بالعکس را در حالت‌های مختلف پیش‌بینی نموده است.

ترجمه فشرده و فشرده پلاس


یکی از راهکارهای در نظر گرفته‌شده برای انجام ترجمه فرانسوی در مدت‌زمان کمتر، زمان‌های تحویل فشرده و فشرده پلاس است. در ترجمه فشرده و فشرده پلاس زمان لازم برای ترجمه به ترتیب تا 70 و 30 درصد نسبت به حالت عادی کاهش و هزینه آن به ترتیب 1.66 و 2 برابر افزایش می‌یابد. ویژگی مثبت این روش‌ها این است که با توجه به این‌که تنها یک مترجم متن را ترجمه می‌کند، متن ترجمه‌شده انسجام خود را حفظ می‌کند و نکته قابل‌تأمل آن است که برای این حالات باید افزایش قیمت را پذیرفت.

ترجمه توسط چند مترجم


برای متونی که حجم بالایی دارند، یکی از پیشنهادهایی که از سوی اشراق به مخاطبان ارائه می‌شود، تقسیم متن اصلی به چند بخش و سپردن هریک از این بخش‌ها به یک مترجم مجزا و انجام هم‌زمان ترجمه این بخش‌ها است که به دلیل هم‌زمانی روند انجام ترجمه، می‌توان در مدت‌زمان کوتاهی به نتیجه دلخواه دست یافت. تنها ایرادی که این روش دارد این است که ممکن است بخش‌های مختلف به لحاظ نگارش انسجام کافی را نداشته باشند. این روش برای انجام ترجمه متونی با تعداد کلمات خیلی زیاد که انسجام نهایی متن چندان اهمیت ندارد، توصیه می‌شود. باید توجه داشت در این روش ممکن است تخفیف حجمی به‌طورکلی از بین برود و یا این‌که کاهش بیابد. ممکن است هرکدام از بخش‌های تقسیم‌شده به حدنصاب تخفیف حجمی نرسد که در این صورت این تخفیف از بین خواهد رفت، ولی اگر بخش‌های تقسیم‌شده هرکدام شامل تخفیف حجمی شوند، در این حالت ممکن است مجموع تخفیف‌های هر بخش به‌اندازه تخفیف حجمی کل متن نباشد که در این صورت، مقدار این تخفیف کاهش خواهد یافت.

ترجمه توسط چند مترجم + ویراستاری نهایی


درروش ترجمه توسط چند مترجم، اگر انسجام نگارشی متن ترجمه‌شده اهمیت داشته باشد، لازم است علاوه بر ترجمه، ویرایش نهایی هم انجام شود که این موضوع مستلزم ثبت سفارش ویراستاری است و طبعاً هزینه مضاعفی را به همراه دارد. اما درنهایت یک متن ترجمه‌شده منسجم در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت.

ترجمه آنی


سرویس ترجمه (آنی) در شبکه مترجمین اشراق فقط با کیفیت طلایی پلاس در طول 10 دقیقه تا 3 ساعت انجام می‌شود و هزینه آن با توجه به حجم کاری مترجم طی بازه زمانی محدود، کمی بیشتر از حالت عادی است.

برای استفاده از خدمات ترجمه فوری فرانسوی دو حالت پیش روی شماست:

اگر حجم متنی که باید ترجمه شود کمتر از 1500 کلمه باشد، می‌توان یک پروژه ترجمه آنی ثبت نمود. در این روش از یک متخصص زبده‌ که از قابلیت ترجمه متون تخصصی با سرعت و کیفیت بالا برخوردار است، استفاده و خدمات ترجمه فوری ارائه می‌شود. مزیت این روش این است که یکپارچگی و انسجام در کل متن حفظ و ترجمه باکیفیت بالایی انجام می‌شود. در این نوع از ترجمه کاربر درصورت رضایت از مترجم قبلی، درخواست انجام پروژه جدید را با همان مترجم داشته باشد. درصورتی که مترجم پیشنهاد شده پروژه در حال انجام دیگری نداشته باشد، پروژه به وی محول می‌گردد.

اگر متن بیشتر از 1500 کلمه باشد می‌توان آن را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کرد و چند پروژه آنی به‌صورت هم‌زمان ثبت نمود. در این روش از چند مترجم متخصص به‌صورت هم‌زمان استفاده می‌شود. متن موردنظر توسط کارشناسان تقسیم‌بندی و به مترجمان متخصص هم رشته ارسال می‌شود. در پایان ترجمه جهت حفظ یکپارچگی و انسجام متون ترجمه‌شده، گروه کنترل کیفی فرآیند بازبینی و بررسی مجدد را انجام می‌دهد. در این نوع از ترجمه هزینه اضافی دریافت نمی‌شود و هزینه آن بر اساس تعداد مترجم، زمان و تخصص متن محاسبه خواهد شد.

قیمت ترجمه تخصصی متن چگونه محاسبه می‌شود؟


شبکه مترجمین اشراق همواره در تلاش است تا روابط خود با مشتریان و مخاطبانش را بر پایه اعتماد و شفافیت بنا نهد. لذا این امکان را فراهم آورده است تا مخاطبان پیش از ثبت نهایی سفارش خود تنها با واردکردن چند آیتم بتوانند هزینه خدمات درخواستی خود را مشاهده و بر اساس آن تصمیم‌گیری کنند. برای خدمت ترجمه تخصصی متن نیز مانند سایر خدمات این امکان فراهم است. قیمت ترجمه تخصصی متن به چند فاکتور بستگی دارد.

هزینه

تعداد کلمه

تعداد کلمات


تعداد کلمات یک متن به‌عنوان یکی از واحدهای اصلی محاسبه قیمت ترجمه در نظر گرفته می‌شود و گویای حجم و میزان ترجمه‌ای است که باید انجام شود. بدیهی است که هر چه تعداد کلمات یک متن بیشتر باشد، میزان ترجمه‌ای که باید انجام شود بیشتر خواهد بود و طبیعتاً هزینه ترجمه بیشتری را در پی دارد. تعداد کلمات در یک متن به کمک ابزارهای نرم‌افزاری شمارش و سپس توسط کارشناسان واحد پشتیبانی بررسی و تأیید می‌شود. به‌طورمعمول تعداد کلمات موجود در یک صفحه فایل ورد که با فونت عادی نوشته‌شده باشد تقریباً برابر با 250 کلمه است. هزینه ترجمه از حاصل‌ضرب تعداد کلمات متن مبدأ در قیمت واحد زمینه تخصصی آن به دست می‌آید.

زبان مبدأ و مقصد


شبکه مترجمین اشراق مجهز به مترجمانی مسلط به 49 زبان زنده دنیا و ارائه‌دهنده خدمات ترجمه در همه این زبان‌هاست. زبان‌های ترجمه‌ای که در این مؤسسه پشتیبانی می‌شود از دیگر عوامل دخیل در هزینه ترجمه است. معمولاً اثرگذاری این آیتم در قیمت خدمات به این صورت است که اگر زبان مبدأ و مقصد در زمره زبان‌های رایج دنیا باشد، هزینه ترجمه کمتری را خواهد داشت و اگر زبان مبدأ و مقصد ازجمله زبان‌های غیر رایج در دنیا باشد، طبعاً هزینه ترجمه افزایش خواهد یافت.

زبان

زمینه علمی

زمینه علمی متن


ترجمه متون علمی مستلزم داشتن دانش  و مهارت کافی در رشته‌های تخصصی است. یکی از پارامترهایی که قیمت ترجمه را مشخص می‌کند تخصص در رشته‌های مختلف است. ترجمه متون برخی از رشته‌ها نظیر متون تخصصی حقوق، پزشکی و ... به دلیل ظرافت‌ها و پیچیدگی‌هایی که دارند، نیازمند ترجمه‌ای حرفه‌ای با تسلط بر موضوع موردبحث و تخصصی ویژه هستند. به همین دلیل در مقام مقایسه با سایر رشته‌ها، ترجمه متون این رشته‌های تخصصی هزینه بیشتری دارد. بنابراین در پروسه تعیین قیمت ترجمه این متغیر نیز لحاظ می‌شود.

زمان ترجمه


تحویل ترجمه متون تخصصی در طرح‌های زمانی مختلف از عواملی است که می‌تواند قیمت ترجمه را تحت تأثیر قرار دهد. طبیعتاً هرچه زمان تحویل محدودتر باشد، پروسه ترجمه دشوارتر خواهد بود؛ لذا هزینه بیشتری برای آن در نظر گرفته می‌شود. زمان تحویل پروژه‌های ترجمه در شبکه مترجمین اشراق به چهار دسته عادی، فشرده، فشرده پلاس و آنی تقسیم می‌شود. کاربران می‌توانند هنگام ثبت سفارش خود، محدوده زمانی تحویل ترجمه موردنظرشان را از یکی از حالات فوق انتخاب کنند تا ضریب در نظر گرفته‌شده برای حالات مختلف در قیمت نهایی ترجمه لحاظ شود. شایان‌ذکر است طبق استانداردهای حوزه ترجمه، برای هر 1000 کلمه زمان لازم برای تحویل 24 ساعت است. بر این اساس سایر حالات به شکل زیر پیش‌بینی‌شده است:

 1. فشرده :  18 ساعت به ازای هر 1000 کلمه متن

 2. فشرده پلاس: 12 ساعت به ازای هر 1000 کلمه متن

 3. آنی (فقط برای متونی حداکثر تا 1500 کلمه): حداکثر 3 ساعت به ازای حداکثر 1500 کلمه

زمان

شایان‌ذکر است هزینه خدمات ترجمه در حالت فشرده 1.66 برابر، در حالت فشرده پلاس 2 برابر و در حالت آنی 2.2 برابر بیشتر از حالت عادی است.

کیفیت

کیفیت ترجمه


قطعاً کاربران متقاضی ترجمه، بسته به نوع استفاده‌ای که از متون ترجمه‌شده خواهند داشت، نیازمند کیفیت‌های مختلف هستند. شبکه مترجمین اشراق با شناسایی دقیق این نیاز مخاطبان خود، ترجمه متون تخصصی را در 4 سطح کیفی ارائه می‌کند:

 1. سطح کیفی عمومی یا برنزی (مترجمان تازه‌کار، احتمال 50% خطا)

 2. سطح کیفی نقره‌ای (مترجمان با تخصص نسبی، احتمال 30% خطا)

 3. سطح کیفی طلایی (مترجمان با سابقه و مهارت بالا، بدون خطا)

 4. سطح کیفی طلایی پلاس (مترجمان با سابقه و مهارت بالا + بازخوانی توسط مترجم دوم، بدون خطا)

با توجه به سطوح ذکرشده، قیمت ترجمه نیز تغییر می‌یابد. هزینه ترجمه نسبت به این‌که مهارت و سابقه مترجم چقدر باشد، متفاوت است. بازخوانی توسط مترجم دوم در ترجمه سطح طلایی پلاس تفاوت اساسی با ترجمه سطح طلایی محسوب می‌شود. پس ترجمه‌های سطح طلایی پلاس و طلایی را می‌توان ترجمه دقیق و باکیفیت دانست؛ حال‌آنکه در ترجمه‌های سطح نقره‌ای احتمال 30% خطا و در ترجمه‌های سطح برنزی احتمال 50 % خطا وجود دارد.

به لحاظ قیمت نیز، هزینه ترجمه با کیفیت طلایی پلاس 3.8 برابر، کیفیت طلایی 2.8 برابر و کیفیت نقره‌ای 1.7 برابر هزینه حالت عادی (برنزی) است.

روش انجام ترجمه


نحوه ارائه خدمات به مشتری به‌گونه‌ای که وی بتواند نوع خدمات را با توجه به نیاز خود انتخاب نماید، همواره موردتوجه شبکه مترجمین اشراق است. در همین راستا برای انجام ترجمه روش‌های مختلفی در نظر گرفته‌شده است:

 1. ترجمه سیستمی: در روش ترجمه سیستمی کاربر بر اساس نیاز خود، عوامل زمان تحویل، کیفیت ترجمه و هزینه آن را در نظر می‌گیرد و سفارش خود را ثبت می‌کند.

 2. ترجمه فوری: کاربرانی که به هر دلیلی نیازمند ترجمه فوری و اورژانسی هستند، می‌توانند از خدمات ترجمه فوری (آنی) استفاده کنند.

 3. ترجمه فریلنسری: اگر کاربری بخواهد طبق پیشنهاد مالی و زمانی خود پروژه ترجمه‌ای را به‌پیش ببرد، می‌تواند از خدمت ترجمه فریلنسری استفاده کند.

روش انجام

خدمات درخواستی مشتری


در صورت درخواست مشتری برای ترجمه جداول، فرمول‌ها و... هزینه این خدمات به مجموع هزینه سفارش اضافه می‌شود. همچنین در برخی موارد تایپ کردن سفارش‌ها (تایپ فرمول و ...)  هزینه مجزا دارد. البته در شبکه مترجمین اشراق همه سفارش‌ها به‌صورت فایل ورد و تایپ‌شده کاملاً رایگان تحویل مشتریان محترم می‌شوند.

پیشنهادهای شگفت‌انگیز

درصد تخفیف

تخفیف‌های حجمی

برای برخورداری از ترجمه‌ای با کیفیت و جلوگیری از خسارت‌های احتمالی بهتر آن است که فرآیند ترجمه خود را به مؤسساتی با سابقه درخشان و شناخته شده در سراسر کشور بسپارید. البته ممکن این است این گونه مجموعه‌ها هزینه بالاتری نسبت به مؤسسات غیرمعتبر داشته باشند. اما باید دقت داشت که نباید برای قیمت پایین‌تر کیفیت را نادیده گرفت. اما نگران نباشید. شبکه مترجمین اشراق برای کاهش هزینه‌ها راهکارهای مختلفی را اندیشیده است. یکی از آن‌ها تخفیف حجمی است. اگر هنگام ثبت سفارش ترجمه تعداد کلمات به یک حد نصاب مشخصی برسد، می‌توانید از تخفیف‌های حجمی بهره‌مند شوید و هزینه کمتری بپردازید. در جدول ذیل حداقل تعداد کلمات، درصد تخفیف‌های اعمال شده برای هریک ارائه شده است:

ردیف

حداقل تعداد کلمات

درصد تخفیف

1

2501

5 %

2

5001

8 %

3

10001

12 %

4

25001

15 %

5

50001

21 %

6

100001

26 %

7

500001

34 %

تخفیف پنل

راهکار دیگر شبکه مترجمین اشراق برای کاهش هزینه‌ها تخفیف پنل است. کاربرانی که برای مدتی با شبکه مترجمین اشراق همراه بوده‌اند، به پاس این همراهی درصورتی که مبلغ سفارش‌های آن‌ها به حد معینی برسد، مطابق جدول زیر می‌توانند از تخفیف‌هایی بهره‌مند گردند:

ردیف

سقف مبلغ سفارشات

درصد تخفیف

1

5,000,000-10,000,000  تومان

5 درصد

2

10,000,000-25,000,000 تومان

10 درصد

3

25,000,000-50,000,000 تومان

15 درصد

4

50,000,000-1000,000,000 تومان

17.5 درصد

5

بیش از 100,000,000 تومان

20 درصد

هدیه بسته‌های اعتباری

از دیگر راه‌های کاهش هزینه‌ها در شبکه مترجمین اشراق خرید بسته‌های اعتباری است. این بسته‌های اعتباری مبلغی را بیشتر از هزینه‌ای که کاربر پرداخت می‌نماید، به عنوان اعتبار هدیه درنظر می‌گیرند و کیف پول مجازی کاربر را شارژ می‌کند. مبلغ اعتبار موجود در کیف پول کاربر تاریخ انقضاء ندارد و قابل نقدکردن نیست و صرفاً می‌تواند برای خرید خدمات در شبکه مترجمین اشراق استفاده شود. جدول زیر بسته‌های اعتباری اشراق را معرفی می‌کند:

نام بسته

قیمت بسته

هدیه بسته

اعتبار دریافتی

بسته 1

500,000 تومان

21,000 تومان

521,000 تومان

بسته 2

1,000,000 تومان

58,000 تومان

1,058,000 تومان

بسته 3

2,000,000 تومان

155,000 تومان

2,155,000 تومان

بسته 4

3,000,000 تومان

275,000 تومان

3,275,000 تومان

بسته 5

5,000,000 تومان

565,000 تومان

5,565,000 تومان

بسته 6

10,000,000 تومان

1,400,000 تومان

11,400,000 تومان

کد تخفیف اولین سفارش

با عضویت در سایت شبکه مترجمین اشراق و ایجاد پنل کاربری، امکان ثبت سفارش پروژه و استفاده از خدمات مختلف برای کاربران فراهم خواهد شد. برای تمامی کاربران در اولین سفارش درصدی تخفیف لحاظ می‌شود. لازم به ذکر است که برای بهره‌مندی از این تخفیف هیچ تفاوتی ندارد که مبلغ هزینه اولین پروژه کاربر چقدر خواهد بود.

تخفیف مشارکت در تبلیغ

کلیه کاربرانی که در شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند Facebook، Linkedin، Telegram و Instagram اقدام به معرفی خدمات و تبلیغ شبکه مترجمین اشراق می‌کنند و همچنین با نوشتن متن کوتاهی در وبلاگ یا وب‌سایت خود ضمن لینک‌دهی به وبگاه این مؤسسه به گسترش خدمات آن کمک می‌کنند، می‌توانند از تخفیف‌های ویژه‌ای بهره‌مند گردند و هنگام استفاده از خدمات این مؤسسه از تخفیف‌های خود استفاده کنند.

تخفیف‌های مناسبتی

شبکه مترجمین اشراق در مناسبت‌های مختلف کدهای تخفیفی را برای رفاه حال مشتریان خود اعلام می‌‌کند. اگر پیگیر اخبار وب‌سایت شبکه مترجمین اشراق باشید، می‌توانید ضمن کسب اطلاع از محدوده زمانی و میزان تخفیف اعمالی برای خدمات در مناسبت‌های مختلف نظیر اعیاد، کد تخفیف مربوط به آن مناسبت خاص را دریافت و در روند پرداخت هزینه خود برای استفاده از خدمات مختلف این مجموعه اعمال کنید.

نحوه ارسال درخواست و مراحل ترجمه تخصصی متن فرانسه به فارسی و بالعکس

ثبت سفارش


ثبت سفارش ترجمه تخصصی متن فرانسه به فارسی و بالعکس و ارسال فایل

برای ثبت سفارش ترجمه متون باید زبان مبدأ و مقصد، تخصص و تعداد کلمات را ثبت نمود. در صورتی که کاربر از تعداد کلمات متن خود بی‌اطلاع باشد، این امکان درنظر گرفته شده است که فایل خود را ارسال نماید تا از این طریق سیستم تعداد کلمات را مشخص کند.

بعد از این مرحله 3 حالت مختلف به کاربر نمایش داده می‌شود:

 • ترجمه آنی برای متونی با حداکثر 1500 کلمه همراه با مبلغ سفارش، زمان تحویل، کیفیت ترجمه و توضیحات مربوطه؛

 • ترجمه سیستمی با حالت های کیفی 4 چهارگانه برنزی، نقره‌ای، طلایی و طلایی پلاس به همراه زمان‌بندی‌های عادی، فشرده و فشرده پلاس همراه با درصد تخفیف‌های حجمی، قیمت و تاریخ تحویل؛

 • ترجمه فریلنسری برای کاربرانی که می‌خواهند پروژه ترجمه‌ای مطابق با قیمت و زمان‌بندی پیشنهادی آن‌ها انجام شود.

کاربر می‌تواند هریک از حالاتی را که برای او مناسب‌تر است انتخاب کند و سپس فایل خود را ارسال نماید. البته علاوه بر پنل کاربری، شبکه مترجمین اشراق راه‌های ارتباطی دیگر همچون ایمیل، واتساپ و تلگرام را برای ارسال فایل‌های ترجمه پیش‌بینی نموده است.


محاسبه آنلاین و رایگان قیمت

بر اساس پارامترهای تعیین‌شده یعنی زبان، تخصص، تعداد کلمات، زمان تحویل و کیفیت انتخابی، قیمت ترجمه محاسبه و نمایش داده خواهد شد.


پرداخت هزینه توسط مشتری

بعد از مشاهده قیمت نهایی در صورت تأیید، سفارش نهایی و کاربر به بخش پرداخت هزینه هدایت می‌شود.


انجام ترجمه توسط مترجم متخصص

بعد از انجام مراحل پرداخت پرداخت امن به‌صورت آنلاین یا واریز به حساب، با توجه به گزینه‌های انتخاب‌شده هنگام ثبت سفارش، پروژه به مترجم متناسب با سفارش ارسال می‌شود و کار ترجمه آغاز می‌شود.


کنترل کیفیت ترجمه توسط بازرس کیفی

بعد از اتمام سفارش برای بررسی نهایی و ارزیابی کیفیت، فایل های پروژه به بازرسان کنترل کیفی ارسال می‌شود.


صدور گواهی کیفی و تحویل فایل نهایی

پس از اتمام مراحل کنترل کیفی و رفع ایرادات احتمالی، فایل‌های نهایی به متقاضی تحویل داده می‌شود. در انتها و درصورت درخواست کاربر گواهی تضمین کیفیت مادام‌العمر ترجمه صادر می‌شود و همراه با نتایج نهایی سفارش در اختیار وی قرار می‌گیرد.

راهکارهای ویژه برای مشتریان مشکل‌پسند


جذب مشتری در اشراق

شبکه مترجمین اشراق به دنبال کسب رضایت همه اقشار در جامعه هدف خود است. لذا تیم تحقیق و توسعه اشراق پیوسته به دنبال یافتن راه‌های جدید و متنوع برای خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به مخاطبان است. از این منظر برای مشتریانی که به اصطلاح به آن‌ها مشتریان مشکل‌پسند اطلاق می شود، راهکارهای مختلفی را ارائه می‌کند که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است.

تحویل بخش به بخش ترجمه


یکی از امکانات پیش‌بینی شده برای کاربران مشکل‌پسند، تحویل بخش به بخش ترجمه است که امکان تقسیم آن به چند بخش میسر است. در این روش، قسمت نخست ترجمه به مشتری تحویل داده می‌شود. او می‌تواند آن را بررسی کند و اگر احیاناً مشکلی وجود داشت به درخواست او ویرایش‌ها انجام شود. این کار دو مزیت دارد. اول آن‌که ایرادات احتمالی موجود در بخش اول در سایر بخش‌ها تکرار نخواهد شد. در ثانی مشتری می‌تواند به بخشی از ترجمه موردنیاز خود دسترسی داشته باشد و در صورت لزوم از آن استفاده کند. بعد از تأیید نهایی بخش اول خدمت توسط مشتری، وی به صفحه پرداخت هزینه هدایت می‌شود تا ادامه روند کار ترجمه صورت بپذیرد. ضمن اینکه در ادامه نیز هر بخش برای تأیید مشتری در اختیار وی قرار می‌گیرد.

سفارش به‌صورت اقساطی


برای رفاه حال مشتریان از اقشار مختلف، تدبیر پرداخت اقساطی برای کاربران از پیش دیده شده است. برای پروژه‌های ترجمه که حجم بالایی دارند و به تبع آن هزینه خدمات بالا خواهد بود، پرداخت اقساطی می‌‎تواند راه‌گشا باشد. در صورت درخواست کاربر برای استفاده از شرایط پرداخت اقساطی، برآورد هزینه از سوی مؤسسه انجام می‌گیرد و به اطلاع مشتری رسانده می‌شود. شایان ذکر است در صورت تقاضا برای استفاده از شرایط پرداخت اقساطی ممکن است همه یا بخشی از تخفیف حجمی کاربر از بین برود، ولی در عوض با توجه به حجم سفارش ممکن است پرداخت هزینه تا یک سال و در پاره‌ای از موارد حتی بیشتر از آن به طول بینجامد.

انتخاب مترجم پیشنهادی


یکی از موارد بسیار مهم در فرآیند انجام ترجمه در شبکه مترجمین اشراق، این است که در سفارش‌های ترجمه، ویراستاری و پارافریز، مشتری می‌تواند از سفارش دوم به بعد و در صورت رضایت از مترجم قبلی، درخواست نماید تا پروژه وی به مترجم قبلی واگذار شود. البته این موضوع، منوط به این است که مترجم در آن زمان پروژه دیگری نداشته باشند.

ارتباط مستقیم با مترجم


ارتباط مستقیم و بدون واسطه مترجم و کاربر می‌تواند موجب کاهش زمان لازم و افزایش سرعت و کارایی در انجام خدمت موردنظر شود. شبکه مترجمین اشراق برای بالا بردن کیفیت ترجمه و تضمین این اصل مهم در پروسه سفارش تا تحویل ترجمه امکان ارتباط با ترجمه را جهت اعمال نظارت بیشتر مشتری بر پروژه‌های خود و تبادل نظر برای افزایش سطح رضایت‌مندی درنظر گرفته است.

راهکار سازمانی


شبکه مترجمین اشراق بستری مناسب و شخصی‌سازی‌شده متناسب با شرایط سازمان‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها، استارت‌آپ‌ها، وب‌سایت‌ها و ... را تحت عنوان راهکار سازمانی فراهم نموده است تا خدمات درخواستی خود را به بهترین شکل ممکن و با بالاترین سطح رضایت انجام دهند. از جمله این سازمان‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


سازمان‌ها، ادارات، نهادها و شرکت‌های دولتی و بین‌المللی

دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی، مراکز آموزشی مجاز و هیئت علمی دانشگاه‌ها

مراکز پژوهشی و مطالعاتی

شرکت‌ها و نهادهای خصوصی

سازمان‌های مردم‌نهاد

استارت‌آپ‌ها و وب‌سایت‌ها

افراد حقیقی با حجم کار پیوسته و بالا


در این راستا اشراق خدمات خود را برای این مشتریان خاص و سازمان‌ها در قالب طرح‌هایی ویژه ارائه می‌دهد که براساس تجربه و نیاز مشتریان طی سال‌های اخیر تدوین شده است. بنابراین می‌توان گفت مؤسساتی که نیازهای خاص در استفاده از خدمات موردنیاز دارند، می‌توانند با تغییر پنل کاربری خود به پنل سازمانی، در زمره مخاطبین خاص سازمانی شبکه مترجمین اشراق قرار بگیرند.

امکانات ویژه شبکه مترجمین اشراق در راستای راهکار سازمانی

شبکه مترجمین اشراق برای برقراری یک ارتباط دو طرفه، درک نیازمندی‌های خاص سازمان‌ها و توسعه راهکار سازمانی خود امکانات ویژه‌ای را فراهم نموده است. در ادامه به مهم‌ترین این امکانات اشاره شده است:

تیم اختصاصی : برای مشتریان سازمانی یک تیم مشخص و تأیید شده تشکیل می‌شود تا پروژه‌های این سازمان بر اساس سلیقه و با کیفیت بالا به آن‌ها ارائه شود. همچنین این تیم اختصاصی با ارائه نمونه متن‌هایی به این مشتریان در جهت کسب رضایت بیشتر آن‌ها تلاش می‌نماید.


پشتیبان اختصاصی : شبکه مترجمین اشراق برای پیگیری پروژه‌های سازمانی از همان تماس اول، یک پشتیبان مشخص درنظر می‌گیرد. این پشتیبانی اختصاصی علاوه برتضمین انجام به‌موقع و با کیفیت بالا، دسترسی مشتری به تیم پشتیبانی را تسهیل می‌کند.


تسهیلات مالی : شارژ حساب اعتباری سازمان‌ها به میزان دلخواه از دیگر امکانات در اختیار مشتریان سازمانی است. با استفاده از این خدمت دیگر سازمان‌ها به هماهنگی‌های مکرر با امور مالی نیاز نخواهند داشت. همچنین می‌توانند با تعیین بازه زمانی مشخص برای واریز، در انتهای بازه مشخص شده، بدهی خود را تسویه نمایند.


ایجاد پنل اختصاصی و تخفیف ویژه : در شبکه مترجمین اشراق برای سازمان‌ها و مؤسسات یک پنل ویژه اختصاصی درنظر گرفته شده است که این افراد می‌توانند با ایجاد پنل سازمانی از تخفیف‌های ویژه برای تمامی خدمات خود بهره‌مند شوند.

درصورت نیاز و برای دریافت مشاوره جهت بهره‌مندی از خدمات ارائه‌شده به‌صورت راهکار سازمانی، با تیم پشتیبانی و مشاوره اشراق تماس حاصل بفرمایید.

چرا به اشراق اعتماد کنیم؟

دارای مجوز قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


شبکه مترجمین اشراق در سال 1393 با بهره‌گیری از توان داخلی و تکیه‌بر دانش بومی متخصصان دانشگاهی فعال در حوزه ترجمه و فناوری اطلاعات پا به عرصه علمی کشور عزیزمان ایران نهاد. این موسسه دارای مجوز رسمی فعالیت در حوزه ترجمه و خدمات دانشگاهی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است.

مجوز

دارای نماد اعتماد الکترونیکی


از موارد مهمی که صاحبان کسب‌وکارهای مجازی و مشاغل حوزه تجارت الکترونیک باید به آن توجه ویژه داشته باشند، ایجاد حس اعتماد در جامعه هدف است. ازهمین‌رو شبکه مترجمین اشراق اقدام به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی نموده است. ای نماد یا نماد اعتماد الکترونیک (E-Namad) توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران به کسب‌وکارهای مجازی ارائه می‌شود. ای نماد درواقع احراز هویت قانونی این کسب‌وکارها را انجام می‌دهد و باعث ایجاد حس اعتماد کاربران هنگام استفاده از خدمات پلتفرم‌های آنلاین می‌شود. شبکه مترجمین اشراق با برخورداری از این نماد اعتماد الکترونیکی خود را ملزم به رعایت قوانین و مقررات مندرج در تعهدنامه مربوط به آن، تحت نظارت دستگاه‌های مسئول می‌داند.

محرمانگی اطلاعات


محرمانگی اطلاعات یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران پلتفرم‌های آنلاین است. از سویی محققان، پژوهشگران، دانشجویان و اساتید دانشگاه هستند که مستندات و نتایج تحقیقاتی را که حاصل سال‌ها تلاش و تحقیق است، برای ترجمه، ویراستاری و یا سایر خدمات تحویل شبکه مترجمین اشراق می‌دهند و از سویی دیگر کاربرانی هستند که اسناد شخصی، تجاری و اداری خود را که برای آن‌ها بسیار پراهمیت و محرمانه است، نزد این موسسه به امانت می‌گذارند. لذا شبکه مترجمین اشراق با درک اصل محرمانگی اطلاعات، به لحاظ اخلاقی، حرفه‌ای و قانونی خود را موظف به حفظ و حراست از اطلاعات شخصی مشتریان و کلیه مدارک، اسناد و مستندات آن‌ها می‌داند و به کاربران خود اطمینان می‌دهد که اقدامات لازم را در خصوص رعایت کلیه اصول امنیتی با تکیه‌بر دانش متخصصان امنیت اطلاعات انجام داده است و تضمین می‌نماید که به‌هیچ‌عنوان اطلاعات اشخاص و شرکت‌ها در اختیار شخص، نهاد یا شرکت سومی قرار نخواهد گرفت. ازجمله اقدامات لازم در این خصوص، می‌توان به انتخاب مترجمان در یک پروسه دقیق و با حساسیت بالا و نیز دریافت تعهد کتبی عدم افشای اطلاعات کاربران از سوی آن‌ها اشاره نمود.

محرمانگی اشراق

ضمانت

ضمانت و گارانتی خدمات به‌صورت مادام‌العمر


از گام‌های مؤثر شبکه مترجمین اشراق در راستای مشتری مداری ارائه گارانتی و ضمانت‌نامه تعهد مادام‌العمر در قبال خدمات ارائه‌شده است. این خدمت به‌صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و بدان معناست که شبکه مترجمین اشراق در صورت بروز هرگونه اشکال و خطا حین انجام خدمت یا پس از ارائه محصول نهایی، به‌صورت مادام‌العمر تعهد می‌نماید بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در وب‌سایت این موسسه، مشکل به وجود آمده را به‌طور کامل برطرف خواهد نمود.

بهره‌گیری از نیروی انسانی متخصص


ارائه خدمات در رشته‌های تخصصی تفاوت فاحشی با خدمات عمومی دارد. در رشته‌های تخصصی پیش‌زمینه علمی لازم است. لذا در این موارد تخصص و استفاده از نیروی انسانی متخصص اهمیت می‌یابد. شبکه مترجمین اشراق به‌عنوان موسسه‌ای پیشرو در حوزه خدمات تخصصی دانشگاهی و علمی، مفتخر به همکاری با نیروهای متخصص در 85 رشته تخصصی و دانشگاهی است. به همین دلیل و با توجه به سابقه درخشان چندین ساله در ارائه خدمات آنلاین، به‌عنوان مرکزی مطمئن و مورد اعتماد شناخته شده است.

مترجم متخصص

همچنین شبکه مترجمین اشراق به‌عنوان برترین و بزرگ‌ترین مؤسسه ترجمه تخصصی آنلاین ایران از نیروهای متخصص به‌صورت غیرحضوری و دورکاری دعوت به همکاری می‌کند. در این مجموعه دقت و کیفیت دو معیار بسیار برجسته هستند و تمامی مترجمین می‌بایست تخصص و سابقه کافی برای شروع همکاری داشته باشند. برای همکاری در هریک از بخش‌های زیر کلیک کنید:

استخدام مترجم

استخدام مترجم رسمی

استخدام مترجم هم زمان

قرارداد

قرارداد با دانشگاه‌های معتبر و مجلات علمی-پژوهشی


شبکه مترجمین اشراق برای ایفای هرچه بهتر نقش خود در حرکت پرشتاب علمی کشور، آماده همکاری با کلیه مراکز و نهادهای علمی، پژوهشی و دانشگاهی است. ارائه خدمات باکیفیت در تراز استانداردهای بین‌المللی تاکنون باعث انعقاد قراردادهای رسمی همکاری با دانشگاه‌ها، مجلات معتبر و سازمان‌ها و نهادهای دولتی شده است.

رضایت برخی از مشتریان


شبکه مترجمین اشراق از سال 1393 تاکنون افتخار همراهی و همکاری با اقشار فرهیخته و جامعه علمی و دانشگاهی کشور را دارد. دراین‌بین ترجمه‌های صورت گرفته زیادی در قالب مقالات علمی و پژوهشی در مجلات معتبر بین‌المللی انتشاریافته است و موجبات رضایت‌مندی مخاطبان این مجموعه را فراهم آورده است که در ادامه تنها به بیان برخی از آن‌ها اکتفا شده است:

 • دکتر بهرنگ حمیدی، دانش‌آموخته مقطع دکتری از دانشگاه امیرکبیر:

تجربه بالای مترجم‌های اشراق و نگاه تخصصی آن‌ها به مقالات و کتاب‌های دانشگاهی برای من خیلی جالب بود. من برای تحقیقاتم مؤسسات دیگری را هم امتحان کرده بودم، اما به‌جرئت می‌توانم بگویم اشراق از همه آن‌ها یک سر و گردن بالاتر بود. تسلط آن‌ها روی موضوع تخصصی مقالات من واقعاً عجیب بود. توصیه من به همه اساتید و دانشجوهای فنی و مهندسی این است که برای پیشبرد سریع اهداف پژوهشی‌شان حتماً از سرویس‌های اشراق استفاده کنند.

برای مشاهده مقاله روی تصویر کلیک کنید.

مقاله بهرنگ حمیدی

 • دکتر بیت‌الله ندرلو، دانش‌آموخته مقطع دکتری از دانشگاه اصفهان:

اساساً مباحث حوزه علوم انسانی، به‌خصوص متون مربوط به علم فلسفه مطالبی سنگین سرشار از کلمات تخصصی است. برگرداندن این مطالب به زبان‌های دیگر مستلزم تجربه فراوان درزمینهٔ ترجمه است. البته نباید تخصص لازم درباره علوم انسانی را نادیده گرفت. سابقه آشنایی دیرینه بنده با اشراق ثابت کرده است که این مجموعه شرایط لازم و کافی برای انجام ترجمه‌ در متون علوم انسانی را برخوردار است. به‌عنوان شخصی که سال‌ها در فضای دانشگاهی کشور بوده‌ام، پیشنهاد می‌کنم از خدمات متنوع دانشگاهی این مجموعه فرهیخته استفاده کنید.

برای مشاهده مقاله روی تصویر کلیک کنید.

مقاله دکتر ندرلو

 • دکتر رحمان محمدی، دانش‌آموخته مقطع دکتری از دانشگاه تبریز:

همیشه برای ترجمه مقالاتی که نوشتم از سرویس‌های ترجمه و ویراستاری اشراق استفاده کردم. انصافاً باکیفیت و سریع کار من رو راه انداختند و من ازشون خیلی خیلی راضی‌ام. برای من مقالاتی که از طریق اشراق ترجمه و ویرایش شد، هیچ‌وقت ریجکت نشد و واسه همین به همه پیشنهاد می‌کنم برای این‌که چاپ مقالشون دچار مشکل نشه و دوباره‌کاری نداشته باشن با اشراق ارتباط برقرار کنن.

برای مشاهده مقاله روی تصویر کلیک کنید.

مقاله رحمان محمدی

 • مهندس لیلا شیرافکن، دانشجوی مقطع دکتری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر:

بهترین خدمت شبکه مترجمین اشراق پاسخگویی و پشتیبانی از مشتریان است. من به‌شخصه هر زمان اراده کردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن توانستم با بخش پشتیبانی تماس بگیرم یا پیام بدم که تماس رو همیشه پاسخگو بودند و جواب پیامم را هم خیلی زود دریافت می‌کردم. ازنظر تخصص و حرفه‌ای بودن که به‌قول‌معروف " نگم براتون ". مقاله‌های من خیلی خوب ترجمه شده بود، خیلی خوب ویراستاری شده بود و به موقع هم به دستم رسید و توانستم سر موعد مقرر برای ژورنال ارسال کنم. دیگر فکر می‌کنم نیازی به توصیه نباشد. همه انتظاری که برای ترجمه مقاله‌های خود دارید را در اشراق جستجو کنید.

برای مشاهده مقاله روی تصویر کلیک کنید.

مقاله شیرافکن

بخشی از مقالات ترجمه شده توسط شبکه مترجمین اشراق


برخی از نمونه‌های موفق ترجمه کتاب


martyr sheikh mohammad khiabani cleric, warrior and awakener

یادداشت هایی از یک دوست

رازهای ذهن میلیونر

21 راز میلیونرهای خودساخته

سنگفرش هرخیابان از طلاست

ساکت باش

پرداخت امن


جهت اطمینان کاربران از قانونی بودن مراحل پرداخت هزینه، کلیه واریزها در شبکه مترجمین اشراق به‌صورت آنلاین به حساب موسسه طلایه‌داران افق علم که دارای مجوزهای قانونی لازم در این زمینه است، انجام می‎گیرد و هیچ‌گونه پرداخت وجهی به حساب اشخاص حقیقی مورد تائید این مجموعه نیست. واریزهای انجام‌شده تا اتمام پروژه و دریافت فایل نهایی نزد این موسسه به امانت نگهداری می‌شود و جهت تأمین رضایت خاطر مشتریان از خدمات ارائه‌شده، پس از اعلام رضایت مشتری پرداخت حق‌الزحمه مترجم انجام می‌شود.

پرداخت امن

گواهی ایزو


شبکه مترجمین اشراق با توجه به احساس وظیفه‌ای که در قبال مخاطبان خود دارد، همواره به دنبال یافتن راهی برای بهبود کیفیت، ارائه خدمات در حد و اندازه‌های بین‌المللی و افزایش هرچه بیشتر اعتماد مشتریان خود به این مجموعه است. یکی از مهم‌ترین گام‌های اعتماد ساز این شبکه سراسری، دریافت استانداردهای مربوط به حوزه کاری خودش است. شبکه مترجمین اشراق همگام با مؤسسات بزرگ ترجمه در دنیا بر اساس ارزیابی‌های مختلف و پس از گذراندن مراحل حسابرسی متعدد و ارائه مستندات مختلف، موفق به اخذ گواهینامه‌های استاندارد ایزو از موسسه استاندارد کشور آلمان شده است تا به‌عنوان تنها دارنده این استانداردها در کشور در حوزه ترجمه شناخته شود:

ایزو 9001

ISO 9001


استاندارد مدیریت کیفیت

ایزو 17100

ISO 17100


استاندارد الزامات کل فرآیند ترجمه

ایزو10004

ISO 10004


استاندارد سیستم مدیریت پایش و اندازه‌گیری رضایت مشتریان

ویژگی‌های منحصربه‌فرد اشراق

پشتیبانی

1

ارائه گزارش لحظه‌ای

2

صدور گواهی

3

بررسی و کنترل کیفی

4

ضمانت

5

ارائه پروژه تایپ شده

6

محاسبه آنلاین قیمت ترجمه
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. نحوه ثبت سفارش ترجمه فرانسوی چگونه است؟
2. هزینه ترجمه به فرانسوی چقدر است؟
3. چگونه می توانم برای سفارش ترجمه فرانسوی خود تخفیف بگیرم؟
4. چطور از کیفیت ترجمه فرانسوی خود مطمئن باشم؟
5. در چند زمینه تخصصی خدمات ترجمه فرانسوی ارائه می‌گردد؟
6. ترجمه تخصصی متن به جز زبان فرانسوی به چه زبان‌هایی انجام می‌شود؟
7. آیا امکان سفارش ترجمه فوری فرانسوی برای انواع متون وجود دارد؟
8. آیا سفارش ترجمه فرانسوی به‌صورت قسطی امکان‌پذیر است؟
9. من به فاکتور رسمی نیاز دارم؛ آیا امکان‌پذیر است؟
10. فرآیند تحویل متن ترجمه‌شده به زبان فرانسوی چقدر طول می‌کشد؟
11. آیا برای متون ترجمه‌شده گواهی صادر می‌شود؟
12. اعتبار گارانتی ترجمه‌های تخصصی فرانسوی به فارسی و فارسی به فرانسوی تا چه زمانی است؟
13. ترجمه تخصصی متن فرانسوی به فارسی و بالعکس توسط چه کسانی انجام می‌شود؟
14. آیا در ترجمه متون تخصصی فرانسوی از فارغ‌التحصیلان همان رشته استفاده می‌شود؟
15. برای چاپ متن در ژورنال‌های معتبر کدام سطح ترجمه مناسب است؟
16. آیا امکان برگشت و بازخوانی متن فرانسوی ترجمه‌شده وجود دارد؟
17. آیا می‌توانم مترجم را خودم انتخاب کنم؟
18. چه تضمینی برای منتشر نشدن و سوءاستفاده از متون و مستندات ارائه‌شده در متن وجود دارد؟
19. آیا ترجمه متن را بر اساس فرمت ژورنال‌ انجام می‌دهید؟
20. آیا امکان ارتباط به‌صورت مستقیم با مترجم وجود دارد؟
21. آیا امکان ترجمه متن به‌صورت فریلنسر وجود دارد؟
22. آیا خدمات ترجمه متون تخصصی فرانسوی شامل گارانتی هستند؟
23. آیا امکان دریافت نمونه ترجمه رایگان وجود دارد؟
24. تفاوت ترجمه سیستمی و فریلنسر در چیست؟
25. آیا حالت عادی و فشرده در کیفیت ترجمه ارسالی تأثیری دارد؟
26. تفاوت ترجمه طلایی پلاس، طلایی، نقره‌ای و برنزی در چیست؟
27. آیا امکان اطلاع از مراحل ثبت و پروسه انجام سفارش وجود دارد؟
28. آیا برای ترجمه متون فرانسوی انجام‌شده ویراستاری نهایی انجام می‌شود؟
29. به جز ترجمه چه خدمات دیگری برای متون تخصصی فرانسوی قابل انجام است؟
30. آیا امکان دارد سفارش ترجمه جدید را با مترجم قبلی ثبت کنم؟
31. آیا هزینه روی تضمین کیفیت ترجمه متن فرانسوی تأثیر می‌گذارد؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری