ویرایش تخصصی متون و مقالات رشته آمار

انتشار 6 بهمن 1400
مطالعه 20 دقیقه

علم آمار با رقم و عدد شکل گرفته است و با شمارش، مقایسه، رابطه و تأثیر سر و کار دارد که باید در نگارش و ترجمه آن دقت زیادی کرد. بنابراین متون نگارش و ترجمه شده رشته آمار جهت افزایش کیفیت، باید بار دیگر توسط ویراستاری متخصص ویرایش شود تا در صورت وجود هر گونه خطا و اشتباهی اصلاح شود.

ویرایش تخصصی متون و مقالات رشته آمار

رشته آمار از زیرمجموعه گروه ریاضی، فیزیک است که به دنبال جمع آوری، تجزیه، تحلیل و ارائه ارقام و اعداد است. دانشجویان رشته آمار و کاربردها می آموزند تا براساس مجموعه اطلاعات عددی و برمبنای مدل های ریاضی و مدل های نظریه احتمال، براساس اعداد و ارقام پیش بینی کنند. محققان، دانشجویان و کارشناسان آمار باید ذهنی قوی برای تجریه و تحلیل اعداد و ارقام داشته باشند و بتوانند به صورت منظم و منطقی آن ها را در کنار یکدیگر قرار دهند. علاوه بر این بسیاری از فعالیت های آماری و مدلسازی ها به مدد نرم افزارهای کامپیوتر صورت می گیرد و برای موفقیت در این رشته آشنایی کامل با کامپیوتر و نرم افزارهای آماری ضروری است. هر متنی که توسط نویسنده نگاشته می شود باید قبل از چاپ و استفاده توسط ویراستار متخصص در زمینه آن متن ویرایش و بازخوانی شود تا اشتباهات و خطاهای احتمالی تشخیص داده شده و تصحیح شوند. متون آمار نیز از این امر مستثنی نیستند و باید به صورت تخصصی ویرایش شوند.

ویراستاری تخصصی متون آمار

عصر زندگی ما عصر اطلاعات است و در هر جایی از سطح کلان تا خرد با اطلاعات گوناگونی مواجه می شویم. لازمه حفظ و نگهداری اطلاعات، مدیریت اطلاعات است که به روش های گوناگونی صورت می گیرد. یکی از روش های مدیریت و طبقه بندی اطلاعات با علم آمار میسر است که در قالب اعداد و ارقام نمود پیدا می کند. گاهی اوقات مسائل ریاضی و آماری خیلی سخت و مشکل به نظر می‌رسند. وجود نمادها، اعداد، پرانتزها و معادلات دشوار از جمله سختی های موجود در متون این رشته می باشد که باید با دقت کامل ویرایش شوند. به همین خاطر تمام متون نگارش شده و ترجمه شده رشته آمار به لحاظ تقویت متون و رفع اشکالات نهفته نیاز به ویراستاری تخصصی متون توسط ویراستار متخصص و متبحر در این زمینه و تخصص دارند.

اهمیت و ضرورت ویرایش متون و مقالات آمار

از نگارش دستاوردهای علمی و پژوهشی در قالب یک مقاله، پایان نامه، کتاب و ... تا به چاپ رساندن آن در ژورنال‌های معتبر داخلی و خارجی فرآیندها و مراحل بسیاری باید طی شود تا اعتبار علمی و محتوایی متن اثبات شود. صرف‌نظر از محتوای علمی؛ نگارش و خوانایی متن در برخورد اول، سردبیر و داور مجله را تحت تأثیر قرار می‌دهد. ممکن است محتوای متن و مقاله نوشته شده از لحاظ علمی بسیار غنی باشد اما چنانچه از لحاظ نگارشی دارای ایراد باشد نمی‌تواند مورد پذیرش قرارگیرد. از دیدگاه داوران انتشارات معتبر بین‌المللی و حتی برخی از انتشارات داخلی، ویراستاری متون و مقالات علمی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و نحوه ویرایش یکی از فاکتورهای مهم و تأثیرگذار در امتیازدهی و درعین‌حال یکی از دلایل اصلی ریجکت مقاله در مجلات علمی و پژوهشی است. امروزه بسیاری از مقالاتی که در ژورنال‌ها و مجلات معتبر منتشر می‌شوند نیاز به ویرایش تخصصی دارند که متون رشته آمار در این مورد مستثنی نبوده و به دلیل متن سخت آن ویرایشی تخصصی نیاز دارد. از آنجایی‌که نویسنده و مترجم در هنگام نوشتن مطالب در زمینهٔ تخصصی خود نیاز به تمرکز بر روی کلیت محتوا دارد طبیعی است که اشکالاتی در استفاده از علائم سجاوندی، دستور زبان، ساختار جملات و غیره روی دهد. از طرفی نوشتن مقالات علمی به زبانی غیر از زبان مادری نویسنده اثر کاری دشوار است و نیازمند آن است که فردی خبره که دانش بسیار بالایی از زبان مقصد را دارد متن را بازخوانی کرده و اشکالات موجود در آن را رفع نماید. اهمیت ویرایش در مقالات و متون ترجمه‌شده رشته آمار از زبانی به زبان دیگر به‌اندازه نوشته‌های موجود به زبان مبدأ مهم و اساسی بوده و هنگامی‌که مقالات به زبان دوم نوشته‌شده‌اند یا از زبان دوم به زبان فارسی ترجمه‌شده‌اند به دلیل تفاوت ساختار جملات و نکات دستور زبانی اهمیت حضور ویراستاری که اصلاحات را برای هرچه روان‌تر شدن متن موجود به انجام رساند دوچندان می‌کند. همچنین با توجه به محل انتشار تولیدات علمی دانشگاهی و جامعه‌ی علمی که این آثار را بررسی و مطالعه می‌کنند نیز اهمیت ویرایش این متون چندین برابر می‌گردد. اهمیت ویرایش مقالات تخصصی در تمام رشته ها و همچنین در متون آمار در این واقعیت نهفته است که تأثیرگذاری و بیان مطلوب مفاهیم را به حداکثر می‌رساند. ویراستاری متون و مقالات از اهمیت بالایی برخوردار است و ضعف‌های نوشتاری متن را از بین می‌برد و به شما کمک می‌کند تا مفهوم و محتوای متون شما بیشترین تأثیرگذاری را داشته باشند.

با توجه به توضیحات ذکر شده، مهم‌ترین اهمیت ویرایش متون و مقالات تخصصی در تمام رشته ها و همچنین رشته آمار عبارتند از:

یکدست‌شدن و انسجام بیشتر محتوای متن و مقاله

حذف متن‌های حشو و اضافی از متن

ارائه متن و مقاله‌ای عاری از غلط‌های نگارشی و املایی

به کار بردن کلمات معادل مناسب در متن

پوشش نقاط ضعف محتوایی متن

ارائه مقاله با متن روان و شسته‌ورفته

افزایش اعتبار و ارزش متن

افزایش شانس پذیرش از سوی مجلات معتبر

ویراستاری تخصصی متون آمار توسط ویراستار متخصص

ویرایش متون و مقالات آمار یک امر تخصصی بوده و نیاز به آگاهی از اصول و فنون ویراستاری و اشراف کامل به موضوع تخصصی متن دارد. هر فردی که به دنبال کسب اعتبار و ارزش در حرفه و تحصیلات خود دارد و می‌خواهد که پژوهش‌ها و تحقیقات خود را به‌طور حرفه‌ای ارائه کرده و در مجلات و ژورنال‌های معتبر به چاپ برساند، باید امر ویرایش را جدی بگیرد و با سپردن متن خود به یک ویراستار خوب، آن را از لحاظ هرگونه خطاها و ایرادات فنی، ادبی، محتوایی و ساختاری اصلاح کند. ممکن است افراد زمان کافی برای ویرایش متون خود نداشته باشند و یا اینکه بخواهند آن را در کمترین زمان ممکن با بهترین کیفیت ویرایش کنند. در این صورت می‌توانند با استفاده از ویراستاران متبحر در این زمینه، آن را در زمان کوتاه‌تری به انجام برسانند. این ویراستاران با اینکه ویرایش متن را سریع انجام می دهند اما کیفیت کار افت پیدا نمی‌کند، چراکه آن توسط ویراستار متخصص و باسابقه که اشراف کامل به موضوع تخصصی متن دارد انجام می‌شود. این پیش زمینه از اهمیت ویرایش متون، نقش مهم ویراستار در امر ویراستاری متون را نشان می دهد. به کسی که کار بازبینی و بازنویسی متن را انجام می‌دهد «ویرایشگر» یا «ویراستار» می‌گویند. ویراستاران دارای دانش و مهارت در حوزه ویرایش هستند و از اطلاعات تازه و دست‌ اول درباره آخرین تغییرات واژه‌ها، قواعد و اطلاعیه‌ها و و همینطور قواعدی که فرهنگستان زبان فارسی مطرح می‌کند، مطلع هستند و براساس تجربه‌ای که دارند، دست به ویراستاری مقاله و یا هر متن دیگری می‌زنند. تجربه در ویرایش بسیار مهم است زیرا هر چقدر هم که به عنوان یک ویراستار درباره قواعد، ویراستاری فنی و مسائل تئوری حول مقوله ویرایش بدانید باز هم تا کاری عملی را انجام ندهید، امکان اینکه خود را ویراستار بنامید، وجود نخواهد داشت. ویراستار متخصص باید ضمن حفظ روح هر اثر و توجهی که به نیت‌های نویسنده دارد، دست به اصلاح آن به گونه‌ای بزند که خدشه‌ای در مفهوم و محتوا رخ ندهد.

ویراستار متخصص

یک ویراستار متخصص و حرفه ای در ویرایش متون و مقالات دارای ویژگی های زیر است:

نوشته را به عنوان یک خواننده، نه به عنوان نویسنده نقد می کند.

برای تغییراتی که اعمال می‌کند دلیل مستند و معتبر دارد.

روح اصلی متن را حفظ می‌کند.

نظرات تخصصی و سازنده می‌دهد.

به جزئیات توجه دارد.

اهل کتاب و مطالعه است.

خلاقیت دارد.

صبور است.

کاربردهای مختلف ویراستاری متون آمار

امروزه متون علمی در رشته‌های مختلف از جمله آمار در قالب‌های مختلف منتشر شده است. از این رو ویرایش متن‌های علمی و دانشگاهی رشته آمار برای اساتید، پژوهشگران و دانشجویان در قالب‌های متفاوتی هم کاربرد دارد که در ادامه به بررسی مهمترین آنها می پردازیم.

ویرایش کتاب قبل از تائید نسخه نهایی

بیشتر نویسنده‌ها و مترجم‌هایی که برای نگارش یک کتاب زمان و انرژی زیادی صرف کرده‌اند، بعد از اتمام نگارش کتاب نیاز به بازبینی و ویراستاری کلی متن خود دارند؛ چراکه، در هنگام نگارش یک کتاب بسیاری از اصول ساده مانند رعایت علائم نگارشی از نگاه نویسنده‌ها جا می‌افتد. با این تفاسیر، ویرایش کلی محتوای کتاب قبل انتشار، آن هم به دست افرادی که در این حوزه تخصص کافی را دارند بهترین راه است. ویرایش کتاب توسط ویراستارانی که به‌ صورت حرفه‌ای مشغول به فعالیت هستند؛ می‌تواند روند چاپ کتاب را سریع‌تر کند.

ویرایش مقاله علمی

بیشتر دانشجویان و محققانی که برای انجام مقاله‌های دانشجویی تحقیقات گسترده انجام می‌دهند، اطلاع دقیقی از اصول ویراستاری ندارند و نمی‌توانند متون علمی و تخصصی خود را در مدت زمان کوتاه به فارسی روان یا زبان های دیگر بنویسند. از این رو امر ویراستاری متون می تواند در تقویت محتوای مقاله و ارزش متن آن تاثیر زیادی داشته باشد.

ویرایش پایان نامه های دانشجویی

پایان نامه یا هر متن مکتوب دیگری هم از نظر مفهومی و محتوایی نیاز به بازخوانی و ویرایش دارد و هم از نظر ظاهری و فنی. روان‌بودن متن پایان‌نامه و خوانایی آن در کنار مطالب صحیح و دقیق و البته ظاهری مناسب است که می‌تواند پایان نامه ای موفق به همراه داشته باشد. پس ویرایش پایان نامه را باید جدی گرفت، چراکه بخش مهمی از اعتبار علمی هر دانشجو از دوران تحصیل به بعد در گروی پایان نامه‌ای است که برای مقاطع مختلف تحصیلی به نگارش درمی‌آورد. توجه داشته باشید پایان نامه توسط اساتید مختلف و هیئت داوران بازبینی می‌شود و اگر اشتباهات زیادی در متن پایان‌نامه وجود داشته باشد، مجبور خواهیم شد که بارها پایان‌نامه خود را برای بازبینی مجدد به اساتید ارائه کنیم. بدین ترتیب علاوه بر از دست دادن زمان، وجهه علمی نیز خدشه‌دار خواهد شد. بنابراین منطقی است که پس از پایان نگارش پایان‌نامه، متن آن نیز ویرایش شود.

روش ها و راهکارهای ویرایش متون و مقالات آمار

ویراستار متون آمار باید در موضوع مورد‌نظر کارشناس یا متخصص باشد تا بتواند کار ویراستاری را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. در دنیای امروز که علم با سرعت شگفت انگیزی در حال پیشروی است، پژوهشگران زیادی در رشته‌های مختلف اقدام به تحقیق و پژوهش در زمینه مورد علاقه خود نموده و مقالات زیادی در این خصوص می نویسند که جهت چاپ و انتشار آنها به ویرایش تخصصی متون نیازمند هستند. در این مواقع افراد اکثرا به روش هایی برای ویرایش فکر می کنند که هم آسانترین و سریعترین روش باشد و هم هزینه معقولی دربرداشته باشد. ما در این مطلب سعی داریم به بیان روش های مختلف ویراستاری متون بپردازیم و برای انتخاب بهترین روش به شما کمک کنیم.

ویرایش ماشینی و استفاده از نرم افزارها

یکی از روشهایی که می تواند شما را به ویرایش متون برساند، ویرایش توسط نرم افزارهای نصب شده در سیستم، گوشی ها، گوگل و دیگر موتورهای جستجو است. شما می توانید متن خود را توسط نرم‌افزارهای کمک ویراستار ویرایش کنید تا ایرادات نگارشی و املایی آن را به حداقل برسانید. امروزه با توجه به اهمیت ویراستاری و گسترش ابزارهای ویراستاری، استفاده از ابزارهای ویراستاری بیشتر شده است. برای ویرایش متن‌های ساده استفاده از چنین ابزاری مانعی ندارد اما برای ویرایش متون تخصصی آمار باید دقت مضاعفی داشت و از ویراستار انسانی استفاده کرد، زیرا متون و مقالات آمار بسیار پیچیده و دارای اصطلاحات تخصصی می‌باشند. نویسنده یک متن برای مخاطبان خود ارزش خاصی قائل است و می‌خواهد متنی ارائه کند که برای خواننده قابل‌فهم و درک باشد، به همین دلیل ترجیح می‌دهد از ویراستار انسانی استفاده کند. ویراستار انسانی، تجدیدنظر و هماهنگی مطالب را در متن انجام می‌دهد تا متنی تخصصی به وجود آید.

ویرایش ماشینی

ویرایش متون به کمک ویراستار آشنا

معقول ترین راه ویرایش متون تخصصی از جمله متون سختی همچون آمار، یافتن ویراستارانی است که در این حوزه فعالیت می کنند. اما سوال مهم اینجاست که اینگونه افراد را از چه طریقی باید پیدا کرد. احتمالا با پرس و جو کردن در گروه های دانشگاهی و دوستان و آشنایان و یا رفتن به مکانهایی که احتمال می دهید ویراستاران در آنجا حضور داشته باشند، بتوانید راه ارتباطی برخی از ویریشگران متن را بیابید. اما ارتباط گرفتن با هر کدام و به توافق رسیدن در مورد قیمت، زبان و تخصص برای ارسال به مجلات داخلی، پروسه ای طولانی و حوصله سر بر است. با این اوصاف باز هم نمی توان این روش را آسان ترین و سریعترین روش جهت ویرایش متون برشمرد.

ویراستاران متن

ویرایش توسط خود نویسنده یا فرد

اکثر مردم فکر می کنند که می توانند با انجام ویرایش مختصر فنی به راحتی به ویراستاری مطلوب دست یابند. در حالی که ویراستاری یک مهارت تخصصی است که علاوه بر تسلط به زبان مبدأ و مقصد به ویراستار متخصصی نیاز دارد که در زمینه تخصص متن، تجربه نیز داشته و بتواند از پس ویرایش و تصحیح جملات داخل متن بربیاید. در این روش به دلیل عدم تبحر و تسلط کافی خود نویسنده در امر ویراستاری و همچنین تعصب داشتن به نوشته خود، رسیدن به متنی با جمله بندی های درست و عبارات بامفهوم مشکل خواهد بود.

ویرایشگر متن

ثبت سفارش ویرایش از طریق سایت

احتمال این وجود دارد که افراد جهت ویرایش متون به ویراستاران حرفه‌ای و کاربلد در زمینهٔ تخصصی خود دسترسی نداشته و یا زمان کافی برای جستجوی ویراستار خوب را نداشته باشند. خوشبختانه عصر جدید به حدی پیشرفت کرده که ویرایش آنلاین متون همانند دیگر خدمات آنلاین با گستره ای از ابزارهای مدرن، نیاز کاربران را رفع می نماید. به همین منظور سایت های زیادی راه اندازی شدند تا ثبت سفارش ویرایش متون شما به صورت آنلاین و غیرحضوری به آسانی و در کوتاهترین زمان انجام شود. اما شاید اعتماد کردن به این نوع سایت ها کمی دشوار باشد. برای شناسایی بهترین سایت های ویرایش، مولفه هایی وجود دارد که با بررسی آنها می توان یک سایت معتبر را از بین سایت های مختلف پیدا کرد. یک سایت و مرکز ویرایش حرفه‌ای متون و مقالات با در نظر گرفتن شرایط مشتریان و الزامات متون آنان، ویرایش متون را با ویرایشی باکیفیت و مطلوب ارائه می دهند.

سایت ویرایش

انتخاب بهترین سایت ویرایش متون و مقالات آمار

ویراستاری تخصصی متون تخصصی مانند متون رشته آمار چندین مرحله دارد که باید رعایت شوند. برای این منظور ویراستار باید مسلط به دانش متن بوده و در امر ویراستاری متخصص باشد. لازمه چنین دانشی چندین سال سابقه در زمینه ویراستاری است که به صورت تخصصی و حرفه‌ای انجام گیرد. همچنین ویراستار باید نسبت به موضوع متون و مقاله اشراف کامل داشته باشد تا بتواند ابهامات موجود در متن را ویرایش کند. همان‌طور که می‌دانیم انتخاب ویراستار متخصص و حرفه‌ای در حوزه متن تخصصی موردنظر مشکل است چراکه هر ویراستاری قابل اطمینان نیست و برای حفظ اعتبار نوشته و جلوگیری از هدر رفت سرمایه و وقت، بایستی متن و مقاله به ویراستاری مجرب سپرده شود. برای این منظور سایت‌های مختلفی ایجاد شده‌اند تا کارفرمایان بتوانند برای ویرایش متون و مقاله‌های تخصصی خود به صورت آنلاین از طریق سایت مؤسسات اقدام کنند. با انتخاب یک سایت و مرکز ویرایش خوب، دیگر دغدغه‌ای برای انتخاب ویراستار مناسب نخواهید داشت. یک سایت ویراستاری خوب علاوه بر اینکه باید نهایت دقت و کیفیت را در فرایند ویراستاری به کار گیرد، موظف است نسبت به پروژه ویراستاری شده گواهی تضمین کیفیت ارائه کند.

سفارش ویرایش در سایت ها و مراکز ویراستاری بسیار آسان بوده و کاربران بدون نیاز به مراجعه حضوری و از طریق ایجاد پنل شخصی در سایت‌ مراکز ویراستاری، به‌راحتی می‌توانند سفارش خود را ثبت نموده و در زمان تعیین شده پروژه خود را تحویل گیرند. به این منظور سایت‌های ویراستاری زیادی تأسیس ‌شده‌اند که کار ویرایش عمومی و تخصصی را انجام می‌دهند اما طبیعتاً همه سایت‌ها کیفیت یکسانی نخواهند داشت. عوامل مختلفی روی کیفیت یک سایت ویراستاری تأثیر می‌گذارند که از ویژگی‌های بارز بهترین سایت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شناخت نیاز مشتری

پل ارتباط با مشتری

تحویل به موقع و سریع به مشتری

امکان دسترسی به سوابق و تخصص های ویراستاران

کیفیت بالا و هزینه مناسب

امکان مشاهده نمونه کار جهت اطمینان از کیفیت

ارائه تضمین کیفیت ویرایش

درج نماد اعتماد الکترونیکی موسسه در سایت خود

هزینه ویرایش و بازخوانی متون رشته آمار چگونه محاسبه می شود؟

یکی از دغدغه‌های کاربرانی که می‌خواهند از خدمات ویراستاری استفاده کنند و متن تخصصی خود مانند متون تخصصی آمار را ویرایش کنند این است که هزینه ویرایش مقالات چگونه تعیین می‌شود؟ معمولاً ابهام در چگونگی محاسبه نرخ ویراستاری و صرف شدن زمان زیادی برای این کار، متقاضیان را کلافه می‌کند اما امروزه بیشتر مراکز ترجمه و ویراستاری در سایت‌های خود امکانی را فراهم کرده‌اند تا مخاطبین بتوانند به‌راحتی از هزینه ترجمه و ویرایش خود و عوامل مؤثر در آن مطلع باشند. ابزار محاسبه آنلاین قیمت ویراستاری به شما این امکان را می‌دهد که سریعاً بازخوردی از قیمت‌ها برای انواع ویرایش‌ها دریافت نمایید. در نظر داشته باشید که هزینه ویرایش متون بسته به سطح درخواستی و کاربرد متن موردنظر بسیار رقابتی تعیین‌شده است. قیمت نهایی ویرایش متون و مقالات در مؤسسات و مراکز ترجمه و ویرایش با یکدیگر متفاوت است. هزینه ویرایش متون و مقالات تخصصی در رشته آمار بر اساس معیارهای مختلفی محاسبه می‌شود به‌طوری‌که برخی در قیمت‌گذاری ویرایش، تعداد کلمات و صفحات آن را در نظر می‌گیرند و بعضی دیگر بر اساس خطاهای موجود در متن مقاله قیمت ویرایش را برآورد می‌کنند. همچنین از ابعاد دیگری نیز هزینه ویرایش محاسبه و برآورد می‌شود ازجمله اینکه یک مقاله تخصصی آمار چه نوع ویرایشی را اعم از ویرایش گرامری و یا ویرایش تطبیقی نیاز دارد و یا اینکه در کدام‌یک از زمان‌بندی‌های عادی، فشرده و فشرده پلاس انجام گیرد. درمجموع عوامل زیر در تعیین قیمت نهایی ویرایش مقالات تخصصی رشته آمار دخیل هستند:

انتخاب زبان

انتخاب زبان ویرایش

معمولاً زبان‌های پرکاربردی که در مؤسسات ویراستاری انجام می‌شود، به‌طور پیش‌فرض در فرم ثبت سفارش قرار گرفته و شما می‌بایست آن را انتخاب نمایید. مسلم است برای زبان‌های مختلف، هزینه ویرایش نیز متفاوت خواهد بود. درصورتی‌که زبان متن و مقاله یکی از زبان‌های رایج و مرسوم باشد به‌طوری‌که تعداد ویراستاران فعال مسلط به آن زبان نیز بیشتر باشد، هزینه ویرایش کمتر خواهد بود و در غیر این صورت امکان افزایش قیمت وجود دارد. همچنین زبان مقاله تعیین‌کننده نوع ویرایش لازم برای مقاله است و برحسب آن ویرایش موردنیاز انجام می‌گیرد و به‌تبع آن نیز قیمت ویراستاری متغیر خواهد بود. به‌عنوان مثال، ویراستاری انگلیسی به علت اینکه زبان پرکاربردی میان کاربران است، هزینه کمتری نسبت به سایر زبان‌ها دارد.

بررسی متن

انتخاب تخصص متن ویراستاری

انتخاب زمینه یا رشته تخصصی متن موردنظر مرحله دیگری از روند محاسبه هزینه ویراستاری متون تخصصی می‌باشد. به‌طوری‌که تعداد ویراستاران فعال در زمینهٔ تخصص‌های دشوار کم بوده و هزینه انجام ویرایش آن متون نیز بیشتر است. به‌طور مثال: اگر متن شما متعلق به شاخه‌های رشته آمار باشد باید در کادر مربوط به تخصص، گزینه آمار را انتخاب کنید. طبیعتاً نوع تخصص نیز بر هزینه نهایی ویراستاری مؤثر خواهد بود چراکه در رشته‌هایی مانند رشته آمار که اصطلاحات تخصصی در آن‌ها بیشتر و تعداد ویراستاران متخصص در آن رشته‌ها کمتر است به طبع دشوارتر بوده و هزینه این نوع ویرایش بیشتر خواهد بود.

بررسی فایل

تعیین تعداد کلمات و یا بارگذاری فایل

پس از تعیین زبان و تخصص، مهم‌ترین مرحله که اصلی‌ترین ملاک تعیین‌کننده هزینه ویرایش نیز است واردکردن تعداد کلمات متن خود و یا بارگذاری فایل موردنظر می باشد. بدیهی است که تعداد کلمات با هزینه ویراستاری متون و مقالات تخصصی رابطه مستقیم داشته و افزایش این تعداد، منجر به افزایش هزینه خواهد شد.

سطح کیفیت

انتخاب سطح کیفیت ویرایش

سایت و مراکز معتبر ترجمه و ویرایش روش‌های متعددی را برای ویرایش متون و مقالات در اختیار مشتری قرار می‌دهند که از نظر زمان تحویل و کیفیت انجام کار با یکدیگر متفاوت هستند و مشتری با در نظر گرفتن الزامات پروژه و بودجه خود می‌تواند یکی از آن‌ها را انتخاب نموده و فایل خود را ویرایش کند. این نوع تقسیم‌بندی به مهارت و سابقه ویراستار و در نتیجه کیفیت ویرایش بستگی دارد. معمولاً سایت‌های ویراستاری سه سطح کیفی طلایی، نقره‌ای و برنزی را در لیست خدمات خود قرار داده‌اند که هزینه هرکدام از آن‌ها متفاوت بوده و میزان کیفیت ویرایش را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بنابراین با توجه به اینکه ویرایش در چه سطحی از ویرایش طلایی، نقره‌ای و یا برنزی انجام می‌شود قیمت ویراستاری نیز تغییر می‌یابد و حق انتخاب در این مورد با خود مشتری است که کدام سطح را انتخاب کند.

ویرایش متون در سایت

انتخاب روش‌ سفارش ویرایش

در سایت ها و موسسات معتبر ویرایش متون و مقالات تخصصی، متن و پروژه ارسال شده برای گروه ویراستاری به صورت دقیق از لحاظ کیفی بررسی می شود. رشته تخصصی، سطح دشواری متن و سطح کیفیت دستوری متن به صورت دقیق بررسی و مشخص می شود و شما می توانید تعیین کنید که کدام روش مناسب متن و یا مقاله شما می باشد. در حالت کلی سه روش سیستمی، فوری و فریلنسری برای ویرایش متون وجود دارد.

ویرایش سیستمی دارای سه نوع زمان‌بندی مختلف عادی، فشرده و فشرده پلاس است که در هر سه روش کیفیت ویرایش کاملاً حفظ گردیده اما سرعت انجام کار به ترتیب متناظر افزایش‌یافته و هزینه انجام ویرایش نیز به همان ترتیب بیشتر خواهد شد. به‌طوری‌که هرچقدر زمان انجام کار فشرده‌تر و با سرعت بیشتری انجام شود قیمت ویرایش نیز افزایش خواهد یافت. اگر فردی در دریافت ویرایش مقاله خود عجله داشته باشد و بخواهد آن را در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرد بهترین گزینه استفاده از خدمات آنی ویرایش است. با استفاده از خدمات ترجمه فریلنسری و همچنیبن ویرایش فریلنسری مشتری بر روی زمان تحویل، قیمت و کیفیت انجام کار کنترل کامل دارد. پس از ارسال اطلاعات فایل پروژه توسط مشتری، ویراستاران فریلنسر آن را بررسی کرده و پیشنهادات خود را در مورد هزینه و زمان انجام کار اعلام می‌کنند. سپس مشتری یا کارفرما با بررسی امتیازات، تخصص‌ها و سوابق فریلنسرها می‌تواند بهترین پیشنهاد را انتخاب کرده و ویرایش مقاله خود را به وی بسپارد و در زمان مقرر دریافت نماید.

قیمت گذاری آنلاین ویرایش متون و مقالات رشته آمار

در مراکز و موسسات معتبر، مشتریان می توانند با واردکردن اطلاعات پروژه و یا ارسال فایل آن قبل از اقدام برای ثبت سفارش ویرایش متون خود از هزینه انجام آن مطلع شوند. ابزار محاسبه آنلاین قیمت ویراستاری به شما این امکان را می‌دهد که سریعاً برآوردی از قیمت‌ها برای انواع ویرایش ها دریافت نمایید. در ادامه جدول محاسبه آنلاین قیمت آورده شده است تا برای ویرایش تمام متون و مقالات خود محاسبه قیمت را انجام بدهید.

گارانتی و تضمین کیفیت ویراستاری متون آمار

تضمین کیفیت در ویرایش متون و مقالات برای تایید رعایت استانداردهای کیفیت توسط ارائه دهنده خدمات ویرایش متون می باشد. تضمین و ارائه گواهی کیفیت به منظور جلب اعتماد و وفاداری مشتریان از اصول و قوانین خاصی تبعیت می کند. منظور از تضمین کیفیت ویرایش نیز نوعی تعهد است که موسسات ویرایش آنلاینی که از طریق سایتشان در امر ویراستاری متون و مقالات فعالیت می کنند، طبق این تضمین کیفیت مسئولیت دارند تا در صورت عدم کیفیت مطلوب ویرایش انجام شده، مجدد آن را اصلاح کنند. به طور کلی کیفیت ویرایش متون و مقالات را دو عامل تعیین می کند که یکی مناسب بودن متن با اهداف نگارش آن و دیگری رفع اشکالات و خطاهای آن حین ویرایش می باشد. گارانتی کیفیت ویرایش معمولاً برای مدت زمان محدود و مشخصی اعتبار داشته و مشمول شرایط و ضوابط خاص خود می‌باشد. این امر به مشتری اطمینان می‌دهد که یک متن ویرایش شده کاملاً تخصصی دریافت خواهد کرد و به هر دلیلی اگر ایراد و نقصی در ویرایش باشد متن موردنظر به‌طور رایگان مورد بازبینی مجدد و اصلاح قرار می‌گیرد تا به کیفیت مطلوب برسد. در حالت کلی، متون و مقالاتی که توسط ویراستاران مؤسسات معتبر ویرایش شده‌اند باید توسط بازرس کیفی که تخصص کافی در زمینه ویراستاری دارد، کنترل و تائید شده سپس به کارفرما ارسال شوند. بعد از این مرحله کارفرما می‌تواند درخواست صدور گواهی کیفی نماید. بنابراین هم در ترجمه تخصصی متون آمار و هم در امر ویرایش تخصصی آن اصول و قوانین مهم تضمین کیفیت ویرایش وجود دارد و موسسه معتبر ویراستاری ملزم به ارائه اطلاعات کافی به کارفرمایان قبل از انجام ویرایش و رعایت اصول مشتری مداری در ارائه پروژه های ویراستاری می باشد.


مراحل سفارش ویرایش متون رشته آمار

سایت‌های آنلاین ویرایش برای ثبت سفارش ویراستاری مراحلی دارند که مشتریان باید مطابق با آن سفارش خود را ثبت کنند. این فرایند باید به شکل درست و راحت صورت گیرد تا مشتریان بدون مشکلی سفارش خود را ثبت کرده و تحویل گیرند. به‌منظور راحتی کاربران، سایت‌های ویراستاری از طریق مراحل زیر سفارش‌های ویراستاری را ثبت می‌کنند:

ثبت سفارش

ابتدا سفارش خود را ثبت کنید و نوع ویراستاری درخواستی را تعیین کنید. سپس فایل‌های موردنیاز را ارسال کنید.

پرداخت هزینه

در مرحله دوم شما باید هزینه ویراستاری را پرداخت کنید.

انجام ویراستاری متن

تیم پشتیبانی با انتخاب متخصص‌ترین ویراستار، فرایند ویراستاری را در مرحله انجام قرار می دهد.

تحویل متن ویراستاری شده

درنهایت با تائید بازرس کیفی متن ویراستاری‌ شده تحویل شما می‌گردد.

ویرایش تخصصی متون آمار در شبکه مترجمین اشراق

همان طور که گفته شد متون آمار با اعداد، ارقام و فرمول ها سروکار دارد و برای تقویت متون و رفع اشکالات نهفته این متون تخصصی نیاز به ویراستاری تخصصی متون توسط ویراستار متخصص و متبحر در این زمینه و تخصص ضروری است. با توجه به مطالب ذکر شده و اهمیت ویرایش متون، یک ویراستار برای ویرایش کلی متون باید تجربه و مهارت های مهمی را داشته باشد تا ویرایش متن مورد نظر با کیفیت بالایی انجام شود. در این راستا شبکه مترجمین اشراق با تجربه چندین ساله خود در امر ترجمه و ویراستاری متون و مقالات، بستری را فراهم کرده که کلیه اقشار جامعه بتوانند از خدمات ترجمه و ویراستاری بهره مند شوند. اگر به دنبال ویراستاری تخصصی و باکیفیت مقاله و متون خود در رشته آمار هستید شبکه مترجمین اشراق بهترین انتخاب برای شماست و می توانید از طریق لینک زیر اقدام به ثبت سفارش خود نمایید.

محاسبه آنلاین قیمت ویراستاری
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

1. ویرایش متون آمار برای چه زبان های امکان پذیر است؟
2. ویرایش متون تخصصی آمار توسط چه کسانی انجام می شود؟
3. هزینه ویرایش متون آمار چگونه محاسبه می شود؟
4. تغییرات حین ویرایش متون آمار چگونه مشخص می شود؟
5. آیا ویراستاری متون و مقالات آمار شامل گارانتی می باشد؟
6. آیا امکان ارتباط با ویراستار وجود دارد؟
7. در فرایند ویرایش و بازخوانی متون امار، چه تغییراتی اعمال می شود؟
8. چگونه می توانم ویرایش متون آمار را ثبت کنم؟
9. آیا برای متون آمار امکان ویرایش فوری و سریع وجود دارد؟
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری